Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις δίκιο, για άλλο πήγαινα...

 

http://www.agilitylab.com/

 

Finger friendly & Free

 

Γιάννη, καλό. Το έβαλα σε εντατική και σκληρή χρήση...με ικανοποιεί αρκετά. Έχω κάτι ψιλοθεματάκια αλλά ΣΙΓΟΥΡΑ είναι καλύτερο από αυτό των Windows.

 

Επίσης, επειδή είναι κάπως σχετικό, βρήκα τυχαία κάτι που έψαχνα για καιρό, ένα ημερολόγιο που ενσωματώνει tasks, οπότε και μπορείς να τα έχεις όπου θέλεις με εφαρμογές σαν την Cookie's Home Tab. Το ημερολόγιο είναι το ThumbCal. Ακόμη δεν το έχω χρησιμοποιήσει εκτενώς....θα ενημερώσω μετά από κάποιες μέρες χρήσης.

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

μου παρουσιαστηκε ενα προβλημα με την ωρα.αλλαζει μονη της καθε μερα βλεπω ξαφνικα να ειναι μια ωρα πισω.και δεν το εχω συνδεσει με υπολογιστη αυτο το διαστημα για να παρει λαθος ωρα με το συγχρονισμο.υπαρχει καμμια λυση?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, καλό. Το έβαλα σε εντατική και σκληρή χρήση...με ικανοποιεί αρκετά. Έχω κάτι ψιλοθεματάκια αλλά ΣΙΓΟΥΡΑ είναι καλύτερο από αυτό των Windows.

 

Επίσης, επειδή είναι κάπως σχετικό, βρήκα τυχαία κάτι που έψαχνα για καιρό, ένα ημερολόγιο που ενσωματώνει tasks, οπότε και μπορείς να τα έχεις όπου θέλεις με εφαρμογές σαν την Cookie's Home Tab. Το ημερολόγιο είναι το ThumbCal. Ακόμη δεν το έχω χρησιμοποιήσει εκτενώς....θα ενημερώσω μετά από κάποιες μέρες χρήσης.

 

Εγω αυτο δουλευω εδω και 4 μηνες ειναι κορυφαιο αξιζει τα λεφτα του

Link to comment
Share on other sites

μου παρουσιαστηκε ενα προβλημα με την ωρα.αλλαζει μονη της καθε μερα βλεπω ξαφνικα να ειναι μια ωρα πισω.και δεν το εχω συνδεσει με υπολογιστη αυτο το διαστημα για να παρει λαθος ωρα με το συγχρονισμο.υπαρχει καμμια λυση?

 

Οχ κι άλλος!! Μια σελίδα πιο πίσω αυτό έλεγα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3169035#post3169035

 

Σήμερα, ακόμα και μετά από αναβάθμιση Rom και Radio μου έκανε πάλι τα ίδια το πρωί (μία ώρα πίσω). Ευτυχώς απεργούσα οπότε δεν επηρέασε το ξύπνημα για δουλειά. Δεν είναι να του έχεις εμπιστοσύνη για ξύπνημα πάντως. :angry:

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Οχ κι άλλος!! Μια σελίδα πιο πίσω αυτό έλεγα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3169035#post3169035

 

Σήμερα, ακόμα και μετά από αναβάθμιση Rom και Radio μου έκανε πάλι τα ίδια το πρωί (μία ώρα πίσω). Ευτυχώς απεργούσα οπότε δεν επηρέασε το ξύπνημα για δουλειά. Δεν είναι να του έχεις εμπιστοσύνη για ξύπνημα πάντως. :angry:

εμενα απο τον οκτωμβρη που το εχω δεν μου ειχε κανει ποτε τετοια.πριν λιγες μερες του ειχα βαλει το spb mobile shell και ενα αλλο theme απο πανω και κολλησε καποια στιγμη.εκανα hard reset και στη συνεχεια εκανα επαναφορα απο ενα καλο backup που ειχα κανει πριν βαλω το spb.απο εκεινη τη μερα μου αλλαζει την ωρα!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως πριν είχες επιλεγμένη πόλη "Αθήνα" και τώρα είναι αυτόματα στο "Η θέση μου"; Εξ ορισμού πάει στο "Η θέση μου".

