Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω..Ερωτηση..Κατεβαζω το αρχειο-το ριχνω στην sd card και run απο το κινητο.

Σωστα ;;

 

Ναι κλασσικα:)

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

wvga=480x800 δηλαδη η αναλυση της οθονης του blade...τι δεν βρισκεις λογικο?

 

Έχεις δίκιο απλά νόμισα ότι δεν είναι vga.

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Τι γινεται τελικα με την επισημη froyo??? δωθηκε και ο kernel απο την zte και κανεις απο τους "μαγειρες¨δεν εκανε τιποτε ακομη???
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάποιο παλικάρι είχε ρωτήσει σχετικά με την πλοήγηση στις αρχικές οθόνες και εγώ το ανακάλυψα εντελώς τυχαία σήμερα, αν κάποιος πατήσει σε μία απο τις κεντρικές οθόνες παρατεταμένα τις τελίτσες κάτω αριστερά, εμφανίζονται σε μικρογραφία όλες οι οθόνες και επιλέγεις που θες να πάς.

Σόρυ αν έχει αναφερθεί ήδη

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Μετά λύπης μου ανακαλύπτω οτι και η jellyfish 3b έχει τα κουσούρια της. Πάλι σε άσχετες στιγμές δεν μπορώ να ξεκλειδώσω το τηλ και δεν μπορώ να απαντήσω στις εισερχόμενες κλησεις. Επίσης το hantcend μου κολαει και επεήδη εχω απενεργοποιειση τα notifications από το μανισιο δεν λαμβάνω μυνήματα πολλές φορές! Να την βρασω την ταχύτητα εφόσον τίθεται θέμα της αξιοπιστίας πια ως τηλεφωνική συσκευή. Επισης το βρισκω πιο δυστροπο στο wifi καθως δεν συνδεομαι με ρουτερ που στην αρχη με την stock (επιβεβαιωμενα) δεν ειχα προβλημα.παω στην μαμα Rom (με τα 512 ραμ πιστευω θα ειναι γρηγοροτερο απο τι πριν) εφόσον δεν υπάρχει κάτι σιγουρο και αξιόπιστο....

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

 

δεν ξερω εαν το προσεξες αλλα εχει βγει η εκδοση R5 που λυνει ολα τα προβληματα που αναφερεις

Link to comment
Share on other sites

'Εχω την Jellifish R3b+ahb overclocked. Μπορώ να φλασάρω από πάνω την R5 ή πρέπει να ακολουθήσω διαδικασία wipe+factory reset χάνοντας ρυθμίσεις, εφαρμογές κλπ;
Link to comment
Share on other sites

Επισης αν μπορει καποιος να μου λυσει την απορια πως βγηκε ο μυθος οτι η r3 ειναι η γρηγοροτερη και καλυτερη απο τις jellyfish?? :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Στο site τους κάποιος αναφέρει ότι δεν κλειδώνει την οθόνη, απλά την κλείνει (προφανώς εννοεί ότι κλείνει τελείως τον φωτισμό)

Εσύ το έχεις τσεκάρει ότι όντως κλειδώνει την οθόνη, όπως θα γινόταν απο το power button?

 

Επίσης, επειδή μόλις δοκίμασα να το κάνω install, το συγκεκριμένο widget όπως αναφέρει σε μένα, κάνει μόνο για android 2.2 or higher!

 

Ειναι για android 2.2 και πάνω. Εμένα μου κλειδώνει την οθόνη κανονικά και θέλει ξεκλείδωμα για να το χρησιμοποιήσω..

Link to comment
Share on other sites

'Εχω την Jellifish R3b+ahb overclocked. Μπορώ να φλασάρω από πάνω την R5 ή πρέπει να ακολουθήσω διαδικασία wipe+factory reset χάνοντας ρυθμίσεις, εφαρμογές κλπ;

 

Θέλει κανονικό φλασάρισμα (wipe + reset κλπ) τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις τους μπορείς να τις σώσεις με το titanium backup! ;)

Edited by MaFiOzOS_88

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
δεν ξερω εαν το προσεξες αλλα εχει βγει η εκδοση R5 που λυνει ολα τα προβληματα που αναφερεις

Γραφει καπου οτι λυνει τα συγκεκριμενα προβληματα? Μην φλασαρω και παλι εχω τα ιδια...

