Jump to content

Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)


takisme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...Για αυτούς που έχουν Gingerbread όμως....το παίρνεις στα χέρια το tablet!...και το κάνεις σουβέρ για να ακουμπάς τον καφέ σου.

 

Ενοειται οτι το κάνεις τούβλο, γι αυτό και ειπα για froyo.

Αυτό που λέμε ολοι ειναι οτι οι αναβαθμίσεις απο το KIES εχουν πρόβλημα, με την εννοια οτι δεν ξέρεις τί θα πάρεις....

Απο το FROYO με το patch μπορούσες νά βάλεις και stock Rom Gingerbread SAFE ( δηλαδή χωρίς locked bootloaders, και από κει και πέρα εβαζες οτι ηθελες...

Link to comment
Share on other sites

O φίλος είχε την Γερμανική με multi CSC (unbranded)(από ανδροιδ 2.2) και φαντάζομαι ότι επειδή το αναβάθμισε μέσω KIES κι όχι μέσω ODIN κατά 99% έχει πάλι multi CSC και μπορεί να το αλλάξει αντίθετα από εμάς που δεν μπορούμε (αφου το περάσαμε μέσω odin)...αλλα και να το περνούσαμε επισημα πάλι μόνο VGR θα είχαμε γιατί τα μηχανάκια μας ήταν Vodafone. Αν ο φίλος μας μπορεί να το γυρίσει σε κάποιο άλλο κωδικό π.χ EUR δεν το γνωρίζω αν μπορει...ας μας το επιβεβαιώσει αν θέλει. Αν μπορεί να το γυρίσει , και πάρει ένα backup μέσω Clockword , και μας το δώσει τότε θα μπορούμε να το έχουμε και εμείς. .

 

με απλά ελληνικά τι θα θέλατε να κάνω???

Link to comment
Share on other sites

Αφού εισαι Θεσσαλονικιός να κανονίσουμε μια μέρα να το ρυθμίσουμε το θέμα να μη πεδεύεσαι κι ολας.Είναι υπόθεση 5 λεπτών για κάποιον που το έχει κάνει ξανά και ξανά επικύνδυνο για κάποιον που το κάνει πρώτη φορά αν δεν έχει διαβάσει μερικά πργματάκια απο εδώ μέσα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Στην Ιταλική Gingerbread 2.3.3 δούλευε μια χαρά. Μετά με έτρωγε κάτι μέσα μου και είπα να πάω στην Overcom Kratos όπου και φόρτωσα το Eur modem που συνιστούσε. Εκεί δούλευαν τα πάντα εκτός από τις λειτουργίες που συνδέονται με το SIM (3G & Data).

Τώρα που ξαναγύρισα σε Restore το tablet λέει:

GT-P1000 firmware 2.3.3 Baseband P1000XXJPZ Kernel 2.6.35.7 se.infra@SEP-52 #2 Build number GINGERBREAD.XXJQ1 αλλά ότι SIM και να βάζω κάνει Restart ότι το βλέπει και μετά το Boot εξακολουθεί να γράφει no Sim. Αν μπορεί ο Θέμης να μου στείλει την Vodafone Rom στο fstamatiou@gmail.com θα τον υπερευχαριστούσα.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια δοκιμή να φλασάρεις μόνο το modem και το csc , από την Ιταλική. Άν δε γίνει και τότε...

και της vodafone να βάλεις πάλι τα ίδια θα γίνουν , το μηχάνημά σου μάλλον έχει κλειδώσει και πρέπει να μπει απο την αρχή το μαμα firmware από την Samsung.

Edited by alex7363
Link to comment
Share on other sites

sos!! πηγα να βαλω με odin το cfroot και απετυχε και βγαζει στην οθονη ενα κινητο με ενα τργωνακι κιτρινο και ενα υπολογιστη.Δεν μπορω να κανω εκκινηση του τηλεφωνου η να το βαλω σε download mode η σε recovery mode με τον συνδυασμο των πληκτρων.!!
Link to comment
Share on other sites

πιθανον να χρησιμοποίησες odin 1.3 να ξέρεις ότι πρέπει να χρησιμοποιήσεις 1.7 εκδοση , μη φοβάσαι αν πατησεις επιμονα τους συνδιασμούς πληκτρων ξαναμπαίνει σε download mode και δοκίμασε με odin (εστω κι αν βγάζει στην οθόνη ότι να ναι , πρόσεχε μόνο το repartition να ειναι ξε τσεκαρισμένο)
Link to comment
Share on other sites

