Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απιστευτο το τηλεφωνο , δεν μπορουσαν να το κανουν ετσι και στο γαλαξια ...

Ουτε ενα lag τιποτα στιγμαιο τελειως σε σχεση με τον γαλαξια οπου τα λαγκαρισματακια του τα ειχε

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, συνδεω το wave στη usb επιλεγω Samsung Kies , ανοιγω το Kies στο pc αλλα οταν παταω να κανει αναβαθμιση μου λεει οτι δν ειμαι συνδεδεμενος στο internet ενω εχω κανονικα internet. Τι Παιζει ?
Link to comment
Share on other sites

Aν μπορεις διαβασε τα επομενα σχολια μου μετα το αρχικο μηνυμα..

 

Ωραία, άρχισε τότε τους χορούς της βροχής μπας και παίξει γιατί η επιστήμη σηκώνει τα χέρια :p

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα εγκατάσταση του nimbuzz μέσω του browser του κινητού αλλά μου λέει ότι μπορεί να δουλέψει μόνο σαν wap και όταν τελικά μπήκα μέσα μου βγάζει όλους τους χρήστες από msn, skype, facebook που έχω και πατώντας σε έναν του skype μου βγάζει μόνο chat. Που είναι που γράφεται ότι μπορούμε να μιλάμε κιόλας?

Όχι φίλε μου, δεν έχει τη δυνατότητα να μιλάς κιόλας, απλά μόνο chat. Απλά, εγώ έγραψα ότι μιλήσω με το Nokia 5800, που δεν ήταν java, αλλά για symbian 5th edition. Απλά, βρισκόμαστε σε αναμονή, μέχρι το nimbuzz (ή κάποιο άλλο πρόγραμμα) να βγάλει έκδοση για το λειτουργικό μας.

Θέλω να κάνω και μία ερώτηση. Το φωτισμό τον έχω πάντα στην ελάχιστη τιμή του (δηλαδή στο 1), αλλά όταν ανοίγω τον dolphin, το βάζει το φωτισμό στο 4 και πρέπει κάθε φορά να τον χαμηλώνω. Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να είναι μόνιμα και στον dolphin ο φωτισμός στο 1 (ή τέλος πάντων εκεί που θα επιλέξουμε);

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν νομίζω να μπορείς να το αλλάξεις αυτό.

Ίσως αν πειράξεις κανα xml ή ini αρχείο του browser αλλά δεν βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ να μπω σε αυτή τη διαδικασία με επεξεργασία κάποιου xml αρχείου. Απλά ρώτησα μήπως υπάρχει κάποια επιλογή που δεν την έχω δει. Αυτό είναι το λιγότερο, αυτό που εγώ θα ήθελα στον dolphin θα ήταν το flash 10.1, text reflow και πιο smooth σκρολάρισμα όταν το κινείς απότομα. Αν γίνουν αυτά, θα αγγίξει την τελειότητα.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, συνδεω το wave στη usb επιλεγω Samsung Kies , ανοιγω το Kies στο pc αλλα οταν παταω να κανει αναβαθμιση μου λεει οτι δν ειμαι συνδεδεμενος στο internet ενω εχω κανονικα internet. Τι Παιζει ?

 

Δοκιμασε να κλεισεις το firewall του antivirus ή των windows.

 

Όχι φίλε μου, δεν έχει τη δυνατότητα να μιλάς κιόλας, απλά μόνο chat. Απλά, εγώ έγραψα ότι μιλήσω με το Nokia 5800, που δεν ήταν java, αλλά για symbian 5th edition. Απλά, βρισκόμαστε σε αναμονή, μέχρι το nimbuzz (ή κάποιο άλλο πρόγραμμα) να βγάλει έκδοση για το λειτουργικό μας.

Θέλω να κάνω και μία ερώτηση. Το φωτισμό τον έχω πάντα στην ελάχιστη τιμή του (δηλαδή στο 1), αλλά όταν ανοίγω τον dolphin, το βάζει το φωτισμό στο 4 και πρέπει κάθε φορά να τον χαμηλώνω. Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να είναι μόνιμα και στον dolphin ο φωτισμός στο 1 (ή τέλος πάντων εκεί που θα επιλέξουμε);

 

Δεν υπαρχει τετοια ρυθμιση παρα μονο με καποιον τροπο μεσω του stune να μπεις στα αρχεια του browser και κατι να πειραξεις, αλλα δεν θυμαμαι τωρα τι ακριβως.

