Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κι εγω cosmote. Τι κανουμε λαθος βρε παιδια??

 

Οι αναφορες παραδοσης για την καθε εταιρια ειναι οι εξης:

 

vodafone: *#

cosmote: *0#

wind: *NOT#

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν εχει DOA θα παρει καινουργιο, που μαλλον εχει και το εγραψαν στη φορμα. Αν οχι, ετσι και το επιστρεψουν χωρις να εχει επισκευαστει τοτε εχει δικαιωμα ως καταναλωτης να παρει ολοκαινουργια.

 

Ούτε εγώ ξέρω, εικασίες κάνω ... συγνώμη αν ακούστηκα ειρωνικός!

 

Τι να σου πω στην vodafone μου την έδωσαν τσάμπα την microsim.:confused:

 

οχι στο χαρτι γραφει οτι εχει doa δεν ειχε συμπληρωσει 7 μερες

 

cellphone μην ζητας συγνωμη δεν τρεχει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα δεν ειναι η διαθεση της ver. 4.1; Πατησα για update στο itunes αλλα τιποτα μεχρι στιγμης.
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σημερα δεν ειναι η διαθεση της ver. 4.1; Πατησα για update στο itunes αλλα τιποτα μεχρι στιγμης.

 

Απόγευμα μάλλον

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι. Ακόμα είναι ξημερώματα στο αμερικα!!! Να βγει ο ήλιος πρώτα!!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι για όλες τι εταιρίες τα ίδια!

Συνδρομητες Cosmote: Μπροστα απο το μηνυμα σας προσθεστε *0# (αστερακι μηδεν διεση κενο μημυμα)

Συνδρομητες QTelecom: Μπροστα απο το μηνυμα σας προσθεστε ! (θαυμαστικο κενο μηνυμα)

Συνδρομητες Wind: Μπροστα απο το μηνυμα σας προσθεστε *NOT# (αστερακι ΝΟΤ διεση κενο μηνυμα)

Συνδρομητες Vodafone: Μπροστα απο το μηνυμα σας προσθεστε *# (αστερακι διεση κενο μηνυμα)

 

Δεν μου δουλεύει με την Wind... πριν το sms βάζω *NOT# κενό και μετά το sms αλλά δεν μου έρχεται sms αναφοράς... καμιά ιδέα, μήπως κάνω κάτι λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δουλεύει με την Wind... πριν το sms βάζω *NOT# κενό και μετά το sms αλλά δεν μου έρχεται sms αναφοράς... καμιά ιδέα, μήπως κάνω κάτι λάθος;

 

To γράφεις με λατινικούς κεφαλαίους χαρακτήρες?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι για όλες τι εταιρίες τα ίδια!

Συνδρομητες Cosmote: Μπροστα απο το μηνυμα σας προσθεστε *0# (αστερακι μηδεν διεση κενο μημυμα)

Συνδρομητες QTelecom: Μπροστα απο το μηνυμα σας προσθεστε ! (θαυμαστικο κενο μηνυμα)

Συνδρομητες Wind: Μπροστα απο το μηνυμα σας προσθεστε *NOT# (αστερακι ΝΟΤ διεση κενο μηνυμα)

Συνδρομητες Vodafone: Μπροστα απο το μηνυμα σας προσθεστε *# (αστερακι διεση κενο μηνυμα)

 

δουλεψε !! θενκς! απλα πρεπει να γραφεις greeklish. Πολυ ωραιο tip δεν το ηξερα !!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα και εγω το δικο μου μεσω τηλεφωνικης παραγγελιας απο την istorm μεθαυριο θα ειναι κατω :rolleyes::D:happy:

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

δουλεψε !! θενκς! απλα πρεπει να γραφεις greeklish. Πολυ ωραιο tip δεν το ηξερα !!

 

Πoιο να γράφεις greeklish; To *NOT# ή το sms;

Edited by alcateluser
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, στα σμς πως γίνεται να γράψουμε κάτι και να το αφήσουμε ως πρόχειρο; Γιατί μόνο ακύρωση έχει ως επιλογή. Να μη βάλουμε δλδ παραλήπτη... Ή δε γίνεται;;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αυτο συμβαινει γιατι οταν σηκωνεις το κινητο για να απαντησεις την κληση, και το βαζεις στο αυτι σου, αριστερα απο το ακουστικο εχει εναν αισθητηρα ωστε ν'απενεργοποιειται η οθονη και να μην πατιεται καπιο κουμπι απο το αυτι. Δοκιμασε να κανεις μια κληση στον παροχο σου, για να ακουσεις πχ ποσα λεφτα σου μενουν στην καρτα αν εχεις καρτοκινητο, αφησε το στα χερια σου και βαλε το δαχτυλο σου σε εκεινο το σημειο που σου ειπα. Δεξια του ακουστικου. Θα δεις οτι θα κλεισει....

καλησπέρα και πάλι και συγγνώμη που καθυστέρησα να κοιτάξω...

