Jump to content

Blade : «Ξεκλείδωμα» 512ΜΒ (Froyo 2.2) - Επιστροφή 256ΜΒ


kogos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ.

Έχω άλλη μια ερώτηση: αν ακολουθήσω τον οδηγό σου εδώ (εξαιρετική δουλειά by the way :) ), λες ότι το κινητό στο τέλος θα έχει επίσημη 2.2 αλλά με CWM. Αυτό σημαίνει ότι μετά είναι ρουταρισμένο;

 

Eπίσης (τελευταίο), ένας σε εκείνο το thread μπρίκαρε τη συσκευή του επειδή το έκανε από Windows Vista. Με Win 7 υπάρχει θέμα;

 

όχι, το κινητό δεν θα είναι ρουταρισμένο.. από win7 δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Για root σε 2.2 κατέβασε το z4root modified

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 472
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

όχι, το κινητό δεν θα είναι ρουταρισμένο.. από win7 δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Για root σε 2.2 κατέβασε το z4root modified

Ευχαριστώ πολύ (και για την απάντηση και για την όλη δουλειά). :)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...

φιλε kogos καταρχην ευχαριστω πολυ για τον οδηγο σου....

σκεφτομουν πολυ καιρο να ξεκλειδωσω την μνημη του blade μου αλλα δεν εβγαζα ακρη με αλλους οδηγους.... μολις βρηκα τον δικο σου ομως....

2 πραγματακια θελω να ρωτησω...

1. υπαρχει καποιο προβλημα με το αρχειο gen2_152.....κτλ ??? γιατι δεν μπορω να το κατεβασω??? κολλαει καπου στο 50% ... :(:(

2. μετα το σχετικο ψαξιμο για να μην σας τα κανω και τσουρεκια εκανα το κινητο μου root με το androot και μετα εκανα backup αυτα που ηθελα με titanium.

το κινητο μου ηταν gen1 και αν καταλαβα καλα θα γινει gen2. υπαρχει περιπτωση να μην μπορω να επαναφερω τα αρχεια που εκανα backup λογω αυτης της

διαφορας?

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων συνεχιστε την καλη δουλεια....

Link to comment
Share on other sites

1) gen2_152MBsystem_248MBdata.zip (MD5:A414675ECE29F01D2614ADB3767DCE4A)

το δοκίμασα και δουλεύει το download μια χαρά.

2) Μπα, δεν θα έχεις θέμα με το gen2. Για να κάνεις root σε gen2/android 2.2, θες το z4root modified

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

kogos for president....

λοιπον φιλε kogos...

piece of cake... ο οδηγος σου τελειος... ολα πηγαν τελεια... εκανα και κανα 2 εφαρμογες restore απο titanium και δουλευουν ολα μια χαρα και ηδη φαινετε η διαφορα λογω μνημης... το προτεινω σε ολους οσους δεν το εχουν τολμησει ακομα...

Link to comment
Share on other sites

τελικα εχουμε προβλημα.... οταν παω στις κλησεις η στις επαφες η στο αρχειο κλησεων μου βγαζει το μηνυμα....: λυπουμαστε υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της διαδικασιας adroid.process.acore. προσπαθηστε αργοτερα.

 

το προβλημα αν καταλαβα καλα προεκυψε οταν εκανα restore καποια backup απο titanium και συγκεκριμενα οταν εκανα restore το docks to go. καθως εκανα restore κολησε οταν φορτωνε το restore και για να ξεκολησει εκλεισα το κινητο με το κουμπι απο πανω κανονικα... απο τοτε και μετα απο αρκετα reboot και μεσω clockwork το προβλημα παραμενει... τα υπολοιπα δουλευουν κανονικα μονο στις κλησεις και στις επαφες δεν μπορω να παω αν και το τηλεφωνο δεχετε κλησεις.... δοκιμασα να κατεβασω αλλον dialer αλλα τα ιδια....

Link to comment
Share on other sites

Το docs2go ήταν system app παλαιότερα. Το titanium δεν προτείνετε για restore system app γιατί τα κάνει μαντάρα. Ανυσυχώ μήπως σου αντικατέστησε και τον dialer με τον παλιό και γι'αυτό σου βγάζει σφάλμα. Μάλλον θα χρειαστεί να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών, να μην σου πω να ξαναφλασάρεις και να μην κάνεις restore αυτό που σου δημιούργησε το κόλλημα

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

1)οποτε τωρα κανω επαναφορα εργοστασιακων μεσα απο το μενου του κινητου?

