Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, πέρασα σήμερα την 23566 energy αλλά όταν πάω να γράψω ένα μήνυμα τα γράμματα δεν κλειδώνουν σε κεφαλαία αλλά παρ'ολα αυτά μου δίνει 160 χαρακτήρες...όταν φτάνει όμως το μήνυμα στον παραλήπτη δεν διαβάζεται είναι όλο ερωτηματικά.

Διορθώνεται με κάποια ρύθμιση;

 

Λοιπόν μπήκα στις ρυθμίσεις και τσεκάρισα το "use unicode when nesessary" αλλά τώρα δεν μου δίνει 160 χαρακτήρες παρότι στις ρυθμίσεις είναι στο on και εννοείται ότι δεν είναι κεφαλαία τα γράμματα.....

Edited by virland
Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ποιο ελληνικό πληκτρολόγιο χρησιμοποιείς;

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων και άλλαξε την επιλογή "Use Unicode when necessary" και ξαναδοκίμασε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μηπως εχετε εχετε links για αγγλοελληνικο- ελληνοαγγλιικο λεξικό και γερμανοελληνικο ελληνογερμανικο?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά μηπως εχετε εχετε links για αγγλοελληνικο- ελληνοαγγλιικο λεξικό και γερμανοελληνικο ελληνογερμανικο?

 

Υπάρχει ξεχωριστός χώρος όπου συζητάμε για Windows Mobile Software.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πως διαγράφω από το

μενού έναρξης συντόμευση

προγράμματος που είναι στην

κάρτα αποθήκευσής ? έχω το εικονίδιο

στο μενού δύο φορές και θέλω το ένα

να το διαγράψω . γίνεται ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ελληνικό πληκτρολόγιο χρησιμοποιείς;

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων και άλλαξε την επιλογή "Use Unicode when necessary" και ξαναδοκίμασε.

 

Όταν ξετσεκάρω αυτή τη ρύθμιση το μήνυμα δεν διαβάζεται...

Χρησιμοποιώ το Ezinput 2.1.2011

Edited by virland
Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο /Windows/Start Menu/Programs και σβήστο.

 

σε ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα...δεν παίζει καλά..... ειδικά όταν κάνεις import σημειώσεις....βγάζει συνεχώς out of memory.... όταν κάνεις νέα σημείωση, και οι κατηγοριοποιήσεις που μπορείς να κάνεις είναι καλές...αλλά και πάλι user-friendly ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΣ με τη καμία.......

 

Το myNote ίσως να σε βολέψει! Είναι απλό και free!

 

Αλλά υποστηρίζει σημειώσεις μόνο με το χέρι! Στην επόμενη θα υποστηρίζει και με πληκτρολόγιο :)

Edited by EchiDNA
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το δοκίμασα...δεν παίζει καλά..... ειδικά όταν κάνεις import σημειώσεις....βγάζει συνεχώς out of memory.... όταν κάνεις νέα σημείωση, και οι κατηγοριοποιήσεις που μπορείς να κάνεις είναι καλές...αλλά και πάλι user-friendly ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΣ με τη καμία.......

 

Έχεις δίκιο, για άλλο πήγαινα...

 

http://www.agilitylab.com/

 

Finger friendly & Free

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, για άλλο πήγαινα...

 

http://www.agilitylab.com/

 

Finger friendly & Free

 

Γιαννη πολυ καλη σ ευχαριστουμε.

Λογικα πρεπει να συχρονιζει με το pc αφου οι σημειωσεις που δημιουργησα φαινονται στο official Notes.

 

 

@@@Energy2

Αν και την εβαλα για δοκιμη τα παει τοσο καλα που δεν αποφασιζω να την βγαλω. Εκτος απο ενα κολλημα την πρωτη μερα, χθες και σημερα δεν ειχα κανενα προβλημα.

Βεβαια ειμαι σε αδεια και δεν της εχω κανει σκληρη χρηση για να ειμαι 100% σιγουρος.