Αλλα δεν νομιζω να αξιζει να ρισκαρει κανεις να παιζει με αρχεια συστηματος για το συγκεκριμενο προβληματακι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει τετοια ρυθμιση παρα μονο με καποιον τροπο μεσω του stune να μπεις στα αρχεια του browser και κατι να πειραξεις, αλλα δεν θυμαμαι τωρα τι ακριβως.

Αλλα δεν νομιζω να αξιζει να ρισκαρει κανεις να παιζει με αρχεια συστηματος για το συγκεκριμενο προβληματακι.

Αυτό ακριβώς είπα και εγώ. Εννοώ, ότι δε θα μπω σε αυτή τη διαδικασία, από τη στιγμή που δε γίνεται από κάποια επιλογή στις ρυθμίσεις.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μάλλον δευτέρα παραγγέλνω και γω το wave.. 2 ερωτήσεις μόνο γιατί 209 σελίδες ειναι πολλές..

 

1. haptic feedback(ανταποκριση με δονηση) εχει? παντού ή μόνο στα μυνήματα πχ?

 

2. προβλήματα κουφα τπτ ρεσταρτς, να σβήνει να χάνει σήμα κτλ σας έχει βγάλει? δλδ με ενδιαφέρει η αξιοπιστία...

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μάλλον δευτέρα παραγγέλνω και γω το wave.. 2 ερωτήσεις μόνο γιατί 209 σελίδες ειναι πολλές..

 

1. haptic feedback(ανταποκριση με δονηση) εχει? παντού ή μόνο στα μυνήματα πχ?

 

Μονο μηνυματα απο οτι θυμαμαι.

 

2. προβλήματα κουφα τπτ ρεσταρτς, να σβήνει να χάνει σήμα κτλ σας έχει βγάλει? δλδ με ενδιαφέρει η αξιοπιστία...

 

1.Μονο μηνυματα απο οτι θυμαμαι.

 

2.Οχι τιποτα, αυτα αλλου γινονται :lol:

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα λυση να τρεχει το Parlingo στο background χωρις να βαλετε την εκδοση με το utalk που ειχε ποσταρει ο φιλος Zenor εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3306255#post3306255

 

Ειναι αρκετα απλο, για τους πιο εμπειρους απλα μπειτε στο stune και σβηστε το settings.bin (AppEx -> User -> Java -> Hidden -> Palringo -> appdb) και ειστε ετοιμοι.

Δουλευει με την εκδοση beta 2.1.7, δεν το εχω δοκιμασει με αλλη εκδοση.

 

Αναλυτικα:

 

1-Κατεβαστε το stune.

http://www.mediafire.com/?9vqe4gtgt29cnnf

 

2-Κατεβαστε και καντε install το Parlingo beta 2.1.7 οσοι δεν το εχετε. http://resources.palringo.com/beta/java/2.1.7/ Καντε install την εκδοση που λεει Lismore, το jad αρχειο.

 

3-Συνδεστε το wave με επιλογη αναφορα σφαλματων

 

4-Ανοιξτε το Stune και πατηστε autoconnect.

 

5-Πηγαινετε στο browser εκει στο AppEx -> User -> Java -> Hidden -> Palringo -> appdb βρειτε το settings.bin και δεξι κλικ και delete.

 

Αυτο ηταν, τρεξτε το Parlingo και θα τρεχει στο background και θα σας ειδοποιει στην Home screen οπως ακριβως με τα απλα sms.

 

Ειλικρινα ειναι ευκολο, μην σας τρομαζουν τα πολλα βηματα.

 

Αφου η Samsung δεν μας δινει ολοκληρωμενο multitasking θα το παρουμε μονοι μας!

 

Βεβαια σε 2 μερες θα χαθει και αυτο το post, τι να κανουμε, υπομονη μεχρι να μας δωσουν οι mods δικο μας φορουμ.

