Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλα δεν ανεφερα πουθενα οτι ειναι κλειστο...

 

Εντω μεταξυ το δοκισα παλι τωρα 3-4 φορες και ουτε χτυπησε ουτε δονηση εκανε τιποτα απολυτως!

 

edit:

 

Το δοκιμασα και παλι και τωρα επαιξε, κατι μου λεει πως φταιει το advanced task killer.

Θα επανελθω...

 

Το έπαθα και εγώ.

Το advanced task killer φταίει, πρέπει να του πεις να μη σκοτώνει το alarm.

Το σκότωνε και παρ' όλο που σου δείχνει το ξυπνητήρι στην μπάρα, δεν έτρεχε πια.

 

BTW, έχει βρει κανένα παιδί καμιά ζελατίνα για οθόνη που να ταιριάζει στο blade?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

επίσης οταν παρει την 2.2 πως ακριβως θα γίνει; Μεσω προγράμματος; Εαν ναι πιο προγραμμα εχει η ZTE ? (Ζte suite? :p )

 

Έχω γράψει πριν μερικές σελίδες πως θα εμφανιστεί ειδοποίηση απ'το ίδιο το κινητό, έτσι ενημέρωσε ο υπάλληλος στην Wind.

Link to comment
Share on other sites

Το έπαθα και εγώ.

Το advanced task killer φταίει, πρέπει να του πεις να μη σκοτώνει το alarm.

Το σκότωνε και παρ' όλο που σου δείχνει το ξυπνητήρι στην μπάρα, δεν έτρεχε πια.

 

BTW, έχει βρει κανένα παιδί καμιά ζελατίνα για οθόνη που να ταιριάζει στο blade?

 

Εκει κατεληξα και εγω αδερφε:happy:!

Το περασα σαν ignore και λογικα ειμαι οκ.

 

Ζελατινα εβαλα χθες αυτη και ειναι αψογη!

Περιμενω να μου ερθει και αυτο το case και θα ειμαι κομπλε.

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
μπορεις να μου πεις στις πληροφοριες τηλεφωνου τι ακριβως σου λεει; εκδοση λογισμικου -βασικου φασματος -πυρηνα -αριθμο εκδοσης;

 

επίσης οταν παρει την 2.2 πως ακριβως θα γίνει; Μεσω προγράμματος; Εαν ναι πιο προγραμμα εχει η ZTE ? (Ζte suite? :p )

Εκδοση λογισμικου 2.1-update1

Εκδοση βασικου φασματος P729BB01

Εκδοση πυρηνα 2.6.29

Το πως θα γινει το update σε 2.2 πιστευω πως ουτε η εταιρεια το γνωριζει ακομη. Οταν παντως ειχαν βγει τα ελληνικα win για το πρωτο xperia επρεπε να παει στην εταιρεια η συσκευη.

Edited by Kostas_falcon
Link to comment
Share on other sites

Περιμενω να μου ερθει και αυτο το case και θα ειμαι κομπλε.

 

Περιμένω τις εντυπώσεις σου από το case, για να δω εάν θα το παραγγείλω κι εγώ. Κάτι τέτοιο είχα στο μυαλό μου να πάρω, αλλά δεν ξέρω εάν θα εφαρμόζει καλά στο Blade...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει ποιοι ανταπτορες πανε στο κινητο (εκτος του ad-57 της νοκια)?? τον θελω για να βαλω καλυτερα ακουστικα που εχω και για να ακουγεται πιο καλα το μικροφωνο οταν μιλαω γιατι με αυτα που εχει δεν ακουγομαι καλα.(αυτα κανουν:http://cgi.ebay.com/AD-54-HS-45-Headphone-Headset-Nokia-N81-5700-N79-/230551701401?pt=PDA_Accessories&hash=item35adf3c799#ht_1588wt_905) Edited by jmallen3
Link to comment
Share on other sites

geoponer απο οτι διαβασα λενε οτι εφαρμοζει αρκετα καλα και δεν κουνιεται περα δωθε, το μονο που χρειαζεται ειναι μια μικρη εγκοπη στην θεση του μικροφωνου κατι το οποιο ειναι πολυ απλο πιστευω.