2)και μετα? παλι τον οδηγο σου? θα πρεπει να κανω και το βημα 1 αυτη την φορα?

3)με titanium δηλαδη μονο εφαρμογες να επαναφερω τιποτα αλλο???

4)μηπως μπορω να περασω καπως τον καινουργιο dialer μπας και στρωσει???

5)αφου οπως το κοβω δεν γλιτωνω την επαναφορα λεω να περασω μια custom rom πρωτα ετσι για την εμπειρια... μπορις να προτεινεις κατι? αν περασω μια custom μπορω μετα ευκολα να γυρισω σε αυτην εδω?

 

edit: τελικα επειδη με ετρωγε και δεν μπορουσα να περιμενω περασα την Ginger Stir Fry Beta 14 απλα δεν ειμαι σιγουρος αν εχω ξεκλειδωτα τα 512 της ram....

Edited by vajan07
Link to comment
Share on other sites

...

edit: τελικα επειδη με ετρωγε και δεν μπορουσα να περιμενω περασα την Ginger Stir Fry Beta 14 απλα δεν ειμαι σιγουρος αν εχω ξεκλειδωτα τα 512 της ram....

Μην ανησυχείς. Τα έχεις. Δεν τα χάνεις με φλασάρισμα της Ginger Stir Fry, και ούτε με καμίας rom πλην της ελληνικής επίσημης και της κινέζικης επίσημης.

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μετά απο ώρα κατάφερα να βάλω τη modified me ta 250mb και όλα οκ.Αλλά βλέπω ότι άλλαξε το ιμει...Θα δω αν μπορω να το επαναφέρω :worry:

 

 

UPDATE

δεν βρήκα κανένα οδηγό για επαναφορά ΙΜΕΙ.Οποιος μπορει παρακαλώ να βοηθήσει...

Edited by johnko1
Link to comment
Share on other sites

...δεν βρήκα κανένα οδηγό για επαναφορά ΙΜΕΙ.Οποιος μπορει παρακαλώ να βοηθήσει...

 

Εύκολο... διάβασε μία γρήγορη αυτό για να πάρεις μία ιδέα και κατέβασε και το πρόγραμμα που λέει εκεί (το βήμα 2 είναι που σε ενδιαφέρει). Μπορεί να σου φανεί δύσκολο, αλλά αν το κάνεις μια φορά θα δεις πόσο εύκολο είναι.

 

Μετά κατέβασε ένα Hex editor.

1) κάνε backup το ΙΜΕΙ σου...

2) άνοιξε το channel1.nvm με τον hex editor

3) δες πίσω από την μπαταρία πιο είναι το σωστό σου ΙΜΕΙ

4) To IMEI είναι σωσμένο ανάμεσα στα offset 0x1215 και 0x121C. Οπότε, πήγαινε στο offset 0x1215 για να βάλεις το σωστό

5) Στο 0x1215 βάλε το πρώτο ψηφίο και μετά αμέσως το Α. Για όλα τα υπόλοιπα, για κάθε ζεύγος ψηφίων πρέπει να τα γράφεις ανάποδα... Δηλαδή, αν το ΙΜΕΙ σου είναι 123456789012345 τότε στο 0x1215 πρέπει να βάλεις 1A 32 54 76 98 10 32 54.

6) Σώνεις το αρχείο και το κάνεις restore (επιλέγεις restore NV και RF/BT/IMEI/unLock info και πατάς το βέλος όπως όταν έκανες backup).

 

Πριν να κάνεις όλα τα παραπάνω, δες το folder του 2.2 updater, έχει κρατηθεί εκεί ένα αρχείο channel1.nvm, το οποίο μπορεί να έχει το σωστό σου ΙΜΕΙ. Άνοιξε λοιπόν το αρχείο με τον hex editor και δες αν είναι σωστό, ώστε να το κάνεις ένα restore και τέλος. Αλλιώς, κάνε όλα τα παραπάνω.

