Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετά από ένα hard reset, διαπίστωσα οτι μόλις κάνω αλλαγή του interface του HTC Sense σε ελληνικό σταματάνε οι ειδοποιήσεις στα μυνήματα (ούτε ήχος, ούτε δόνηση). Κάποιος άλλος νομίζω έχει ποστάρει την ίδια απωρεία (το διαπίστωσα μέσω google) αλλά δεν κατάφερα να βρω το ποστ. Έχει κάποιος να προτίνει κάτι? Ευχαριστώ.

 

Αν διαβαζες το πρωτο ποστ θα εβρισκες την απαντηση!

Ριξε μια ματια εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2982086

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
φιλε μου ειναι η 2η φορα που το κανεις αυτο,να προτεινεις δλδ λαθος ρομ στα μελη του φορουμ...η συγκεκριμενη ρομ,για αλλη μια φορα θα σε ρωτησω,απο που και ως που ειναι η πιο γρηγορη και απο που το συμπερανες;

που το στηριζεις;ετσι για να δουμε πως σκεφτεσαι...γιατι και την προηγουμενη φορα που το εκανες,η ρομ που προτεινες ηταν απαραδεκτη και δεν μπορουσε να συναγωνιστει σε ταχυτητα,οπως λες,ουτε καν την OEM ρομ της htc....την οποια μονο αργη δεν μπορει να την χαρακτηριζει καποιος....

 

Δημήτρη δεν είναι κακό να έχουν διαφορετική άποψη από τη δική σου. Ας μην κρίνουμε ο ένας τον άλλο. Ο καθένας ξέρει να διαβάζει και είναι σε θέση να κρίνει.

 

Επίσης, όπως γνωρίζεις απαγορεύεται εντελώς η αναφορά σε site με παράνομο λογισμικό άσχετα με το εάν δίνεις link ή όχι. Δεν βρίσκω λόγο να ψάχνουμε τέτοια μηνύματα πια, το έχουμε χιλιοπει. Ευχαριστώ.

 

Γιαννη μια μικρη παρατηρηση για το πρωτο ποστ

 

τα λινκ για τα

16/20 shortcuts for Manila 2.5

Co0kie's Home Tab - Extended QuickLinks, Appointments and More

 

ειναι το ιδιο πραγμα οποτε αν θες αφαιρεσε το ενα απο τα δυο....

 

Διορθώθηκε.

 

μπορει καποιος να μου δωσει ενα link για το last ROM update στα αγγλικα ομως?

εχω αγορασει συσκευη με ελληνικο ROM και δε μπορω να κανω upgrade σε αγγλικο.

 

Δες στο πρώτο post.

 

κατι ψιλο lugs κ καποιες καυστερησεις στιγμιαιες δεν αφηνουν και τα καλυτερα συναισθηματα....

θα δουμε στην πορεια...

 

Οφείλεται στην beta έκδοση του λειτουργικού (2.07) που χρησιμοποιεί ο kwbr.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα το BSBWeaks αλλα οταν παω να το ανοιξω μετα την εγκατασταση και μετα απο ανοιγικλεισμα της συσκευης...βγαζε μηνυμα απαιτειτε νεοτερη εκδοση του Microsoft net που ειναι εγκατεστημενη σε αυτη την συσκευη.Τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Mα πρώτη εκτίμηση για την μπαταρία με radio 2.08

 

Με 2.07 και topix 1.2 το έβγαζα από το φορτιστή στις 12 με 1 τα μεσάνυχτα και το πρωί λίγο πριν τις 7 η μπαταρία ήταν 98 με 97%

Με 2.08 και topix 1.3 το έβγαλα στις 00.45 και σήμερα στις 7.30 είχε φθάσει στο 98%

Με on phone οι δοκιμές

 

Πάνω κάτω τα ίδια.

 

 

Καλημέρα και να περάσετε καλά :)

 

@athanasiosm

 

Φίλε μου θες το net framework 3.5, σε μια πρόχειρη αναζήτηση που έκανα, το βρήκα εδώ http://www.modaco.com/content/windows-mobile-news/265615/how-to-install-and-use-net-compact-framework-3-5-without-upgrading-your-rom/ (κατέβασε το δεύτερο αρχειο)

Edited by argam
Link to comment
Share on other sites

Mα πρώτη εκτίμηση για την μπαταρία με radio 2.08

 

Με 2.07 και topix 1.2 το έβγαζα από το φορτιστή στις 12 με 1 τα μεσάνυχτα και το πρωί λίγο πριν τις 7 η μπαταρία ήταν 98 με 97%

Με 2.08 και topix 1.3 το έβγαλα στις 00.45 και σήμερα στις 7.30 είχε φθάσει στο 98%

Με on phone οι δοκιμές

 

Τα ιδια ειναι πανω κατω οντως και δεν περιμενα και καμια διαφορα να σου πω την αληθεια.. Η ρομ μεχρι τωρα το ιδιο σταθερη και το ραδιο φαινεται εξισου αξιοπιστο.