 

http://android.modaco.com/index.php?s=&showtopic=319419&view=findpost&p=1430630

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα στην Wind. Αν και ειναι αρκετα δυστροποι στο συγκεκριμενο καταστημα, οταν τους ειπα οτι εχω μια συσκευη αγορασμενη πριν απο 9 μερες και θελω να κανω αντικατασταση, πηγαν να μου την κανουν αμεσως αλλα ανοιξαμε μαζι το ντουλαπι και δεν ειχε μεινει κανενα. Αυριο το πρωι μου ειπε θα ερθει η καινουργια παραγγελια και να παω να κανουμε την αλλαγη. Και μου ειπε να το κρατησω το δικο μου για να μην μεινω χωρις συσκευη. Ουτε καν με ρωτησε ποιο ειναι το προβλημα. Οταν αποφασισα μονος μου πριν φυγω να της το δειξω μου ειπε "οοοο καλα, αμεσως αντικατασταση θα παει". Σαν προβλημα δεν το ηξερε γενικα και παραξενευτηκε για το κινητο, γιατι μου ειπε οτι μολις ΕΝΑ επεστρεψαν απο οσα πουλησαν.

 

 

http://www.roufianos.com/showthread.php/230420-%CE%9F%CF%81%CE%B3%CE%B9%CE%AC%CE%B6%CE%B5%CE%B9-%CF%84%CE%BF-malware-%CF%83%CF%84%CE%B1-smartphones

ριξτε μια ματια εδω και πειτε αν μπορουμε να κανουμε κατι

Edited by dantekavala
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Μα τι σχεση εχει η καταγγελια με αυτο που σου λεω (το 1234 ειναι το dealer call center για τα καταστηματα και τους συνεργατες) μου φαινεται οτι θολωσες και δεν ξερεις τι γραφεις

 

 

Εγω με το universal δεν ειχα προβλημα και root το εκανα και εχω και το εικονιδιο του superuser

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να προσθέσεις ή να διορθώσεις κάτι.

 

Βρες μου λυση εσυ τοτε..! παντου πηρα τηλεφωνο ρε φιλε και σε δικηγορο.

Link to comment
Share on other sites

παντως για να θυμομαστε και τις συζητησεις και τα προβληματα που εχουν παρουσιαστει σε ακριβοτερα κινητα...ακομα θυμαμαι το προβλημα και το ξενερωμα που ειχαν φαει περσι τετοια εποχη με το samsung jet (του οποιου είμαι κατοχος) με το προβλημα (την φουσκα) στην amoled οθονη του....

Για αυτο πιστευω οτι και καποια προβληματακια που μπορει να παρουσιαστουνε στο blade ειναι λογικο . To Jet ειχε περσι περιπου 300 με 350 .....για να θυμόμαστε

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ...

Εχω το τηλ. 10 μερες τωρα και θελω να παραθεσω την εμπειρια μου.

Το τηλ. ειναι οτι καλυτερο για τα λεφτα του (εδω και 1.5 χρονια εχω κινεζικα κιν.).

Τελευταια ειχα Windows mobile κιν.(Κινεζικο και πολυ καλο το Τ5388++) και στο Android μολις μπηκα.

Για αρχαριο σαν και εμενα στο Android ειναι πολυ καλο ... δεν ηθελα να δωσω 500€ για κατι που δεν ηξερα.

Εβαλα επανω του οτι ROM βρηκα ... πολλες μερες ανακαλυψης καινουριων κοσμων.

Τελικα κατεληξα σε αυτην εδω, που ειναι οτι καλυτερο βρηκα και τρεχει καλα στο τηλ. (Ειναι MoDaCo Custom Froyo ROM alpha4 Android 2.2).

