Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα.. μια ερωτησούλα.. το wise pilot για πόσο καιρό είναι δοκιμαστικό?

και μετά πόσο κάνει για να το αγοράσεις..

ευχαριστώ.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το pro είναι σαν το Mini αλλά έχει συρόμενο πληκτρολόγιο και το x10 είναι τεράστιο.

 

Εύγε και από 'μένα, πολλές παραπάνω λέξεις δεν θα μπορούσαν να το πουν καλύτερα.:yahoo::)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που θα βρούμε πως να περάσουμε το app2sd με ext3 υποστήριξη για την νέα έκδοση; ο μόνος λόγος που δν έχω κάνει ακόμα αναβάθμιση είναι αυτός.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που θα βρούμε πως να περάσουμε το app2sd με ext3 υποστήριξη για την νέα έκδοση; ο μόνος λόγος που δν έχω κάνει ακόμα αναβάθμιση είναι αυτός.

 

Δουλεύει κανονικά και με την 2.1.1.A.0.6

 

:D

 

ΥΓ: Εννοείται οτι πριν από την εφαρμογή του, παίρνεις backup με το xrecovery (να εισαι καλυμένος σε περίπτωση στραβής!)

Edited by DaRk_dOg

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες!!!

 

Ρε ****το... ειναι δυνατον να γεμιζει η μνημη του τηλεφωνου με 10 αντε 15 εφαρμογες, και να μου ζηταει να σβησω για να γραψω;;;

 

που βρησκομαστε;;; στο 2000;;!!!

Δημήτρης__H A K U N A M A T A T A__SV1OBJ
Link to comment
Share on other sites

navigon, sygic, tapatalk, 5-6 παιχνιδια, 5-6 εφαρμογες.

 

πολλα ειναι;;;

 

δεν νομιζω!

 

Τα παιχνίδια εκτός από τον χώρο που καταλαμβάνουν στην sd, πιάνουν πολύ χώρο και στην internal μιας και εκτός από τα δεδομένα στην dalvik-cache, κάνουν extract πολλά δεδομένα στο /data/data (ειδικά αν είναι τύπου Need For Speed, Hawx κλπ)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τα παιχνίδια εκτός από τον χώρο που καταλαμβάνουν στην sd, πιάνουν πολύ χώρο και στην internal μιας και εκτός από τα δεδομένα στην dalvik-cache, κάνουν extract πολλά δεδομένα στο /data/data (ειδικά αν είναι τύπου Need For Speed, Hawx κλπ)

 

μιας και μου το θυμησες...

 

οταν κανεις απεγκαταταση ενα προγραμα ή παιχνιδι...

διαγραφονται και τα data του ή παραμενουν και μου τρωνε μνημη και αυτα;;;

Δημήτρης__H A K U N A M A T A T A__SV1OBJ
Link to comment
Share on other sites

μιας και μου το θυμησες...

 

οταν κανεις απεγκαταταση ενα προγραμα ή παιχνιδι...

διαγραφονται και τα data του ή παραμενουν και μου τρωνε μνημη και αυτα;;;

 

Από όσο ξέρω, συνήθως διαγράφονται και τα data αλλά και τα δεδομένα cache.

 

Αν παρόλαυτα έχεις αμφιβολίες, κατεβάζεις το τελευταίο Titanium Backup, εκτελείς την λειτουργία "Εκκαθάριση dalvik-cache".

 

Αν εξακολουθείς να έχεις αμφιβολίες για τα data, ανοίγεις τον root explorer και κάνεις search το όνομα της εφαρμογής που έχεις κάνει απεγκατάσταση (πχ HAWX) και ότι βρεις το διαγράφεις.

 

Τέλος ύστατη λύση, είναι να πας με root explorer στον φάκελο /data/dalvik-cache, να διαγράψεις το περιεχόμενο και να κάνεις reboot. Θα αργήσει λίγο να κάνει εκκίνηση αλλά μην σε φοβίσει.

 

 

 

ΥΓ: αν συνεχίσεις να έχεις πρόβλημα με τον διαθέσιμο εσωτερικό χώρο, καλό θα ήταν να σκεφτείς την εγκατάσταση App2SD.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια την βοηθεια σας.

 

Αρχικα να πω οτι δεν ειμαι γνωστης αλλα τις τελευταιες 2 μερες ειμαι μανω απο εναν υπολογιστη προσπαθωντας να μαθω κατι.

