Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ξερω αν γινεται, αλλα θα γινεται σιγουρα στο μελλον...

ηδη τα iphone και ορισμενα winmo μπορουν να παρουν android, ωστοσο υπαρχουν πολλα προβληματα συμβατοτητας γιατι καθε συσκευη εχει σχεδιαστει να τρεχει με το εκαστοτε λειτουργικο

πχ αν βαλεις το N8 να τρεξει την foryo το πιθανοτερο ειναι να μην μπορει να το σηκωσει, γιατι εχει χαμηλη συχνοτητα ο επεξεργαστης του

περα απο αυτο υπαρχουν πολλα ακομη προβληματα στην μπαταρια, σε διαφορα κουμπια και σε λειτουργιες

οποτε ειμαστε ακομη μακρια απο την αλλαγη λειτουρικου χωρις "απωλειες" :)

 

κοιτα σαφως και πρωτη προυποθεση ειναι να εχεις ενα κινητο που να σηκωνει ενα λειτουργικο.δε λεω να περασω ιος σε ΝΟΚΙΑ 3310 αλλα σε γκαλαξι.

θεωρω οτι ο γαλαξιας εχει ολες τις προυποθεσεις για να σηκωσει το ιος.

και απο hardware αλλα και απο θεμα κουμπιων δηλαδη οτι εχει και παραπανω απο οτι θα χρειαστει.ωραια ιδεα ομως για να ειναι αληθινη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κοιτα σαφως και πρωτη προυποθεση ειναι να εχεις ενα κινητο που να σηκωνει ενα λειτουργικο.δε λεω να περασω ιος σε ΝΟΚΙΑ 3310 αλλα σε γκαλαξι.

θεωρω οτι ο γαλαξιας εχει ολες τις προυποθεσεις για να σηκωσει το ιος.

και απο hardware αλλα και απο θεμα κουμπιων δηλαδη οτι εχει και παραπανω απο οτι θα χρειαστει.ωραια ιδεα ομως για να ειναι αληθινη

 

περα απο τις δυνατοτητες, οταν λεω οτι δυσλειτουργουν καποια κουμπια δεν εννοω οτι πρεπει να εχουν ακριβως τα ιδια κουμπια, αλλα οτι για διαφορους λογους δεν λειτουργουν τα κουμπια με τον τροπο που λειτουργουσαν στην αρχικη πλατφορμα

να υπαρξει ομως απολυτη συμβατοτητα μιας συσκευης με 2 λειτουργικα το βλεπω εξαιρετικα απιθανο και ειδικα για επισημη υποστηριξη, γιατι αν αναφερομαστε και για χακαρισμα ειμαι σιγουρος οτι κατι θα γινει...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

περα απο τις δυνατοτητες, οταν λεω οτι δυσλειτουργουν καποια κουμπια δεν εννοω οτι πρεπει να εχουν ακριβως τα ιδια κουμπια, αλλα οτι για διαφορους λογους δεν λειτουργουν τα κουμπια με τον τροπο που λειτουργουσαν στην αρχικη πλατφορμα

να υπαρξει ομως απολυτη συμβατοτητα μιας συσκευης με 2 λειτουργικα το βλεπω εξαιρετικα απιθανο και ειδικα για επισημη υποστηριξη, γιατι αν αναφερομαστε και για χακαρισμα ειμαι σιγουρος οτι κατι θα γινει...

 

εννοειτε οτι μιλαω για χακαρισμα και οχι επισημα. εδω ρε φιλε κανουν ενα χρονο να μας δωσουν την επισημη εκδοση θα μας υποστηριξουν αλλο λογισμικο???

Link to comment
Share on other sites

εννοειτε οτι μιλαω για χακαρισμα και οχι επισημα. εδω ρε φιλε κανουν ενα χρονο να μας δωσουν την επισημη εκδοση θα μας υποστηριξουν αλλο λογισμικο???

 

για χακαρισμα σιγουρα κατι θα γινει...