Δεν εχω κανενα προβλημα με τα χρωματα, αλλα λιγο προβλημα με το WIFI που κλεινει συνεχεια εαν δεν το χρησημοποιεις.

Παρακατω εχω το Link της ROM

Αυτα τα λιγα. Ευχαριστω ....

 

http://rapidshare.com/files/437267031/alpha4-update-modacocustomrom-blade-kitchen-unsigned.zip

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ...

Εχω το τηλ. 10 μερες τωρα και θελω να παραθεσω την εμπειρια μου.

Το τηλ. ειναι οτι καλυτερο για τα λεφτα του (εδω και 1.5 χρονια εχω κινεζικα κιν.).

Τελευταια ειχα Windows mobile κιν.(Κινεζικο και πολυ καλο το Τ5388++) και στο Android μολις μπηκα.

Για αρχαριο σαν και εμενα στο Android ειναι πολυ καλο ... δεν ηθελα να δωσω 500€ για κατι που δεν ηξερα.

Εβαλα επανω του οτι ROM βρηκα ... πολλες μερες ανακαλυψης καινουριων κοσμων.

Τελικα κατεληξα σε αυτην εδω, που ειναι οτι καλυτερο βρηκα και τρεχει καλα στο τηλ. (Ειναι MoDaCo Custom Froyo ROM alpha4 Android 2.2).

Δεν εχω κανενα προβλημα με τα χρωματα, αλλα λιγο προβλημα με το WIFI που κλεινει συνεχεια εαν δεν το χρησημοποιεις.

Παρακατω εχω το Link της ROM

Αυτα τα λιγα. Ευχαριστω ....

 

http://rapidshare.com/files/437267031/alpha4-update-modacocustomrom-blade-kitchen-unsigned.zip

 

Εγω εχω την alpha 3..θα ηθελα να σε ρωτησω τα εξης αν δν εχεις προβλημα..

 

1.Εχει Fm radio app μεσα..δν εννοω streaming..

2.Οι χαρτες λειτουργουν κανονικα?..εμενα με βρισκει με το gps αλλα δν φορτωνει τν χαρτη

3.Σου κολλαει μερικες φορες για λιγο??

 

Ελπιζω να μην ζηταω πολλα..

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παει το κινητο μου για αντικατασταση 11/12 και το ειχα αγοραση μια μερα πριν , ηταν ολα καλα μονο η camera χαλασε και εβγαζε πολυ κακες φωτογραφιες σας να μην μπορει να ξεχωρισει χρωματα , τεσπα,

 

το πηγα και μου ειπανε" Δεν έχουμε τώρα να σου το αλλάξουμε γιατί δεν έχουμε stock λεω οκ , και περναω την τεταρτη ,

 

τωρα μου τα αλλαξανε και μου ειπαν πηγε για ΕΓΚΡΗΣΗ και περιμενουμε απαντηση,

φορτωσα !!!

 

πήγα σπίτι πήρα τηλεφωνο την γραμμη καταναλωτων

http://www.efpolis.gr/el/1520-grammi-katanaloti.html

 

και τους ειπα το και το ,

 

εκανα PRINT απο την εφημερίδα της κυβέρνησης

http://www.efpolis.gr/el/faq-sixnes-erotiseis/832-faq-epistrofi-agathon.html

 

και πηγα :D

 

παω εκει φορτωμένος και μου λενε δεν εχει ερθει ακομα !