πιθανον να χρησιμοποίησες odin 1.3 να ξέρεις ότι πρέπει να χρησιμοποιήσεις 1.7 εκδοση , μη φοβάσαι αν πατησεις επιμονα τους συνδιασμούς πληκτρων ξαναμπαίνει σε download mode και δοκίμασε με odin (εστω κι αν βγάζει στην οθόνη ότι να ναι , πρόσεχε μόνο το repartition να ειναι ξε τσεκαρισμένο)

ευχαριστω.Βρηκα τι εφταιγε.Περασα pit με μια εκδοση του Odin και...συνηλθε.Ειχε χασει κατι δεδομενα αλλα με το Kies επανηλθαν ολα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Στην Ιταλική Gingerbread 2.3.3 δούλευε μια χαρά. Μετά με έτρωγε κάτι μέσα μου και είπα να πάω στην Overcom Kratos όπου και φόρτωσα το Eur modem που συνιστούσε. Εκεί δούλευαν τα πάντα εκτός από τις λειτουργίες που συνδέονται με το SIM (3G & Data).

Τώρα που ξαναγύρισα σε Restore το tablet λέει:

GT-P1000 firmware 2.3.3 Baseband P1000XXJPZ Kernel 2.6.35.7 se.infra@SEP-52 #2 Build number GINGERBREAD.XXJQ1 αλλά ότι SIM και να βάζω κάνει Restart ότι το βλέπει και μετά το Boot εξακολουθεί να γράφει no Sim. Αν μπορεί ο Θέμης να μου στείλει την Vodafone Rom στο fstamatiou@gmail.com θα τον υπερευχαριστούσα.

 

στην εστειλα την rom φωτη.

ελπιζω να δουλεψει.

περιμενω νεα για να ξερουμε τι παιζει

 

Sent from my GT-P1000

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Είμαι νέος κάτοχος ενός galaxy tab απο Vodafone και θα ήθελα να μάθω τι πρέπει να κάνω ακριβώς για να περάσω την 2.3.3....thnx

 

pda: P100BUJI4

PHONE : P1000BUJI3

CSC: P1000VGRJI1

 

Επειδή τα ξέχασα πριν...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Είμαι νέος κάτοχος ενός galaxy tab απο Vodafone και θα ήθελα να μάθω τι πρέπει να κάνω ακριβώς για να περάσω την 2.3.3....thnx

 

 

καλησπερα,

κατεβασε το kies απο το site της samsung και αφου το τρεξεις συνδεσε το tab με το usb.λογικα θα σου βγαλει μνμ στο kies οτι υπαρχει νεοτερη εκδοση.

ελπιζω να βοηθησα.

 

Sent from my GT-P1000

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

φιλοι του site , τα φωτα σας αν ειναι ευκολο...

δυστυχως δεν μπορω να αναβαθμισω γιατι μου βγαζει στο kies οτι εχω ηδη την πιο προσφατη εκδοση...

τα στοιχεια...

PDA:JMJ / PHONE:JMI / CSC:JMA(XEH)

ειναι λογικο??

Link to comment
Share on other sites

ότι έκανε κι ο φίλος ποιο΄πάνω με την Γερμανικη έκδοση. Παίρνεις backup τα τηλέφωνά σου απο το KIES , μετα πληκρολογεις σαν να παίρνεις τηλέφωνο *#272*IMEI# , μετα πας και επιλέγεις το ITV κάνεις install κατω αριστερα , θα γίνει επανεκκινηση ,μολις τελειώσει τότε συνδέεις το KIES και λογικά θα γίνει η αναβάθμισή σου. (ΙΜΕΙ--> γράφεις το νουμερο του ΙΜΕΙ της συσκευής σου που φαίνεται με το *#06# τα 15 ψηφία.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, πηρα ενα tab πριν λιγες μερες μεταχειρισμενο καποιους μηνες. Ειχε αγορστει απο mediamarkt και απο πισω εχει ενα κοκκινο αυτοκολλητο στο κουτι GT-P1000V, οποτε υποθετω πως μαλλον ηταν Vodafone.