αλλα αμα ασχολεισαι με χακαρισματα θα ξερεις και οτι θα κανεις και "εκπτωσεις" ;)

μπορει να εξελιχθουν σε βαθμο συμβατοτητας και να υποστηριζονται ολα τα κουμπια μιας και το φεραμε σαν παραδειγμα, να τρεχει σωστα το λειτουργικο κτλ αλλα παλι καπου θα υπαρχει ενα μικρο προβλημα...

 

εδω στις χακαρισμενες roms που βγαινουν πανω στο android καμια δεν ειναι τελεια, οποτε φαντασου τι θα γινεται οταν αλλαζει και το λειτουργικο... :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ΙΟΣ (Virus :lol::p ) δεν βάζω στο Galaxy μου. Αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι την οποιαδήποτε ανάμειξη με την φασιστο-εταιρία και αηδιάζω και μόνο στην σκέψη ότι κάποιος μπορεί να βάλει το πεταμένο λειτουργικό τους σε άλλο τηλέφωνο.

 

Όσο για κάτι άλλο που έγραψες. Δεν περιμένουμε ένα χρόνο για το Froyo. Το Galaxy S κυκλοφόρησε τον Ιούλιο κι έχουμε Δεκέμβριο (από αύριο). Δεν δικαιολογώ κάτι, αλλά η αναμονή, επί της ουσίας, είναι 4 μήνες και κάτι. Οι άλλοι με το ΧPERIA X10, τι να πουν δηλαδή;

 

Συγγνώμη για το (μερικώς) Off Topic.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται...

 

new tweets from curio!

 

27min - Voodoo 5 -stable- RC1 ! http://twitpic.com/3bkhcr

 

35min - If there are no special issue found in this stable Release Canditate, it will become as-is the final release

 

41min - http://project-voodoo.org/downloads/...0-odin-pda.tar

 

41min - I will also prepare update.zip you can flash with CWM recovery

 

from oldest to newest.

 

EDIT

Το πέρασα κιόλας με ...αυτό...http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=854852...

Πρώτες εντυπώσεις, ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει σε froyo σχετικά με lagfix....είναι σαν το voodoo σε eclair για όσους το είχαν δοκιμάσει..quandrant γύρω στο 1600..αλλά πάνω από όλα smooth..θα το κοιτάξω και για μπαταρία και θα επιστρέψω με παρατηρήσεις μετά από 1-2 μέρες χρήσης..

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

prattein aloga και jimacid τα λέτε μια χαρά παιδιά.

tonysac όταν με το καλό φάω καμιά καλή φλασιά θα το δοκιμάσω αυτό που αναφέρεις.

 

Το πρόβλημα(?) μου παραμένει στο quadrant σταματάει στο system writes 3/4 και δεν συνεχίζει τη διαδικασία.

Είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα και το έλυσε; και πως!

 

υγ; συσχετίζεται με το voodoo lagfix γιαυτό το γράφω εδώ.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

αμα σε μια επισημη ρομ περασω το oclf, θα αλλαξει και το pda της συσκευης?
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

για να καταλαβουμε μολις τελειωσει η cyanogen τι εχει να γινει με το κινητο....

 

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

prattein aloga και jimacid τα λέτε μια χαρά παιδιά.

tonysac όταν με το καλό φάω καμιά καλή φλασιά θα το δοκιμάσω αυτό που αναφέρεις.

 

Το πρόβλημα(?) μου παραμένει στο quadrant σταματάει στο system writes 3/4 και δεν συνεχίζει τη διαδικασία.

Είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα και το έλυσε; και πως!

 

υγ; συσχετίζεται με το voodoo lagfix γιαυτό το γράφω εδώ.

 

 

Δοκίμασες να βγάλεις και να βάλεις πάλι το quandrant?

Sent from GALAXY!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

prattein aloga και jimacid τα λέτε μια χαρά παιδιά.

tonysac όταν με το καλό φάω καμιά καλή φλασιά θα το δοκιμάσω αυτό που αναφέρεις.

 

Το πρόβλημα(?) μου παραμένει στο quadrant σταματάει στο system writes 3/4 και δεν συνεχίζει τη διαδικασία.

Είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα και το έλυσε; και πως!

 

υγ; συσχετίζεται με το voodoo lagfix γιαυτό το γράφω εδώ.

 

Πολυ πιθανο. Θυμαμαι πως με ενα lagfix (oxι vodoo σιγουρα) μου σταματουσε και μενα εκει.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

install/reinstall

το πρόβλημα μου δημιουργήθηκε όταν έβαλα την darky 4.0 με voodoo

άλλαξα σε tatuyama δεν θυμάμαι τι

έβαλα την darky 4.1 με voodoo πάλι

και μετά πάλι την ίδια darky με το speedmod αφού έκανα disable το λαγκφιξ

ανάμεσα σε ΟΛΕΣ αυτές τις εναλλαγές έχω κάνει φλασάρισμα official eclair

Σε όλες τις επίσημες ρομ το quadrant δεν δούλευε, επίσης σε κανένα από αυτά τα custom roms δεν δούλευε. :)

 

είπαμε τονυ είμαι noob αλλά όχι και τόσο :)

 

έντιτ

Πολυ πιθανο. Θυμαμαι πως με ενα lagfix (oxι vodoo σιγουρα) μου σταματουσε και μενα εκει.

πάω να δω μπας και είναι απο το lagfix του tatuyama(αυτό είναι το ρομ όχι το lagfix)

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

install/reinstall

το πρόβλημα μου δημιουργήθηκε όταν έβαλα την darky 4.0 με voodoo

άλλαξα σε tatuyama δεν θυμάμαι τι

έβαλα την darky 4.1 με voodoo πάλι

και μετά πάλι την ίδια darky με το speedmod αφού έκανα disable το λαγκφιξ

ανάμεσα σε ΟΛΕΣ αυτές τις εναλλαγές έχω κάνει φλασάρισμα official eclair

Σε όλες τις επίσημες ρομ το quadrant δεν δούλευε, επίσης σε κανένα από αυτά τα custom roms δεν δούλευε. :)

 

είπαμε τονυ είμαι noob αλλά όχι και τόσο :)

 

έντιτ

 

πάω να δω μπας και είναι απο το lagfix του tatuyama(αυτό είναι το ρομ όχι το lagfix)

 

Τότε σίγουρα είναι κάποιο lagfix ναι το έχουν πάθει και άλλοι, αλλά και εγώ δεν θυμάμαι ποιο, αλλά πρέπει να ηταν από αυτά τα extreme που υπάρχουν σε speed mod και optimized...

 

Sent from GALAXY!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

περιμένω τον αλέκο, όλο αυτός βρίσκει κάτι περίεργες λύσεις

το γουγλάρω εντομεταξύ αλλά λύση ΔΕΝ -.-

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην το πειραζετε καθολου το τηλεφωνο . Εγω σημερα προσπαθωντας να φλασαρω μια αλλη ρομ το τουβλιασα . Εχω κανει πολλα φλασαρισματα αλλα σημερα ηταν το τελικο του. Ουτε σε download μπαινει ουτε σε recovery ουτε δεχνει φορτιση οταν το συνδεω με τον φορτιστη παπαλα .Αυριο το παω στον Γερμανο να το στειλει για σερβις
ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην το πειραζετε καθολου το τηλεφωνο . Εγω σημερα προσπαθωντας να φλασαρω μια αλλη ρομ το τουβλιασα . Εχω κανει πολλα φλασαρισματα αλλα σημερα ηταν το τελικο του. Ουτε σε download μπαινει ουτε σε recovery ουτε δεχνει φορτιση οταν το συνδεω με τον φορτιστη παπαλα .Αυριο το παω στον Γερμανο να το στειλει για σερβις

το καημενούλι :(((((((

δοκίμασες να φανταστώ να βγάλεις μπαταρία sim/sdcard ε;

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

το καημενούλι :(((((((

δοκίμασες να φανταστώ να βγάλεις μπαταρία sim/sdcard ε;

 

 

Ολα του τα εκανα αλλα δεν καταλαβαινει τιποτα , νεκρο τελειως

ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Ωχ? Ιδια περιπτωση με του red_herring?