 

 

Απειλώ με μήνυση το κατάστημα οχι την WIND και αφήνω πάνω στο γραφείο την νομοθεσία

 

Tσουπ σε 5 λεπτα η υπεύθυνη και να αρχίζει τις μαλαγανιές και έγινε καποια παρεξήγηση και μα@~!@κιες ,

. Τελικά την δεύτερα άλλο κινητό . ;) και δώρο ενα bluetooth για την ψυχική οδύνη :X

 

Α και πρέπει να είστε όσο το δυνατόν πιο ήρεμοι

zte blade 512Mb http://techblog.gr/mobile/zte-blade-512mb-ram-0593/

μουσική στο BT SuperBTmonotrial @ market

Link to comment
Share on other sites

αρχοντας εισαι φιλε μου. μακαρι ολοι οι ελληνες να καναν ετσι. οτι κ να σου λενε,αν πας με τον νομο θα βρεις ευκολα το δικιο σου

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Ποσοι αραγε ειχαν μεχρι σημερα ''θεμα'' με το blade και το αντικα

τεστησαν και ποσοι δεν αντιμετώπισαν κανενα προβλημα εως σημερα?

Για να δουμε και εμεις που σκεφτομαστε να το αγορασουμε τι ''παιζει''

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παει το κινητο μου για αντικατασταση 11/12 και το ειχα αγοραση μια μερα πριν , ηταν ολα καλα μονο η camera χαλασε και εβγαζε πολυ κακες φωτογραφιες σας να μην μπορει να ξεχωρισει χρωματα , τεσπα,

 

το πηγα και μου ειπανε" Δεν έχουμε τώρα να σου το αλλάξουμε γιατί δεν έχουμε stock λεω οκ , και περναω την τεταρτη ,

 

τωρα μου τα αλλαξανε και μου ειπαν πηγε για ΕΓΚΡΗΣΗ και περιμενουμε απαντηση,

φορτωσα !!!

 

πήγα σπίτι πήρα τηλεφωνο την γραμμη καταναλωτων

http://www.efpolis.gr/el/1520-grammi-katanaloti.html

 

και τους ειπα το και το ,

 

εκανα PRINT απο την εφημερίδα της κυβέρνησης

http://www.efpolis.gr/el/faq-sixnes-erotiseis/832-faq-epistrofi-agathon.html

 

και πηγα :D

 

παω εκει φορτωμένος και μου λενε δεν εχει ερθει ακομα !

 

 

Απειλώ με μήνυση το κατάστημα οχι την WIND και αφήνω πάνω στο γραφείο την νομοθεσία

 

Tσουπ σε 5 λεπτα η υπεύθυνη και να αρχίζει τις μαλαγανιές και έγινε καποια παρεξήγηση και μα@~!@κιες ,

. Τελικά την δεύτερα άλλο κινητό . ;) και δώρο ενα bluetooth για την ψυχική οδύνη :X

 

Α και πρέπει να είστε όσο το δυνατόν πιο ήρεμοι

 

Πες μας και πιο ακριβως σημειο απο την εφημεριδα εκανες PRINT εαν θες.

Ευχαριστω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ...

Εχω το τηλ. 10 μερες τωρα και θελω να παραθεσω την εμπειρια μου.

Το τηλ. ειναι οτι καλυτερο για τα λεφτα του (εδω και 1.5 χρονια εχω κινεζικα κιν.).

Τελευταια ειχα Windows mobile κιν.(Κινεζικο και πολυ καλο το Τ5388++) και στο Android μολις μπηκα.

Για αρχαριο σαν και εμενα στο Android ειναι πολυ καλο ... δεν ηθελα να δωσω 500€ για κατι που δεν ηξερα.

Εβαλα επανω του οτι ROM βρηκα ... πολλες μερες ανακαλυψης καινουριων κοσμων.

Τελικα κατεληξα σε αυτην εδω, που ειναι οτι καλυτερο βρηκα και τρεχει καλα στο τηλ. (Ειναι MoDaCo Custom Froyo ROM alpha4 Android 2.2).

Δεν εχω κανενα προβλημα με τα χρωματα, αλλα λιγο προβλημα με το WIFI που κλεινει συνεχεια εαν δεν το χρησημοποιεις.

Παρακατω εχω το Link της ROM

Αυτα τα λιγα. Ευχαριστω ....