To θεμα ειναι οτι αυτος εχει βγαλει το λογισμικο Vodafone και εχει βαλει προφανως καποια ανεπισημη 2.2. Ειδα διαβαζοντας λιγο το θεμα οτι εχει βγει καποια 2.3 και θελησα να την περασω αλλα το samsung kies μου βγαζει

"Δεν ειναι δυνατη η ενημερωση αυτης της εκδοσης της συσκευης" και απο κατω τρεχουσα εκδοση υλικολογισμικου

PDA:JMI / PHONE:JID/ CSC:JMG (KOR)

δοκιμασα και εγω να το κανω ITV οπως προτεινατε σε καποιο παιδι αλλα και παλι το ιδιο μου εβγαζε.

 

Απο οτι ειδα λιγο δεν ειναι δυνατον να επαναφερω την επισημη rom της Voda σωστα? Γιατι μου κανει και κατι νερα με την φορτιση και μαλλον φταιει το λογισμικο, δηλαδη οταν συνδεω τον φορτιστη τον διαβαζει σαν USB, φορτιζει κανονικα μετα βεβαια αλλα στη μπαταρια μαζι με τον κεραυνο βγαζει ενα κοκκινο x(κατα τη διαρκεια της φορτισης) απο πισω και φτανει τη φορτιση μεχρι το 99%. Το ιδιο συμβαινει και οταν το συνδεω με pc.

 

Στις πληροφοριες συσκευης μου βγαζει τα ακολουθα στοιχεια:

Κωδικος μοντελου: GT-P1000

Εκδοση firmware: 2.2

Εκδοση βασικου φασματος: P1000XXJID

Εκδοση Kernel: 2.6.32.9 root@DELL104 #1

Αριθμος κατασκευης: FROYO.XWJMI.Roto-JMI-v2

 

Aν καποιος μπορει να βοηθησει ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, πηρα ενα tab πριν λιγες μερες μεταχειρισμενο καποιους μηνες. Ειχε αγορστει απο mediamarkt και απο πισω εχει ενα κοκκινο αυτοκολλητο στο κουτι GT-P1000V, οποτε υποθετω πως μαλλον ηταν Vodafone.

To θεμα ειναι οτι αυτος εχει βγαλει το λογισμικο Vodafone και εχει βαλει προφανως καποια ανεπισημη 2.2. Ειδα διαβαζοντας λιγο το θεμα οτι εχει βγει καποια 2.3 και θελησα να την περασω αλλα το samsung kies μου βγαζει

"Δεν ειναι δυνατη η ενημερωση αυτης της εκδοσης της συσκευης" και απο κατω τρεχουσα εκδοση υλικολογισμικου

PDA:JMI / PHONE:JID/ CSC:JMG (KOR)

δοκιμασα και εγω να το κανω ITV οπως προτεινατε σε καποιο παιδι αλλα και παλι το ιδιο μου εβγαζε.

 

Απο οτι ειδα λιγο δεν ειναι δυνατον να επαναφερω την επισημη rom της Voda σωστα? Γιατι μου κανει και κατι νερα με την φορτιση και μαλλον φταιει το λογισμικο, δηλαδη οταν συνδεω τον φορτιστη τον διαβαζει σαν USB, φορτιζει κανονικα μετα βεβαια αλλα στη μπαταρια μαζι με τον κεραυνο βγαζει ενα κοκκινο x(κατα τη διαρκεια της φορτισης) απο πισω και φτανει τη φορτιση μεχρι το 99%. Το ιδιο συμβαινει και οταν το συνδεω με pc.

 

Στις πληροφοριες συσκευης μου βγαζει τα ακολουθα στοιχεια:

Κωδικος μοντελου: GT-P1000

Εκδοση firmware: 2.2

Εκδοση βασικου φασματος: P1000XXJID

Εκδοση Kernel: 2.6.32.9 root@DELL104 #1

Αριθμος κατασκευης: FROYO.XWJMI.Roto-JMI-v2

 

Aν καποιος μπορει να βοηθησει ευχαριστω εκ των προτερων.