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ :D

 

Άμα δεν εφταχνα το ΙΜΕΙ Θα υπήρχε κάποιο πρόβλημα? Εκτος απο το θέμα της εγγύησης (την ειχα χασει εδω και καιρο :P )

Edited by johnko1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα και εγω ειχα μεσα την swedis 55 πολυ καιρο και ημουν ευχαιστημενος αλλα χθες το βραδυ μου ετρωγε μπαταρια φουλ και κοιταω απο τον διαχειριστη και εδειχνε οτι δουλευε ο επεξεργαστης συνεχεια 97-98 της εκατο κλεινω το κινητο και παω να το ανοιιξω και μολις εμπενε να βαλω τον κωδικο εκανε επανεκονηση και δεν ανοιγε. εκανα οτι λεει πααπανω και τωρα ανοιγει και κολαει στο clockworld mode και δεν φοτρωνει καμια ρομ δειχνει οτι τις παιρνει αλλα τιποτα μολις κανεις rebbot παλι στο clockworld βγαζει το κινητο ειναι gen 1. ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας

 

Ναι. Πρέπει φυσικά να βάλεις το κινητό σε FTM (ανοίγεις το κινητό με (volume-), και μετά τρέχεις το updater.

καλημερα και απο μενα και εγω ειχα μεσα την swedis 55 πολυ καιρο και ημουν ευχαιστημενος αλλα χθες το βραδυ μου ετρωγε μπαταρια φουλ και κοιταω απο τον διαχειριστη και εδειχνε οτι δουλευε ο επεξεργαστης συνεχεια 97-98 της εκατο κλεινω το κινητο και παω να το ανοιιξω και μολις εμπενε να βαλω τον κωδικο εκανε επανεκονηση και δεν ανοιγε. εκανα οτι λεει πααπανω και τωρα ανοιγει και κολαει στο clockworld mode και δεν φοτρωνει καμια ρομ δειχνει οτι τις παιρνει αλλα τιποτα μολις κανεις rebbot παλι στο clockworld βγαζει το κινητο ειναι gen 1. ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας

Η έκδοση με τα 152ΜΒ δεν έχει κανένα απολύτως μειονέκτημα. Το μόνο μειον θα είναι αν κάποια στιγμή στο μέλλον βγει κάποια rom που είναι ακόμα μεγαλύτερη από 152ΜΒ, πράγμα εξαιρετικά σπάνιο αφού μέχρι τώρα δεν υπάρχει καμία τέτοια rom σε κανένα κινητό android. Ακόμα και η CM7 που είναι η μεγαλύτερη από τις custom χωράει σε 136ΜΒ.

 

Αλλά ακόμα κι αν θες να αλλάξεις partition sizes, υπάρχει πλέον σε gen2 συσκευές τρόπος χωρίς να αλλάξεις ή να χάσεις δεδομένα. Σχετικός οδηγός σύντομα.

 

 

 

Καταρχήν, το brickαρες :(. Ο λόγος είναι γιατί πήρες την stock και έκανες αλλαγές στη stock, ξεχνώντας πως όλα τα mbn ψάχνουν να βρουν μία signed official rom, την οποία όμως εσύ την έχεις αλλάξει με την ss5. Επίσης, το boot.img της ss5 είναι τελείως διαφορετικό από το official, οπότε το appsboothd παρέδωσε πνεύμα. Αν θες παραπάνω λεπτομέρειες για το λόγο του brick, στείλε μου τα αρχεία να σου πω κι άλλα, αλλά δεν έχει νοήμα πλεον.

 

Αυτό που έχει νόημα είναι τι κάνεις από εδώ και πέρα. Λοιπόν, ΟΛΑ τα παρακάτω δεν είναι για αυτούς που δεν έχουν πρόβλημα με το κινητό, αλλά είναι μόνο για brickαρισμένα. Θα χρειαστώ και feedback να δούμε αν τα καταφέρεις.

 

1) βγάζεις την μπαταρία από το κινητό και το αφήνεις έτσι για 1 λεπτό.

 

2) πατάς το power ΠΑΝΤΑ με την μπαταρία βγαλμένη. Το κινητό φυσικά δεν θα ξεκινήσει. Αφήνεις το power.

 

3) Πατάς το volume+ και το volume- μαζί. Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΠΑΝΤΑ ΕΚΤΟΣ ΚΙΝΗΤΟΥ. Κρατώντας τα πατημένα (μόνο volume- και volume+, όχι power button), συνδέεις το USB. Κανονικά θα πρέπει το κινητό να μπει σε DFU mode (diagnostic interface). Από τα windows θα ακούσεις τον ήχο πως αναγνωρίστηκε καινούργια συσκευή, και από τον device manager θα δεις κάτι σαν το παρακάτω. Το κινητό θα είναι φυσικά κλειστό.

