Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφαιρέθηκε το post του Δημήτρη (tsipistri) σχετικά με το ελληνικό πληκτρολόγιο μιας και δεν δούλευε, ύστερα από δική του προτροπή. Φυσικά αφαιρέθηκε και η συζήτηση που ακολούθησε σχετικά με αυτό.

 

(Είμασε σε αναμονή για ότι νεότερο...)

 

Μήπως στο cab file επιλέγει το πληκτρολόγιο σαν default input method?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως στο cab file επιλέγει το πληκτρολόγιο σαν default input method?

 

Δε νομίζω να είναι αυτό το πρόβλημα, μοιράσου μαζί μας τή σκεψη σου όμως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οκ,θοδωρη και παρεπιπτοντως ευχαριστουμ

ε για την διορθωση του ανιμεισιον του ρολογιου στο μανι.α.

ηταν κουραστικο, τωρα ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να είναι αυτό το πρόβλημα, μοιράσου μαζί μας τή σκεψη σου όμως.

 

Μόλις επιχείρησα να το κάνω με το Finger kbd και μόλις προχώρησα στο πρώτο μου hard reset.

Τονίζω πως το συγκεκριμένο πληκτρολόγιο δουλεύει μια χαρά κατά τα άλλα..

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να είναι αυτό το πρόβλημα, μοιράσου μαζί μας τή σκεψη σου όμως.

 

Επίσης του πληκτρολόγιο του panosha που χρησιμοποιούσα σε όλες τις cooked rom 6.5 δε δουλεύει, μετά την εγκατάστασή του θέλει hard reset!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

To πρώτο αρνητικό που βρήκα, δυστυχώς επαναφορά σε manilla με Αγγλικά...:(

Μιλάω για την μη ειδοποίηση ούτε με ήχο ούτε με δόνηση σε εισερχόμενο sms.

 

H λύση όπως μου την έδωσε ο Δημήτρης ο tsipistri:)

Αντιγράφετε τα αρχεία χύμα στον φάκελο windows και voila έχετε ειδοποίηση στα εισερχόμενα sms με Ελληνικό manilla.:cool:

 

Για να μη χαθεί η πληροφορία αν γίνεται κάποιος mod να το βάλει στο πρώτο post.

Η αναφορά πρέπει να γίνει στο όνομα του tsipistri,

εγώ απλά το δοκίμασα-τέσταρα.:O

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@sb68s:

Οι cooked ROM που αναφέρεσαι προφανώς θα είχαν το topaz keyboard γιαυτό και δουλεύουν τα ελληνικά του panosha. To Leo δεν έχει το ίδιο και γιαυτό δεν δουλεύει.

 

Για να μη χαθεί η πληροφορία αν γίνεται κάποιος mod να το βάλει στο πρώτο post.

 

done

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οπότε έχουμε το finger και προχωράμε, με την αναζήτηση επαφών στα ελληνικά δεν μπορεί γίνει κάτι παρά μόνο αν γυρίσουμε το manila στα ελληνικά με τη γνωστή αλλαγή στη registry?

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη έκανες ένα λαθάκι στο πρώτο ποστ...:O

Το rar περιέχει αρχεία για να δουλεύουν τα notifications σε Ελληνικό manilla.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να είναι αυτό το πρόβλημα, μοιράσου μαζί μας τή σκεψη σου όμως.

 

Λοιπόν κατέβασα και έριξα μια ματιά στο cab file.

Νομίζω ότι το πρόβλημα είναι το αρχείο ezinput.dll. Αν αφαιρεθεί, ώστε να χρησιμοποιηθεί το αυτούσιο dll του leo, τότε το πληκτρολόγιο θα δουλέψει κανονικά.

Δυστυχώς δεν έχω χρόνο να το δοκιμάσω αυτή τη στιγμή.

Αν κάποιος βιάζεται και έχει χρόνο μπορεί να το δοκιμάσει και να μας πει

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι κατι εχουμε ξεχασει.

 

Οτι δεν ειναι ΟΛΟΙ οι χρηστες heavy users.

 

Καποιος που παιρνει το iphone , θα το παρει για browsing, email και τηλεφωνα.

 

Καποιος που θα παρει το leo , θα το παρει για τους ιδιους περιπου λογους.

 

Δεν θα το σπασουν ολοι το αι φον , οπως δε θα τρεξουν να περασουν ολοι cooked roms στο leo.