Μπορεις να γραψεις ποια Rom ειχες και ποιο lagfix? Και ποια επιχειρησες να περασεις?

Ειμαι περιεργος τι το προκαλει, να brickαρει ετσι απλα κατα το φλας δεν μου φαινεται νορμαλ γιατι με την ιδια λογικη μπορει να παθει το ιδιο και με το kies αφου μπαινει σε download mode....

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην το πειραζετε καθολου το τηλεφωνο . Εγω σημερα προσπαθωντας να φλασαρω μια αλλη ρομ το τουβλιασα . Εχω κανει πολλα φλασαρισματα αλλα σημερα ηταν το τελικο του. Ουτε σε download μπαινει ουτε σε recovery ουτε δεχνει φορτιση οταν το συνδεω με τον φορτιστη παπαλα .Αυριο το παω στον Γερμανο να το στειλει για σερβις

 

Δεν δειχνει τιποτα? Ουτε καν ανοιγει μεχρι την οθονη με το pc? Πως εγινε ακριβως μπορεις να μας πεις? Αν μπαινει σε αυτη την οθονη μπορεις να το σωσεις με το jig.

 

Δοκιμασε να βγαλεις τη μπαταρια του και να το αφησεις καμια ωρα. Μετα ξαναβαλτην και προσπαθησε. Επισης δοκιμασε να την φορτισεις λιγο. Αλλο τρικ βγαλε τη μπαταρια και κρατωντας πατημενα τα 3 κουμπια με ολους τους συνδυασμους βαλε την μεσα. Θελει λιγο προσπαθεια πως θα το πιασεις αλλα θα τα καταφερεις. Επισης δοκιμασε να το συνδεσεις στο usb του pc και κρατωντας πατημενα τα 3 κουμπια να βαλεις τη μπαταρια του. Ακομη ενα ειναι το εξης : κρατας πατημενα και τα 2 κουμπια της εντασης (up+down) και το pοwer button χωρις μπαταρια μεσα. Βαζεις τη μπαταρια κρατωντας τα πατημενα και μετα απο 30 περιπου sec ασε το power και συνεχισε να κρατας τα αλλα 2. Ισως μπει σε download mode. Αλλο τρικ που διαβασα στο xda ειναι να ζεστανεις το τηλεφωνο λιγο. Δεν ξερω αυτο τι σοι αλχημεια ειναι αλλα σε καποιους που το ζεσταναν λιγο με πιστολακι κανα 2λεπτο απο πισω δουλεψε. Απιστευτο κι ομως αληθινο...

 

Ολες αυτες ειναι αλχημειες που διαβασα στο xda και επι 3 μερες δοκιμαζα ασταματητα. Κατα πασα πιθανοτητα δεν θα δουλεψει κατι απο αυτα αλλα δεν χανεις να δοκιμασεις. Αν τελικα το πας στο service ενημερωσε μας σχετικα η στειλε μου pm. Ειμαι ακριβως ιδια περιπτωση με σενα. Το κινητο ειναι αγορασμενο απο Ελλαδα η απο εξω?

 

Για να δουμε μπας και βρουμε ακρη και πως την πατησαμε.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Δεν δειχνει τιποτα? Ουτε καν ανοιγει μεχρι την οθονη με το pc? Πως εγινε ακριβως μπορεις να μας πεις? Αν μπαινει σε αυτη την οθονη μπορεις να το σωσεις με το jig.

