Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι άλλο πρέπει να είναι μάγκες..έχω την litening rom 1.4 με overclock στα 1500 το κινητό όταν το χρησιμοποιώ άντε να πάει στους 36 βαθμούς, και όταν το φορτίζω μέχρι 41..κλειστό πάει μέχρι 31,32 βαθμούς..

Το έχει τεστάρει ο Saliez αυτό το underclock όπως έγραψε στο άλλο θέμα, και δεν κάνει τίποτα. Συνέχεια για θέματα υπερθέρμανσης στο αντίστοιχο θέμα παρακαλώ...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια να ρωτησω εγω κατι:

 

η τελευταια firmware για το sgs ποια ειναι ? και ποια ειναι ta change logs .

εχω λιγο μπερδευτει

φοραω την ΚΕ7 αλλα συμφωνα με τα release dates υπαρχουν και πιο νεοτερες

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
η τελευταια firmware για το sgs ποια ειναι ? και ποια ειναι ta change logs .

εχω λιγο μπερδευτει

φοραω την ΚΕ7 αλλα συμφωνα με τα release dates υπαρχουν και πιο νεοτερες

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1075278

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος να απαντησει σιγουρα αν φλασαροντας μια επισημη rom πχ.ΚΕ7 αυξανεται ο flash counter?

αυξανεται..

ηταν το πρωτο πραγμα που εκανα οταν πηρα το κινητο,να αλλαξω το firmware και ναι..μετραει ο counter!!προφανως αν ηταν επισημο firmware για Ελλαδα...τοτε δεν θα επαιρνε τον ανηφορο :wacko:

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Για πειτε, αφου εχουμε μονο δυο επιλογες, Litening ή Vilain? Ειμαι λιγο πριν φλασαρω ΛΟΛ

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε, αφου εχουμε μονο δυο επιλογες, Litening ή Vilain? Ειμαι λιγο πριν φλασαρω ΛΟΛ

υπαρχουν και αλλες!!αλλα αν οπωσδηποτε θες μια απο τις 2 τοτε βαλε villain..

προσωπικα τωρα εχω βαλει αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1125140

και μεσα στις μερες θα δοκιμασω και αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1141201

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν και αλλες!!αλλα αν οπωσδηποτε θες μια απο τις 2 τοτε βαλε villain..

 

Ναι αλλα για τις αλλες δεν εχω διαβασει τιποτα ιδιαιτερο, ενω αυτες ακουγονται περισσοτερο. Προτεινεις καποια καλυτερη?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα για τις αλλες δεν εχω διαβασει τιποτα ιδιαιτερο, ενω αυτες ακουγονται περισσοτερο. Προτεινεις καποια καλυτερη?

κοιτα..αυτη που χρησιμοποιω τωρα ειναι παρα πολυ καλη και σταθερη (TK)..απο΄κει και περα επειδη τις εχω δοκιμασει σχεδον ολες ;) η villain εχει πολυ καλη υποστηριξη..αν και να πω την αληθεια δεν ειχα προβλημα για να χρειαστω βοηθεια απο το dev της TK:)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

κοιτα..αυτη που χρησιμοποιω τωρα ειναι παρα πολυ καλη και σταθερη (TK)..απο΄κει και περα επειδη τις εχω δοκιμασει σχεδον ολες ;) η villain εχει πολυ καλη υποστηριξη..αν και να πω την αληθεια δεν ειχα προβλημα για να χρειαστω βοηθεια απο το dev της TK:)

 

Got it. H Litening τι σου λεει? Βασικα μου εκανε κλικ κατευθειαν και ελεγα να αρχισω με αυτην...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Got it. H Litening τι σου λεει? Βασικα μου εκανε κλικ κατευθειαν και ελεγα να αρχισω με αυτην...

H Litening δεν μου αρεσε...δεν ξερω γιατι!!μου εβγαζε αρκετα fc's,τη μπαταρια τη ρουφουσε με καλαμακι και φαντασου οτι ειχα κανει και freeze διαφορα αχρειαστα..

τωρα,μπορει στο δικο σου τηλ να εχει αλλη συμπεριφορα,ολα σχετικα ειναι...παντως δεν την ξαναεβαλα ποτε και απο΄κει και περα οτι εχω δοκιμασει δεν εχω κανενα παραπονο,απλα πειραματιζομαι :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

αυξανεται..

