Jump to content

WP7: Οδηγός εγκαταστασης RΟΜ από 7004 και Updates μεχρι και Mango RTM


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι ΡΟΜ φοράς ??? Στις ρυθμισεις της γλωσσας στην τελευταια επιλογή πρεπει να εχεις UK η US για να δουλεψει ...

 

 

 

 

Ισχυει και για σενα... Στις ρυθμισεις της γλωσσας στην τελευταια επιλογή πρεπει να εχεις UK η US για να δουλεψει ...

Για τα ringtone .Φτιαξε ενα mp3 μεχρι 30'' και μικροτερο 1ΜΒ.

Βαλε το στον καταλογο με τα αλλα ΜΡ3 που βλεπει το zune και μεσα απο το προγραμμα (zune) αλλαξε το genre σε Ringtone και κανε συνχρονισμο με τηλ ....

(ψαξε ομως και λιγο στο φορυμ το εχουμε γραψει πολλες φορες πως γινεται ...)

 

Σε ευχαριστώ πολύ να είσαι καλα!!! Είσαι πρωτος!!! Να σε ζαλισω όμως λίγο ακομα? Με ελληνικα τώρα τι κανω? Είναι αργά???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χωρίς να το έχω κοιτάξει αναλυτικά, μόνο από τον τίτλιο, δες αυτό το λινκ....

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1306415

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ να είσαι καλα!!! Είσαι πρωτος!!! Να σε ζαλισω όμως λίγο ακομα? Με ελληνικα τώρα τι κανω? Είναι αργά???

 

Χωρίς να το έχω κοιτάξει αναλυτικά, μόνο από τον τίτλιο, δες αυτό το λινκ....

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1306415

 

Σε αυτη τη φαση δεν υπάρχει κατι που να δουλευει.

Το λινκ που εδωσε ο stewe ειναι μια πρωτη προσπαθεια να γινει κατι ... Ακομη ομως λειπουν τα Ελληνικά ...

Αν υπάρξει κατι νεο θα το ανεβασω αμεσως σαν οδηγό

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω κατι που ειδα colossus_r σχετικα με μια νεα αναβαθμηση του mango αλλα κ για μια αλλη αναβαθμηση εν ονοματι appolo βγηκε μηπως τωρα κατι καινουργιο για το οποιο εχεις μαθει κατι?και το προβλημα στο bing ηταν το hotmail μου να ειναι απο αμερικη αλλα τωρα δεν μπορω να περασω το λογαριασμο του xbox live μου αν ξερεις κατι πανω και σ αυτο! Edited by toroman
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω κατι που ειδα colossus_r σχετικα με μια νεα αναβαθμηση του mango αλλα κ για μια αλλη αναβαθμηση εν ονοματι appolo βγηκε μηπως τωρα κατι καινουργιο για το οποιο εχεις μαθει κατι?και το προβλημα στο bing ηταν το hotmail μου να ειναι απο αμερικη αλλα τωρα δεν μπορω να περασω το λογαριασμο του xbox live μου αν ξερεις κατι πανω και σ αυτο!

 

μετα το mango λενε θα βγει to tango! το επομενο update, και μετα το appolo που ισωε ειναι και τα wp8 ακομα δεν εχουμε πληροφοριες για αυτα τα update

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν εχω Mango Official και θελω να βαλω την Final με ελληνικα Ουσιαστικα πρεπει να βαλω πρωτα μια ρομ 7004 η 7008...Αληθεια..Την κανω ινσταλλ κανονικα μεχρι το βημα 4 και μετα την Final??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν εχω Mango Official και θελω να βαλω την Final με ελληνικα Ουσιαστικα πρεπει να βαλω πρωτα μια ρομ 7004 η 7008...Αληθεια..Την κανω ινσταλλ κανονικα μεχρι το βημα 4 και μετα την Final??

 

ποια ειναι η official και ποια η final? μπερδευτηκα!

Link to comment
Share on other sites

Οfficial ειναι η απλη Mango δλδ αυτη που κανουμε κανονικα update απο το Zune της Microsoft δλδ Final ειναι η Custom δλδ αυτη με τα Ελληνικα :)
Link to comment
Share on other sites

Οfficial ειναι η απλη Mango δλδ αυτη που κανουμε κανονικα update απο το Zune της Microsoft δλδ Final ειναι η Custom δλδ αυτη με τα Ελληνικα :)

 

μην την λες final! εκτος αν ετσι λεγετε και δεν το ξερω! custom rom λεγετε και custom θα δουμε πολλες! καθε μια θα ονομαζετε διαφορετικα!