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πριν είχες επιλεγμένη πόλη "Αθήνα" και τώρα είναι αυτόματα στο "Η θέση μου"; Εξ ορισμού πάει στο "Η θέση μου".

σωστος! ετσι ειχα κανει.τωρα επελεξα athens.ελπιζω να μεινει στη θεση του... σ ευχαριστω πολυ!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα....

Παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να εγκαταστήσω την πασιέντζα και το bubble στο HD2...από ότι κατάλαβα υπάρχουνε στο HD2 αλλά δεν ξέρω πως να κάνω την διαδικασία...

Ευχαριστώ

 

1. Enable Hidden Default Games

Go to the Windows directory and copy bubblebreaker.exe and solitaire.exe to the games folder as shortcuts in Windows\Start Menu. Make sure to unhide system files on the device to see the games listed.

 

(Από το *Leo Hints, Tips and Registry Tweaks*)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εβαλα σημερα τη miri v16 πολυ καλες οι πρωτες εντυπωσεις πολυ κοντα σε official εμφανιση και πολυ σταθερη χωρις κανενα bug μεχρι τωρα.

και μια ερωτηση ποιος task manager ειναι καλυτερος για 6.5.X?

Link to comment
Share on other sites

@malias4

Και ένα κόλλημα είναι πολύ σοβαρό! Μου έχει τύχει αντίστοιχη περίπτωση με κόλλημα μετά από τηλεφώνημα και ενώ οδηγούσα! Άντε βρες το κινητό και βγάλε την μπαταρία!

 

Όχι δεν θα πάρω! :)

Σε αυτο εχεις δικιο, ειδικα αν χρειαζεσαι το τηλεφωνο αμεσα τοτε ειναι προβλημα!!

Τωρα ετοιμαζομαι να φλασαρω τη ρομ του ioathe μιας και σημερα εχω χρονο για δοκιμες :p

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

- Εμφάνιση στη θέση Start / Settings / System /Screen τη ρύθμιση για περιστροφή της οθόνης σε landscape/portrait:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\GDI\Rotation\HideOrientationUI

Αλλάζουμε την τιμή από 1 σε 0.

 

Εχω Ελληνικη ρομ 1.66.482.1.....μπορειτε να με βοηθησετε πως να το ρυθμισω γιατι δεν καταφερα να το βρω (με ενδιαφερει γιατι θελω οταν βαλω π.χ. το Garmin να μπορω να το βλεπω και σε Landscape)

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

- Εμφάνιση στη θέση Start / Settings / System /Screen τη ρύθμιση για περιστροφή της οθόνης σε landscape/portrait:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\GDI\Rotation\HideOrientationUI

Αλλάζουμε την τιμή από 1 σε 0.

 

Εχω Ελληνικη ρομ 1.66.482.1.....μπορειτε να με βοηθησετε πως να το ρυθμισω γιατι δεν καταφερα να το βρω (με ενδιαφερει γιατι θελω οταν βαλω π.χ. το Garmin να μπορω να το βλεπω και σε Landscape)

Ευχαριστω

 

εγκατεστησε πρωτα ενα Registry Editor και μετα κανε τις ρυθμισεις που πρεπει

εδω ενας free Registry Editor

http://www.freewareppc.com/utilities/phmregistryeditor.shtml

κατεβασμα εδω

http://pocketland.de/util/getdownload.php?regedit.Mrln_ARM.cab&id=22357

Edited by hellas200
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο εχεις δικιο, ειδικα αν χρειαζεσαι το τηλεφωνο αμεσα τοτε ειναι προβλημα!!

Τωρα ετοιμαζομαι να φλασαρω τη ρομ του ioathe μιας και σημερα εχω χρονο για δοκιμες :p

 

Αφού έχεις χρόνο και είσαι επιρρεπής στα 6.5.χ, τότε ρίξε μια ματιά και στην τελευταία του Dutty (V2.6), πολύ αξιόλογη και με καλή διαχείριση της μπαταρίας

:)

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και μια ερωτηση ποιος task manager ειναι καλυτερος για 6.5.X?

