Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για σας παιδια ειδα σε ενα iphone οταν τον επερναν τιλ οτι επαφη ειχε απο το facebook και ειχε και το κινητο του εβγενε ι φοτο του facebook μιπως υπαρχει τετιο προγραμμα και για το htc desire
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα φίλε μου.Θέλω να βάλω την cool3d ρομ.διάβασα οτν οδηγό που έχεις βάλει.εχω προφανώς το stock hboot.γράφει hboot 6.93.1002.

προτείνεις να αλλάξω το hboot με custom hboot?βοηθάει να είναι πιο γρήγορο?

επίσεις θέλω να σε ρωτήσω για την ρομ.είναι σταθέρη, αντιμετωπίσεις κάποιο άλλο πρόβλημα?

έχω την leedroid δεν έχω κάποιο πρόβλημα αλλά θέλω το sense 3.0.

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Η αλήθεια είναι ότι με τα νούμερα των εκδόσεων δεν τα πάω και τόσο καλά. Αλλά βλέποντας στην υπογραφή μου ότι έχω κι εγώ το 6.93.1002, υποθέτω ότι κι εσύ το CM7 hboot έχεις (βοηθάει και το ότι είσαι s-off). Πάντως μπορείς να το δεις εύκολα: μπες στο Titanium Backup και δες πόσα Μb internal memory έχεις. Αν είσαι με ~ 300Mb (όχι free, αλλά σύνολο) τότε είσαι ΣΙΓΟΥΡΑ με CM7.

Για μένα η rom είναι μια χαρά και γι' αυτό είμαι άλλωστε κολλημένος μ' αυή εδώ και καιρό. Απλά αυτό που έχω γράψει πάρα πολλές φορές είναι ότι δεν χρησιμοποιώ ΟΛΕΣ τις εφαρμογές οπότε ίσως κάποια MUST για σένα, εγώ να μην την έχω δοκιμάσει και είναι ελαττωματική, λόγω του kernel, των drivers κτλ. Eπίσης λίγο-πολύ έχουν γραφεί από αρκετούς ότι υπάρχουν θέματα με την εγγραφή video 720p.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια ειδα σε ενα iphone οταν τον επερναν τιλ οτι επαφη ειχε απο το facebook και ειχε και το κινητο του εβγενε ι φοτο του facebook μιπως υπαρχει τετιο προγραμμα και για το htc desire

 

Υπάρχουν 2 λύσεις:

 

1)Βρίσκεις κάποιο Full Screen Caller ID στο market

2)Πηγαίνεις: Πρόσωπα/Επαφή της επιλογής σου/δίπλα στο όνομα πάνω πάνω πατας το σχεδιάκι που είναι 2 κύκλοι κ γράφει τηλέφωνο/διαλέγεις Facebook/βρίσκεις την αντίστοιχη επαφή.

 

Η δεύτερη λύση προυποθέτει οι επαφές σου να είναι αποθηκευμένες στο τηλέφωνο και όχι στη sim και επίσης να έχει συγχρονιστεί το facebook με την συσκευή σου :)

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί άψογα το πρόγραμμα αλλά δεν ξέρω ποιο HBOOT χρειάζομαι και γενικά τι να περάσω για να επανέλθει σε 100% stock froyo S-ON. Φοβάμαι μην κάνω λαλακία πάλι:wacko: Έβαλα το stock ΗΒΟΟΤ από το site του Alpharev (Bravo Stock 250M 40M 147M 7bd5234711364880de1fa982dcf3a2d6 bravo_alphaspl.img) έχω ήδη περασμένη RUU Froyo μέσα, θέλει κάτι άλλο;

 

Υ.Γ. πάλι Alpharev γράφει στον boot loader και S-OFF θα τρελαθώ... Προφανώς δε θέλει να περάσω μόνο το .img με το STOCK HBOOT.

 

Λοιπόν κατάφερα και επανήλθα σε εντελώς stock S-ON Froyo φλασάροντας όχι το Stock HBOOT με το προγραμματάκι αυτό αλλά το downgrade HBOOT, και μετά reboot και μετά ξανά φλασάρισμα stock RUU Froyo. Και ναι ω του θαύματος είμαι σε εντελώς εργοστασιακή μορφή. Τώρα που του πήρα τον αέρα είμαι έτοιμος για περισσότερα πειράματα:D

