Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μακρια κινδυνος :!:

 

thanx για την απαντηση

Θα μπορουσες να αναφερεις και το λογο, ετσι για να ειμαστε πληρως ενημερωμενοι κι οι μη εχοντες γνωση της ποιοτητας των παρεχομενων υπηρεσιων του συγκεκριμενου καταστηματος?

 

αν και λίγο offtopic...excuse me..?? προσωπικά έχω ψωνίσει από το συγκεκριμένο και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος...εξυπηρετικότατοι, παρέλαβα ακριβώς ότι αγόρασα, άριστο και σε σχετικά σύντομο χρονικό διάστημα παράδοσης (δεδομένου ότι ήταν δεκαπενταύγουστος):)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μακρια κινδυνος :!:

Συμφωνώ απόλυτα!

thanx για την απαντηση

Θα μπορουσες να αναφερεις και το λογο, ετσι για να ειμαστε πληρως ενημερωμενοι κι οι μη εχοντες γνωση της ποιοτητας των παρεχομενων υπηρεσιων του συγκεκριμενου καταστηματος?

Είχα κάνει αγορά ενός τάμπλετ και δεν το έστειλαν ποτέ.. ούτε το τάμπλετ ούτε τα λεφτά μου τα έδωσαν πίσω (290ε)... Μακριά απο αυτο το eshop!!!

αν και λίγο offtopic...excuse me..?? προσωπικά έχω ψωνίσει από το συγκεκριμένο και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος...εξυπηρετικότατοι, παρέλαβα ακριβώς ότι αγόρασα, άριστο και σε σχετικά σύντομο χρονικό διάστημα παράδοσης (δεδομένου ότι ήταν δεκαπενταύγουστος):)

Θα ήσουν τυχερός φαίνεται :)

 

 

(Send from OneX)

Edited by akis_k
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο το xpancys ακουσα εχουν καινουργιες παραλαβες hox και δεν βγαζουν τα γνωστα προβληματα ειναι αληθεια ???

 

ας απαντησει καποιος που εψαξε γενικα που βρηκε φρεσκες παρτιδες

Link to comment
Share on other sites

thanx για την απαντηση

Θα μπορουσες να αναφερεις και το λογο, ετσι για να ειμαστε πληρως ενημερωμενοι κι οι μη εχοντες γνωση της ποιοτητας των παρεχομενων υπηρεσιων του συγκεκριμενου καταστηματος?

Γιατι λεει π.χ οτι ειναι ετοιμοπαραδοτο για να κανεις παραγγελια και και δεν ειναι και αντε βγαλε ακρη.Επισης τους στελνεις email για να εχεις μια ενημερωση για την παραγγελια που εχεις κανει και ουτε φωνη ουτε ακροαση,αν το θυμηθουν θα σου απαντησουν.Πιστευω καλυτερα να δωσεις κατι παραπανω σε καποιο αξιοπιστο ιντερνετομαγαζο και να εχεις το κεφαλι σου ησυχο παρα στο Simplyelectronics.Ολα αυτα βεβαια κατα την προσωπικη μου γνωμη χωρις να θελω να σε επηρεασω αν εχεις αποφασισει να αγορασεις απο το συγκεκριμενο καταστημα και κατι ακομα κανε μια περιηγηση στο ιντερνετ να διαβασεις και αλλες γνωμες.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει από expansys κ το κινητό δεν Εχει ουτε καν το τρέμουλο όταν πατάς την οθόνη στο μαύρο.

φιλε θα κανεις ενα κοπο να μας πεις το serial number για να δουμε ποτε κατασκευαστηκε το κινητο σου και σε ποια χωρα? δηλαδη δεν εχει τιποτα ειναι τελειο? σε ευχαριστω πολυ :D

Edited by greenstation
quote
Link to comment
Share on other sites

settings>about>phone identity>Device serial number

 

XXYMDAABBBBB

 

XX = Manufacturing location

 

SZ = Shenzhen, China

SH = Shanghai, China

HT = Hsinchu, Taiwan

CH = Wuhan, China

 

Y = Year (2 = 2012)

M = Month (hex 1...C = 1 - 12 months)

D = Day (hex 1...9A..Z = 1 - 31 days)

AA = Part Code

BBBBB : Identification Number (decimal)

Link to comment
Share on other sites

Μάρτιος 2012 Ταϊβάν.

Αν παίζει κ κάποιο ρόλο έχει αγγλικό φορτιστη

 

 

ευχαριστω πολυ αν και ειναι απο την πρωτη φουρνια που λενε οτι εχει προβληματα εσενα ειναι κομπλε!!! μαλλον μαγες παιζει ρολο απο που τι "παρτιδες" ψωνιζει ο εισαγωγεας...θα το παρω απο expansys μαλλον αλλα σε ασπρο.

Link to comment
Share on other sites

Καθαρά Θέμη τύχη είναι εγώ το έχω πάρει 3 φορές από εξπανσυς κ είναι το πρώτο άψογο κ με αγγλικό φορτιστή Α έχει κ οδηγίες στα ελληνικά μέσα το βιβλιαράκι του

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα το εξής πείραμα για τις φωτογραφίες και αποδεικνύεται αυτο που λένε στο XDA για την συμπίεση που έχει ως αποτέλεσμα τον αυξημένο θόρυβο.

Έβγαλα μια φωτο με την official εφαρμογη και μια με εφαρμογη τρίτου απο το market ( LG camera pro).