Στο ανοιγμα των εφαρμογων ειναι ελαχιστα πιο γρηγορη απο την Αρτεμις 10 αλλα στις επεξεργασιες αρχειων με τον explorer εχει διαφορα.

Ολα αυτα με συγκριση σε δυο συσκευες οπου κανω τις ιδιες ενεργειες.

 

Μεχρι να τελειωσει η αδεια μου θα την περασω απο κοσκινο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μην μπερδεύεστε! Το ότι η ζώνη ώρας γυρνάει σε Minsk είναι σωστό για την Ελλάδα! Η λέξη "Minsk" είναι ενδεικτική και σημαίνει ότι η πόλη Minsk είναι στη ζώνη ώρας GMT+2 (όπως δηλαδή και η Ελλάδα)! [...]

 

[...]Να τονίσω ότι μιλάω για τη ζώνη ώρας στο ρολόι, όχι για τις πόλεις στα προγνωστικά καιρού (weather). Εκεί προφανώς παίζει ρόλο η πόλη, αλλά αυτό δεν έχει καμία σχέση με αυτό που συζητάμε εδώ..[...]

 

Είναι γνωστό ότι η ζώνη ώρας είναι ίδια και με τη Νότια Αφρική αλλά αυτό που με έβαλε στο λούκι να ψάξω να δω τι παίζει με τις αυτόματες ενημερώσεις είναι το ότι δύο φορές την πάτησα με το πρωινό ξύπνημα. Τη μία το ρολόι πήγε από μόνο του ώρα Νέας Υόρκης και προχτές πήγαινε μια ώρα πίσω.

 

Όσο για τον καιρό, είναι αλληλένδετος με την ώρα. Όταν η ώρα ήταν Νέας Υόρκης, το ίδιο έδειχνε και ο καιρός και δεν μπορούσα να τον αλλάξω. Κάποια στιγμή γύρισε μόνος του ξανά Ιωάννινα και ώρα Minsk.

Όσοι είναι Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Πάτρα πιθανώς δεν έχουν πρόβλημα αν έχουν επιλέξει την πόλη τους. Το πρόβλημα είναι σ' αυτούς που έχουν επιλεγμένο το "Η θέση μου" όπου το σύστημα ψάχνει αυτόματα τη θέση μας.

 

Τέλος πάντων κούρασα με το θέμα και δε βλέπω να υπάρχει λύση. Πρόσφατα ανακάλυψα ότι στο Navimania το θέμα με το Accu Weather είναι παλιό, έχει φτάσει τις 50 σελίδες - χώρια άλλα 10 θέματα τουλάχιστον με το ίδιο αντικείμενο - και άκρη δε βρίσκεται.

 

Πάντως ένα είναι σίγουρο: Το σύστημα δε δουλεύει σωστά σ' αυτό το θέμα και σίγουρα επιδέχεται βελτιώσεις.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

To θεμα με την τοποθεσια το κανει και σε μενα. Παραδειγμα αν και ειμαι ολλανδια μου βγαζει παρισι+1 ωρα αντι παραδειγματος χαριν αμστερνταμ+1 αλλα συμμασια παιζει το +1 και οχι η καθε αυτη τοποθεσια..

Ενα 24ωρο με την nrg 6.5.x και ενα μονο κολημα, που εβγαλα την μπαταρια για να επανελθει, συγκεκριμενα μετα απο μια κληση που εκανα η οθονη παγωσε.. κατα τα αλλα ολα ρολοι, μου αρεσει πολυ οπτικα και ειναι και αρκετα γρηγορη :) Ειμαι με το ραδιο 2.10 και η μπαταρια εχει λιγο περισοτερο καταναλωση..

Ελπιζω να παει ετσι χωρις κοληματα και θα την κρατησω καμποσο καιρο !!