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποσο χαζο θα σας φανει αλλα δεν μπορω να εγκαταστισω το kies γιατι δεν το βρηκα στο site , ουτε μπορω να επιλεξω μοντελο τηλ. γιατι δεν το εχει ως επιλογη
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποσο χαζο θα σας φανει αλλα δεν μπορω να εγκαταστισω το kies γιατι δεν το βρηκα στο site , ουτε μπορω να επιλεξω μοντελο τηλ. γιατι δεν το εχει ως επιλογη

 

Εδω ειναι το KIES http://www.samsungapps.com/ αν καταλαβα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι το KIES http://www.samsungapps.com/ αν καταλαβα καλα!

Ευχαριστω. Στον οδηγο γρηγορης εκκινησης σε παραπεμπει στο samsungmobile.com

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μάλλον δευτέρα παραγγέλνω και γω το wave.. 2 ερωτήσεις μόνο γιατί 209 σελίδες ειναι πολλές..

 

1. haptic feedback(ανταποκριση με δονηση) εχει? παντού ή μόνο στα μυνήματα πχ?

 

2. προβλήματα κουφα τπτ ρεσταρτς, να σβήνει να χάνει σήμα κτλ σας έχει βγάλει? δλδ με ενδιαφέρει η αξιοπιστία...

 

 

1. Αυτό είναι για μένα ίσως το μοναδικό του μειονέκτημα. Συν του ότι η δόνησή του είναι πολυυυυυυυυύ αδύναμη.

 

2. Απλά κανένα! Τίποτα. Είναι απίστευτα σταθερό!

 

 

 

Βρηκα λυση να τρεχει το Parlingo στο background χωρις να βαλετε την εκδοση με το utalk που ειχε ποσταρει ο φιλος Zenor εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3306255#post3306255

 

Ειναι αρκετα απλο, για τους πιο εμπειρους απλα μπειτε στο stune και σβηστε το settings.bin (AppEx -> User -> Java -> Hidden -> Palringo -> appdb) και ειστε ετοιμοι.

Δουλευει με την εκδοση beta 2.1.7, δεν το εχω δοκιμασει με αλλη εκδοση.

 

Αναλυτικα:

 

1-Κατεβαστε το stune.

http://www.mediafire.com/?9vqe4gtgt29cnnf

 

2-Κατεβαστε και καντε install το Parlingo beta 2.1.7 οσοι δεν το εχετε. http://resources.palringo.com/beta/java/2.1.7/ Καντε install την εκδοση που λεει Lismore, το jad αρχειο.

 

3-Συνδεστε το wave με επιλογη αναφορα σφαλματων

 

4-Ανοιξτε το Stune και πατηστε autoconnect.

 

5-Πηγαινετε στο browser εκει στο AppEx -> User -> Java -> Hidden -> Palringo -> appdb βρειτε το settings.bin και δεξι κλικ και delete.

 

Αυτο ηταν, τρεξτε το Parlingo και θα τρεχει στο background και θα σας ειδοποιει στην Home screen οπως ακριβως με τα απλα sms.

 

Ειλικρινα ειναι ευκολο, μην σας τρομαζουν τα πολλα βηματα.

 

Αφου η Samsung δεν μας δινει ολοκληρωμενο multitasking θα το παρουμε μονοι μας!

 

Βεβαια σε 2 μερες θα χαθει και αυτο το post, τι να κανουμε, υπομονη μεχρι να μας δωσουν οι mods δικο μας φορουμ.

 

 

Πολύ καλό!!!! Είναι κρίμα! Πραγματικά κρίμα! Τέτοια tweaks να εξαφανίζονται μέσα στο χάος των 3000+ μυνημάτων!!! Κρίμα!!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι σας εχω κουρασει αλλα ενα μικρο update για την κατασταση του κινητου μου:

Μου τηλ. σημερα οτι εχουν φτιαξει το speaker.Το πηρα σπιτι το φορτιςα και οταν το δοκιμασα ακουγοταν σαν ραδιοφωνο της δεκαετιας του σαραντα!! (ο ηχος ηταν τραγικος). Το πηρα πισω και μου ειπαν οτι θα το ξαναδουν!!! Η κοπελλα που το παρελαβε μου ειπε το εξης τραγικο.ΜΑ πως και το εστειλαν σημερα αφου θα παραλαβουν το εξαρτημα την αλλη εβδομαδα? Και της απαντω, "Μηπως ειναι μεταχειρισμενο το εξαρτημα η ελαττωματικο παλι?". Τους το αφησα και τους ειπα οτι εχω ξενερωσει τοσο πολυ με τον επαγγελματισμο τους σε σημειο που δεν με ενδιαφερει πλεον αν μου το επιστρεψουν πισω φτιαγμενο η διαλυμενο.