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=20127&stc=1&d=1304794751

Να θυμάσαι σε ποια COM λέει πως έχει συνδεθεί το κινητό, σε εμένα είναι στην COM3 όπως βλέπεις.

Αν δεν μπορείς να μπεις σε DFU mode, πάει σίγουρα για αλλαγή. Ούτε η zte δεν μπορεί να στο φτιάξει, αλλά ούτε και μπορεί να εξακριβώσει αν έχεις βάλει custom rom ή τίποτε άλλο "παράνομο":) Οπότε, αν δεν μπορείς να βάλεις το κινητό σε DFU τότε στείλτο πίσω και πες ότι απλά μια μέρα σταμάτησε να δουλεύει...

 

4) Με το κινητό σε DFU mode, κατέβασε αρχείο 1 και αρχείο 2. Αποσυμπίεση το αρχείο 1 σε folder και αποσυμπίεση / αντικατάσταση του αρχείου 2 στο ίδιο folder. Από τον wind updater του πρώτου post, θα δεις ένα folder με το όνομα files που είναι ουσιαστικά τα gen2 αρχεία που θες.

 

5) τρέχεις το USDL_P726CV1.00.00.exe και πατάς το θαυμαστικό μέχρι να σου εμφανίσει administrator, και πατάς ΟΚ

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=19947&stc=1&d=1304430726

 

6) Πας Option-->port config και βάζεις στο Line1-DIAG το COM PORT που είδες από πριν (εμένα ήταν COM3 για παράδειγμα). Όλα τα άλλα line θα πρέπει να είναι NULL

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=19948&stc=1&d=1304430726

 

7) Πατάς το SW Directory και επιλέγεις το folder με το όνομα files που είναι μέσα η gen2 rom.

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=20128&stc=1&d=1304796578

 

8) Πατάς start all και περιμένεις να τελειώσει

 

9) Μετά πας στις δίπλα ρυθμίσεις και τις βαζεις όπως είναι και στην εικόνα κάτω:

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=20129&stc=1&d=1304796574

 

10) πατάς Start all και περιμένεις να τελειώσει

 

11) Μεγιά το κινητό... σαν καινούργιο. Αν όλα έχουν πάει καλά, θέλω να ελέγξεις το ΙΜΕΙ σου. Αν δεν είναι σωστό, τότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις το channel1.nvm αρχείο που πρέπει να έχει γίνει backup στο froyo updater folder. Οδηγίες για την περίπτωση που το ΙΜΕΙ σου δεν είναι σωστό μπορείς να βρεις εδώ. Να θυμάσαι μόνο πως για να διορθώσεις το IMEI πρέπει να είσαι σε FTM mode.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: ο παραπάνω τρόπος update θα κάνει "force download" την rom στο κινητό χωρίς adb, οπότε ΔΕΝ πρέπει να χρησιμοποιείτε σαν εναλλακτικός updater, αλλά μόνο σε περιπτώσεις που πραγματικά υπάρχει πρόβλημα στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρε το clockwork από το clockwork, γιατί μάλλον σου έχει μπει στο boot. Και ξαναδοκιμασε, με volume - πάντα.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γώ κάτι... Αν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, υποθέτω ότι τα πάντα θα ξαναγυρίσουν, στο πως ήταν, όταν το αγόρασα έτσι? Δηλαδή, το κινητό θα έχει 256 ξεκλείδωτα mb. Από αυτό το σημείο, μπορώ να εγκαταστήσω όποια ρομ θέλω εγώ και να έχω τα 512 ξεκλείδωτα? ή πρέπει να τα ξεκλειδώσω πρώτα και μετά να εγκαταστήσω κάποια ρόμ???
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα. Έχεις unlocked 512 και θες να διατηρηθούν? Θες μονιμα ξεκλειδωμενα 512 ή κλειδωμένα 256?

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Είχα ξεκλειδώσει τα 512 και είχα την stock 2.2, αλλά χθες έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, και εγκατέστησα την CyanogenMod-7.1.0 και το ερώτημά μου είναι... είμαι στα 512 ξεκλείδωτα ή έχουν κλειδώσει στα 256 πάλι?
Link to comment
Share on other sites

Είχα ξεκλειδώσει τα 512 και είχα την stock 2.2, αλλά χθες έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, και εγκατέστησα την CyanogenMod-7.1.0 και το ερώτημά μου είναι... είμαι στα 512 ξεκλείδωτα ή έχουν κλειδώσει στα 256 πάλι?

