Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακόμα και αν φορτώσει, δε θα παίξει 100%, θα έχει white textures από πίσω...Δυστυχώ από ότι έχω διαβάσει και στο xda δεν υποστηρίζεται πλέον από τα γραφικά του κινητού μας...:(

 

στο Google play δηλώνει ότι υποστηρίζεται το κινητό!!! κρίμα :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας θα ήθελα να ρωτήσω το εξής όλα καλά με την ρομ κυριλος!!! βρήκα ένα βίντεο που κάποιος πou έχει το κινητό μας έχει android 4.0 το ice cream sandwich πως γίνεται αυτό? το βρήκα από xda;D και κάτι άλλο μερικές εφαρμογές λένε ότι για να δουλέψουν θέλουνε από 2.3 android άμα βάλω περάσω πχ το

ice cream sandwich θα δουλεύουνε κ λέει να το κάνω κ άμα γίνεται!!!¨:d???

 

εχουν βγαλει ρομ 2.3.7 ice cream απο nexus κινητο με καποια προβληματα στα κουμπια ηχου.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Λοιπόν έχω κάποιες απορίες.

Αρχικά θέλω να κάνω αναβάθμιση του λειτουργικού μέσω του kies, το κατέβασα απο την επίσημη σελίδα της samsung και το έκανα εγκατάσταση! Πήγα να συνδέσω το κινητό, αλλά τίποτα δεν αναγνώριζε τη συσκευή. Τι μπορώ να κάνω;

Έπειτα, θέλω να αλλάξω την εμφάνιση που έχει το μενου. Κατέβασα ενα πρόγραμμα το launcher go, όμως δεν βρίσκω κάτι που να με ενθουσιάζει. Έχετε να προτείνετε κάποιο πρόγραμμα που μπορώ να κατεβάσω απο το androit market που να αλλάζει τελείως το μενού;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

καλο μεσημερι!

 

δεν ξερω πως εγινε αλλα εξαφανιστηκε το market απο το κινητο και το whatsapp.

 

μπορει κανεις να μου πει χωρις root και τιποτε αλλο αν μπορω να κανω επανεγκατασταση του market?

 

αν ναι πως γινεται;

 

ευχαριστω

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

καλο μεσημερι!

 

δεν ξερω πως εγινε αλλα εξαφανιστηκε το market απο το κινητο και το whatsapp.

 

μπορει κανεις να μου πει χωρις root και τιποτε αλλο αν μπορω να κανω επανεγκατασταση του market?

 

αν ναι πως γινεται;

 

ευχαριστω

πλέον λέγεται goggle play :-)

https://play.google.com/about/

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αμα βαλω Kyrillos' rom v10 Cyanogen mod edition θα μπορω να παιζω παιχνιδια που θελουνε 2.3? παρακαλω απαντηστε μου

 

Λογικά ναι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

SOS προβλημα!!! τις τελευταιες δυο μερες το κινητο δε διαβαζει τη sim. για την ακριβεια τη βαζω και οταν ανοιγω το κινητο ειναι οκ, αλλα μετα απο λιγα λεπτα τη "χανει" και βγαζει το εικονιδιο οτι λειπει η sim. το εχω περιπου εναμιση χρονο. μου εχει κανει και παλιοτερα κατι παρομοιο, ομως το εκανε μονο οταν το εβαζα να φορτισει!!!!

το κινητο ειναι rooted και δεν μπορω να το κανω unroot γιατι με το superoneclick εχω καποια προβληματακια. Και για να το κανω ροοτ ειχα δυσκολευτει πολυ λογω προβληματος του προγραμματος.

Ιδεες για αντιμετωπιση? υπαρχει τροπος για unroot χειροκινητα? (χωρις superoneclick)

Link to comment
Share on other sites

SOS προβλημα!!! τις τελευταιες δυο μερες το κινητο δε διαβαζει τη sim. για την ακριβεια τη βαζω και οταν ανοιγω το κινητο ειναι οκ, αλλα μετα απο λιγα λεπτα τη "χανει" και βγαζει το εικονιδιο οτι λειπει η sim. το εχω περιπου εναμιση χρονο. μου εχει κανει και παλιοτερα κατι παρομοιο, ομως το εκανε μονο οταν το εβαζα να φορτισει!!!!

το κινητο ειναι rooted και δεν μπορω να το κανω unroot γιατι με το superoneclick εχω καποια προβληματακια. Και για να το κανω ροοτ ειχα δυσκολευτει πολυ λογω προβληματος του προγραμματος.

Ιδεες για αντιμετωπιση? υπαρχει τροπος για unroot χειροκινητα? (χωρις superoneclick)

 

Θα σου πω κάτι που θα σου φανεί πολύ χαζό. Δοκίμασέ το όμως γιατί εγώ είχα αυτό το πρόβλημα συνέχεια. Άλλαξα συσκευή και πάλι τα ίδια. Με το που δοκίμασα το παρακάτω ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ!!!