δυστυχώς στις περισσότερες κλήσεις, όταν το απαντώ (ακόμη κι αν έχω τα ακουστικά με το καλώδιο συνδεδεμένα) μιλάω για πολύ λίγο και μετά κόβεται η σύνδεση...

αυτό δεν συμβαίνει πάντα. όταν καλώ εγώ δεν υπάρχει πρόβλημα...

 

συμβαίνει σε κάποιον άλλον αυτό;

 

ευχαριστώ...

 

.χρησιμοποιεί κανείς κάποιο bluetooth ακουστικό με το οποίο να είναι ευχαριστημένος-η;

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Πoιο να γράφεις greeklish; To *NOT# ή το sms;

 

το sms σιγουρα, το ΝΟΤ δε ξερω γιατι εχω cosmote και δεν υπαρχουν γραμματα στο *0#

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον δε γνωριζει, αν ειναι jailbroken υπαρχει απο cydia εφαρμογη και δε χρειαζεται να πληκτρολογεις τιποτα.

source: iphone.delivery.advinux.com
package: iphonedelivery

Ειναι σωστο οπως το γραφεις; Γιατι λεει οτι δεν υπαρχει...

 

Εψαξα στο νετ και βρηκα το σωστο url. Ειναι το ακολουθο

http://iphonedelivery.advinux.com/cydia

ή

http://iphonedelivery.advinux.fr/cydia

και μετα ψαχνετε το πακετο iphonedelivery. Το εβαλα και ειναι σουπερ. Λεει μεχρι και ποτε παραδοθηκε. Θα πατε απλα στις ρυθμισεις μηνυματων να το ενεργοποιησετε. Εγω επελεξα την πληρη αναφορα παραδοσης, δλδ ειδοποιηση και τσεκαρισμα. Βαλτε το και δε θα χασετε... Θα ανεβασω και εικονα συντομα...

Edited by Areian0s
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

To έκανα με την αναφορά sms και λειτούργησε, αλλά πρέπει να είναι το μήνυμα στα greeklish :(

 

Την εμπρόσθια κάμερα πως την λειτουργούμε;

 

Επίσης με το GPS, πως το λειτουργώ; Όταν πατάω Χάρτες δεν μπορεί να δείξει το στίγμα λέει ''Tα δεδομένα κινητών είναι απενεργοποιημένα''. Από το δίκτυο πέρνει τα δεδομένα, δεν λειτουργεί χωρίς δίκτυο;

Link to comment
Share on other sites

To έκανα με την αναφορά sms και λειτούργησε, αλλά πρέπει να είναι το μήνυμα στα greeklish :(

 

Την εμπρόσθια κάμερα πως την λειτουργούμε;

 

Επίσης με το GPS, πως το λειτουργώ; Όταν πατάω Χάρτες δεν μπορεί να δείξει το στίγμα λέει ''Tα δεδομένα κινητών είναι απενεργοποιημένα''. Από το δίκτυο πέρνει τα δεδομένα, δεν λειτουργεί χωρίς δίκτυο;

Η εμπροσθια καμερα λειτουργει οταν εχεις ανοιξει γενικα την καμερα. Πανω δεξια εχει ενα κουμπακι που μοιαζει με αναστροφη. Το πατας και ανοιγει η καμερα η μπροστα.

Το gps θελει δεδομενα, γιατι ειναι Agps. Ρυθμισεις->Γενικα->Δικτυο->Δεδομενα. Αλλιως με wifi.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

To έκανα με την αναφορά sms και λειτούργησε, αλλά πρέπει να είναι το μήνυμα στα greeklish :(

Για wind και cosmote λειτουργεί μόνο στα greeklish. Αν θες αναφορά και έχεις κάνει jb τότε πέρασε το iphone delivery από το cydia.

 

Από το iPhone Guides > iPhone FAQ - συχνά διατυπωμένες ερωτήσεις

* Πως μπορώ να έχω αναφορά παράδοσης στο iPhone;

 

* Συνδρομητές Vodafone: προσθέτετε στην αρχή του μηνύματος *# (αστερίσκο, δίεση)

* Συνδρομητές Cosmote: προσθέτετε στην αρχή του μηνύματος *0# (αστερίσκο, μηδέν, δίεση)

* Συνδρομητές Wind: προσθέτετε στην αρχή του μηνύματος *NOT# (αστερίσκο, ΝΟΤ, δίεση)

* Συνδρομητές Q: προσθέτετε στην αρχή του μηνύματος ! (θαυμαστικό)

* Σημείωση: Οι αναφορές ισχύουν αποκλειστικά για αποστολή μηνύματος με Greeklish χαρακτήρες. Για ελληνικούς χαρακτήρες ισχύει μόνο για τη Vodafone

Την εμπρόσθια κάμερα πως την λειτουργούμε;

Αν είσαι στην κάμερα τότε πατάς το πάνω δεξί εικονικό πλήκτρο για να λειτουργήσει η μπροστά κάμερα.

