Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαφορα Γιαννη οπως πχ αυτο που κανει να μπορεις να μην κανει broadcast διαφορα δεδομενα στην google και αλλα προγραμματακια που χρειαζονται root για να τα βαλεις! Δηλαδη αν το κανω αυτο παει παπαλα η εγγυηση? Εσεις ρε παιδια αν το εχετε κανει δεν φοβαστε αν γινει κατι να μην μπορειτε να το στειλετε στο service? Δεν ξερω που φαινεται λιγο καπως..!

 

Ευχαριστω πολυ!

 

Παιδια αν μπορει να μου απαντησει καποιος! Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια αν μπορει να μου απαντησει καποιος! Ευχαριστω πολυ!

 

Το ειπαμε. Χανεις την εγγυηση. Στο service το στελνεις αλλα θα πληρωσεις εκει που θα ηταν δωρεαν. Αποφασιζεις αν θες να παρεις το ρισκο.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Στο τηλεφωνάκι μας τώρα, έχει κανείς πρόβλημα με το ακουστικό του, σαν να ακούγονται παράσιτα μερικές φορές ή κάτι σαν βράσιμο? Δεν μου το κάνει πάντα, αλλά όταν το κάνει είναι σπαστικό.:mad:

 

Και σε μενα το κανει, καποιες λιγες φορες.

Το μονο μειονεκτημα που θα μπορουσα να πω μεχρι τωρα ειναι οτι η ληψη σηματος απο την κεραια του δεν ειναι παντα η καλυτερη. Θυμαμαι σε μερη που με το παλιο μου "κουτακι" Nokia 6300 ειχα σημα καμπανα 3 γραμμές, με το One S εχω δυο. Οχι οτι καταλαβαινω διαφορα στην ποιοτητα, αλλα μαλλον δεν το περιμενα.

Κατα τα αλλα οσο οι μερες περνανε και το ανακαλυπτω ολο και πιο πολυ, οι θετικες μου εντυπωσεις απο την ταχυτητα και την αμεσοτητα του πολλαπλασιαζονται. Και η οθονη !!! τι μαυρα ειναι αυτα ρε παιδιά..... :shock:

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα το κανει, καποιες λιγες φορες.

 

 

Αυτό με το ακουστικό το κάνει σε μένα μονάχα με το skype :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα το κανει, καποιες λιγες φορες.

Το μονο μειονεκτημα που θα μπορουσα να πω μεχρι τωρα ειναι οτι η ληψη σηματος απο την κεραια του δεν ειναι παντα η καλυτερη. Θυμαμαι σε μερη που με το παλιο μου "κουτακι" Nokia 6300 ειχα σημα καμπανα 3 γραμμές, με το One S εχω δυο. Οχι οτι καταλαβαινω διαφορα στην ποιοτητα, αλλα μαλλον δεν το περιμενα.

Κατα τα αλλα οσο οι μερες περνανε και το ανακαλυπτω ολο και πιο πολυ, οι θετικες μου εντυπωσεις απο την ταχυτητα και την αμεσοτητα του πολλαπλασιαζονται. Και η οθονη !!! τι μαυρα ειναι αυτα ρε παιδιά..... :shock:

 

Άρα δεν έπεσα σε προβληματική συσκευή τελικά. Επίσης αυτό με το σήμα το παρατήρηση κι εγώ σε μέρη που με το 2x είχα σήμα καμπάνα εδώ δεν έχω ή κάποιες φορές υποψιάζομαι πως το σήμα που δείχνει είναι εικονικό, δηλαδή δείχνει φουλ και δεν σε ακούει κανείς. Ευτυχώς δεν το κάνει συχνά, αλλά...

 

[offtopicmode on]@kollatos , αυτά συμβαίνουν όταν απαντάμε σε άλλο νήμα για άλλο νήμα και δεν τους παραπέμπουμε στην σωστή ενότητα. Να βοηθάμε σαφώς κι εγώ γι' αυτό απάντησα μιας και ο τρόπος που απάντησες δεν είναι ξεκάθαρος που αναφέρεσαι και μπερδεύτηκα και μιας και είσαι mod , έπρεπε να τον παραπέμψεις στο desire S από το να απαντησεις εδώ, έτσι δεν είναι? Πάμε παρακάτω τώρα, δεν χάθηκε κι ο κόσμος.[offtopicmode off]

Edited by giannis12a

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουνα τι θηκη να παρω για να προφυλάξω το (μυγιάγγιχτο...) μαυρο κινητο μου.

Υπηρχαν πολλες "ανοιχτου" τυπου θηκες, αλλα δεν τις προτιμησα αφ' ενος μεν γιατι δεν καλυπτουν την οθονη του αφ' ετέρου δε μεσα σε τετοια θηκη το κινητο χανει ολο το slim στυλ του.

