Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στις εφαρμογές στο All έχει εγκατεστημένο το Youtube, αλλά δε το βρίσκω πουθενά να το ανοίξω!! Τί φταίει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά σήμερα έτυχε και είχε ενα παλικάρι το nexus s με amoled οθόνη και το είδα απο κοντά. Έχοντας διαβάσει εδώ τόσα πολλά για την ανωτερότητα της οθόνης αυτής σε σχέση με την slcd (που έχει το δικό μου) περίμενα να δώ μεγάλη διαφορά. Αντιθέτως όμως μπορώ να πώ πως βαζοντάς τα δίπλα-δίπλα δεν παρατήρησα κάποια κραυγαλέα διαφορά ούτε σε επίπεδο φωτεινότητας αλλά ούτε και ευκρίνειας. Μήπως τελικά η amoled είναι θέμα marketing; Edited by brokesmack
Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σήμερα έτυχε και είχε ενα παλικάρι το nexus s με amoled οθόνη και το είδα απο κοντά. Έχοντας διαβάσει εδώ τόσα πολλά για την ανωτερότητα της οθόνης αυτής σε σχέση με την slcd (που έχει το δικό μου) περίμενα να δώ μεγάλη διαφορά. Αντιθέτως όμως μπορώ να πώ πως βαζοντάς τα δίπλα-δίπλα δεν παρατήρησα κάποια κραυγαλέα διαφορά ούτε σε επίπεδο φωτεινότητας αλλά ούτε και ευκρίνειας. Μήπως τελικά η amoled είναι θέμα marketing;

 

Πιο πολύ θέμα γούστου είναι. Παρόλα αυτά, αν η Amoled έχει κάποια ανωτερότητα σε κάτι είναι ότι η 2.3 είναι στημένη σε αυτή.

Τι εννοώ; Το μαύρο και γενικά τα σκούρα χρώματα έχουνε μειωμένη κατανάλωση μπαταρίας και θεωρητικά με την ούτως ή άλλως ελαχιστοποιημένη κατανάλωση της Amoled, έχει διαφορές. Γι'αυτό και η 2.3 είναι τόσο μαύρη.

 

Εδώ να σημειώσω όμως, ότι αυτά είναι θεωρητικά και οι πρακτικές διαφορές είναι... ελάχιστες αν υπάρχουν. Απλά ευχαριστήσου το κινητό. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Στις εφαρμογές στο All έχει εγκατεστημένο το Youtube, αλλά δε το βρίσκω πουθενά να το ανοίξω!! Τί φταίει?

 

Μπες με ενα file browser στο system / apps directory του κινητου, βρες το apk του Youtube και τρεξτο για να το επανεγκαταστήσει. Σε αρκετά Nexus έρχεται crashed out of the box για άγνωστο λόγο - όπως και στο δικό μου- και με ενα reinstall εισαι οκ

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα αν και έχω ανοίξει θέμα για επιλογή κινητού ..και είμαι πρόθιμος για αγορά του nexus...

 

Θα ήθελα να ρωτήσω καθώς χάαθηκα στις σελίδες.Τώρα με την 2.3.4 Αντιμετωπίζετε τυχόν προβλήματα ?

 

Γενικές αναφορεές στο τι θα συναντήσω θα ήθελα απο άτομα που ήδη το έχουν... :)

 

Αυτό μόνο ...

Σ'ευχαριστώ :)

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

H συσκευή δεν έχει προβλήματα. Αγόρασε την άφοβα.

 

χαίρομαι που κάποιος μου απαντάει με τόση σιγουριά.Δηλαδή όλα τα προβλήματα μέσα σε εισαγωγικά φυσικά τα οπόια διάβαζα για το πληκτρολόγιο τα sms το android market,πλεον δε υπαρχουν ε ? ήταν με την παλια εκδοση ?

 

Θα το παρω σε άσπρο μάλλον κατοπιν παραγγελιας :)

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδή όλα τα προβλήματα μέσα σε εισαγωγικά φυσικά τα οπόια διάβαζα για το πληκτρολόγιο τα sms το android market,πλεον δε υπαρχουν ε ? ήταν με την παλια εκδοση ?