 

Επίσης με το GPS, πως το λειτουργώ; Όταν πατάω Χάρτες δεν μπορεί να δείξει το στίγμα λέει ''Tα δεδομένα κινητών είναι απενεργοποιημένα''. Από το δίκτυο πέρνει τα δεδομένα, δεν λειτουργεί χωρίς δίκτυο;

Το google maps λειτουργεί με σύνδεση στο ίντερνετ (είτε μέσω wifi είτε μέσω του παρόχου σου εφόσον έχεις κάποιο πακέτο με όγκο). Για να λειτουργήσει το GPS θα πρέπει να ενεργοποιήσεις την επιλογή Location services (στο μενού settings > general) και το Cellurar Data (στο μενού settings > general > netowork).

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ετσι καπως φαινεται η αναφορα με βαση το προγραμμα που παρεθεσα παραπανω...

 

http://img820.imageshack.us/img820/5670/42389776.jpg

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος θελει να κανει jailbreak, αλλα εχει ασταθη γραμμη ιντερνετ. Πεφτει συχνα. Ρωταει αν αυτο εχει καμια επιπτωση στο να κανει το jailbreak στο κινητο. Δλδ αν οταν κανει τη διαδικασια πεσει το νετ του. Επισης ρωταει αν μπορει να το κανει μεσω της συνδεσης που εχει στο κινητο του. Δλδ να καταναλωνει δεδομενα κινητης...
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Για wind και cosmote λειτουργεί μόνο στα greeklish. Αν θες αναφορά και έχεις κάνει jb τότε πέρασε το iphone delivery από το cydia.

 

Από το iPhone Guides > iPhone FAQ - συχνά διατυπωμένες ερωτήσεις

* Πως μπορώ να έχω αναφορά παράδοσης στο iPhone;

 

* Συνδρομητές Vodafone: προσθέτετε στην αρχή του μηνύματος *# (αστερίσκο, δίεση)

* Συνδρομητές Cosmote: προσθέτετε στην αρχή του μηνύματος *0# (αστερίσκο, μηδέν, δίεση)

* Συνδρομητές Wind: προσθέτετε στην αρχή του μηνύματος *NOT# (αστερίσκο, ΝΟΤ, δίεση)

* Συνδρομητές Q: προσθέτετε στην αρχή του μηνύματος ! (θαυμαστικό)

* Σημείωση: Οι αναφορές ισχύουν αποκλειστικά για αποστολή μηνύματος με Greeklish χαρακτήρες. Για ελληνικούς χαρακτήρες ισχύει μόνο για τη Vodafone

 

Αν είσαι στην κάμερα τότε πατάς το πάνω δεξί εικονικό πλήκτρο για να λειτουργήσει η μπροστά κάμερα.

 

 

Το google maps λειτουργεί με σύνδεση στο ίντερνετ (είτε μέσω wifi είτε μέσω του παρόχου σου εφόσον έχεις κάποιο πακέτο με όγκο). Για να λειτουργήσει το GPS θα πρέπει να ενεργοποιήσεις την επιλογή Location services (στο μενού settings > general) και το Cellurar Data (στο μενού settings > general > netowork).

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!

 

Ετσι καπως φαινεται η αναφορα με βαση το προγραμμα που παρεθεσα παραπανω...

 

http://img820.imageshack.us/img820/5670/42389776.jpg

 

Πολύ ωραίο...

Link to comment
Share on other sites

To έκανα με την αναφορά sms και λειτούργησε, αλλά πρέπει να είναι το μήνυμα στα greeklish :(

 

Την εμπρόσθια κάμερα πως την λειτουργούμε;

 

Επίσης με το GPS, πως το λειτουργώ; Όταν πατάω Χάρτες δεν μπορεί να δείξει το στίγμα λέει ''Tα δεδομένα κινητών είναι απενεργοποιημένα''. Από το δίκτυο πέρνει τα δεδομένα, δεν λειτουργεί χωρίς δίκτυο;

 

Αν θέλεις να χρησιμοποιείς κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης που δουλεύει χωρίς να χρησιμοποιεί data (offline maps) θα πρέπει να αγοράσεις κάποια εφαρμογή από το app store ή αν έχεις jailbreak να την περάσεις όπως πρέπει. Η εφαρμογή που έχει από μόνο του το Google Maps θέλει δεδομένα (internet) για να δουλέψει. Το GPS βοηθάει μόνο να βρίσκει το στίγμα σου , αλλά οι χάρτες δουλεύουν με δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

μπορώ να αγοράσω σκέτη συσκευή από το i-Storm για παράδειγμα;

Έχω WIND. Με τη micro sim τί πρέπει να κάνω;

Επίσης χρειάζεται κάποια ενεργοποίηση (δεν είχα ποτέ ξανά i-phone) και επειδή έχω WIND θα αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Υπαρχει καποια ρυθμιση ή προγραμμα ωστε το iPhone4 να μη φορτιζει οταν συνδεεται με USB στον υπολογιστη. Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...