Αν ειναι το GSM tab τότε η rom δεν ειναι της Vodafone και λογικά δε θα σου βγαζει το σήμα της Vodafone στην εκκίνηση. Θα πρέπει με oddin να φλασάρεις την Ιταλική ρομ και μετά της Vodafone. Διάβασε παραπάνω που θα βρείς τη rom και οδηγίες. Το KOR σημαίνει ότι το μηχάνημά σου πηράχτηκε και έχασες και την εγύηση. Το KOR δε κυκλοφόρησε στην Ευρώπη. Προφανώς ήταν βιτρίνας ...το κόλησαν και του βάλαν ότι ρομ να ναι. Μπορείς επίσης να εκμεταλευτείς το γεγονός ότι δεν έχεις κλειδωμένους bootloaders και να φλασάρεις ιταλική χωρις τους bootloaders για να μπορείς να φλασαρεις και custom roms. Διάβασε και θα το καταφέρεις. Για την φόρτιση μηπως δεν έχεις τον γνήσιο φορτιστή και σου πασάραν κανέναν άλλο? γιατί θέλει ειδικό φορτιστή usb με πολλά amber.

Edited by alex7363
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι το GSM tab τότε η rom δεν ειναι της Vodafone και λογικά δε θα σου βγαζει το σήμα της Vodafone στην εκκίνηση. Θα πρέπει με oddin να φλασάρεις την Ιταλική ρομ και μετά της Vodafone. Διάβασε παραπάνω που θα βρείς τη rom και οδηγίες. Το KOR σημαίνει ότι το μηχάνημά σου πηράχτηκε και έχασες και την εγύηση. Το KOR δε κυκλοφόρησε στην Ευρώπη. Προφανώς ήταν βιτρίνας ...το κόλησαν και του βάλαν ότι ρομ να ναι. Μπορείς επίσης να εκμεταλευτείς το γεγονός ότι δεν έχεις κλειδωμένους bootloaders και να φλασάρεις ιταλική χωρις τους bootloaders για να μπορείς να φλασαρεις και custom roms. Διάβασε και θα το καταφέρεις. Για την φόρτιση μηπως δεν έχεις τον γνήσιο φορτιστή και σου πασάραν κανέναν άλλο? γιατί θέλει ειδικό φορτιστή usb με πολλά amber.

Σε ευχαριστω φιλε, ναι οντως ειναι after market ο φορτιστης, το βρηκα στο xda οτι φταιει αυτο, αλλα σβηστο φορτιζει κανονικα μεχρι 100% και σχετικα γρηγορα.

Αν κανω τη διαδικασια που περιγραφεις θα επαναφερω την εγγυηση? Δεν γινεται εγγυηση χωρις ρομ της voda επανω?

Θα το ψαξω λιγο το θεμα να δω τη διαδικασια, παντως και με τη ρομ που εχει ειναι σφαιρα το μηχανημα και με καλη διαχειριση της ραμ και της μπαταριας απο οσο εχω δει.

Αν βαλω την 2.3.3 θα κλειδωσουν οι bootloaders και μετα δεν θα μπορω να βαλω custom? Αν ειναι ετσι να μην το δοκιμασω.

Link to comment
Share on other sites

Αν το μηχάνημα είναι της Vodafone τότε δεν ισχύει η εγγύηση αν δεν έχει την ROM της.Για να την περάσεις χωρίς roοt δε γίνεται γιατί δε κυκλοφοράει στην πιάτσα , μονο αν πας στη Vodafone και πληρώσεις. Κατά την γνώμη μου πάνε στο κατάστημα και απαίτησε να σου δώσουν τον φορτιστή , να σου περάσουν τη ROM ή να σου δώσουν άλλο μηχάνημα. Αν είχες κάνει συμφωνία με ειδική τιμή χωρίς να έχεις εγγύηση και γνήσιο φορτιστή τότε αλλάζει το θέμα αλλα γενικά δε νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο. Μπορείς να τους πεις ότι θα τους καταγγείλεις μπας και φοβηθούν και σου το πάρουν πίσω. Με τα λεφτά που θα σου δώσουν παίρνεις ένα μεταχειρισμένο με γνήσιο φορτιστή και εγγύηση. Για τους bootloaders μπορεις να φλασάρεις 2.3.3 κανονικά αλλα θα πρεπει να φλασάρεις την έκδοση χωρις bootloaders ή να τους σβήσεις απο το TAR αρχείο. Edited by alex7363
Link to comment
Share on other sites

, μονο αν πας στη Vodafone και πληρώσεις. .

 

 

alex εισαι σιγουρος οτι γινετε αυτο?

ξερεις ποσο κοστιζει?