οι official ειναι οι εξης:

 

7004

7008

7392 ( nodo )

7410

( 7720 beta,rtm )

7720 (mango)

 

custom νομιζω λεγετε touch it

http://www.wp7connect.com/2011/10/08/custom-mango-rom-xbmod-touch-it-for-the-htc-hd7/

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Από όσα σχόλια έχω διαβάσει πάντως το πέρασμα της TouchIt είναι η πλέον εύκολη διαδικασία και λιγότερο χρονοβόρα. Έχεις απευθείας ελληνικά και developer unlock. ;)

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ!!ΠΗΓΑ ΝΑ ΦΛΑΣΑΡΩ ΚΑΙ Μ ΕΒΓΑΛΕ ΣΤΟ 1% FLASH WRITE FAIL ΚΑΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ RESTART!!Γιατι δεν μπωρω να φλασαρω;;Εχω Mango Official και οχι καποια custom rom τι κανω λαθος;Πηγα να περασω ρομ 7004
Link to comment
Share on other sites

Έχω το HTC TROPHY με έκδοση 707392 προσπαθώ να κάνω flash με την ρομ που δίνεται στην πρώτη σελίδα και μου βγάζει eror (294) :INVALID VENDER ID. Τι πρέπει να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ!!ΠΗΓΑ ΝΑ ΦΛΑΣΑΡΩ ΚΑΙ Μ ΕΒΓΑΛΕ ΣΤΟ 1% FLASH WRITE FAIL ΚΑΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ RESTART!!Γιατι δεν μπωρω να φλασαρω;;Εχω Mango Official και οχι καποια custom rom τι κανω λαθος;Πηγα να περασω ρομ 7004

Καλως ήρθες στο club των FLASH WRITE ERROR. Να υποθέσω ότι έχεις Γερμανικό Vodafone;;;

Λύση υπάρχει, μην απογοητεύεσαι, απλά θέλει να έχεις στην κατοχή σου μερικά πραγματάκια.

Δες εδώ

Και εδώ μερικά δικά μου σχόλια κατά την διάρκεια που έκανα τον παραπάνω οδηγό. Και γω είχα το ίδιο πρόβλημα με σένα.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάποιοι εξωτερικοί σκληροί 2.5 ιντσών των οποίων το καλώδιο είναι ένα USB με 3 άκρα. Το ένα άκρο μπαίνει στον σκληρό. Το άλλο άκρο που είναι USB μπαίνει στον υπολογιστή ενώ υπάρχει και ένα τρίτο άκρο (πάλι USB) το οποίο χρησιμοποιείται για να παίρνει ρεύμα (δηλαδή δεν περνάνε data από κει). Άμα έχεις ή αγοράσεις ένα τέτοιο καλώδιο τότε όλα μετά είναι εύκολα. Να σου πως εγώ τι έκανα...

 

Είχα στην κατοχή μου.

1) Ένα Y USB καλώδιο σαν αυτό εδώ

2) Έναν card reader σαν αυτόν εδώ

3) Μία κάρτα μνήμης σαν αυτή εδώ

4) Ένα adaptor σαν αυτόν εδώ

5) To USB καλώδιο του τηλεφώνου

6) Έναν υπολογιστή :D

 

Η συνδεσμολογία είναι η εξής:

1) Παίρνεις το Y USB καλώδιο και το συνδέεις με τον card reader.

2) Παίρνεις την άκρη που μπορεί και μεταφέρει data του Y USB καλωδίου και κοτσάρεις πάνω του τον adaptor (4).

3) Κοτσάρεις πάνω στην άλλη άκρη του adaptor το καλώδιο του Trophy σου.

4) Συνδέεις το καλώδιο του Trophy με τον κινητό σου.

5) Βάζεις την κάρτα μνήμης με το αρχείο που λεέι ο οδηγός του xalox.

6) Συνδέεις την άκρη που έχει περισέψει από το Y USB καλώδιο, μέ τον υπολογιστή και ξεκινάς την διαδικασία.

 

Αυτή η διαδικασία που περιγράφεται στον οδηγό του xalox είναι για να κάνεις ουσιαστικά ένα πισογύρισμα στην κατάσταση που ήταν το κινητό όταν το έβγαλες από το κουτί του. Μετά από αυτό θα ακολουθήσεις κανονικά την διαδικασία φλασαρίσματος που προσπάθησες να κάνεις και σου έβγαλε το FLASH WRITE ERROR.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω το HTC TROPHY με έκδοση 707392 προσπαθώ να κάνω flash με την ρομ που δίνεται στην πρώτη σελίδα και μου βγάζει eror (294) :INVALID VENDER ID. Τι πρέπει να κάνω?

 

Αν ειναι provider ξεκλειδωτο πρεπει πρωτα να βαλεις μια ΡΟΜ 7004 η 7008...

Μετα να βαλεις SPL και μετα την ΡΟΜ...

Διαβασε τις οδηγιες της πρωτης σελιδας προσεκτικα ....Και προσοχη για να μην το χαλασεις

 

ΑΝ ειναι απο τα "κλειδωμενα γερμανικα" τοτε η διαδικασια ειναι διαφορετική. Δες το ποστ του stewe πιο πάνω ...