 

Αυτά που αναφέρεις είναι θεματάκια που λίγο ή πολύ έχουν όλες οι συσκευές και ξεπερνιούνται εύκολα και με διάφορους τρόπους. Εν γένει προβλήματα σαν συσκευή δεν έχει και αυτό είναι το σημαντικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που αναφέρεις είναι θεματάκια που λίγο ή πολύ έχουν όλες οι συσκευές και ξεπερνιούνται εύκολα και με διάφορους τρόπους. Εν γένει προβλήματα σαν συσκευή δεν έχει και αυτό είναι το σημαντικό.

 

κατάλαβα...για δες εδω λιγο

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=312450

 

Μηπως εχεις να προτεινεις κατι καλυτερο,με αυτα τα λεφτα και στην συγκεκριμενη προσφορα που μου κανουν ...αλλα παρολα αυτα πιστευω οτι εχω καταλληξει.. :) ;) :)

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα...για δες εδω λιγο

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=312450

 

Μηπως εχεις να προτεινεις κατι καλυτερο,με αυτα τα λεφτα και στην συγκεκριμενη προσφορα που μου κανουν ...αλλα παρολα αυτα πιστευω οτι εχω καταλληξει.. :) ;) :)

 

Με 300 ευρω, μαλλον πουθενα στον πλανητη δεν υπαρχει κατι καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει ένα φάκελο IGO στην "SD Card". Eκεί μετέφερα και το .apk και πάω να το μεταφέρω στο system/app/ αλλά μου λέει failed. Επειδή δεν είμαι root? Μπορώ το .apk να το τρέξω από εκεί που είναι? Μπορώ να το κατεβάσω από το Market ώστε να υπάρχει στην εσωτερική μνήμη?

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Με 300 ευρω, μαλλον πουθενα στον πλανητη δεν υπαρχει κατι καλυτερο.

 

Μ'αρεσει που λαμβανω τετοιες απαντησεις γιατι μου ειναι ακομα πιο ευκολο να το αγορασω με την προσφορα που μου κανουν και μου ερχετε κουτι , γιατι παραπανω χρηματα δεν μπορω να διαθεσω ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.Ηδη θα διαθεσω αρκετα,οποτε ελπιζω να αξιζει τον κοπο ... (με τον κοσμο του android δεν ασχολουμε 1η φορα , ηδη εχω το galaxy 3 i5800 με custom rom απο τον kyrillos την τελευταια που εχει βγαλει ... οποτε θα μου ειναι κατι το οποιο θα μ'αρεσει,γιατι ΗΔΗ μ'αρεσε εμφανισιακα.)

 

Καποια μικρο-προβληματα που αντιμετωπιζονται μπορειτε να μου πειτε , ετσι να εχω μια ενημερωτικη γνωμη ? :cool:

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω περάσει ένα φάκελο IGO στην "SD Card". Eκεί μετέφερα και το .apk και πάω να το μεταφέρω στο system/app/ αλλά μου λέει failed. Επειδή δεν είμαι root? Μπορώ το .apk να το τρέξω από εκεί που είναι? Μπορώ να το κατεβάσω από το Market ώστε να υπάρχει στην εσωτερική μνήμη?

Thanks!

 

Ένα απλό apk αρχείο είναι. Όπου και να το βάλεις θα τρέξει κανονικά, δεν χρειάζεται να το βάλεις στο /system/app. Βάλτο σε έναν φάκελο στην εσωτερική μνήμη μαζί με όλα τα υπόλοιπα αρχεία που χρειάζεται για να δουλέψει.

 

Περισσότερα για τα προγράμματα πλοήγησης εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα πανω απο 3 τηλεφωνα σε μια επαφη δεν παιρνει το nexus s; αν σε μια επαφη απο αλλο τηλ εχουμε 5 η και παραπανω επαφεςτι γινεται;
Link to comment
Share on other sites

Πως βαζουμε στις επαφες μας, φωτογραφιες απο το, facebook?!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα πανω απο 3 τηλεφωνα σε μια επαφη δεν παιρνει το nexus s; αν σε μια επαφη απο αλλο τηλ εχουμε 5 η και παραπανω επαφεςτι γινεται;

Οχι παιρνει θεωρητικα απειρες καταχωρησεις σε καθε επαφη!! (παταω τοση ωρα το κουμπακι πρσθηκης αριθμου σε επαφη και τα πεδια που βγαζει δεν τελειωνουν....:D)