Edited by malias4

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε athanaso77 για την απαντηση!αλλα και στα ελληνικα θα εχει εγγυηση ομωσ ετσι???αν του βαλω ομως αλλη ROM η εγγυηση παυει να ισχυει???
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καμια καλη εφαρμογη για facebook η οποια ομως να μην κολαει οπως αυτη που δινει η microsoft? αλλα να ειναι και αυτη πληρης.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα και εγω ποστ με την ρομ μου εδω στο myphone

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272426

 

 

υπαρχει καμια καλη εφαρμογη για facebook η οποια ομως να μην κολαει οπως αυτη που δινει η microsoft? αλλα να ειναι και αυτη πληρης. [/QUOtE]

 

για δοκιμασε αυτο

http://www.mosko.mobi/

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

@malias4

Και ένα κόλλημα είναι πολύ σοβαρό! Μου έχει τύχει αντίστοιχη περίπτωση με κόλλημα μετά από τηλεφώνημα και ενώ οδηγούσα! Άντε βρες το κινητό και βγάλε την μπαταρία!

 

Όχι δεν θα πάρω! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστω φιλε athanaso77 για την απαντηση!αλλα και στα ελληνικα θα εχει εγγυηση ομωσ ετσι???

 

Όχι γιατί τα ελληνικά τα περνούν στη συσκευή όπως τα περνάμε και εμείς εδώ στις αγγλικές συσκευές. Γιαυτό και πρότεινα να πάρεις την αγγλική. Εάν περάσεις εκ των υστέρων εσύ τα ελληνικά θα είσαι προσωρινά χωρίς εγγύηση αλλά θα μπορείς να επαναφέρεις την επίσημη αγγλική όποτε χρειαστεί να κάνεις χρήση της εγγύησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν μπαινω σε facebook τους ελληνικους χαρακτηρες μου τους εμφανιζει με "κουτακια"....Τι μπορει να φταιει ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν μπαινω σε facebook τους ελληνικους χαρακτηρες μου τους εμφανιζει με "κουτακια"....Τι μπορει να φταιει ?

 

Ευχαριστω.

 

 

Το πρόγραμμα που έχεις (ή είχες) βάλει για lockscreen...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα που έχεις (ή είχες) βάλει για lockscreen...

 

Εχω κανει προσφατα hard reset και νεα rom ελληνικη επισημη και δεν μου λεει κατι αυτο που λες...Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,Εβαλα ξαμα την Αρτεμις V11...Πολυ καλη αν και τραβαει ακομα πολυ ρευμα.Αλλα ολα δειχνουνε να δουλευουνε σωστα.

Το μονο προβλημα ειναι οτι στην Μανιλλα δεν μου εμφανιζει στον Οπερα της μικροφωτο απο καθε site...Επισης επειδη τα αγγλικα μου ειναι αθλια:lol: μπορουμε να βρουμε task bar για 6,5χ γιατι δεν βρισκω ακρη...Οτι και να περναω δεν παιζει...:(

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Ξαφνικά σταμάτησε να μου δείχνει εδώ και 5 μέρες το εορτολόγιο στο HTC sense!!Μου δείχνει μόνο το ημερολόγιο.Είχα κάνει εγκατάσταση το eortologio που ο φακελός του είναι 125kb και έχει τρία αρχειάκια.'Ετρεξα το eortologio.exe και μου έδειχνε κανονικά τις γιορτές μπροστά στο manilla.

Tι μπορεί να φταίει?Απο που το κάνω ακριβώς απεγκατάσταση δίοτι στη κατάργηση προγραμμάτων δεν υπάρχει.Μέσα απο τη regisrty να το κάνω?Αν ναι που είναι μπας και το ξανακάνω εγκατάσταση και λειτουργήσει κανονικά?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....

Παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να εγκαταστήσω την πασιέντζα και το bubble στο HD2...από ότι κατάλαβα υπάρχουνε στο HD2 αλλά δεν ξέρω πως να κάνω την διαδικασία...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...