Γραψε εδω ολες τις πληροφοριες απο το settings/about/moreinfo

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο ειναι κλειδωμαινο και στο about στο os version 7.0.7392.0 δεν εχω κανει κανενα update.ουτε να το σπασω μπορω ουτε να βαλω αλλη ρομ . plz help
Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο ειναι κλειδωμαινο και στο about στο os version 7.0.7392.0 δεν εχω κανει κανενα update.ουτε να το σπασω μπορω ουτε να βαλω αλλη ρομ . plz help

 

Δεν διαβασες το προηγουμενο ποστ μου !!!!! To ξαναγραφω .....

ΑΝ ειναι απο τα provider locked ("κλειδωμενα γερμανικα") τοτε η διαδικασια ειναι διαφορετική.

Δες το ποστ του stewe πιο πάνω ...

Link to comment
Share on other sites

ενω ολα τα κανω με βαση τον οδηγο οταν το dft παει να αλλαξει τη spl σε rspl το τηλεφωνο δε κανει restart και μενει με τα παλια δεδομενα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Σήμερα πήγα να κάνω το update μέσα από το Zune για να μπει το Mango update. Όταν μου ζήτησε να κάνω backup του κινητού δεν έκανα. Κάποια στιγμή μου έβγαλε το γνωστό σφάλμα που βγάζει σε μερικούς που έχουν παλιό firmware. Τώρα το κινητό όταν ανοίγει δείχνει την εικόνα που είναι συνδεδεμένο το κινητό με το laptop και δεν ξεκινάει, μένει εκεί. Το zune μου λέει ότι δε μπορεί να κάνει restore (αφού είχα επιλέξει να μη κάνει πριν το update). Καμμιά λύση. Έχω μιλήσει με το service και μου είπαν Δευτέρα...Μέχρι τότε?????? Έχω κατεβάσει την original ROM για να την περάσω μήπως και δουλέψει αλλά δε βρήκα άκρη πως να την περάσω.

 

Συσκευή: LG Optimus E900

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια!Εκανα Restore σε WP7 Απο Mango. Εχω OS Version 7.0.7008.8 Μπωρω τωρα κατευθυαν να φλασαρω την Mango Final Touchit με τα ελληνικα;Εχω Γερμανικο Trophy..Πρεπει να κανω κατι αλλο;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια!Εκανα Restore σε WP7 Απο Mango. Εχω OS Version 7.0.7008.8 Μπωρω τωρα κατευθυαν να φλασαρω την Mango Final Touchit με τα ελληνικα;Εχω Γερμανικο Trophy..Πρεπει να κανω κατι αλλο;

 

To restore το εκανες απο zune ???? Αν ειναι " Branded" κλειδωμενο δεν θα μπορεσεις να κανεις τιποτα αν δεν το κανεις debrand...

 

Για το debranding (σε παρακαλω μην το γραφεις παντου ...σε ενα θεμα φτανει ) δες εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3822871#post3822871

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπωρω να βρω αυτα τα αντικιμενα με τπτ...Βρηκα μια ρομ σε .exe π λεει RUU_SPARK_HTC_EUROPE.Ειναι και καλα η Debranded..Να την κανω εγκατασταση;

Ναι εκανα Restore απο το Zune στις 27 σεπτεμβριου δλδ πριν βαλω Mango..

 

Αν περασω την Νεα Ρομ την Ευρωπαικη..Μετα πρεπει να βαλω αλλη 7004 η 7008 και μετα την Touchit η να βαλω σκετη την Touch It?

 

ΕDIT: ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΕ ΠΑΛΙ FLASH WRITE ERROR! Y δεν βρησκω ..Ανταπτορακι δεν βρησκω..Οπωτε..μπλε και στην θαλασσα.Μπορει καποιος να μου βρει την γερμανικη ρομ αλλα Debranded η μια οποιαδιποτε Debranded ρομ;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπωρω να βρω αυτα τα αντικιμενα με τπτ...Βρηκα μια ρομ σε .exe π λεει RUU_SPARK_HTC_EUROPE.Ειναι και καλα η Debranded..Να την κανω εγκατασταση;

Ναι εκανα Restore απο το Zune στις 27 σεπτεμβριου δλδ πριν βαλω Mango..

 

Αν περασω την Νεα Ρομ την Ευρωπαικη..Μετα πρεπει να βαλω αλλη 7004 η 7008 και μετα την Touchit η να βαλω σκετη την Touch It?

 

ΕDIT: ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΕ ΠΑΛΙ FLASH WRITE ERROR! Y δεν βρησκω ..Ανταπτορακι δεν βρησκω..Οπωτε..μπλε και στην θαλασσα.Μπορει καποιος να μου βρει την γερμανικη ρομ αλλα Debranded η μια οποιαδιποτε Debranded ρομ;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

 

Σου απαντησα στο ΡΜ...Αν εχεις κατι αλλο ποσταρε εδω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...