Μηπως γνωριζει κανεις πως και που μπορω να κανω γραπτο παραπονο (οχι στην κυπρο αλλα σε αυτους που προμηθευουν τον αντιπροσωπο στην κυπρο) ?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα πηρα αυτο το υπεροχο τηλεφωνο και δεν το προσεξα οτι ειναι vodafone

θελω να το βγαλω και να το εχω ξεκλειδοτω plzzzzzzzzz help me!!!! no more vodafone.

ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βρέθηκα σε ανάλογη κατάσταση με σένα (βέβαια εγώ το είχα αγοράσει ήδη), να σου πω ότι είναι πολύ απλά τα πράγματα. Πρώτα από όλα, όμως, να ξέρεις ότι αν το πάρεις από Vodafone, σίγουρα θα έχει επεμβάσεις της Vodafone (το λογότυπο της στην έναρξη και στον τερματισμό, εικονίδιο - vodafone music νομίζω λεγόταν - και το εικονίδιο του browser ήταν κόκκινο).

Αυτό που θα κάνεις μόλις το πάρεις και αφού κατεβάσεις και εγκαταστήσεις το kies είναι να ανοίξεις τη registry του υπολογιστή σου και να κάνεις ότι περιγράφει εδώ. Ειδικά για το product code θα βάλεις GT-S8500BAAEUR

Μετά από αυτό θα σου βγάλει κανονικά το kies ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση και μετά δε θα υπάρχει τίποτα στο τηλέφωνό σου που να είναι της Vodafone.

Ένα μικρό προβληματάκι είναι ότι, αφού κάνεις αναβάθμιση, μένουν κενές οι θέσεις των εικονιδίων που ήταν πριν το vodafone music και ο browser. Με επανεκκίνηση, δεν υπάρχουν πλέον αυτές οι κενές θέσεις, αλλά το άσχημο είναι ότι χάνεται και το εικονίδιο του browser. Η λύση σε αυτό είναι να κάνεις hard reset και μετά θα σου είναι το κινητό σαν να το αγόρασες από τη samsung.

Αγόρασέ το με το καλό και αν χρειαστείς κάποια βοήθεια, εδώ είμαστε πάλι.

Σου τα γράφω έτσι αναλυτικά, γιατί είχα αγχωθεί ιδιαίτερα όταν κατάλαβα ότι δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση λόγω της Vodafone.

Και τέλος, αν έχεις διαβάσει, κάπου αναφέρθηκε ότι πειραγμένα από τη Vodafone είναι αυτά που έχουν αγοραστεί μέσω της σελίδας της. Όμως, όλα είναι πειραγμένα, γιατί εχτές που πήγα να πληρώσω ένα λογαριασμό, είχε ένα wave ανοιχτό, το οποίο είχε τις επεμβάσεις της Vodafone, όπως και το δικό μου που το αγόρασα από τη σελίδα της.

 

παιδια καλησπερα πηρα αυτο το υπεροχο τηλεφωνο και δεν το προσεξα οτι ειναι vodafone

θελω να το βγαλω και να το εχω ξεκλειδοτω plzzzzzzzzz help me!!!! no more vodafone.

ευχαριστω πολυ.

 

δες λιγο πιο πισω :) τι λιγο χαος εγινε το θεμα :wacko: απο το 2999 λιγο πριν λιγο μετα

Edited by sotosok
ποσο πισω
Link to comment
Share on other sites

1. Αυτό είναι για μένα ίσως το μοναδικό του μειονέκτημα. Συν του ότι η δόνησή του είναι πολυυυυυυυυύ αδύναμη.