Και για να τελειώσω την ιστορία όμορφα ξανά flashαρα τη Supernova αλλά σωστά αυτή τη φορά και σε σχεση με πριν πετάει. Τώρα δείχνει να λειτουργεί όπως πρέπει αν και αισθητά πιο αργή από τη stock καθώς φαίνεται όταν γίνονται ταυτόχρονα εγγραφές στην SD και στο ext4 partition της εικονικής ROM και στην υπόλοιπη SD κλατάρει κανονικά και με το νόμο κι ας έχω class 10 κάρτα. Τέλος πάντων δε μπορούμε να τα έχουμε όλα κι απλά ελπίζω σε επόμενη εξέλιξη του data 2 SD αφού αυτό κάνει όλη τη ζημιά. Η ROM πάντως κατά τα άλλα είναι ακριβώς αυτό που έψαχνα, stock gingerbread με λίγες δυνατότητες παραπάνω και άπειρο χώρο για εφαρμογές! Τα πάντα δουλεύουν και δείχνει σταθερότατη μέχρι τώρα.

Darkpain σ'ευχαριστώ για την υπόδειξη του fastboot commander, με έσωσε πραγματικά!

Edited by Makinen

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το Ice Cream Sandwich, εμείς με το γερο-desire θα καταφέρουμε να το δούμε στα κινητά μας? Τί specs προυποθέτει?

 

Ναι, και πιστευω θα γινει και γρηγορα αυτο αφου ολη η σειρα Nexus θα παρει ICS, αυτο σημαινει οτι θα το παρει το Nexus 1 το οποιο ειναι σχεδον ιδιο με Desire. Αν βγει ρομ για το Nexus 1, σε λιγες ωρες θα βγει και για το Desire. Μη σου πω οτι θα βγει και πιο γρηορα :Ρ

Link to comment
Share on other sites

:wacko::wacko: Τι εννοείς? Το αρχείο που ζήτησες έστειλα...

 

Nαι, το όνομα είναι σωστό, αλλά όχι αυτό που ήθελα... εγώ ήθελα το flash που έρχεται με την stock gingerbread, που είναι 44ΚΒ... εσύ μου έστειλες το update, που είναι 4.κάτι ΜΒ. :) Thanks και πάλι πάντως!

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι με τα νούμερα των εκδόσεων δεν τα πάω και τόσο καλά. Αλλά βλέποντας στην υπογραφή μου ότι έχω κι εγώ το 6.93.1002, υποθέτω ότι κι εσύ το CM7 hboot έχεις (βοηθάει και το ότι είσαι s-off). Πάντως μπορείς να το δεις εύκολα: μπες στο Titanium Backup και δες πόσα Μb internal memory έχεις. Αν είσαι με ~ 300Mb (όχι free, αλλά σύνολο) τότε είσαι ΣΙΓΟΥΡΑ με CM7.

Για μένα η rom είναι μια χαρά και γι' αυτό είμαι άλλωστε κολλημένος μ' αυή εδώ και καιρό. Απλά αυτό που έχω γράψει πάρα πολλές φορές είναι ότι δεν χρησιμοποιώ ΟΛΕΣ τις εφαρμογές οπότε ίσως κάποια MUST για σένα, εγώ να μην την έχω δοκιμάσει και είναι ελαττωματική, λόγω του kernel, των drivers κτλ. Eπίσης λίγο-πολύ έχουν γραφεί από αρκετούς ότι υπάρχουν θέματα με την εγγραφή video 720p.

 

είμαι με 154MB εσωτερική μνήμη.......η ρομ που έχω είναι με A2SD.αν έχει κάποια σημασία αυτό.

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανένας το script "THE V6 SuperCharger"? Μπερδεύτηκα λίγο που το διάβασα, και δεν κατάλαβα πως επεμβαίνουμε εμείς στη διαχείριση της μνήμης.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=991276

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και πιστευω θα γινει και γρηγορα αυτο αφου ολη η σειρα Nexus θα παρει ICS, αυτο σημαινει οτι θα το παρει το Nexus 1 το οποιο ειναι σχεδον ιδιο με Desire. Αν βγει ρομ για το Nexus 1, σε λιγες ωρες θα βγει και για το Desire. Μη σου πω οτι θα βγει και πιο γρηορα :Ρ

 

http://www.dailytech.gr/dailytech-news/2011/10/20/htc-ice-cream-sandwich.html

 

 

Swyped from my Sense 3.0 Desire using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

είμαι με 154MB εσωτερική μνήμη.......η ρομ που έχω είναι με A2SD.αν έχει κάποια σημασία αυτό.