Ετσι στραφηκα στις κλειστες και πηρα αυτες τις 2 απο το Amazon Γερμανιας

 

1. Suncase Leder Etui Tasche

Αυτη που μου ηρθε εμενα δεν ειχε την υποδοχη για ζωνη στο πισω μερος, αλλα δειχνει κατα τι πιο κομψη. Τα δερματινα τοιχωματα της ειναι επενδεδυμενα με αφρωδες υλικο, κλεινει καλά με μαγνητακι πανω και φαινεται ασφαλεστατη σε περιπτωση πτωσης. Εχει μαλλον σοβαρο και αυστηρο στυλ (πηρα τη μαυρη) αν και απο οτι ειδα βγαινει και σε αλλα χρωματα

2. fitBAG Jive Grau Handytasche Tasche aus Textil-Stoff mit Microfaserinnenfutter

Πανεμορφη θηκουλα με αντιολισθητικο ομορφο υφασμα απ' εξω, μαλακη βελουτε επενδυση απο μεσα και λιγο αφρωδες υλικο στα τοιχωματα. Το κινητο ταιριαζει οσο πρεπει σφιχτα μεσα (βγαινει με ενα πατημα στο κατω μερος), ειναι πιο λεπτη απο την προηγουμενη και σαφως πιο μοντερνα, στυλάτη και νεανική, χωραει ανετα στην τσεπη του παντελονιού και ειναι ενα κλικ πιο κατω απο την πρωτη σε θεμα ασφαλειας. Προσωπικα, την προτιμω απο την δερματινη.

Edited by Red_Dawn
Link to comment
Share on other sites

Red_Dawn, απο πού/πότε το πήρες το One S αν επιτρέπεται; Σου έχει εμφανίσει σημάδια ξεφλουδίσματος;

 

Σκέφτομαι να το παραγγείλω απο Amazon.co.uk, ρώτησα και μου έιπαν οτι έχουν stock Απριλίου.. λέτε να είναι μέσα στα ελαττωματικά;

Attention to Perfection
Link to comment
Share on other sites

Red_Dawn, απο πού/πότε το πήρες το One S αν επιτρέπεται; Σου έχει εμφανίσει σημάδια ξεφλουδίσματος;

 

Σκέφτομαι να το παραγγείλω απο Amazon.co.uk, ρώτησα και μου έιπαν οτι έχουν stock Απριλίου.. λέτε να είναι μέσα στα ελαττωματικά;

 

Εμένα που είναι Η25, υποτίθεται πως τα ελλατωματικά ήταν στην σειρά 23, ένα απειροελάχιστο πάνω αριστερά το έκανε. Πάρε το ασημένιο να μην έχεις τέτοια άγχη που δεν ξεφλουδίζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει κάποιο κατάστημα στην Αθήνα που να έχει το HTC One S σε ασημί για να το δεί κάποιος απο κοντά;

 

Mediamarkt στο Γέρακα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Red_Dawn, απο πού/πότε το πήρες το One S αν επιτρέπεται; Σου έχει εμφανίσει σημάδια ξεφλουδίσματος;

Εμένα που είναι Η25, υποτίθεται πως τα ελλατωματικά ήταν στην σειρά 23, ένα απειροελάχιστο πάνω αριστερά το έκανε.

 

To πηρα πριν απο 10 μερες απο το http://www.digital-master.gr. Kαι ο δικος μου κωδικος ειναι ΗΤ25 (λετε να εχει καποια σημασια το Τ, πχ βελτιωμενη παρτιδα ? χλωμο το βλεπω...), αλλα μεχρι στιγμης δεν μου εχει ξεφλουδισει καθολου, ομως το φροντιζω οσο μπορω, γι αυτο πηρα και τετοιες θηκες.

Link to comment
Share on other sites

Kαι ο δικος μου κωδικος ειναι ΗΤ25 (λετε να εχει καποια σημασια το Τ, πχ βελτιωμενη παρτιδα ? χλωμο το βλεπω...)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4109942#post4109942

Link to comment
Share on other sites

Καποιος "γνωστης" με οτι σημαινει αυτο μου ειπε οτι το κινητο ξεβαφει....Ισχυει κατι τετοιο ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς παρουσιάστηκαν πολλές συσκευές σε μαύρη απόχρωση όπου ξεφλούδιζαν, αντιθέτως στον γκρι χρώμα δεν παρουσίασε κανένα παρόμοιο θέμα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς παρουσιάστηκαν πολλές συσκευές σε μαύρη απόχρωση όπου ξεφλούδιζαν, αντιθέτως στον γκρι χρώμα δεν παρουσίασε κανένα παρόμοιο θέμα.

 

Ευχαριστω

Και τι γινοταν σε αυτη την περιπτωση απο θεμα εγγυησης ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά είναι υποχρεωμένοι να στο αντικαταστήσουν, τώρα αυτό πόσο γρήγορα θα γίνει, είναι ένα μείζων πρόβλημα κυρίως για την HTC hellas. Ωστόσο, επειδή εγώ προτίμησα το γκρι μεταλλικό, καλύτερο να σου απαντήσει ένας κάτοχος που πήρε την συσκευή σε μαύρο χρώμα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά είναι υποχρεωμένοι να στο αντικαταστήσουν, τώρα αυτό πόσο γρήγορα θα γίνει, είναι ένα μείζων πρόβλημα κυρίως για την HTC hellas. Ωστόσο, επειδή εγώ προτίμησα το γκρι μεταλλικό, καλύτερο να σου απαντήσει ένας κάτοχος που πήρε την συσκευή σε μαύρο χρώμα.