ηταν το πρωτο πραγμα που εκανα οταν πηρα το κινητο,να αλλαξω το firmware και ναι..μετραει ο counter!!προφανως αν ηταν επισημο firmware για Ελλαδα...τοτε δεν θα επαιρνε τον ανηφορο :wacko:

 

Πέρασες μόνο την επίσημη KE7 χωρίς να κάνεις οτιδήποτε άλλο (root, να βάλεις κάποιον άλλο kernel κλπ) και σου αυξήθηκε ο μετρητής;

 

Μήπως κοίταξες το μετρητή αφού είχες περάσει την KE7 και αφού είχες κάνει root;

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

Πέρασες μόνο την επίσημη KE7 χωρίς να κάνεις οτιδήποτε άλλο (root, να βάλεις κάποιον άλλο kernel κλπ) και σου αυξήθηκε ο μετρητής;

 

Μήπως κοίταξες το μετρητή αφού είχες περάσει την KE7 και αφού είχες κάνει root;

δεν ειχα κανει root,ουτε kernel ειχα περασει...ηταν καθαρο για να δω τι παιζει με μπαταρια κλπ!!παρ'ολα αυτα..αυξηθηκε!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω εγω κατι:

 

η τελευταια firmware για το sgs ποια ειναι ? και ποια ειναι ta change logs .

εχω λιγο μπερδευτει

φοραω την ΚΕ7 αλλα συμφωνα με τα release dates υπαρχουν και πιο νεοτερες

 

Tελευταία αυτή τη στιγμή είναι η KF3 (9 Ιουνίου).

 

http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-i9100.htm

- Alex
Link to comment
Share on other sites

η f2 λέει MULTI - CSC - OXAKF2 ενώ η f3 λέει CSC - KCL από ότι κατάλαβα την f3 να μην την βάλουμε αλλά η f2 που ει ναι MULTI - CSC - OXAKF2 θα έχει ελληνικά κανονικά; :O
Link to comment
Share on other sites

η f2 λέει MULTI - CSC - OXAKF2 ενώ η f3 λέει CSC - KCL από ότι κατάλαβα την f3 να μην την βάλουμε αλλά η f2 που ει ναι MULTI - CSC - OXAKF2 θα έχει ελληνικά κανονικά; :O

 

Όχι, η ΚF2 είναι ΧΧ, ΔΕΝ έχει ελληνικά. Η ΚF3 στο samfirmware με csc KCL (Καζακστάν) που είναι XW μπορεί να έχει, δεν έχει κοιτάξει... η 2 πάντως δεν έχει. Είναι Αγγλική. (UK)

 

H KF3 που έχει σίγουρα ελληνικά, είναι αυτή: http://www.multiupload.com/8QERBJT6P7 , από το link που έδωσε ο Αντώνης στο XDA, Νορβηγικής προέλευσης.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

επειδη σκεφτομαι απο την KE7 να παω σε πιο καινουργια εκδοση ποια προτεινετε?

να εχει ελληνικα ενοειτε... KF1??

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

επειδη σκεφτομαι απο την KE7 να παω σε πιο καινουργια εκδοση ποια προτεινετε?

να εχει ελληνικα ενοειτε... KF1??

 

Το link είναι ακριβώς από πάνω... :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τον μετρητή που αυξάνεται πως τον βλέπουμε;

 

vol down+home+power

επίσης με τι συνδυασμό κουμπιων μπαίνω στον cwm?

vol UP+home+power

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για πειτε, αφου εχουμε μονο δυο επιλογες, Litening ή Vilain? Ειμαι λιγο πριν φλασαρω ΛΟΛ

 

Εγώ έχω την litening 1.4 και προς το παρόν δεν την αλλάζω με τίποτα, έχει τα πάντα και από θέμα μπαταρίας κανένα πρόβλημα, να φανταστείς έχω oc στα 1500 μέσω της εφαρμογής tegrak και 2,3 εφαρμογές freeze και το τηλέφωνο κρατάει χαλαρά 1,5 μέρα

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την litening 1.4 και προς το παρόν δεν την αλλάζω με τίποτα, έχει τα πάντα και από θέμα μπαταρίας κανένα πρόβλημα, να φανταστείς έχω oc στα 1500 μέσω της εφαρμογής tegrak και 2,3 εφαρμογές freeze και το τηλέφωνο κρατάει χαλαρά 1,5 μέρα

 

Sent from Galaxy!

 

RT

Φίλε η litening 1.4 έχει ελληνικά; θυμάμαι την είχα βάλει και την έβγαλα για αυτό το λόγο...

Link to comment
Share on other sites

RT

Φίλε η litening 1.4 έχει ελληνικά; θυμάμαι την είχα βάλει και την έβγαλα για αυτό το λόγο...

 

 

Ναι έχει ελληνικά, μενού και στα πληκτρολόγια...

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...