 

Sent from my GT-P1000

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα λιγο δεν ειναι δυνατον να επαναφερω την επισημη rom της Voda σωστα? Γιατι μου κανει και κατι νερα με την φορτιση και μαλλον φταιει το λογισμικο, δηλαδη οταν συνδεω τον φορτιστη τον διαβαζει σαν USB, φορτιζει κανονικα μετα βεβαια αλλα στη μπαταρια μαζι με τον κεραυνο βγαζει ενα κοκκινο x(κατα τη διαρκεια της φορτισης) απο πισω και φτανει τη φορτιση μεχρι το 99%. Το ιδιο συμβαινει και οταν το συνδεω με pc.

 

Aν καποιος μπορει να βοηθησει ευχαριστω εκ των προτερων.

Αν το μηχάνημα είναι της Vodafone τότε δεν ισχύει η εγγύηση αν δεν έχει την ROM της.Για να την περάσεις χωρίς roοt δε γίνεται γιατί δε κυκλοφοράει στην πιάτσα , μονο αν πας στη Vodafone και πληρώσεις.

 

Ναι, είναι δυνατόν να επαναφέρεις την επίσημη rom. Και δε χρειάζεται να πληρώσεις δραχμη :p

 

Oδηγίες εδώ.

 

φιλοι του site , τα φωτα σας αν ειναι ευκολο...

δυστυχως δεν μπορω να αναβαθμισω γιατι μου βγαζει στο kies οτι εχω ηδη την πιο προσφατη εκδοση...

τα στοιχεια...

PDA:JMJ / PHONE:JMI / CSC:JMA(XEH)

ειναι λογικο??

 

Nαι, είναι λογικό. Έχεις την τελευτία Ουγγρική έκδοση. Για να κάνεις αναβάθμιση επίσημα, πρέπει να περιμένεις να δώσει η Samsung αναβάθμιση στην Ουγγαρία, που είναι η χώρα προέλευσης του tab σου.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι αυτή η ROM τότε ισχύει αυτό που λέει ο TYXERAKIAS , εμείς τόσο καιρό εδώ στο forum δεν γνωρίζαμε ότι υπάρχει στην πιάτσα ολοκληρωμένη 2.3.3 rom της VODAFONE οπότε κάναμε το κόλπο με clockword recovery (με τη rom της VODAFONE που πήρε backup) ο Themis. Απλά αν το πας για εγγύηση ίσως πρέπει να κάνεις το κόλπο με usb jig για να μηδενίσεις τις φορές που φλάσαρες με odin άλλες rom. .........Νέα εξέλιξη σχετικά : με odin που δοκίμασα να την φλασάρω η rom δειχνει να κρατάει το παλιό CSC οταν συνδέεται με το KIES και βγάζει το μήνυμα ότι δεν είναι δυνατή η αναβάθμιση της συσκευής οπότε ...δεν υπάρχει εγγύηση πάλι (και με ODIN)...άρα είμαστε στα ίδια με πριν οπότε το μόνο που γλυτώνουμε είναι το φλασάρισμα της Ιταλικής . Πρέπει να βρεθεί ένας τρόπος να αλλάξει το CSC και για να γίνει αυτό χρειάζεται ολοκληρωμένη ROM με τα αρχεία CSC ξεχωριστά. Θα προσπαθήσω να το αλλάξω manual με edit να δω τι κάνει το KIES και θα ενημερώσω. Edited by alex7363
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι αυτή η ROM τότε ισχύει αυτό που λέει ο TYXERAKIAS , εμείς τόσο καιρό εδώ στο forum δεν γνωρίζαμε ότι υπάρχει στην πιάτσα ολοκληρωμένη 2.3.3 rom της VODAFONE οπότε κάναμε το κόλπο με clockword recovery (με τη rom της VODAFONE που πήρε backup) ο Themis. Απλά αν το πας για εγγύηση ίσως πρέπει να κάνεις το κόλπο με usb jig για να μηδενίσεις τις φορές που φλάσαρες με odin άλλες rom. .........Νέα εξέλιξη σχετικά : με odin που δοκίμασα να την φλασάρω η rom δειχνει να κρατάει το παλιό CSC οταν συνδέεται με το KIES και βγάζει το μήνυμα ότι δεν είναι δυνατή η αναβάθμιση της συσκευής οπότε ...δεν υπάρχει εγγύηση πάλι (και με ODIN)...άρα είμαστε στα ίδια με πριν οπότε το μόνο που γλυτώνουμε είναι το φλασάρισμα της Ιταλικής . Πρέπει να βρεθεί ένας τρόπος να αλλάξει το CSC και για να γίνει αυτό χρειάζεται ολοκληρωμένη ROM με τα αρχεία CSC ξεχωριστά.