 

Edit: Απο τι διαβαζω στο modaco, η 5 ειναι ολο προβληματα. Αλλος χανει το τηλεφωνικο σημα σε αλλον αδειαζει γρηγορα η μπαταρια.... ευχαριστω δεν θα παρω....

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γραφει καπου οτι λυνει τα συγκεκριμενα προβληματα? Μην φλασαρω και παλι εχω τα ιδια...

 

Edit: Απο τι διαβαζω στο modaco, η 5 ειναι ολο προβληματα. Αλλος χανει το τηλεφωνικο σημα σε αλλον αδειαζει γρηγορα η μπαταρια.... ευχαριστω δεν θα παρω....

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

 

τι να σου πω, ο καθενας εκει γραφει οτι προβλημα διαπιστωνει που ομως στο 99 % των περιπτωσεων ειναι σε λαθος χειρισμο δικο τους

για την ιστορια, εγω που την ειχα δοκιμασει, ηταν αψογη, χωρις κανενα προβλημα

τωρα εχω την jellyfish R5 και δεν θα βαλω καμια αλλη (ουτε και την επισημη οταν βγει)

την εχω σεταρει απο την αρχη ακομα τοσο καλα στις δικες μου απαιτησεις που αποκλειω να βρεθει καμια καλυτερη

στην ουσια εχει φαει τοσο πειραγμα, που θα ελεγε κανεις οτι την εφτιαξα εγω from scratch

ενα πραγμα θελω μονο να επισημανω:

δεν με ενδιαφερει καθολου η ταχυτητα μιας rom παρα μονο η σταθεροτητα για καθημερινη χρηση

η μπαταρια με αυτη τη rom που φοραω, ειναι απιστευτη!

 

περι ορεξεως λοιπον..

Link to comment
Share on other sites

την εχω σεταρει απο την αρχη ακομα τοσο καλα στις δικες μου απαιτησεις που αποκλειω να βρεθει καμια καλυτερη

στην ουσια εχει φαει τοσο πειραγμα, που θα ελεγε κανεις οτι την εφτιαξα εγω from scratch

ενα πραγμα θελω μονο να επισημανω:

δεν με ενδιαφερει καθολου η ταχυτητα μιας rom παρα μονο η σταθεροτητα για καθημερινη χρηση

η μπαταρια με αυτη τη rom που φοραω, ειναι απιστευτη!

 

περι ορεξεως λοιπον..

 

Τι χρήση του κάνεις και πόσο κρατάει η μπαταρία;

Αρχίζω να πιστεύω αυτούς που λένε ότι όταν αλλάζεις ROM χρειάζεσαι Battery Calibration.

 

Battery Recalibration με εγκατεστημένο το Clockwork

1. Συνδέστε ενεργοποιημένο το τηλέφωνο στον φορτιστή και φορτίστε το μέχρι να δείξει 100%.

2. Αποσυνδέστε το τηλέφωνο από τον φορτιστή και απενεργοποιήστε το (κλείστε το).

3. Με απενεργοποιημένο(σβηστό) το τηλέφωνο συνδέστε το στον φορτιστή και αφήστε το να φορτιστεί πλήρως.

4. Αποσυνδέστε το τηλέφωνο από τον φορτιστή και ενεργοποιήστε το (ανοίξτε το).

5. Μόλις το τηλέφωνο φορτώσει πλήρως απενεργοποιήστε (κλείστε) το πάλι και συνδέστε το στον φορτιστή μέχρι να φορτιστεί πλήρως.

6. Τώρα το τηλέφωνο είναι πλήρως φορτισμένο. Αποσυνδέστε το τηλέφωνο από τον φορτιστή και ενεργοποιήστε το (ανοίξτε το) κρατώντας πατημένα ταυτόχρονα το "POWER" + "VOLUME DOWN (-)" για να bootάρει στο Clockwork Recovery.

7. Από το μενού του Clockwork - Advanced - wipe the battery stats. Αυτή η διαδικασία χρειάζεται να γίνει μία φορά.

8. Κάντε επανεκκίνηση (reboot) για τελευταία φορά στο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Τι χρήση του κάνεις και πόσο κρατάει η μπαταρία;

Αρχίζω να πιστεύω αυτούς που λένε ότι όταν αλλάζεις ROM χρειάζεσαι Battery Calibration.