Προσφατα πηρα το x10mini και θελω να το κανω Iridium.Το μονο που εχω κανει ειναι το root (εχω 2.1.1.Α.0.6 και 2.1-update 1)

Τωρα θελω να εγκαταστησω το xrecovery και υστερα να κανω partition στην sd.

διαβαζω το ποστ του bmw116i και εχω κολλησει στην αρχη.

 

1)Λοιπον κατεβασα το root explorer 2.13.3 στον υπολογιστη. Πως/που το βαζω/εγκαθιστω στο κινητο?

2) εχω κατεβασει το αρχειο που λεει στην συνεχεια για το μινι αλλα βλεπω το xrecovery σε μορφη zip ενω τα αλλα 2 ειναι σκετα αρχεια.τα βαζω οπως ειναι στην sd με πρωτο σε μορφη zip?

 

Αν ποτε τα καταφερω να το κανω iridium θα εχω multi touch η πρεπει να κανω την διαδικασια που υπαρχει σε ποστ?multi touch ειναι το pinch and zoom?

 

Παιδια πειτε τα μου οσο πιο απλα γιατι δεν το κατεχω, αλλα προσπαθω

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

.............

 

 

ΥΓ: αν συνεχίσεις να έχεις πρόβλημα με τον διαθέσιμο εσωτερικό χώρο, καλό θα ήταν να σκεφτείς την εγκατάσταση App2SD.

 

Δηλαδη αυτο κανει εγκατασταση εφαρμογων στην sd;;;

με ρωταει που θελω να κανω την εγκατασταση;;;

 

Αν ναι... Ποοολυ καλο!!!

Δημήτρης__H A K U N A M A T A T A__SV1OBJ
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αυτο κανει εγκατασταση εφαρμογων στην sd;;;

με ρωταει που θελω να κανω την εγκατασταση;;;

 

Αν ναι... Ποοολυ καλο!!!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287671

 

καλο διαβασμα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια την βοηθεια σας.

 

Αρχικα να πω οτι δεν ειμαι γνωστης αλλα τις τελευταιες 2 μερες ειμαι μανω απο εναν υπολογιστη προσπαθωντας να μαθω κατι.

Προσφατα πηρα το x10mini και θελω να το κανω Iridium.Το μονο που εχω κανει ειναι το root (εχω 2.1.1.Α.0.6 και 2.1-update 1)

Τωρα θελω να εγκαταστησω το xrecovery και υστερα να κανω partition στην sd.

διαβαζω το ποστ του bmw116i και εχω κολλησει στην αρχη.

 

1)Λοιπον κατεβασα το root explorer 2.13.3 στον υπολογιστη. Πως/που το βαζω/εγκαθιστω στο κινητο?

2) εχω κατεβασει το αρχειο που λεει στην συνεχεια για το μινι αλλα βλεπω το xrecovery σε μορφη zip ενω τα αλλα 2 ειναι σκετα αρχεια.τα βαζω οπως ειναι στην sd με πρωτο σε μορφη zip?

 

Αν ποτε τα καταφερω να το κανω iridium θα εχω multi touch η πρεπει να κανω την διαδικασια που υπαρχει σε ποστ?multi touch ειναι το pinch and zoom?

 

Παιδια πειτε τα μου οσο πιο απλα γιατι δεν το κατεχω, αλλα προσπαθω

ευχαριστω εκ των προτερων

 

 

1ον (και σημαντικότερο):

 

Η Iridium ΔΕΝ είναι συμβατή με 2.1.1.A.0.6 baseband. Ακόμα και αν την περάσεις, θα κάνει boot αλλά θα έχει 1002 προβλήματα με wifi, κλπ κλπ.

 

(Μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα ανεβάσω το update, μέχρι τότε μακριά)

 

2ον:

Βάζεις το root explorer.apk στην sd σου και κατεβάζεις το Astro File Manager από το market. Το ανοίγεις, πηγαίνεις στην /sdcard, βρίσκεις το root explorer και επιλέγοντας το, το κάνεις εγκατάσταση.

Για το xrecovery τα αρχεία είναι 3. busybox, chargemon και xrecovery.tar.

 

ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΟΣΥΜΠΙΕΖΕΙΣ.

 

Εν συνεχεία ακολουθεις τις οδηγίες του BMW116i, είναι παραπάνω από λεπτομερείς.

 

 

Τέλος, δεν υπάρχει multirouch για το X10 mini/pro, παρά μόνο για το μεγάλο X10.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η Iridium ΔΕΝ είναι συμβατή με 2.1.1.A.0.6 baseband. Ακόμα και αν την περάσεις, θα κάνει boot αλλά θα έχει 1002 προβλήματα με wifi, κλπ κλπ.