 

Γούστα είναι αυτά. Εγώ εξακολουθώ να προτιμώ τον wktask.

 

Στο πρώτο post θα βρεις τις σχετικές επιλογές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε για την βοήθεια....!!!!

Την έκανα την ρύθμιση...αλλά όταν δοκιμάζω το NDrive δεν γυρνάει η εικόνα σε Landscape...

Κάνω κάτι λάθος μήπως?

Στην ουσία για να καταλάβω καλύτερα...εφόσον έκανα την ρύθμιση θα έπρεπε να δουλεύει το Landscape οπουδήποτε?

Να πω πως πριν από αυτό πέρασα και το PLToggle.cab αν παίζει κάποιο ρόλο

Ευχαριστώ

Edited by dogola
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στην ουσία για να καταλάβω καλύτερα...εφόσον έκανα την ρύθμιση θα έπρεπε να δουλεύει το Landscape οπουδήποτε?

 

Όχι. Η αυτόματη εναλλαγή Portrair / Landscape εξαρτάται από τον εάν υποστηρίζεται από την εκάστοτε εφαρμογή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα και δεν ξερω τι να κανω....

Αφου πρωτα πειραματιζομουνα να βρω καποια λυση με το Landscape εκανα εγκατασταση το PLToggle.cab και εναν registry editor σε καποια φαση εκλεισα το κινητο για να βαλω μια micro sd και απο τοτε δεν ανοιγει το κινητο μου...

Εκανα και ενα reset αλλα τιποτα....

Εβγαλα την μπαταρια και οταν το ανοιξα κανει εκκινηση κανονικα αλλα κολλαει στην λευκη σελιδα οπου κατω αριστερα μου δινει πληροφοριες με κοκκινα γραμματα για την εκδοση της ρομ και της ραδιοεπικοινωνιας...

Help...ξερει κανεις τι εχει γινει?το εκαψα?τι να κανω?

Ευχαριστω

Ακυρο παιδια εκανα Hard reset και ξαναζωντανεψε !!!!

Edited by dogola
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα και δεν ξερω τι να κανω....

Αφου πρωτα πειραματιζομουνα να βρω καποια λυση με το Landscape εκανα εγκατασταση το PLToggle.cab και εναν registry editor σε καποια φαση εκλεισα το κινητο για να βαλω μια micro sd και απο τοτε δεν ανοιγει το κινητο μου...

Εκανα και ενα reset αλλα τιποτα....

Εβγαλα την μπαταρια και οταν το ανοιξα κανει εκκινηση κανονικα αλλα κολλαει στην λευκη σελιδα οπου κατω αριστερα μου δινει πληροφοριες με κοκκινα γραμματα για την εκδοση της ρομ και της ραδιοεπικοινωνιας...

Help...ξερει κανεις τι εχει γινει?το εκαψα?τι να κανω?

Ευχαριστω

Δεν το έκαψες φίλε μου, απλά κάτι έσβησες και δεν μπουτάρει! Κάνε Hard reset μιας και το βλέπω σαν την μόνη λύση!

 

Αν θέλεις full manila rotation βάλε την Artemis που το υποστηρίζει!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια εχω ενα προβλημα και δεν ξερω τι να κανω....

Αφου πρωτα πειραματιζομουνα να βρω καποια λυση με το Landscape εκανα εγκατασταση το PLToggle.cab και εναν registry editor σε καποια φαση εκλεισα το κινητο για να βαλω μια micro sd και απο τοτε δεν ανοιγει το κινητο μου...

Εκανα και ενα reset αλλα τιποτα....

Εβγαλα την μπαταρια και οταν το ανοιξα κανει εκκινηση κανονικα αλλα κολλαει στην λευκη σελιδα οπου κατω αριστερα μου δινει πληροφοριες με κοκκινα γραμματα για την εκδοση της ρομ και της ραδιοεπικοινωνιας...