 

Battery Recalibration με εγκατεστημένο το Clockwork

1. Συνδέστε ενεργοποιημένο το τηλέφωνο στον φορτιστή και φορτίστε το μέχρι να δείξει 100%.

2. Αποσυνδέστε το τηλέφωνο από τον φορτιστή και απενεργοποιήστε το (κλείστε το).

3. Με απενεργοποιημένο(σβηστό) το τηλέφωνο συνδέστε το στον φορτιστή και αφήστε το να φορτιστεί πλήρως.

4. Αποσυνδέστε το τηλέφωνο από τον φορτιστή και ενεργοποιήστε το (ανοίξτε το).

5. Μόλις το τηλέφωνο φορτώσει πλήρως απενεργοποιήστε (κλείστε) το πάλι και συνδέστε το στον φορτιστή μέχρι να φορτιστεί πλήρως.

6. Τώρα το τηλέφωνο είναι πλήρως φορτισμένο. Αποσυνδέστε το τηλέφωνο από τον φορτιστή και ενεργοποιήστε το (ανοίξτε το) κρατώντας πατημένα ταυτόχρονα το "POWER" + "VOLUME DOWN (-)" για να bootάρει στο Clockwork Recovery.

7. Από το μενού του Clockwork - Advanced - wipe the battery stats. Αυτή η διαδικασία χρειάζεται να γίνει μία φορά.

8. Κάντε επανεκκίνηση (reboot) για τελευταία φορά στο τηλέφωνο.

 

20% / ημερα

 

wipe τα battery stats, κανουμε οταν εχουμε υποψια οτι δεν ειναι σωστη η ενδειξη

 

δεν υπαρχει κανενα προβλημα ομως, εαν το κανουμε με καθε νεα ρομ (απολυτως κανενα προβλημα)

 

οπως λες και εσυ, calibration μονο μια φορα

αυτη η διαδικασια "ανακαλυφθηκε" για τα κινητα της HTC μιας και εκαναν κακη διαχειρηση της μπαταριας

Edited by zzzzz
Link to comment
Share on other sites

 

THN ΤΡΙΤΗ ΠΑΡΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΤΗΣ WIND ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΔΙΑΘΈΣΙΜΟ

 

[Απαγορεύεται η γραφή με αποκλειστική χρήση κεφαλαίων χαρακτήρων. Επόμενα μηνύματα θα διαγράφονται χωρίς ειδοποίηση.]

Edited by thief
Armoas Telecom
Link to comment
Share on other sites

THN ΤΡΙΤΗ ΠΑΡΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΤΗΣ WIND ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΔΙΑΘΈΣΙΜΟ

 

http://www.armaoseshop.gr/index.php?...mart&Itemid=26

 

σε ευχαριστουμε

αν δεν θεωρειται διαφημιση, καλο ειναι να γινει sticky στην πρωτη σελιδα, μιας και υπαρχουν πολλοι χρηστες εδω που ψαχνουν τη συσκευη

Link to comment
Share on other sites

THN ΤΡΙΤΗ ΠΑΡΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΤΗΣ WIND ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΔΙΑΘΈΣΙΜΟ

 

Έτσι :lol:

 

Δύο χτύπησα πριν τις γιορτές. Εξυπηρετικότατοι και γρήγοροι! Έπεσε και το σχετικό τηλέφωνο για επιβεβαίωση και ενημέρωση και τα blade ήρθαν σε 2 μέρες στην πόρτα μου... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Έτσι :lol:

 

Δύο χτύπησα πριν τις γιορτές. Εξυπηρετικότατοι και γρήγοροι! Έπεσε και το σχετικό τηλέφωνο για επιβεβαίωση και ενημέρωση και τα blade ήρθαν σε 2 μέρες στην πόρτα μου... :cool:

Αν αργότερα αναβαθμιστεί σε 2.2 θα μπορέσουμε να το κάνουμε στις κατά τόπους WIND ή...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
τι να σου πω, ο καθενας εκει γραφει οτι προβλημα διαπιστωνει που ομως στο 99 % των περιπτωσεων ειναι σε λαθος χειρισμο δικο τους