Η διάφορα είναι ολοφάνερη. Πρώτα πρώτα η φωτο απο την εφαρμογη είναι διπλάσια ΜΒ 2.6 για την ακρίβεια. Δεύτερον όταν μεγενθυνεις τις φωτο στο maximum η official είναι γεμάτη θόρυβο ενω η άλλη απολυτα φυσιολογική.

 

Περιμένω πως και πως το tweak απο το XDA που θα λύνει το πρόβλημα εις βάρος όμως της ταχύτητας πιστεύω.

 

http://img232.imageshack.us/img232/6850/imagu.jpg

 

http://img252.imageshack.us/img252/1366/imag0083s.jpg

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα μπαινει και σε official ROM οταν βγει?

 

Μόνο αν είσαι root.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια. Μπορειτε να μου πειτε πως φτιαχνω την γραμματοσειρα μεγαλυτερη; Στις κλησεις και στις επαφες πχ. Ευχαριστω.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να το παρω αυτο ισχυει ?

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

παντως και μενα τον μαρτιο κατασκευαστηκε απο τι βλεπω... δεν ξερω τι να πω... :confused:

αυριο θα τους παρω ενα τηλεφωνο και οτι γινει... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια. Μπορειτε να μου πειτε πως φτιαχνω την γραμματοσειρα μεγαλυτερη; Στις κλησεις και στις επαφες πχ. Ευχαριστω.

 

Πας Ρυθμισεις -> Οθονη και κινησεις δαχτυλων και εκει εχει επιλογη.

Για τη γραμματοσειρα εχει μεσα στα μηνυματα ειδικη επιλογη.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να το παρω αυτο ισχυει

 

Απο περιεργεια το δοκιμασα και οχι δεν συμβαινει.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι οταν χανω μια κληση δεν βλεπω στην πανω μπαρα αυτο το κοκκινο βελακι της χαμενης κλησης

Συμβαινει και σε σας αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα , παραγγειλα την επισημη θηκη της htc το handtec την εχει φθηνοτερα απο ολους και δεχετε πληρωμες με paypal ειναι αυτη εδω http://www.handtec.co.uk/product.php/6519/htc-one-x-clear-hard-shell-case-with-white-flip-stand--hc-v701-

 

 

Την παρέλαβες την θηκούλα; πόσο καιρό σου έκανε να σου έρθει;

Απο κοντά τελικά είναι καλή;

Την έχω παραγγείλει κι εγω!

 

 

Κανένα καλό car holder έχει βρεί κανείς;

Αν μπορεί να συνδυαστεί και με την θηκούλα που παραθέτω πιο πάνω τότε θα είναι κελεμπούρι!

 

Ρε παιδια γιατι οταν χανω μια κληση δεν βλεπω στην πανω μπαρα αυτο το κοκκινο βελακι της χαμενης κλησης

Συμβαινει και σε σας αυτο?

 

Όχι , κανονικά μου δείχνει ειδοποίηση χαμένης κλήσης , και στην οθόνη κλειδώματος και στην μπάρα επάνω .

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Όταν έρχεται αναφορά παράδοσης χτυπάει ο ήχος μηνύματος. μπορεί να μην χτυπάει ήχος ή έστω κάποιος άλλος ήχος(πιο διακριτικός) απο αυτόν του μηνύματος; Αλλά να εμφανίζει ειδοποίηση ότι παραδώθηκε.

 

 

Στο WiFi η ένδειξη είναι ή φουλ ή στο ελάχιστο . Δουλεύει μια χαρά... αλλά αυτό είναι πολύ παράξενο... και κολλημένο στην κεραία του wifi πάλι δείχνει ελάχιστο! επαναλαμβάνω ότι δουλεύει απροβλημάτιστα.

 

ΥΓ. έχω την 1.28 έκδοση ... δεν μου έχει έρθει ακόμα ι 1.29... :( :cry: στο πηγάδι κατουρισά; :X ;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Κανένα καλό car holder έχει βρεί κανείς;

Αν μπορεί να συνδυαστεί και με την θηκούλα που παραθέτω πιο πάνω τότε θα είναι κελεμπούρι!

 

Προσωπικά έχω πάρει αυτή, για να μην αλλάζω βάση κάθε φορά που αλλάζω κινητό...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Την παρέλαβες την θηκούλα; πόσο καιρό σου έκανε να σου έρθει;

Απο κοντά τελικά είναι καλή;

Την έχω παραγγείλει κι εγω!

 

 

Κανένα καλό car holder έχει βρεί κανείς;

Αν μπορεί να συνδυαστεί και με την θηκούλα που παραθέτω πιο πάνω τότε θα είναι κελεμπούρι!

 

 

 

Όχι , κανονικά μου δείχνει ειδοποίηση χαμένης κλήσης , και στην οθόνη κλειδώματος και στην μπάρα επάνω .

 

την παρέλαβα και την πούλησα και την case mate emerge και ησύχασα αγκαλιάζει το κινητό προστατεύει την οθόνη αφού στη κυριολεξία αγκαλιάζει την μπροστινή μεριά και προστατευτεί και την πάντα αφού δεν προεξέχει

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω πάρει αυτή, για να μην αλλάζω βάση κάθε φορά που αλλάζω κινητό...

 

ΤΕΛΕΙΟ!

 

Το παρήγγειλα σε Λευκό, που με το λευκό μου ONE X θα είναι κόσμημα στο αυτοκίνητο και όχι κουμούτσα.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...