 

Δηλαδή στο σημείο όπου στη συννημένη εικόνα σ' εμένα γράφει 301Μb, σ' εσένα γράφει 154Mb;

Περίεργο, μιας και έχουμε την ίδια version hboot. Περίμενα ότι κι εσύ έχεις CM7. Με τα 154Mb μάλλον είσαι με stock και θα ξεκινάς στο 1ο boot με ~110-120Mb ελεύθερα.

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στο σημείο όπου στη συννημένη εικόνα σ' εμένα γράφει 301Μb, σ' εσένα γράφει 154Mb;

Περίεργο, μιας και έχουμε την ίδια version hboot. Περίμενα ότι κι εσύ έχεις CM7. Με τα 154Mb μάλλον είσαι με stock και θα ξεκινάς στο 1ο boot με ~110-120Mb ελεύθερα.

 

Τωρα που ειδα τη φωτο, σε μενα πανω απο αυτο που εχεις κυκλωσει, λεει:

Μνήμη Rom: 152mb (52mb ελευθερα)

 

Ειναι ο χωρος που πιανει η Rom? Μπορω με καποιο τροπο να περασω καποια apps, στο /system/data?

 

Επισης ποτε δεν θα καταλαβω την αναλογια μου, της εσωτερικης, με της a2sd...

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη μέρα με τη Supernova 2.0.2.0 με τα patchάκια πλέον περασμένα σε kernels και Data2SD scripts (διάλεξα έναν σταθερό πυρήνα χωρίς πολλά πολλά features για να μαι σίγουρος και ως τώρα δικαιώνομαι με υποδειγματική σταθερότητα) και εκεί που λέω θα τη σουτάρω δεν αντέχεται άλλο το lag ειδικά σε εφαρμογές που ανοίγουν πρώτη φορά, τότε αρχίζει και πάει τέλεια σαν να είναι όλα περασμένα στην εσωτερική μνήμη. Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται :wacko:

update (πήγα να τρέξω το screenshot να βγάλω μια δυο φωτό και κόλλησε ο δίας όταν ζήτησε su permissions... ό,τι να ναι).

Σε γενικές γραμμές πάντως, έχω πάρα πολύ καλές εντυπώσεις από τη ROM αυτή που είναι μονόδρομος αν θέλετε μια σχεδόν stock Gingerbread με κάποια καλούδια από το Sense του Desire S, και άπειρο - πραγματικά άπειρο - χώρο για εφαρμογές (έχω 2 gigabytes internal memory πλέον και ό,τι και να περνάω απλά δε γεμίζει! Την έχω καταβρεί και βγάζω τα απωθημένα μου εν ολίγοις). Έκανα και S-OFF αφού την πέρασα (έπρεπε να το χα κάνει πριν αλλά χάρη στο nandroid backup όλα γίνονται) για να κάνει update το Superuser χωρίς ιστορίες και γενικά του χω πάρει τον αέρα. Ψάχνομαι λοιπόν για να δοκιμάσω και καμιά άλλη ROM, και κυρίως διαφορετικής φιλοσοφίας για να μην έχω το lag του Data2SD συστήματος. Κάτι με Data++, CM7 r2 ίσως, με μεγαλύτερο δηλαδή χώρο στη NAND για εφαρμογές (αυτό είναι βασική μου απαίτηση αφού ήταν ο μοναδικός λόγος που άρχισα να ψάχνομαι με custom ROMs) και συγχρόνως σχετικά stock χωρίς πολλά μπλιμπλίκια Sense 3.0 και δε συμμαζεύεται, ειδικά αν έχουν bugs. Στη Supernova που τρέχω τώρα όταν δε lagάρει λόγω I/O στην κάρτα (Transcend Class 10, 8gb, ίσως με κάποια Class 6 Kingston να μην είχα lag) πάει σφαίρα και τα πάντα λειτουργούν αφού μιλάμε για σχεδόν stock πράματα.

Τι προτείνετε; Καλοβλέπω την Insertcoin αλλά δεν ξέρω από χώρο για εφαρμογές τι παίζει και διαβάζω και για υπαρκτά bugs, καθώς και την Cool3D AceS v3 που έχει χώρο για apps καμιά 300αριά MB αλλά από την άλλη την βλέπω σε πολύ Beta μορφή και δεν ψήνομαι για beta testing. Τι λέτε; Θέλω οπωσδήποτε να έχει Sense πάντως η ROM, ούτε AOSP ούτε MIUI.

Edited by Makinen

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

update (πήγα να τρέξω το screenshot να βγάλω μια δυο φωτό και κόλλησε ο δίας όταν ζήτησε su permissions... ό,τι να ναι).