 

(Μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα ανεβάσω το update, μέχρι τότε μακριά)

 

 

 

 

Και εμεις που εχουμε την iridium με την .24 τωρα, τι θα πρεπει να κανουμε για να εχουμε iridium με 06 ?

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Η Iridium ΔΕΝ είναι συμβατή με 2.1.1.A.0.6 baseband. Ακόμα και αν την περάσεις, θα κάνει boot αλλά θα έχει 1002 προβλήματα με wifi, κλπ κλπ.

 

(Μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα ανεβάσω το update, μέχρι τότε μακριά)

 

 

 

 

Και εμεις που εχουμε την iridium με την .24 τωρα, τι θα πρεπει να κανουμε για να εχουμε iridium με 06 ?

 

Flash ή update στην 2.1.1.Α.0.6.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Flash ή update στην 2.1.1.Α.0.6.

 

???

Eννοεις μολις ετοιμασεις εσυ τα αρχεια ε? Οχι οπως ειναι update?

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Χθες έκανα update στην 2.1.1.Α.0.6 πήγαν όλα καλά....μετά που κατέβασα το uninstaller και διέγραψα τα uefa.com,edge και Roller Rev 9 αφού δεν τα χρησιμοποιώ μετά απο κάθε επανεκκίνηση του κινητού ή μετά απο απενεργοποίηση το Lookout τα σκανάρει και επανέρχονται ξανά αυτά τα 3,τι μπορεί να φταίει βρε παιδιά;Κατά τ'άλλα επαναλαμβάνω όλα πήγαν καλά με το update!!

 

edit:Το πρόβλημα επιλύθηκε με Ρυθμίσεις->Σχετικά με το τηλέφωνο->Ενημ. λογισμικού και εκεί ξετσεκάρισμα της Αυτ.αναζήτ. και επιλογή Δικτύου μόνο wifi,για όποια/ον αντιμετωπίσει παρόμοιο θέμα!!

Edited by Yellow_Empire
Link to comment
Share on other sites

Εύγε και από 'μένα, πολλές παραπάνω λέξεις δεν θα μπορούσαν να το πουν καλύτερα.:yahoo::)

 

Τα πολλά λόγια είναι φτώχια! :lol::lol::lol::lol:

 

 

Μωρε ντάξ..Καλή φάση η περιγραφή,αλλά το είχα δει..Αλλά ας πούμε γιατί κάποιος να διαλέξει το mini x10 από το x10i ; :D

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Το κακό για μένα είναι ότι δεν υπάρχει στο συγκεκριμένο κινητό ενδιάμεσο μέγεθος. Το x10 μου φαίνεται τεράστιο και δε θα το έπαιρνα με τίποτα. Το mini το προτιμάω, όμως σε κάποιες περιπτώσεις θα ήθελα μεγαλύτερη οθόνη, πχ για ίντερνετ, εφαρμογές όπως Google sky κλπ. Αυτά σε σχέση με το μέγεθος.

Από ότι ξέρω το μεγάλο έχει καλύτερη κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Μωρε ντάξ..Καλή φάση η περιγραφή,αλλά το είχα δει..Αλλά ας πούμε γιατί κάποιος να διαλέξει το mini x10 από το x10i ; :D

 

Τροποποίηση: υπάρχουν πολλές διάφορες, κατάλαβα λάθος στο προηγούμενο ποστ.

 

Βασικα υπάρχει η διαφορά τιμής, και διαφορά οθόνης/κάμερας και φυσικά το χ10 υποστηρίζει dualtouch.

Edited by mobile_hacker
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν συνδέω το x10 mini στο pc μου βγάζει ότι υπάρχει καινούρια ενημέρωση για το τηλέφωνο. Το έχω κάνει root τώρα. Αν το κάνω ενημέρωση θα χρειαστεί να το ξανακάνω;
Link to comment
Share on other sites

Το κακό για μένα είναι ότι δεν υπάρχει στο συγκεκριμένο κινητό ενδιάμεσο μέγεθος. Το x10 μου φαίνεται τεράστιο και δε θα το έπαιρνα με τίποτα. Το mini το προτιμάω, όμως σε κάποιες περιπτώσεις θα ήθελα μεγαλύτερη οθόνη, πχ για ίντερνετ, εφαρμογές όπως Google sky κλπ. Αυτά σε σχέση με το μέγεθος.

Από ότι ξέρω το μεγάλο έχει καλύτερη κάμερα.

 

το Χ8 ομως;; ;)

 

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...