 

κρίμας! πραγματικα αξιοπερίεργο που δεν το εχουν βάλει.. τώρα προβληματίστικα καθως θεωρούσα δεδομένο πως θα έχει haptic παντου.. (πχ στο arena με βολέυει αφάνταστα) :(:(:(

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι σας εχω κουρασει αλλα ενα μικρο update για την κατασταση του κινητου μου:

Μου τηλ. σημερα οτι εχουν φτιαξει το speaker.Το πηρα σπιτι το φορτιςα και οταν το δοκιμασα ακουγοταν σαν ραδιοφωνο της δεκαετιας του σαραντα!! (ο ηχος ηταν τραγικος). Το πηρα πισω και μου ειπαν οτι θα το ξαναδουν!!! Η κοπελλα που το παρελαβε μου ειπε το εξης τραγικο.ΜΑ πως και το εστειλαν σημερα αφου θα παραλαβουν το εξαρτημα την αλλη εβδομαδα? Και της απαντω, "Μηπως ειναι μεταχειρισμενο το εξαρτημα η ελαττωματικο παλι?". Τους το αφησα και τους ειπα οτι εχω ξενερωσει τοσο πολυ με τον επαγγελματισμο τους σε σημειο που δεν με ενδιαφερει πλεον αν μου το επιστρεψουν πισω φτιαγμενο η διαλυμενο.

Μηπως γνωριζει κανεις πως και που μπορω να κανω γραπτο παραπονο (οχι στην κυπρο αλλα σε αυτους που προμηθευουν τον αντιπροσωπο στην κυπρο) ?

Ευχαριστω

 

Ρώτησα και πριν αλλά δεν μου είπες... από που το πήρες στην Κύπρο;

 

Απ' όσο ξέρω εισαγωγέας στην Κύπρο της Samsung είναι η

Alpan Electroline Limited

271 Λεωφόρος Στρόβολου

Λευκωσία 2048

τηλ: 22323070

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα πηρα αυτο το υπεροχο τηλεφωνο και δεν το προσεξα οτι ειναι vodafone

θελω να το βγαλω και να το εχω ξεκλειδοτω plzzzzzzzzz help me!!!! no more vodafone.

ευχαριστω πολυ.

Κάνε αυτά που γράφω στο μήνυμά μου που επισύναψε ο φίλος sotosok και δε θα έχεις κανένα πρόβλημα. Αν έχεις κάποια άλλη απορία, ανάφερέ την να σου εξηγήσω.

Σήμερα άρχισα να χρησιμοποιώ την opera mini η οποία είναι πολύ καλή. Άκουσε κανένας αν υπάρχει σκέψη να βγει η Opera mobile για bada; Και επίσης, υπάρχει οποιαδήποτε έκδοση της Opera σε οποιοδήποτε λειτουργικό που υποστηρίζει multitouch;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια ερώτηση για το samsung wave. Κάποιο voip client υποστηρίζει?

(είχα ξαναστείλει εχθές post αλλά για κάποιο λόγο πρέπει να διαγράφηκε)

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και πριν αλλά δεν μου είπες... από που το πήρες στην Κύπρο;

 

Απ' όσο ξέρω εισαγωγέας στην Κύπρο της Samsung είναι η

Alpan Electroline Limited

271 Λεωφόρος Στρόβολου

Λευκωσία 2048

τηλ: 22323070

 

Φιλε σέυχαριστω αλλα εγω ψαχνω αυτους που προμηθευουν την alpan. Αφου ειναι αυτοι που "εφτιαξαν" το κινητο. Φυσικα τωρα καταλαβα πως παει η φαση εδω. Αγοραζει ο "αλυσιδας καταστηματων" απο την alpan και μας το πουλαει εμας. Οταν σπασει το παιρνουμε σε αυτον και αυτος με τη σειρα του στην alpan. Αυτοι αν δεν εχουν το εξαρτημα του λενε "δεν το εχουμε, θα το παραγγειλουμε". Αυτος ειδη εχει υποσχεθει οτι σε 4 μερες θα μας το επιστρεψει και ετσι ξεκινα ενας κυκλος σκατοσυζητησεων με αντιπροσωπο, προμηθευτη και πελατη. Ο ενας φωναζει γιατι του ειπαν οτι θα το εχει σε 4 μερες και το χρειαζεται, ο αλλος δεν εχει ανταλλακτικα, και αυτος που το πουλησε κανει την ανευθυνη κοτα και σου λει "αυτοι φταινε, εχεις δικαιο".

Τελικα ομως ποιος τρωει την ταλαιπωρια? Ο "αλυσιδας" που μου το πουλησε, ο αντιπροσωπος που τα παιρνει απο τον αλυσιδα η εγω ο ******* που εμεινα χωρις κινητο και τους βλεπω να επιμενουν οτι θα το φτιαξουν παρολο που η πρωτη προσπαθεια τους ηταν αποτυχημενη?:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...