Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

OK. Eυχαριστώ για την απάντηση. Μηπως υπάρχει κάποιο link που να δίνει 1 Official με 35 κερνελ;

 

Eντάξει έβγαλα άκρη τελικά. Ευχαριστώ GreddyRx7

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν περάσω την Aurora και δε μου αρέσει, μπορώ να επιστρέψω στην Official 2.3?

 

Φυσικά και εγώ αυτό έχω κάνει γιατί είχα μεγάλη κατανάλωση με την aurora.Με τον γνωστό τρόπο περνάς την 2.3.5 (dload)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω και 2 μηνες σασ εχω ρωτησει κατι και δεν δεν εχω παρει καμια απαντηση . . εχω προβλημα με το huawei u8800 ειχα σβησει καταλαθος το file cust_image και το αντεκατεστησα με το clockwork recovery .και μλπεχτηκε το συμπαν . το κινητο ουτε σε recovery volume + δεν μπαινει στην ροζ οθονη volume +,- . . ο υπογηιστης μου το αναγνωριζει μονο σαν μοντεμ στην ροζ οθονη και οταν πας να το ξεκινησεισ κανονικα κολλαει στο λογοτυπο hyawei εχω δοκιμασει να περασω αλλες firmaware μεσω sd αλλα στο step 2κανει failed..καμια βοηθεια απο καποιον που ξερει καποια λυση τα εχω δοκιμασει ολα πιστεθω οτι η μονη λυση ειναι ι ροζ οθονη αλλα πως θα μ την αναγνωρησει σε windows 7?
Link to comment
Share on other sites

Η Aurora έχει ελληνικό menu και πληκτρολόγιο?

 

Ελληνικό μενού έχει. Πληκτρολόγιο όχι.

Βάζουμε το Touchpal με το ελληνικό πακέτο πάνω, που κυκλοφορεί στο θέμα.

 

 

Πάντως παρατήρησα ότι με Aurora 2.0 δεν δουλεύει κανένα από τα endomondo sports tracker και o καταπληκτικός στα Nokia sports tracker. Όλα έχουνε συνεχή force close.....

 

Κρίμα και το χρειάζομαι αυτή την εποχή.

 

Ακόμα παρατήρησα ότι το google maps δεν δίνει στίγμα ούτε μετά απο 5-6 λεπτά ανοιχτό. Παρόλα αυτά το don't panic κλειδώνει σε 10 δεπτερόλεπτα!!!!!

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Το google maps θέλει wifi...

 

Ναι αλλά έχω προφορτώσει χάρτες της περιοχής μου και το 3g είναι ανοιχτό...

 

Σήμερα δοκίμασα και το sygic. Δουλεύει τέλεια...

Τα sport trackers όμως? Τί κρίμα

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

........................

Ακόμα παρατήρησα ότι το google maps δεν δίνει στίγμα ούτε μετά απο 5-6 λεπτά ανοιχτό. Παρόλα αυτά το don't panic κλειδώνει σε 10 δεπτερόλεπτα!!!!!

Το google maps θέλει wifi...

 

Ο φιλος γράφει για το στίγμα το οποίο δεν θέλει ούτε wi-fi ούτε ενεργά τα δεδομένα.

Αν ανοίξεις το google maps χωρίς να είναι κάποια σύνδεση ενεργή θα σου δείξει το στίγμα σου οταν λοκάρει με μπλε τελεία άλλα δεν θα σου δείχνει τον χάρτη και θα έχεις άσπρη οθόνη.

Καλή ανάσταση

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρεις περίπου που θα είσαι κάνεις cache την περιοχή (μπορείς να κάνεις περισσότερες απο μια και έχει ακτίνα 7χλμ) οπότε βλέπεις μια χαρά το χάρτη και χωρίς data.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω και 2 μηνες σασ εχω ρωτησει κατι και δεν δεν εχω παρει καμια απαντηση . . εχω προβλημα με το huawei u8800 ειχα σβησει καταλαθος το file cust_image και το αντεκατεστησα με το clockwork recovery .και μλπεχτηκε το συμπαν . το κινητο ουτε σε recovery volume + δεν μπαινει στην ροζ οθονη volume +,- . . ο υπογηιστης μου το αναγνωριζει μονο σαν μοντεμ στην ροζ οθονη και οταν πας να το ξεκινησεισ κανονικα κολλαει στο λογοτυπο hyawei εχω δοκιμασει να περασω αλλες firmaware μεσω sd αλλα στο step 2κανει failed..καμια βοηθεια απο καποιον που ξερει καποια λυση τα εχω δοκιμασει ολα πιστεθω οτι η μονη λυση ειναι ι ροζ οθονη αλλα πως θα μ την αναγνωρησει σε windows 7?