 

Μαλλον ειναι θεμα της

 

Αrvato Services SA

Λεωφóρος Κηφισού 100

Aθήνα, 10442

2105197500

που εχει το service της HTC

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησα κι εγω το διαβασμα εδω μιας και το παρηγγειλα και θα το εχω σε μια εβδομαδα .Το ζητησα σε γκρι χρωμα για να μην μου τυχουν τα προβληματα με τα ξεφλουδισματα που διαβασα για το μαυρο.

 

Το παρηγγειλα Κοτσοβολο με δοσεις καταστηματος μιας και εχω ξεμπλεξει με πιστωτικες.Ιδια τιμη με Πλαισιο αλλα χωρις χαρτες πλοηγησης dont panic.

593 ευρω.

 

Λογικα θα εχει την ice εκδοση ???

 

Σαν κατοχος 3 προηγουμενων HTC andrioid δεν νομιζω να αντιμετωπισω προβληματα...Τα δεδομενα στην εσωτερικη μνημη μπορουμε να τα "τραβηξουμε" στον υπολογιστη και πως ?

 

Παντα τα κινητα τα εχω σε θηκη ζωνης και αυτη που εχω τωρα το desire S ειναι απο το desire HD που ειχα .Θα κανει και για το One S ?

 

Θα τα λεμε.....:D:D

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, επέλεξες ένα από τα καλύτερα Android smartphone της αγοράς και θα δικαιωθείς για την επιλογή σου. Το θέμα της HTC με εγγυήσεις μην σε απασχολεί, είναι να μην μπλέξεις.

 

Από κει και πέρα, η συσκευή έρχεται με την έκδοση Android 4.0 ICS, διαθέτει πολύ καλή οθόνη συγκριτικά με Desire HD και Desire S, ενώ όπως όλοι αναφέρουμε είναι σφαίρα σε όλα του.

 

Νομίζω ότι το One S θα προεξέχει λίγο στην θήκη του Desire HD, είναι πιο ψιλό ενώ ίσως και να κολυμπάει λίγο λόγω του ότι έχει πιο μαζεμένες διαστάσεις ως προς το πλάτος και το πάχος του.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι αμφιταλαντευτικα σε σχεση με το motorola razr με τα μισα λεφτα αλλα και δυσευρετο ειναι και δεν εχω καμμια εμπειρια απο motorola και μαζι με το ...μηλοφωνο ισως ειναι το μονο κινητο που δεν βγαινει η μπαταρια του.

Για θηκη θα κοιταξω αν δεν κανει αυτη που εχω που με εχει βολεψει πολυ.

Πως τις λενε στο ebay τις θηκες ζωνης ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι αμφιταλαντευτικα σε σχεση με το motorola razr με τα μισα λεφτα αλλα και δυσευρετο ειναι και δεν εχω καμμια εμπειρια απο motorola και μαζι με το ...μηλοφωνο ισως ειναι το μονο κινητο που δεν βγαινει η μπαταρια του.

Για θηκη θα κοιταξω αν δεν κανει αυτη που εχω που με εχει βολεψει πολυ.

Πως τις λενε στο ebay τις θηκες ζωνης ?

 

Και στο ONE S δε βγαίνει η μπαταρία του..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και στο ONE S δε βγαίνει η μπαταρία του..

 

Ωχ....Γιατι αυτο ???? Ηταν μια καλη λυση οταν το τηλ για καποιο λογο κολαγε.:(:(

Ενακατικα τι μπορουμε να κανουμε ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ....Γιατι αυτο ???? Ηταν μια καλη λυση οταν το τηλ για καποιο λογο κολαγε.:(:(

Ενακατικα τι μπορουμε να κανουμε ?

 

Έχουμε την απαίτηση έχοντας δώσει πάνω από 500 ευρώ για μια συσκευή να μην κολάει...

Εγώ δεν είμαι κάτοχος αλλά οι υπόλοιποι μπορούν να σου πουν αν κολάει η όχι. Το αν θα ρισκάρεις είναι δικιά σου επιλογή!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε την απαίτηση έχοντας δώσει πάνω από 500 ευρώ για μια συσκευή να μην κολάει...

Εγώ δεν είμαι κάτοχος αλλά οι υπόλοιποι μπορούν να σου πουν αν κολάει η όχι. Το αν θα ρισκάρεις είναι δικιά σου επιλογή!

 

Δικιο απολυτο εχεις αλλα και αλλες δικαιες αλλα ανεκπληρωτες απαιτησεις εχουμε γενικοτερα απο θεματα τεχνολογιας.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω 2 μηνες ,

δεν μου εχει κολησει ποτε,

εαν σου τυχει πατας συνεχεια το κουμπι ενεργοποιησης και κανει restart

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...