 

p.s Δεν θυμαμαι αν το ειχα δει εδω ή στο xda. Λογω ασυμβατοτητας της γραμματοσειρας, θυμαται κανεις ποια/ποιες πρεπει να βαλουμε για να μπορεσουμε να δουμε τις επαφες σωστα;

Απο λαλακια μου ξεχασα να κανω backup γιατι ξαναπερασα τα 7, και βαριεμαι να καθομαι να τις ξαναφτιαχνω.. :/

Edited by orbitech
Link to comment
Share on other sites

εχω πρόβλημα δεν μπορώ να συνδεθώ με το internet. από WiFi κανένα πρόβλημα. μέσω της κοσμοτε όμως δεν μπορώ. what's up εχω. τι να κάνω?

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

εχω πρόβλημα δεν μπορώ να συνδεθώ με το internet. από WiFi κανένα πρόβλημα. μέσω της κοσμοτε όμως δεν μπορώ. what's up εχω. τι να κάνω?

 

μολις το δοκιμασα και εμενα δεν μπορει να συνδεθει μεσω whats up φιλε μου..πιστευω οτι ειναι θεμα παροχου,μαλλον θα χρειαστει να τους παρεις τηλ...:)

 

παντως,αν δεν το ξερεις,δεν σε συμφερει με τπτ να συνδεεσε μεσω whats up,cosmokarta κλπ στο ιντερνετ,μιας και οι χρεωσεις δεν ειναι καθολου ευκαταφρονητες...

 

κοιταξε αν μπορεις να ενεργοποιησεις καποιο data plan ωστε να σου ερχεται πολυ φθηνοτερα η πλοηγηση στο ιντερνετ,μεσω 3G/gprs :)

 

Τα ιδια ειναι πανω κατω οντως και δεν περιμενα και καμια διαφορα να σου πω την αληθεια.. Η ρομ μεχρι τωρα το ιδιο σταθερη και το ραδιο φαινεται εξισου αξιοπιστο.

 

p.s Δεν θυμαμαι αν το ειχα δει εδω ή στο xda. Λογω ασυμβατοτητας της γραμματοσειρας, θυμαται κανεις ποια/ποιες πρεπει να βαλουμε για να μπορεσουμε να δουμε τις επαφες σωστα;

Απο λαλακια μου ξεχασα να κανω backup γιατι ξαναπερασα τα 7, και βαριεμαι να καθομαι να τις ξαναφτιαχνω.. :/

 

Δημητρη αυτο που παρατηρησα στην 1.3,ειναι οτι η μαγνητοφωνηση της 2ης φωνης ειναι απλα τελεια :confused:

 

θα δοκιμασω και μεσω handsfree/bluetooth να δω αν εχει αλλαξει τπτ:)

 

αν και πρεπει μαλλον να το αποδεχτουμε,οτι ετισ (μεσω handsfree/bl) δεν θα εχουμε καμια καταγραφη φωνης,λογω ελειψης hardware :O

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη αυτο που παρατηρησα στην 1.3,ειναι οτι η μαγνητοφωνηση της 2ης φωνης ειναι απλα τελεια :confused:

 

θα δοκιμασω και μεσω handsfree/bluetooth να δω αν εχει αλλαξει τπτ:)

 

αν και πρεπει μαλλον να το αποδεχτουμε,οτι ετισ (μεσω handsfree/bl) δεν θα εχουμε καμια καταγραφη φωνης,λογω ελειψης hardware :O

 

Δεν το εχω δοκιμασει μεχρι στιγμης και δεν εχω αποψη..

Παντως radio 2.08.50.08_2, 2.07 xip and drivers και manila 2.5.19211619.0 ειναι για μενα οτι καλυτερο.. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το εβαλα το BSBWeaks αλλα οταν παω να το ανοιξω μετα την εγκατασταση και μετα απο ανοιγικλεισμα της συσκευης...βγαζε μηνυμα απαιτειτε νεοτερη εκδοση του Microsoft net που ειναι εγκατεστημενη σε αυτη την συσκευη.Τι να κανω?