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Παρήγγειλα και γω το εν λόγω κινητό. :) Έχω διαβάσει πολλά καλά λόγια εδώ και τώρα με την μειωμένη τιμή είναι value for money. Πήγαινα για το sii αλλά δυστυχώς και λόγω έλλειψης της συσκευής από οτεσόπ, ηθελα να το βάλω σε δόσεις στον λογαριασμό, δεν είχα όλα τα λεφτά, παίρνω αυτό. Να ρωτήσω κάτι από ένταση το ακουστικό είναι δυνατό; Επίσης ξέρω ότι δεν έχει ελληνικά αλλά από ότι διάβασα πιο πίσω βάζεις μια εφαρμογή και οκ, μπορώ να ρυθμίσω πληκτρολόγιο να είναι πιο συμπηκνωμένο από qwerty; Στο sii γίνεται, εδώ ξέχασα να το δω στο δείγμα που είχε. Τέλος το sar πόσο είναι; το πλαίσιο λέει 0.85 αλλά νομίζω ότι είναι πιο χαμηλό. Συγνώμη αν σας έπρηξα, ο ενθουσιασμός βλέπετε... :O:O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Παρήγγειλα και γω το εν λόγω κινητό. :) Έχω διαβάσει πολλά καλά λόγια εδώ και τώρα με την μειωμένη τιμή είναι value for money. Πήγαινα για το sii αλλά δυστυχώς και λόγω έλλειψης της συσκευής από οτεσόπ, ηθελα να το βάλω σε δόσεις στον λογαριασμό, δεν είχα όλα τα λεφτά, παίρνω αυτό. Να ρωτήσω κάτι από ένταση το ακουστικό είναι δυνατό; Επίσης ξέρω ότι δεν έχει ελληνικά αλλά από ότι διάβασα πιο πίσω βάζεις μια εφαρμογή και οκ, μπορώ να ρυθμίσω πληκτρολόγιο να είναι πιο συμπηκνωμένο από qwerty; Στο sii γίνεται, εδώ ξέχασα να το δω στο δείγμα που είχε. Τέλος το sar πόσο είναι; το πλαίσιο λέει 0.85 αλλά νομίζω ότι είναι πιο χαμηλό. Συγνώμη αν σας έπρηξα, ο ενθουσιασμός βλέπετε... :O:O

 

To ακουστικο ειναι μια χαρα, μαλιστα εχω πιασει τον εαυτο μου να το χαμηλωνει κατα την διαρκεια μιας συνομιλιας... Το μενου της συσκευης εχει Ελληνικα απλα στα μηνυματα δεν εχει ελληνικο πληκτρολογιο οποτε περνας την εφαρμογη multiling keybord που εχει και πολλες ρυθμισεις και μαλλον θα βρεις και αυτο το χαρακτηριστικο που ψαχνεις!

Το sar του συμφωνα με εδω ειναι 0.50 αλλα δεν αναφερει εαν ειναι στο σωμα η στο κεφαλι...

Edited by funk
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

μια χαρά είναι. Για το πληκτρολόγιο μπορεί να μου πει κάποιος; Υπάρχει μόνο το qwerty; Μπορώ να επιλέξω κάποιο άλλο τύπο ή να τον κατεβάσω από το market ίσως; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα είδα για τις βελτιώσεις στο project voodoo για το galaxy s (έψαχνα στο youtube για βίντεο που δείχνουν κινητά να κάνουν καλές ηχογραφήσεις και έπεσα σε λήψη από galaxy s με darkyrom) και αναρωτιέμαι αν υπάρχει custom rom για το nexus s που να το ενσωματώνει αυτό. Και αν ξέρει κανείς, οι βελτιστοποιήσεις που κάνει πιάνουν και στην S-LCD του "απλού" Nexus S?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μια χαρά είναι. Για το πληκτρολόγιο μπορεί να μου πει κάποιος; Υπάρχει μόνο το qwerty; Μπορώ να επιλέξω κάποιο άλλο τύπο ή να τον κατεβάσω από το market ίσως; Ευχαριστώ

 

Tο HTC IME έχει τρία διαφορετικά layouts για το πληκτρολόγιο, ένα από αυτά είναι και το phonepad.

 

Καποιος με ρυθμισεις Voda MMS?

 

http://antonis-news.blogspot.com/2011/01/apn-internet-mms-android.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά είμαι σε δίλλημα, ξεμπλέξτε με. είμαι μεταξύ του nexus s και του samsung galaxy ace black. δεν δίνω παραπάνω από 300ευρώ. ποιο από τα δύο προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...