Help...ξερει κανεις τι εχει γινει?το εκαψα?τι να κανω?

Ευχαριστω

 

To perform a HTC HD2 Leo hard reset with buttons

 

1. With the phone turned off, press and hold the VOLUME UP and VOLUME DOWN buttons, then press the END/POWER button shortly and release it. You will then see this message on the screen.

 

http://www.hardreset.eu/images/htc_hd2_leo_hard_reset1.jpg

 

2. Release the VOLUME UP and VOLUME DOWN buttons.

3. Press the VOLUME UP button to perform the hard reset, or press any other button to cancel the reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά το έκανα hard reset γιατί δεν ξεκινούσε με τίποτα!!

Όλα καλά :)

Σας εχω πρήξει λιγο αλλα έχω ένα θέμα ακόμη....Πήρα μια μεγαλυτερη micro sd και θελω να περασω το Garmin απο την μικροτερη σε αυτην που ειναι μεγαλυτερη...τι να κανω?Έκανα copy paste αλλά μου βγάζει σφάλμα...πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

Ευχαριστώ

Edited by dogola
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά το έκανα hard reset γιατί δεν ξεκινούσε με τίποτα!!

Όλα καλά :)

Σας εχω πρήξει λιγο αλλα έχω ένα θέμα ακόμη....Πήρα μια μεγαλυτερη micro sd και θελω να περασω το Garmin απο την μικροτερη σε αυτην που ειναι μεγαλυτερη...τι να κανω?Έκανα copy paste αλλά μου βγάζει σφάλμα...πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

Ευχαριστώ

 

αν εχεις το γνησιο garmin δεν κανεις τιποτα ,η καρτα ειναι κλειδωμενη και δεν μπορει να μετφερθει σε αλλη καρτα εκτος και αν πας με τις δυο καρτες στο σκορδιλη και τους πεις να περσουν το garmin απο τη μια καρτα στην αλλη

http://www.autodrivehellas.gr/html/adh_cm.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κι εγω κατι που μου εχει σπασει λιγακι τα νευρα?

Παροτι μπορει να υπαρχει καπου δεν ξερω πως να περασω 700+ σελιδες για να το βρω.

Οτι και αν κανω οπως και αν το επιλεξω τα προγραμματα πανε στη μνημη του τηλ και οχι στην καρτα ενω η δευτερη μενει ανεπαφη.

Μηπως παιζει ρολο η ονομασια της που λεγεται καρτα μηνημης και οχι storage card?

γιατι ναι μεν ελληνικο αλλα.....

Mobile Phone Technician & android development
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κι εγω κατι που μου εχει σπασει λιγακι τα νευρα?

Παροτι μπορει να υπαρχει καπου δεν ξερω πως να περασω 700+ σελιδες για να το βρω.

Οτι και αν κανω οπως και αν το επιλεξω τα προγραμματα πανε στη μνημη του τηλ και οχι στην καρτα ενω η δευτερη μενει ανεπαφη.

Μηπως παιζει ρολο η ονομασια της που λεγεται καρτα μηνημης και οχι storage card?

γιατι ναι μεν ελληνικο αλλα.....

 

καρτα υπαρχει μεσα αλλα το κινητο τη βλεπει?

(μπορεις δηλαδη απο το κινητο να δεις τι εχει μεσα?)

Link to comment
Share on other sites

Leo_RADIO_2.10.50.26 (από KR_1.78.911.1)

Leo_RADIO_2.10.50.28_2 (από TMOUS_2.13.531.1)

 

(Link στο πρώτο post)

 

Τα έχει δοκιμάσει κανένας? Σχόλια?

 

εβαλα σημερα τη miri v16 πολυ καλες οι πρωτες εντυπωσεις πολυ κοντα σε official εμφανιση και πολυ σταθερη χωρις κανενα bug μεχρι τωρα.

και μια ερωτηση ποιος task manager ειναι καλυτερος για 6.5.X?

 

Εμενα μου αρέσει ο Arkswich

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...