 

Να βάλεις αυτό... NETCFv35.wm.armv4i.cab

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για windows 7 έχουμε κανένα νέο?:clap:

 

ξεκινα να διαβαζεις εκει,που εχει αναλυθει αρκετα το θεμα :lol:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=254257&page=458

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

http://www.microsoft.com/presspass/presskits/windowsphone/videogallery.aspx

 

και εδώ

 

από ρο βίντεο βλέπουμε ποσο μπροστά είναι το Htc HD2 τελικά.

εμένα μου άρεσαν τα 7 άρια . καλά θα είναι.

τελικά όμως το πρόβλημα όπως και τώρα εντοπίζετε περισσότερο

στις υπηρεσίες (ίντερνετ και ταχύτητας) άντε να δούμε και να ελπίσουμε σε καλύτερες μέρες.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της «Τροποποίησης» ή της «Πολλαπλής Παράθεσης».
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ταραμοσαλοτοποιημενοι φιλοι μου!!

 

Ερωτηση: Ραδιο μπορω να περασω με SSPL ή πρεπει να κανω HSPL?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να μου δώσει καποιος τα φώτα του, το HD2 παίζει divx όπως το Omnia i8000, και το καρφάκι του δουλεύει σαν tv-out; Αν ναι, να δώσω το ι8000 γιατί είναι χαρακτηριστικά αργό !
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να μου δώσει καποιος τα φώτα του, το HD2 παίζει divx όπως το Omnia i8000, και το καρφάκι του δουλεύει σαν tv-out; Αν ναι, να δώσω το ι8000 γιατί είναι χαρακτηριστικά αργό !

 

Το HD2 παιζει divx με 3rd party application οπως o Core Player. Δεν εχει TV out!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ταραμοσαλοτοποιημενοι φιλοι μου!!

 

Ερωτηση: Ραδιο μπορω να περασω με SSPL ή πρεπει να κανω HSPL?

 

καλησπερα :D

μονο με hspl Βαγγελη :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Τα ραδιο 2.08.50.05 και 2.08.50.08_2 ειναι διαφορετικα? Δημητρη με ποιο να παιδευτω?

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Εγω ξαναγυρισα στην 1.2 παιδια.

Δεν με ενθουσιασε η 1.3 κατι δεν μου αρεσε σ αυτη την ρομ που εχει να κανει με την ταχυτητα του manila συν οτι ειχα προβληματα με τον dialer πριν περασω το 2.08 radio.

 

Τα series 7 δεν με ενθουσιαν προτιμω το Leo μου με το manila

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Τα ραδιο 2.08.50.05 και 2.08.50.08_2 ειναι διαφορετικα? Δημητρη με ποιο να παιδευτω?

 

καλησπερα Αλεξη :)

εγω το 2.08.50.05 δουλευω και ειμαι μεχρι στιγμης ευχαριστημενος.

αλλα με την topix 1.3.

με την 1.2 χρησιμοποιησε το 2.07:)

 

φυσικα το καλυτερο θα ηταν να τα δοκιμασεις και να αποφασισεις μονος σου ;)

 

Εγω ξαναγυρισα στην 1.2 παιδια.

Δεν με ενθουσιασε η 1.3 κατι δεν μου αρεσε σ αυτη την ρομ που εχει να κανει με την ταχυτητα του manila συν οτι ειχα προβληματα με τον dialer πριν περασω το 2.08 radio.

 

Τα series 7 δεν με ενθουσιαν προτιμω το Leo μου με το manila

 

Κωστα και μενα εκει με βλεπω....ακομη δεν εχω προβληματα με την 1.3 αλλα δεν ειναι και αυτο που θα μπορουσε να ηταν,η τουλαχιστον που θα περιμεναμε να ηταν:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

με την 1.2 χρησιμοποιησε το 2.07:)

 

Δημητρη εννοεις το Leo_RADIO_15.31.50.07U_2.07.51.05 ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δημητρη εννοεις το Leo_RADIO_15.31.50.07U_2.07.51.05 ?

 

ναι φιλε μου αυτο

 

Leo_RADIO_2.07.51.05.02.rar

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Τα series 7 δεν με ενθουσιαν προτιμω το Leo μου με το manila

 

και εμένα αλλά μη βιαζόμαστε... κάτσε να βγουν με το καλό και βλέπουμε...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Task manager απο το x2 που δουλευει πολυ καλα σε original and cooked roms

win 6.5

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=614172

download το τριτο cab

X2 TaskManager WM 6.5.0 LEO-stock.cab (1,013.6 KB, 870 views)

Link to comment
Share on other sites

Εχω την ελληνική 1.66.Εχει δοκιμάσει να ανεβάσει κάποιος video από την κάμερα στο youtube με την ενσωματωμένη εφαρμογή;Σε μένα φτάνει στο 99% και μετά πετάει σφάλμα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...