 

Καθάρισε τις επαφές της SIM με καθαρό οινόπνευμα. Μετά τοποθέτησέ την πάλι προσέχοντας να μην αγγίξεις τις επαφές. Κάθε φορά που θα βγάζεις τη SIM να προσέχεις μην την αγγίξεις στα "ευαίσθητα σημεία" αλλιώς θα πρέπει να την καθαρίσεις και πάλι.

 

Φαίνεται πως μερικές συσκευές είναι πολύ ευαίσθητες.. Δοκίμασέ το και πες μου!

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω κάτι που θα σου φανεί πολύ χαζό. Δοκίμασέ το όμως γιατί εγώ είχα αυτό το πρόβλημα συνέχεια. Άλλαξα συσκευή και πάλι τα ίδια. Με το που δοκίμασα το παρακάτω ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ!!!

 

Καθάρισε τις επαφές της SIM με καθαρό οινόπνευμα. Μετά τοποθέτησέ την πάλι προσέχοντας να μην αγγίξεις τις επαφές. Κάθε φορά που θα βγάζεις τη SIM να προσέχεις μην την αγγίξεις στα "ευαίσθητα σημεία" αλλιώς θα πρέπει να την καθαρίσεις και πάλι.

 

Φαίνεται πως μερικές συσκευές είναι πολύ ευαίσθητες.. Δοκίμασέ το και πες μου!

 

Τελικα φαινεται να διορθωθηκε απο μονο του το θεμα. Απο την τελευταια φορα που την εβγαλα και την ξαναεβαλα χωρις να κανω τιποτα με οινοπνευμα κλπ δεν παρουσιαστηκε καποιο προβλημα. και εχουν περασει 13 ωρες απο τοτε ενω πριν το εκανε μολις περνουσαν λογα λεπτα.

 

Με το θεμα του root-unroot καποια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα φαινεται να διορθωθηκε απο μονο του το θεμα. Απο την τελευταια φορα που την εβγαλα και την ξαναεβαλα χωρις να κανω τιποτα με οινοπνευμα κλπ δεν παρουσιαστηκε καποιο προβλημα. και εχουν περασει 13 ωρες απο τοτε ενω πριν το εκανε μολις περνουσαν λογα λεπτα.

 

Με το θεμα του root-unroot καποια ιδεα;

 

Πάντως, επειδή είμαι 99% σίγουρος ότι θα στο ξανακάνει (και συνήθως γίνεται κάποια στιγμή που πραγματικά χρειάζεσαι το κινητό σου) η συμβουλή μου είναι να το κάνεις το τρικ. Anyway μπορείς να περιμένεις να δεις αν το ξανακάνει και τότε να το δοκιμάσεις.

 

Για το root-unroot no idea. Ποτέ δεν έχω κάνει root. Πάντα πέρναγα custom ROM που είναι ήδη rootαρισμένες.

Link to comment
Share on other sites

Οντως το ξαναεκανε. Εγω παντως πιστευω πως ειναι απο τα πολλα πεσιματα, γι' αυτο θελω να το κανω unroot για να το παω για ενα chech-up στο Γερμανο. Θα δοκιμασω και τη δικη σου προταση και θα δω.

 

Α και κατι ακομα! Εχω καποια προβληματακια και με την υποδοχη των ακουστικων. Με το παραμικρο κουνημα κανει διακοπες και τις περισσοτερες φορες δεν παιζει καθολου το αριστερο ηχειο. Νομιζα οτι φταινε τα ακουστικα και αγορασα καινουργια, αλλα το προβλημα συνεχιστηκε. Υπαρχει καποιος τροπος για να το καθαρισω και αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Ηθελα να ρωτήσω κάτι, εψαχνα για την μεγάλυτερη μπαταρία που λετε και το μόνο που βρήκα είναι αυτό http://www.ebay.co.uk/itm/2430MAH-HIGH-CAPACITY-GOLD-BATTERY-I5800-GALAXY-3-/260917687381?pt=UK_Mobiles_Accessories_RL&hash=item3cbfe7f455 . Αυτή είναι η μπαταρία που αναφέρεστε? γιατί βλέπω πως στα στοιχεία της δεν λέει για τη συσκευή μας

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Ηθελα να ρωτήσω κάτι, εψαχνα για την μεγάλυτερη μπαταρία που λετε και το μόνο που βρήκα είναι αυτό http://www.ebay.co.uk/itm/2430MAH-HIGH-CAPACITY-GOLD-BATTERY-I5800-GALAXY-3-/260917687381?pt=UK_Mobiles_Accessories_RL&hash=item3cbfe7f455 . Αυτή είναι η μπαταρία που αναφέρεστε? γιατί βλέπω πως στα στοιχεία της δεν λέει για τη συσκευή μας

 

Αν δε κάνω λάθος αυτή είναι, όμως κάπου στο xda είχα δει τον Κύριλλο να λέει ότι την επέστρεψε και του έκαναν refund τα χρήματα γιατί δεν ήταν καλή...