 

http://rapidshare.com/files/437267031/alpha4-update-modacocustomrom-blade-kitchen-unsigned.zip

Εισαι premium φιλε μου και μπορεσες να την κατεβασεις; Μπορω να την βαλω και στην δικια μου συσκευη;; Ετσι πως το καναν με το online kitchen δεν εχω καταλαβει τιποτα

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Πες μας και πιο ακριβως σημειο απο την εφημεριδα εκανες PRINT εαν θες.

Ευχαριστω.

 

ολο το εκανα PRINT 8 σελιδες ειναι μονο για να διαβάζουν οτι ειναι απο την εφημερίδα της κυβέρνησης.

 

και καλο ειναι να το διαβάσει ο καθενας για να ξερει τι του γινετε .

 

αλλα βασικα το αρθρο 540 και 541 ειναι αυτα που σε καλύπτουν

zte blade 512Mb http://techblog.gr/mobile/zte-blade-512mb-ram-0593/

μουσική στο BT SuperBTmonotrial @ market

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ...

Εχω το τηλ. 10 μερες τωρα και θελω να παραθεσω την εμπειρια μου.

Το τηλ. ειναι οτι καλυτερο για τα λεφτα του (εδω και 1.5 χρονια εχω κινεζικα κιν.).

Τελευταια ειχα Windows mobile κιν.(Κινεζικο και πολυ καλο το Τ5388++) και στο Android μολις μπηκα.

Για αρχαριο σαν και εμενα στο Android ειναι πολυ καλο ... δεν ηθελα να δωσω 500€ για κατι που δεν ηξερα.

Εβαλα επανω του οτι ROM βρηκα ... πολλες μερες ανακαλυψης καινουριων κοσμων.

Τελικα κατεληξα σε αυτην εδω, που ειναι οτι καλυτερο βρηκα και τρεχει καλα στο τηλ. (Ειναι MoDaCo Custom Froyo ROM alpha4 Android 2.2).

Δεν εχω κανενα προβλημα με τα χρωματα, αλλα λιγο προβλημα με το WIFI που κλεινει συνεχεια εαν δεν το χρησημοποιεις.

Παρακατω εχω το Link της ROM

Αυτα τα λιγα. Ευχαριστω ....

 

http://rapidshare.com/files/437267031/alpha4-update-modacocustomrom-blade-kitchen-unsigned.zip

 

για πες επιδόσεις??

Κατέβασε το Quadrant και πες το score...

με 2.1 ειναι περιπου στο 400

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον επειδη εχω την καινουργια build (?) δεν μπορώ να το κάνω root το κινητο. :) Ενω λεει οτι εγινε root δεν βαζει superuser εικονιδιο και οι εφαρμογες δεν μπορουν να παρουν root access :)

 

EDIT: Εβαλα το blackmarket, απο εκει κατεβασα το superuser και οταν το ανοιξα, εκανε update ενα SU και δουλευει τωρα :)

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πες μας και πιο ακριβως σημειο απο την εφημεριδα εκανες PRINT εαν θες.

Ευχαριστω.

 

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΘΑΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ WIND : ΚΑΝΕ ΜΑΣ ΜΥΝΗΣΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΣ !!

ΑΛΛΑΓΗ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΑΝ Δ Ε Ν ΤΟ ΕΓΚΡΙΝΕΙ ΤΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΜΑΣ ΤΜΗΜΑ!

ΤΩΡΑ ΓΙΑ 169Ε ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΕΙΟ ΠΑΓΟ.

ΔΗΛΑΔΗ ΕΛΕΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Βρες μου λυση εσυ τοτε..! παντου πηρα τηλεφωνο ρε φιλε και σε δικηγορο.

Δεν ειμαι ο αρμοδιος να σου δωσω την λυση - απλα σου λεω οτι το 1234 ειναι εντελως αναρμοδιο μιας και αφορα οπως ειπα μονο τους συνεργατες και τα καταστηματα ποσο περισοτερο για αυτο το θεμα. Το 1260 ειναι για το κοινο.....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...