 

Θα μεινουν με τα βασικα γιατι απλα θελουν τα ουσιαστικα για αυτους.

 

Οποτε καλο θα ητανε να δωθει μια απαντηση και για οσους δεν ξερουν τι ειναι jailbreak, cooked roms , xda και ολα τα αλλα που για εμας ειναι ευνοητα.

 

Εχω αδικο?

 

Γιατι καλα ολα αλλα πραγματικα η συσκευη θα πουλησει και μαλιστα πολυ.

Αφου διαβασαμε τα ουσιαστικα, ας διαβασουμε και σε πιο πρακτικο επιπεδο.

 

γιατι πχ το omnia I , πουλησε ακομα και σε γυναικες που το αγοραζαν απλα γιατι τους αρεσε και δεν ακουστηκαν και παραπονα?

 

 

Οποτε αν καποιος εχει ορεξη να τα συγκρινει σε ενα πιο light επιπεδο βημα βημα, νομιζω θα ηταν πολυ θετικο για ολους μας .

:X
Link to comment
Share on other sites

να αγιάσει το χέρι σου mplip^ :)

επίσης θα ήθελα να προτείνω εαν βεβαια είναι εφικτό από τον mod(athanaso77):)όταν μπαίνει κάτι καλο(tips and tricks)να μεταφέρετε στο πρώτο post.αφού παρακολουθείτε το θέμα γιατί να παιδευόμαστε και να ψάχνουμε σε αμέτρητα post και σελίδες:)

το ξανά γράφω πάλι εάν είναι εφικτό κάτι τέτοιο :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιάννη έκανες ένα λαθάκι στο πρώτο ποστ...:O

Το rar περιέχει αρχεία για να δουλεύουν τα notifications σε Ελληνικό manilla.

 

Αυτά κάνουν οι βιασύνες!

 

Thanks for the note! ;)

 

επίσης θα ήθελα να προτείνω εαν βεβαια είναι εφικτό από τον mod(athanaso77):)όταν μπαίνει κάτι καλο(tips and tricks)να μεταφέρετε στο πρώτο post.αφού παρακολουθείτε το θέμα γιατί να παιδευόμαστε και να ψάχνουμε σε αμέτρητα post και σελίδες:)

το ξανά γράφω πάλι εάν είναι εφικτό κάτι τέτοιο :)

 

Για αρχή είναι μια καλή ιδέα. Δεν έχω πρόβλημα να βοηθήσω σε αυτό, αρκεί να βοηθήσετε και εσείς, εννοώντας να το ετοιμάζετε και να το περνάω. :rolleyes:

 

Μελλοντικά και εάν μαζευτούν πολλά... ίσως κάνουμε κάτι διαφορετικό. ;)

 

Λοιπόν κατέβασα και έριξα μια ματιά στο cab file.

Νομίζω ότι το πρόβλημα είναι το αρχείο ezinput.dll. Αν αφαιρεθεί, ώστε να χρησιμοποιηθεί το αυτούσιο dll του leo, τότε το πληκτρολόγιο θα δουλέψει κανονικά.

Δυστυχώς δεν έχω χρόνο να το δοκιμάσω αυτή τη στιγμή.

Αν κάποιος βιάζεται και έχει χρόνο μπορεί να το δοκιμάσει και να μας πει

Δοκίμασε το και μας ενημερώνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι....εμένα που με ενδιαφέρει να έχω αγγλικά στη συσκευή (που έτσι και αλλιώς θα έχει --> Expansys) αλλά ελληνικό πληκτρολόγιο και ελληνικό ψάξιμο στα contacts, τί είναι προτιμότερο να κάνω από πλευράς προγραμμάτων. Τί/ποια να περάσω? Επίσης, καιρό από που "κατεβάζετε" από το default location?

Ευχαριστώ!

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να ρωτήσω κάτι....εμένα που με ενδιαφέρει να έχω αγγλικά στη συσκευή (που έτσι και αλλιώς θα έχει --> Expansys) αλλά ελληνικό πληκτρολόγιο και ελληνικό ψάξιμο στα contacts, τί είναι προτιμότερο να κάνω από πλευράς προγραμμάτων.