 

Μετά το τελευταλι Update του superuser έχω κι εγώ διάφορα θέματα με κολλήματα όταν ζητάει permissions. Αν πας στις επιλογές του superuser και βάλεις να μην σε ρωτάει ώστε να πατάς επέτρεψε αλλά να κάνει απευθείας accept δεν θα κολλάει.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στο σημείο όπου στη συννημένη εικόνα σ' εμένα γράφει 301Μb, σ' εσένα γράφει 154Mb;

Περίεργο, μιας και έχουμε την ίδια version hboot. Περίμενα ότι κι εσύ έχεις CM7. Με τα 154Mb μάλλον είσαι με stock και θα ξεκινάς στο 1ο boot με ~110-120Mb ελεύθερα.

 

Ναι σε εμένα γράφει 154.

οπότε είμαι με stock hboot.

διαβάσω εδώ ότι πρέπει να μπείς στο bootlaoder με power+back εμένα δεν κάνει τίποτα όταν πατάω αυτό το συνδυασμο.......

τι παίζει????

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια να ρωτησω κατι

Το μαμα ξυπνητηρι πως γινεται να δουλευει οταν ειναι κλειστο το κινητο;

Διαφορετικα υπαρχει καποιο αλλο στο market με αυτη τη λειτουργια;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνει αυτό.. Μπορείς απλά να βάλεις το κινητό σε airplane mode οπότε και κλειστό να είναι και το ξυπνητήρι να χτυπήσει.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνετε; Καλοβλέπω την Insertcoin αλλά δεν ξέρω από χώρο για εφαρμογές τι παίζει και διαβάζω και για υπαρκτά bugs, καθώς και την Cool3D AceS v3 που έχει χώρο για apps καμιά 300αριά MB αλλά από την άλλη την βλέπω σε πολύ Beta μορφή και δεν ψήνομαι για beta testing. Τι λέτε; Θέλω οπωσδήποτε να έχει Sense πάντως η ROM, ούτε AOSP ούτε MIUI.

 

Δυστυχως αυτο ειναι το κακο αν αρχισεις με τετοιες δουλειες,πορωνεσε και θες να τις δοκιμασεις ολες:lol:

Εγω δοκιμασα την Supernova,Insertcoin HD,Leedroid HD και τωρα εχω την AceSMod007-3D!!!

Αφου δεν εχεις προβλημα και παει σφαιρα το κινητο σου μην την αλλαξεις:p Δεν υπαρχει λογος!!!

Τωρα αν επιμενεις να σου πω οτι τον χωρο που προσφερει η Supernova δεν θα το βρεις σε αυτες που σου προτεινω!!

Ειναι ολες πολυ καλες και σταθερες.....η AceSMod007-3D μπορει να μην εχει την φημη των αλλων αλλα επειδη βασιστηκε σε αλλες κορυφαιες ROM την εκανε αρκετα καλη και ειναι η μονη απο αυτες που συνεχιζει τις αναβαθμισεις....Ο Leedroid και ο Insertcoin ανακοινωσαν οτι σταματησαν την υποστηριξη για το Desire και δεν θα βγαλουν αναβαθμισεις!

Την AceSMod007-3D την εχω εδω και 1 εβδομαδα σχεδον και το κινητο ρολλαρει πολυ ωραια,ασε που εχει και 2.3.5 Android μαζι με τα αλλα καλουδια του Sense 3 μαζι με το 3D carousel που γ@μ@ει!!!Ο ιδιος εχει βγαλει 2-3 εκδοσεις αν θες κατι πιο ελαφρυ κτλ!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα άλλον kernel στη Supernova γιατί είχα θεματάκι αφού όταν το κινητό πήγαινε για...ύπνο με το κλείδωμα μετά δυσκολευόταν στο ξύπνημα και τα πάντα lagάρανε μέχρι να συνέλθει για λίγα δεύτερα. Κάτι το οποίο δεν είναι σημαντικό πρόβλημα, αρκεί να μην πρέπει να απαντήσεις σε εισερχόμενη κλήση που παίζει και να τη χάσεις γιατί δεν αποκρίνεται! Με τον καινούριο kernel λοιπόν φαίνεται να χει μειωθεί το φαινόμενο σημαντικά (δεν είναι και σαν τη μαμίσια gingerbread που ξύπναγε μπαμ βέβαια) αλλά δεν ενοχλεί και κυρίως δε χάνω κλήσεις, απλά λαγκάρουν λίγο τα animations του ξεκλειδώματος (κλάιν μάιν).