για την ιστορια, εγω που την ειχα δοκιμασει, ηταν αψογη, χωρις κανενα προβλημα

τωρα εχω την jellyfish R5 και δεν θα βαλω καμια αλλη (ουτε και την επισημη οταν βγει)

την εχω σεταρει απο την αρχη ακομα τοσο καλα στις δικες μου απαιτησεις που αποκλειω να βρεθει καμια καλυτερη

στην ουσια εχει φαει τοσο πειραγμα, που θα ελεγε κανεις οτι την εφτιαξα εγω from scratch

ενα πραγμα θελω μονο να επισημανω:

δεν με ενδιαφερει καθολου η ταχυτητα μιας rom παρα μονο η σταθεροτητα για καθημερινη χρηση

η μπαταρια με αυτη τη rom που φοραω, ειναι απιστευτη!

 

περι ορεξεως λοιπον..

τι εκανες δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα σε καταστημα της wind και μου ειπαν οτι δεν εχουν ενημερωση χρονου και εαν θα παραλαβουν.

η πολιτικη τους ηταν στο συκεκριμενο καταστημα 20 τεμαχια τα οποια πωληθηκαν ολα.

ευχομαι να το ξαναφερουν στην ιδια τιμη γιατι το τηλεφωνο αξιζει πολλα και οσοι ηταν τυχεροι και γρηγοροι το χαιρονται.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Εχω ενα προαισθημα οτι δεν θα το δινει για πολυ καιρο ακομη η wind....και το θεμα ειναι ποιος θα το δινει μετα και αν.... Edited by Kostas_falcon
Link to comment
Share on other sites

Θέλει κανονικό φλασάρισμα (wipe + reset κλπ) τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις τους μπορείς αν τις σώσεις με το titanium backup! ;)

OK thanks. Θα το έχω υπόψη μου.

Link to comment
Share on other sites

περασα και γω την jellyfish 5.Δεν μου βγαζει επιλογη στο μενου για να μπω στην καρτα sd.(αρχειο νομιζω ηταν στην custom).Tι φταιει?
Link to comment
Share on other sites

επειδη απο βδομαδα θα προσπαθησω να το βρω σε καποια wind αν δε βαριεται καποιος επειδη διαβασα 150 σελιδες αλλα πραγματικα δεν συγγρατησα προγραμματα κλπ να κανει μια σουμα

 

1) Το προγραμμα για τα σμσ που λυνει το προβλημα με τους 70 χαρακτηρες

2) Προγραμματακι για πλοηγηση

3) Καποιον media player

4) Προγραμματακια που διορθωνουν wifi k bluetooth

 

A) ποση ωρα κανει για μια πληρη φορτιση

Β) με το 2.2 αν καταλαβα καλα δεν εχει ραδιοφωνο??

 

Αν μπορει καποιος να απαντησει πραγματικα θα με βοηθησει πολυ

Sagem MY V-75/ Nokia n70/ Sony Ericsson K750i/ Sony Ericsson G900/ Nokia N86/ ZtE Blade/ Samsung galaxy SII/ Vodafone smart II/ Samsung galaxy SIV....
Link to comment
Share on other sites

περασα και γω την jellyfish 5.Δεν μου βγαζει επιλογη στο μενου για να μπω στην καρτα sd.(αρχειο νομιζω ηταν στην custom).Tι φταιει?

 

astro απο το market

 

επειδη απο βδομαδα θα προσπαθησω να το βρω σε καποια wind αν δε βαριεται καποιος επειδη διαβασα 150 σελιδες αλλα πραγματικα δεν συγγρατησα προγραμματα κλπ να κανει μια σουμα

 

1) Το προγραμμα για τα σμσ που λυνει το προβλημα με τους 70 χαρακτηρες

2) Προγραμματακι για πλοηγηση

3) Καποιον media player

4) Προγραμματακια που διορθωνουν wifi k bluetooth

 

A) ποση ωρα κανει για μια πληρη φορτιση

Β) με το 2.2 αν καταλαβα καλα δεν εχει ραδιοφωνο??

 

Αν μπορει καποιος να απαντησει πραγματικα θα με βοηθησει πολυ

 

1) handcent sms

2) ndrive, igo κλπ

3) rockplayer - vplayer εχει πολλους..

4) ψαξε blade fix στο market

 

A) 2,5 - 3 ωρες αναλογα και με το φορτιστη φυσικα

B) εχει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...