 

Είχα κι εγώ την ίδια απορία με εσένα, όταν έκανα την ίδια διαδικασία. Δες το μήνυμά μου στην προηγούμενη σελίδα και θα δεις πώς θα βεβαιωθείς. :)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
φιλε kogo να σε ρωτησω και εγω κατι... εχω περασει την official της wind 2.2 με 512 ram απο τον οδηγο το δικο σου. μπορω τωρα να περασω την Moldovan-Mile-High-Mountain-Pie-RLS7.zip απο τον οδηγο στο link http://android.modaco.com/topic/347215-romgen1-2-3-moldovan-mile-high-mountain-pie-rls7-android-235/ ή θα εχω καποιο προβλημα???
Link to comment
Share on other sites

σε gen2 πως κανουμε repartion τα system/data? με το TPT?

υπαρχει οδηγος? αυτο ειναι σωστο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1310713 ?

το fastboot το θελουμε?

LOL 5 ερωτησεις... θελω να το χαρισω το blade και δε χωραει τπτ απο apps...

Edited by ipal
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σήμερα έκανα αυτήν την διαδικασία (πέρασα το δεύτερο αρχείο που έχει στα edit, που αποδεσμεύει περισσότερο χώρο). Μπορώ να πω ότι η διαφορά είναι εμφανέστατη και στην γενικότερη επίδοση του κινητού! Ένα μεγάλο μπράβο λοιπόν!!! :) :) :)

 

Μία απορία έχω μόνο. Πριν την αλλαγή, είχα παρατηρίσει ότι το σύστημα τερμάτιζε μόνο του τις εφαρμογές που έτρεχαν στο background, οπότε και δεν χρησιμοποιούσα task killer. Τώρα όμως βλέπω ότι τις αφήνει όλες ανοικτές. Μήπως έχει σχέση ότι πριν είχα μόλις 24 MB ελεύθερης μνήμης, ενώ τώρα με την αλλαγή γύρω στα 130 MB??? (Οπότε και πριν το σύστημα έβλεπε ότι χρειαζόταν να απελευθερώσει μνήμη και έκλεινε μόνο του τις εφαρμογές??) Επίσης, εσείς τί συνηστάτε; Να κατεβάσω task killer ή δεν έχει νόημα??

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

...

Μία απορία έχω μόνο. Πριν την αλλαγή, είχα παρατηρίσει ότι το σύστημα τερμάτιζε μόνο του τις εφαρμογές που έτρεχαν στο background, οπότε και δεν χρησιμοποιούσα task killer. Τώρα όμως βλέπω ότι τις αφήνει όλες ανοικτές. Μήπως έχει σχέση ότι πριν είχα μόλις 24 MB ελεύθερης μνήμης, ενώ τώρα με την αλλαγή γύρω στα 130 MB??? (Οπότε και πριν το σύστημα έβλεπε ότι χρειαζόταν να απελευθερώσει μνήμη και έκλεινε μόνο του τις εφαρμογές??) Επίσης, εσείς τί συνηστάτε; Να κατεβάσω task killer ή δεν έχει νόημα??

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

απάντησες σωστά στον εαυτό σου. Το android βλέπει περισσότερη μνήμη, οπότε και μπορεί να χωρέσει περισσότερα προγράμματα στη ram. Αν χρειαστεί, αυτόματα και χωρίς καθυστερήσεις θα σου δώσει την μνήμη ram που χρειάζεσαι. Task killer μην κατεβάσεις, θα σου μειώσει την μπαταρία χωρίς να δεις διαφορά. Πολύ κόπος για το τίποτα δηλαδή.

 

 

σε gen2 πως κανουμε repartion τα system/data? με το TPT?

υπαρχει οδηγος? αυτο ειναι σωστο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1310713 ?

το fastboot το θελουμε?

LOL 5 ερωτησεις... θελω να το χαρισω το blade και δε χωραει τπτ απο apps...

είναι σωστός ο οδηγός που linkάρεις, δεν τον έχω δοκιμάσει προσωπικά, αλλά έχω κάνει κάτι αντίστοιχο με δικά μου αρχεία, οπότε θα σου δουλέψει. Αν θες τώρα fastboot ή όχι, είναι δικό σου θέμα, ανάλογα με το αν το χρησιμοποιείς τώρα ή όχι. Να ξέρεις πως με custom rom δεν παίζει και τόσο ρόλο η εσωτερική μνήμη, αφού όλα θα πηγαίνουν στην sd

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...