 

Στον dialer, γράψε *#272*IMEI# (όπου ΙΜΕΙ ο αριθμός IMEI του tab σου, (*#06#), και διάλεξε το VGR.

Η rom είναι η επίσημη ελληνική (δεν έχει αν :p), και αν το tab ήταν από τη vodafone, θα είναι στην εγγύηση μόλις γίνει η παραπάνω διαδικασία.

Sorry που δεν είχα ποστάρει τη rom τόσο καιρό, αλλά δεν παρακολουθούσα το θέμα και δεν ήξερα ότι την ψάχνατε :)

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λές δε γίνεται , το παλεύουμε εδώ και πολυ καιρό. Το πρόβλημα είναι ότι απο Vodafone 2.2 πήγαμε σε ολοκληρωμένη ROM ιταλική η οποία έχει μόνο ένα Country Code μόνο ITV. Όποια άλλη Rom βάλαμε είτε με root/recovery είτε τώρα με το δικό σου μέσω ODDIN , όταν συνδέεται με το KIES βγάζει το CSC απο την ιταλική άσχετα αν΄στο *#1234# βγάζει άλλα csc της Vodafone , στο KIES βγάζει άλλο CSC. Πιστεύω πως ο μονος τρόπος να αλλάξει είναι να βρούμε την 2.2 (vodafone)με τα τρια αρχεία και μετά να πάμε στη 2.3.3. Με το *#272 κ.λπ δεν μπορεί να αλλάξει τίποτα γιατί βγάζει μόνο το ITV , αλλα με το terminal emulator οταν πάω να το φτιαξω ...λεει VGR. Αυτο είναι το θέμα μας. Αν έχεις την 2.2 κομπλε πιστεύω το θέμα μας θα λυθεί (γιατί η 2.3.3 είναι αναβάθμιση).

ΑΚΥΡΟ........

ΤΕΛΙΚΑ το κατάφερα , εντάξει το μήνυμα στο KIES και άλλαξε και το CSC . Χρειάστηκε να το κάνω ROOT ξανά , wipe σε όλα τα επίπεδα κ.λ.π και έστρωσε .....ΤΙ ΝΑ ΠΩ? τώρα θα το ξαναφλασάρω να μην είμαι και ROOT για να ειμαι νόμιμος 100%! Ευχαριστουμε για την ROM!

Edited by alex7363
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λές δε γίνεται , το παλεύουμε εδώ και πολυ καιρό. Το πρόβλημα είναι ότι απο Vodafone 2.2 πήγαμε σε ολοκληρωμένη ROM ιταλική η οποία έχει μόνο ένα Country Code μόνο ITV. Όποια άλλη Rom βάλαμε είτε με root/recovery είτε τώρα με το δικό σου μέσω ODDIN , όταν συνδέεται με το KIES βγάζει το CSC απο την ιταλική άσχετα αν΄στο *#1234# βγάζει άλλα csc της Vodafone , στο KIES βγάζει άλλο CSC. Πιστεύω πως ο μονος τρόπος να αλλάξει είναι να βρούμε την 2.2 (vodafone)με τα τρια αρχεία και μετά να πάμε στη 2.3.3. Με το *#272 κ.λπ δεν μπορεί να αλλάξει τίποτα γιατί βγάζει μόνο το ITV , αλλα με το terminal emulator οταν πάω να το φτιαξω ...λεει VGR. Αυτο είναι το θέμα μας. Αν έχεις την 2.2 κομπλε πιστεύω το θέμα μας θα λυθεί (γιατί η 2.3.3 είναι αναβάθμιση).

ΑΚΥΡΟ........

ΤΕΛΙΚΑ το κατάφερα , εντάξει το μήνυμα στο KIES και άλλαξε και το CSC . Χρειάστηκε να το κάνω ROOT ξανά , wipe σε όλα τα επίπεδα κ.λ.π και έστρωσε .....ΤΙ ΝΑ ΠΩ? τώρα θα το ξαναφλασάρω να μην είμαι και ROOT για να ειμαι νόμιμος 100%! Ευχαριστουμε για την ROM!

 

alex εγινε και δουλευει και πολυ καλα μαλιστα!το βλεπει και το kies κανονικα!

tyxerakia ευχαριστουμε πολυ για την rom!

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...