Με βλέπω να πηγαίνω για αρχή και δοκιμή σ'αυτή που τελικά τα συνδυάζει όλα, τη Gingerburst ROM του ίδιου δημιουργού, που είναι ουσιαστικά η Supernova αλλά με το Sense 2.1 του Desire S ολόκληρο! Έχω ήδη και τα partitions έτοιμα (αν και με κόβω να μειώνω λίγο το ext4 γιατί 2 γίγα απλά δε γεμίζουν τελικά, έχω φτάσει 100 apps κι ακόμα έχω 1,4 gb free internal memory), έχω έτοιμο και το HBOOT το σωστό οπότε θα περαστεί εύκολα. Άντε να δούμε, let the flashing begin! :lol:

 

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα μην κάνω καινούριο post: όταν λένε δώσε την τάδε εντολή στο fastboot του στυλ "fastboot erase recovery" κλπ πού τις γράφουμε; Έχει κονσόλα linux κάπου στο recovery και δεν την έχω δει;

Edited by Makinen

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Ενω εχω 9mb ελευθερη μνημη, οταν κατεβαζω απο το market προγραμματα που ειναι 1 με 2 mb, μου λεει οτι δεν υπαρχει αρκετος χωρος.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα μην κάνω καινούριο post: όταν λένε δώσε την τάδε εντολή στο fastboot του στυλ "fastboot erase recovery" κλπ πού τις γράφουμε; Έχει κονσόλα linux κάπου στο recovery και δεν την έχω δει;

 

Εννοούν από command prompt αλλά χρειάζεσαι και τα κατάλληλα αρχεία.

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνει αυτό.. Μπορείς απλά να βάλεις το κινητό σε airplane mode οπότε και κλειστό να είναι και το ξυπνητήρι να χτυπήσει.

 

thanks

Συμβιβαστικη αλλα πολυ καλη λυση

Link to comment
Share on other sites

Darkpain με έψησες και αφού ψιλοαπήυδησα με τα άκυρα lags της Supernova και της Gingerburst που φοράω τώρα (λόγω class 10 κάρτας, χρειάζομαι class 6 απ'ότι φαίνεται για παίξει σωστά - ανταλλάζει κανείς; ) αποφάσισα να δοκιμάσω και αυτή:

AceSMod007 (Sense2.1+3 | GB2.3.3 | Stable | A2SD+) [sTOCK | CM7] [v40 | 10/10]

αλλά υπάρχει ένα θέμα. Χρειάζεται απ'ότι καταλαβαίνω CM7 boot κι εγώ έχω stock. Και δεν ξέρω ούτε πώς να το περάσω το CM7, ούτε πού θα το βρω γιατί βλέπω στο site των Alpharev ένα CM7r2 δεν έχει σκέτο CM7.

Και τέλος δεν κατάλαβα με ποια σειρά και τι μεγέθους και τι είδους θα είναι τα partitions που θέλει.

Να σημειώσω πως είμαι S-OFF με Clockwork Mod Recovery 2.5.0.7 και stock HBOOT.

Edited by Makinen

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τη γλυκοκοιτάω αυτή..:P Αλλά δεν είναι απαραίτητο το CM7. Έχει και έκδοση για Stock kernel, θα το βρεις στο πρώτο ποστ της ρομ! Από ότι είδα υποστηρίζει και ΕΧΤ3 και ΕΧΤ4. Τι partition έχεις φτιάξει εσύ τώρα?

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τη γλυκοκοιτάω αυτή..:P Αλλά δεν είναι απαραίτητο το CM7. Έχει και έκδοση για Stock kernel, θα το βρεις στο πρώτο ποστ της ρομ! Από ότι είδα υποστηρίζει και ΕΧΤ3 και ΕΧΤ4. Τι partition έχεις φτιάξει εσύ τώρα?

 

Ναι έχει και για stock HBOOT αλλά ο πρώτος και κύριος λόγος που ξεκίνησα το φλασάρισμα ήταν ο χώρος της μαμίσιας ROM για εφαρμογές. Κι απ'ότι κατάλαβα το CM7 έχει πολύ χώρο για εφαρμογές οπότε κατά κει πάω. Τώρα έχω ένα FAT32 6 gb που ακολουθείται από ένα ext4 2 gb aligned σε MiB mode στο Gparted. Αυτά δηλαδή που ζητούσε ο Droidzone για τις Supernova/Gingerburst.

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Αυτή φοράω και εγώ, σε CM 7.Ειναι πολύ καλή. Με kernel τον 8e bfs & havs no2way δεν εχω κολήμματα οπως με τον cfs svs.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...