Edited by pkatsaras
Link to comment
Share on other sites

Αν δε κάνω λάθος αυτή είναι, όμως κάπου στο xda είχα δει τον Κύριλλο να λέει ότι την επέστρεψε και του έκαναν refund τα χρήματα γιατί δεν ήταν καλή...

 

Βασικά μου έκαναν επιστροφή χρημάτων χωρίς ούτε καν να τους την επιστρέψω;p Απλά άλλαξα το feedback από 1 αστέρι σε 5...

Link to comment
Share on other sites

Οντως το ξαναεκανε. Εγω παντως πιστευω πως ειναι απο τα πολλα πεσιματα, γι' αυτο θελω να το κανω unroot για να το παω για ενα chech-up στο Γερμανο. Θα δοκιμασω και τη δικη σου προταση και θα δω.

 

Α και κατι ακομα! Εχω καποια προβληματακια και με την υποδοχη των ακουστικων. Με το παραμικρο κουνημα κανει διακοπες και τις περισσοτερες φορες δεν παιζει καθολου το αριστερο ηχειο. Νομιζα οτι φταινε τα ακουστικα και αγορασα καινουργια, αλλα το προβλημα συνεχιστηκε. Υπαρχει καποιος τροπος για να το καθαρισω και αυτο;

ο μπατζανακης μου είχε το ίδιο πρόβλημα με ηχειο: σπασμένος εσωτερικά κονέκτορας.

Στον Γ!@#$%^ο του είπαν μην το στείλεις δεν καλύπτεται από την εγγύηση, το έστειλε στην Samsung και του γύρισαν καινούργιο στο κουτί... (!)

 

Αν έχεις εγγύηση, φλάσαρε μια εργοστασιακη ρομ και στείλτο απευθείας στην Samsung!

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

ο μπατζανακης μου είχε το ίδιο πρόβλημα με ηχειο: σπασμένος εσωτερικά κονέκτορας.

Στον Γ!@#$%^ο του είπαν μην το στείλεις δεν καλύπτεται από την εγγύηση, το έστειλε στην Samsung και του γύρισαν καινούργιο στο κουτί... (!)

 

Αν έχεις εγγύηση, φλάσαρε μια εργοστασιακη ρομ και στείλτο απευθείας στην Samsung!

 

Απο που μπορω να κατεβασω τη rom? φανταζομαι θα τη βαλω μεσω odin, ετσι? η αληθεια ειναι οτι με custom roms δεν εχω ασχοληθει καθολου στην πραξη και δεν εχω ιδεα!!!

 

Μπορω να το στειλω εγω απευθειας ατη Samsung? Τι κοστος μεταφορικων θα εχει?

 

Σορρυ για τις πολλες ερωτησεις, αλλα οπως καταλαβαινεις πρεπει να λυθουν οι αποριες... :P

Link to comment
Share on other sites

Απο που μπορω να κατεβασω τη rom? φανταζομαι θα τη βαλω μεσω odin, ετσι? η αληθεια ειναι οτι με custom roms δεν εχω ασχοληθει καθολου στην πραξη και δεν εχω ιδεα!!!

 

Μπορω να το στειλω εγω απευθειας ατη Samsung? Τι κοστος μεταφορικων θα εχει?

 

Σορρυ για τις πολλες ερωτησεις, αλλα οπως καταλαβαινεις πρεπει να λυθουν οι αποριες... :P

στοκ ρομ από εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1497261

 

δεν πλήρωσε, απλά ΑΠΑΙΤΗΣΕ να του το στείλουν για σερβις, απόλο που του έλεγαν οτι δεν γίνεται και η S θα τον χρεώσει κλπ κλπ

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Γνωρίζει κανείς αν μπορεί να λειτουργήσει το κινητο με δύο sim, με κάποιο βέβαια προσαρμογέα.

 

Μπα... Δε νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

παιδια!!!περασα την 10.2 του Κυριλλου και δεν λειτουργουν καθολου τα bluetooth....ξερει κανενας πως μπορω και αν μπορω να κανω κατι?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θα ηθελα να ρωτησω κατι για το κινητο μας που μπορω να βρω καρτα για μνημη (εκτως γερμανο κτλπ) σε κατι ποιο φτηνο ?¨:D sd και κατι αλλο ποια κινητα υποστηριζουν adobe video flash player της samsung

 

και αμα αξιζει να παρω μεταχηρισμενο iphone?:D ροταω εδω αυτα γιατι δεν ξερω καπου αλλου ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει συγκεκριμένο forum για επιλογή συσκευής.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το παραπάνω κινητο και θα ηθελα να μου πειτε πως μπορω να το ξεκλειδωσω γιατι λογω πολλων φορων εισαγωγης λανθασμένου μοτίβου μου εχει κλειδωσει!:!:

Ευχαριστω Προαιρετικα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...