 

Δεν ξερω αν βοηθαει αλλα ριξε μια ματια εδω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1431730

 

Ενω ειμαι ροοτ (εχω το superuser εικονιδιο) και ετσι λεει και το superoneclick δεν μπορω να αντιγραψω το recovery.img. Εχω τον es file explorer και ενεργοποιησα απο τις επιλογες του να μπορω να δω το ροοτ και να το επεξεργαζομαι. Καμια ιδεα?

Edited by klm11
Και ενα προβλημα δικο μου!
Link to comment
Share on other sites

Ο φιλος γράφει για το στίγμα το οποίο δεν θέλει ούτε wi-fi ούτε ενεργά τα δεδομένα.

Αν ανοίξεις το google maps χωρίς να είναι κάποια σύνδεση ενεργή θα σου δείξει το στίγμα σου οταν λοκάρει με μπλε τελεία άλλα δεν θα σου δείχνει τον χάρτη και θα έχεις άσπρη οθόνη.

Καλή ανάσταση

 

Αν ξέρεις περίπου που θα είσαι κάνεις cache την περιοχή (μπορείς να κάνεις περισσότερες απο μια και έχει ακτίνα 7χλμ) οπότε βλέπεις μια χαρά το χάρτη και χωρίς data.

 

Tα έχω κάνει ήδη πριν ρωτήσω όλα αυτά. Αλλά δεν. Θα είναι bug της ρομ μου. Δεν ασχολούμαι άλλο...

 

Don't panic, Sygic και Navigon δουλεύουν τέλεια και με ακρίβεια.

Αλλά δεν βρήκα σε κανένα από αυτά gps tracker.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. θελω να κανω μια ερωτηση. εχω την πιο τελευταια επισιμη 2,3,5 πανω στο κινητο μου. Κατ αρχην ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιος αναλυτικος οδηγος για να το περασω κ δευτερον θελω να ρωτησω αν μπορω να κανω downgrade απο την τελευταια 2,3,5 στην beta 2,3,5 που ειχε βγει λιγο νωριτερα γιατι σε εναν οδηγο διαβασα οτι για να κανω root πρεπει να εχω περασμενη εκεινη την Official k οχι την τελευταια. αληθευει αυτο η μπορω να την κανω κ απο αυτην που εχω? ευχαριστω πολυ εκ των προτερων...
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό μενού έχει. Πληκτρολόγιο όχι.

Βάζουμε το Touchpal με το ελληνικό πακέτο πάνω, που κυκλοφορεί στο θέμα.

 

Touchpal και πακέτο με ελληνικά

Multilingual Android Stock ICS keyboard

 

επίσης πολύ καλο είναι και το gokeyboard από το market και είναι free

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jb.gokeyboard&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5qYi5nb2tleWJvYXJkIl0.

Edited by weirdo1977
Link to comment
Share on other sites

Κατφερα και μηδενιστηκε το imei και δεν εχω κρατησει backup. Τι κανω??? Το μπρίκαρα???

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=323485

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω... Αν θέλεις να αλλάξεις την Custom Rom που έχεις βάλει, θα πρέπει να βγάλεις την προηγούμενη για να βάλεις άλλη, ή περνάς την επόμενη κατευθείαν?
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω καποια λύση εκει...

Δεν το εχω δοκιμασει, στα ποστ #7 και #9 δεν εβγαλες ακρη?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Η εγγυηση με καλυπτει για (πιθανως) brickaρισμενο ideos που εχει μηδενιστει το imei??? Τι να κανω προτου το στειλω? Edited by Analyzer
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η εγγυηση με καλυπτει για (πιθανως) brickaρισμενο ideos με miui rom μεσα που εχει μηδενιστει το imei??? Τι να κανω προτου το στειλω?

Δεν δουλευει το τηλεφωνο?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η εγγυηση με καλυπτει για (πιθανως) brickaρισμενο ideos με miui rom μεσα που εχει μηδενιστει το imei??? Τι να κανω προτου το στειλω?

 

Η λύση εδώ δεν σου δούλεψε;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4071913#post4071913

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...