 

Δοκιμασε να βγαλεις τη μπαταρια του και να το αφησεις καμια ωρα. Μετα ξαναβαλτην και προσπαθησε. Επισης δοκιμασε να την φορτισεις λιγο. Αλλο τρικ βγαλε τη μπαταρια και κρατωντας πατημενα τα 3 κουμπια με ολους τους συνδυασμους βαλε την μεσα. Θελει λιγο προσπαθεια πως θα το πιασεις αλλα θα τα καταφερεις. Επισης δοκιμασε να το συνδεσεις στο usb του pc και κρατωντας πατημενα τα 3 κουμπια να βαλεις τη μπαταρια του. Ακομη ενα ειναι το εξης : κρατας πατημενα και τα 2 κουμπια της εντασης (up+down) και το pοwer button χωρις μπαταρια μεσα. Βαζεις τη μπαταρια κρατωντας τα πατημενα και μετα απο 30 περιπου sec ασε το power και συνεχισε να κρατας τα αλλα 2. Ισως μπει σε download mode. Αλλο τρικ που διαβασα στο xda ειναι να ζεστανεις το τηλεφωνο λιγο. Δεν ξερω αυτο τι σοι αλχημεια ειναι αλλα σε καποιους που το ζεσταναν λιγο με πιστολακι κανα 2λεπτο απο πισω δουλεψε. Απιστευτο κι ομως αληθινο...

 

Ολες αυτες ειναι αλχημειες που διαβασα στο xda και επι 3 μερες δοκιμαζα ασταματητα. Κατα πασα πιθανοτητα δεν θα δουλεψει κατι απο αυτα αλλα δεν χανεις να δοκιμασεις. Αν τελικα το πας στο service ενημερωσε μας σχετικα η στειλε μου pm. Ειμαι ακριβως ιδια περιπτωση με σενα. Το κινητο ειναι αγορασμενο απο Ελλαδα η απο εξω?

 

Για να δουμε μπας και βρουμε ακρη και πως την πατησαμε.

 

 

Φιλε ολους τους συνδιασμους που γραφεις τους εκανα αλλα τιποτα . Ενημερωτικα γραφω οτι πριν ειχα την XWJPA και δεν ειχα κανενα προβλημα ,απλα ειπα να δοκιμασω την ΑXURA απο το XDA και την ωρα που πηγε να μπουταρει εσβησε η οθονη και τερμα . Το κινητο ειναι αγορασμενο απο Cοσμοτε

ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλο μηνα κανοντας κατι δοκιμες χτες περνοντας την doc v9 και καθως δεν ειχα το ελληνικο csc εκανα το εξης

κατεβασα το eur csc απο εδω

http://www.multiupload.com/QBXBB1ZELS

χρησιμοποιοντας το root explorer το περασα στο system/csc

μετα με την επιλογη *#272*ΙΜΕΙ# οπου imei ειναι της συσκευης σου μπαινει στο γνωστο μενου που μας λεει και ο αλεξ στην αρχη της σελιδας

επιλεγουμε το eur σε μενα ηταν το μονο

και παταμε isntall

βεβαια στην αρχη δε περασε και με αλχημειες του τυπου back-up/factory reset/cache clean/restore μεσω cwr καταφερα και το περασα

θα σας πω εντυπωσεις για τη μπαταρια μολις περασει η μερα

εξαλου την ιδια χρηση του κανω καθε μερα

Edited by mantzaros
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ολους τους συνδιασμους που γραφεις τους εκανα αλλα τιποτα . Ενημερωτικα γραφω οτι πριν ειχα την XWJPA και δεν ειχα κανενα προβλημα ,απλα ειπα να δοκιμασω την ΑXURA απο το XDA και την ωρα που πηγε να μπουταρει εσβησε η οθονη και τερμα . Το κινητο ειναι αγορασμενο απο Cοσμοτε

 

Ε σου ειπα κι εγω δεν περιμενα κατι να γινει με τις αλχημειες αυτες. Εσενα εγινε πανω στο φλασαρισμα η δουλεια δηλαδη. Εκανες ενα φλασαρισμα μονο η φλασαρες επαναλαμβανομενα πολλες φορες? Δεν εννοω γενικα πριν το παθεις, την ημερα εκεινη εννοω. Προσπαθω να δω τι κοινο εχουν οι περιπτωσεις μας. Τι μπορει να πηγαινει στραβα ρε ****το. Δεν ειναι καν απο την ιδια φουρνια για να πεις οτι ηταν και ελαττωματικη παρτιδα...