 

Τι εννοείς να κάνεις "από πλευράς προγραμμάτων"; Δεν έχει σχέση αυτό με τη γλώσσα του μενού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να το ξαναπω γατί μάλλον δεν το είπα καλά....δεν θέλω menu ελληνικά, ποτέ δεν τα χρησιμοποιώ... θέλω όμως ελληνικό keyboard και ελληνικό search στα contacts... ποιά προγράμματα ξέρουμε ότι παίζουν καλά γι' αυτό που θέλω....π.χ. τώρα έχω fingerkeyboard και pocketCM contacts με κάποιο iPhone-like skin (αυτά πριν βάλω SPB Mobile shell)... εδώ τί ξέρουμε ότι παίζει καλά?
There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το fingerkeyboard παίζει εδώ. Σε λίγες μέρες πιστεύω πως θα έχουμε ελληνικά και στα αγγλικά πληκτρολόγια της HTC. Οι πρώτες προσπάθειες έχουν αρχίσει.

 

Για ελληνική μπάρα στις επαφές των Windows μπορείς να βάλεις το RandomAccess (για τη συσκευή σου είναι η WVGA version).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το fingerkeyboard παίζει εδώ. Σε λίγες μέρες πιστεύω πως θα έχουμε ελληνικά και στα αγγλικά πληκτρολόγια της HTC. Οι πρώτες προσπάθειες έχουν αρχίσει.

 

Για ελληνική μπάρα στις επαφές των Windows μπορείς να βάλεις το RandomAccess (για τη συσκευή σου είναι η WVGA version).

 

thanks athanaso .... για το πληκτρολόγιο από xda-dev ή από εμάς κάποιος?

το randomaccess το είχα ξεχάσει....σωστός!

 

Επίσης για κάτι που έλεγε ο zaharakis για προβληματα που είχε με τη γραφή σε opera και αλλού.... καλό είναι να κάνετε ένα align

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για το πληκτρολόγιο από xda-dev ή από εμάς κάποιος?

 

Ας γίνει με το καλό και τα εύσημα θα πάνε εκεί που είναι να πάνε! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίδες...λίγο άσχετο, αλλά τι παίζει με αυτό? http://htcdevs.nstars.org/forum-f1/topic-t1.htm#1

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Τι έγινε εδώ ρε παιδιά?:shock::shock: Θα μας αφήσουνε καθόλου να ηρεμήσουμε ή θα τρελαθούμε τελείως?:dizzy: Αν είναι να κυκλοφορήσει στα τέλη του άλλου μήνα πρέπει να βιαστούμε. Πότε θα ανοίξουμε δικό του θέμα, πότε θα το κουβεντιάσουμε, πότε θα ψωνίσω καινούργια ρούχα να το υποδεχθώ, πότε θα προλάβουμε, δεν μπορώ πνίγομαι:heat::w00t: Παρακαλώ τους mods αν ισχύει αυτή η πληροφορία να ανοίξετε καινούργιο θέμα και αν δεν ενδιαφέρει άλλους θα μιλάω μόνος μου δεν έχω πρόβλημα.:D Μόνο γρήγορα δεν προλαβαίνουμε:p

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν έχουμε στοιχεία που να αποδεικνύουν την ύπαρξη αυτής της συσκευής.

 

Τέλος το off topic.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Δοκίμασε το και μας ενημερώνεις.

 

Κάποια στιγμή αν έχω χρόνο θα το δοκιμάσω. Αλλά επειδή δε χρειάζομαι ελληνικά και επειδή ο χρόνος μου είναι λίγος δεν ξέρω πότε θα το κάνω. Αν για κάποιον όμως είναι απαραίτητα τα ελληνικά στο πληκτρολόγιο της htc μπορεί να test-άρει να αφαιρέσει το ezinput.dll από το cab.

Link to comment
Share on other sites

Το fingerkeyboard παίζει εδώ. Σε λίγες μέρες πιστεύω πως θα έχουμε ελληνικά και στα αγγλικά πληκτρολόγια της HTC. Οι πρώτες προσπάθειες έχουν αρχίσει.

 

Για ελληνική μπάρα στις επαφές των Windows μπορείς να βάλεις το RandomAccess (για τη συσκευή σου είναι η WVGA version).

 

να το βάλουμε και αυτό στο πρώτο post αγαπητέ mod μιας και τα 2 βασικά θεματάκια που έχουν οι χρηστες με αγγλική συσκευή είναι το πληκτρολόγιο και οι επαφές??:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...