 

Στο Γερμανο τι σου ειπαν? Λογικα το αναλαμβανουν κανονικα αφου ειναι αγορασμενο απο Ελλαδα. Το θεμα ειναι τι θα γινει με την εγγυηση σου. Εγω ακομα δεν ειχα κανενα νεο για το δικο μου δυστυχως και βλεπω να πηγαινει μακρια η βαλιτσα. Ενημερωσε για οτι νεοτερο.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ο μονος που αποκλειει τα brickings των φιλων να εχουν ως αιτια τα φλασαρισματα?

Κατα τα φαινομενα για καποιον λογο σταματα να λειτουργει ο bootloader ο οποιος δεν εξαρταται απο rom κλπ. Ειδικα στην περιπτωση του Παναγιωτη το brick εγινε σε ασχετη στιγμη, αφου ανοιξε μετα το flash. Κατι δεν μου κολλαει (παντα με βαση την λογικη μου και οχι γνωσεις).

Στο φιναλε μηπως παιζει καμια εσωτερικη μπαταρια που να επιτρεπει την εκκινηση του bootloader η οποια να ηταν ελαττωματικη? Ειμαι περιεργος τι θα πει το service (αν και δεν νομιζω να ασχοληθει, απλως θα αλλαξει πλακετα και θα δεν θα ψαξει την αιτια). Διοτι αν τελικα παιζει ρολο το φλας θα επρεπε οι μισοι στους xda (καλα δεν συζηταω για τους developers που το λιωνουν) να καταληγουν με τουβλα. Καθαρα για την ιστορια η συζητηση.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Και μένα σκάλωσε για λίγο σήμερα όταν του πέρασα την axura και μου έκανε τα ίδια και δεν έμπαινε σε download kai recovery..

έβγαλα για κανένα λεπτό την μπαταρία και έμπαινε κανονικά μετά σε recovery ktlp. Απλά κράτα τα κουμπιά για το download mode λίιγο παραπάνω.

Η ROM αυτή τα σπάει πάντως αν και απ οτι διάβασα δεν πρόκειται να βγεί ολοκληρωμένη έκδοση :(

 

Αντί να στέλνετε τα κινητά σας απευθείας στο service ψαχτείτε και λίγο πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα σκάλωσε για λίγο σήμερα όταν του πέρασα την axura και μου έκανε τα ίδια και δεν έμπαινε σε download kai recovery..

έβγαλα για κανένα λεπτό την μπαταρία και έμπαινε κανονικά μετά σε recovery ktlp. Απλά κράτα τα κουμπιά για το download mode λίιγο παραπάνω.

Η ROM αυτή τα σπάει πάντως αν και απ οτι διάβασα δεν πρόκειται να βγεί ολοκληρωμένη έκδοση :(

 

Αντί να στέλνετε τα κινητά σας απευθείας στο service ψαχτείτε και λίγο πρώτα.

 

Φιλε ψαχτηκα για τρεις ημερες ανελλειπως, ελιωσα στο xda να βρω οποιαδηποτε λυση, δοκιμασα πραγματικα τα παντα, εχασα τον υπνο μου κι εγω και ο Δημητρης (jimacid) για να δοκιμασουμε το κολπακι με το usb jig. Ευτυχως ησουν τυχερος και κανοντας 2-3 πραγματα μπηκε στο download mode. Σου ευχομαι να μην παθεις ποτε αυτο που επαθα, αλλα αν το παθεις δεν θα εχεις αυτη τη σταση που εχεις τωρα.

 

@Prattein_Aloga Φιλε κι εγω πιστευω οτι δεν εφταιγε τελικα το flashing για τον ιδιο λογο που το πιστευεις κι εσυ και δυστυχως αν περιμενουμε απο το service δεν προκειται να μαθουμε τι εγινε. Συμφωνω οτι θα μου αλλαξουν πλακετα (μακαρι χωρις κοστος αν και δεν ειμαι τοσο αισιοδοξος) και θα μου το στειλουν πισω με την JM1.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...