Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα έχουμε επίσημο Ελληνικό.....http://www.htc.com/gr/ :)

 

Αυτός ήταν ο λόγος. Η επικείμενη έναρξη λειτουργίας του Ελληνικού τμήματος του site για να δημοσιευθεί σ΄αυτό αντί στο Europe.

Edited by elti
Link to comment
Share on other sites

Εάν η συσκευή είναι σφραγισμένη δεν έχεις φόβο. Εξάλλου, εάν αγοράσεις μια συσκευή για καινούργια, δεν μπορούν να σου δώσουν μεταχειρισμένη, ούτε και να προσπαθήσουν να σε κοροϊδέψουν. Κανονικό κατάστημα είναι, δεν το αγοράζεις από το δρόμο.

 

Σχετικά με την μεγάλη διαφορά στην τιμή των ελληνικών με τις αγγλικές συσκευές, αυτό είναι κάτι που μόνο στην Ελλάδα συμβαίνει!

Κι εγώ από eXpansys το πήρα το HD2 μου και όλα είναι ΟΚ μέχρι τώρα, αλλά θέλω να επισημάνω ότι το κουτί του ΔΕΝ ήταν σφραγισμένο! Υπήρχε σφραγίδα στο κουτί του αλλά ήταν πολύ προσεκτικά κομμένη (με κοπίδι). Τα πράγματα (συσκευή και αξεσουάρ) φαίνονταν ολοκαίνουρια, με όλα τα προστατευτικά τους και το μονωτικό μέσα στην μπαταρία κτλ. Το παράξενο είναι ότι μέσα στο κουτί περιεχόταν αχρησιμοποίητη αυτοκόλλητη αυθεντική σφραγίδα της HTC με την οποία μπορώ τώρα να σφραγίσω το κουτί μόνος μου! :confused:

 

Για να είμαι ειλικρινής με χάλασε λίγο αυτό με την ασφράγιστη συσκευασία και δεν το περίμενα από την eXpansys, αλλά επειδή όλα φαίνονται ολοκαίνουρια και χωρίς κανένα πρόβλημα δεν ήθελα να μπω στη διαδικασία να το επιστρέψω (απόστολή στη Γαλλία, αναμονές κτλ.). Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά...

 

Για όσους αγόρασαν το HD2 τους από eXpansys, σας ήρθε σφραγισμένο;

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από eXpansys το πήρα το HD2 μου και όλα είναι ΟΚ μέχρι τώρα, αλλά θέλω να επισημάνω ότι το κουτί του ΔΕΝ ήταν σφραγισμένο! Υπήρχε σφραγίδα στο κουτί του αλλά ήταν πολύ προσεκτικά κομμένη (με κοπίδι). Τα πράγματα (συσκευή και αξεσουάρ) φαίνονταν ολοκαίνουρια, με όλα τα προστατευτικά τους και το μονωτικό μέσα στην μπαταρία κτλ. Το παράξενο είναι ότι μέσα στο κουτί περιεχόταν αχρησιμοποίητη αυτοκόλλητη αυθεντική σφραγίδα της HTC με την οποία μπορώ τώρα να σφραγίσω το κουτί μόνος μου! :confused:

 

Για να είμαι ειλικρινής με χάλασε λίγο αυτό με την ασφράγιστη συσκευασία και δεν το περίμενα από την eXpansys, αλλά επειδή όλα φαίνονται ολοκαίνουρια και χωρίς κανένα πρόβλημα δεν ήθελα να μπω στη διαδικασία να το επιστρέψω (απόστολή στη Γαλλία, αναμονές κτλ.). Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά...

 

Για όσους αγόρασαν το HD2 τους από eXpansys, σας ήρθε σφραγισμένο;

 

Ναι εμενα προσωπικα ηρθε σφραγισμενο!

 

Πολυ καλη κινηση το Ελληνικο site της HTC.

Δειχνει οτι εχει σκοπους για περεταιρω επεκταση και νομιζω οτι σιγα σιγα θα παρει μεγαλο μεριδιο της αγορας. Ειδικα με τα Android που ετοιμαζει.

 

Εχουν ποιοτητα οι συσκευες της κατι που πολλοι αλλοι κατσκευαστες εχουν ξεχασει τι παει να πει.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι εμενα προσωπικα ηρθε σφραγισμενο!

Βαγγέλη να σε ρωτήσω, το πήρες από eXpansys.GR ή eXpansys.UK; Πλήρωσες προκαταβολικά ή με αντικαταβολή;

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα οταν παω να κατεβασω το τελευταιο ROM (2010-01-25) μου βγαζει το εξης μυνημα:

 

Sorry, this software download is not suitable for your device.

 

Αγορασα το HD2 απο το πλαισιο προχθες και ειναι ελληνικο. Ξερει κανεις τι παιζει?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα οταν παω να κατεβασω το τελευταιο ROM (2010-01-25) μου βγαζει το εξης μυνημα:

 

Sorry, this software download is not suitable for your device.

 

Αγορασα το HD2 απο το πλαισιο προχθες και ειναι ελληνικο. Ξερει κανεις τι παιζει?

 

Ευχαριστω

 

 

Άλλαξε την χώρα σε Ελλάδα για να κατεβάσεις την σωστή ρόμ.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

 

καποιο θεμα που εχεις βαλει φιλε μου του sence σου κανει αυτο το προβλημα....

 

γενικα μην δοκιμαζετε νεα themes χωρις να εχετε πρωτα απεγκαταστησει οποιο τυχον,προηγουμενο εχετε στο τηλ σας ;)

 

την καλημερα μου σε ολους :)

 

δεν εχω βαλει τιποτα ουτε εχω αλλαξει προς το παρων ετσι παιζω με το κινητο να το συνηθισω και θα δω αμα θα το δουλεψω.. ξαφνικα μου παρουσιαστηκε αυτο το προβλημα.. τωρα που ειπες sense μου βγαζει μερικες φορες οτι γινεται ρυθμιση του HTC Sense αυτο τι ειναι? και πως το βγαζω? η δεν πρεπει να το βγαλω?

Link to comment
Share on other sites

Μια άλλη λύση είναι να αλλάζεις το πληκτρολόγιο της htc σε κάποιο άλλο πριν ανοίξεις το igo

 

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω...πέρασα το αρχείο που δίνεις αλλά μου κάνει το ίδιο πράγμα.

Έχω την rom την ελληνική και το πληκτρολόγιο το δικό του, αλλά πέρα από το aaaaa που βγάζει δεν μου δίνει το πληκτρολόγιο καθόλου.

Και έκανα και την αλλαγή στη ρύθμιση του πίσω φωτισμού, αλλά τίποτα.....

Μήπως να βάλω άλλο πληκτρολόγιο;;;;

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Πρόσβαση στις αγγελίες έχουν μόνο οι τουλάχιστον 100 μέρες εγγεγραμμένοι χρήστες και με τουλάχιστον 150 μηνύματα. Αγγελίες επιτρέπονται αποκλειστικά εκεί.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω...πέρασα το αρχείο που δίνεις αλλά μου κάνει το ίδιο πράγμα.

Έχω την rom την ελληνική και το πληκτρολόγιο το δικό του, αλλά πέρα από το aaaaa που βγάζει δεν μου δίνει το πληκτρολόγιο καθόλου.

Και έκανα και την αλλαγή στη ρύθμιση του πίσω φωτισμού, αλλά τίποτα.....

Μήπως να βάλω άλλο πληκτρολόγιο;;;;

 

[device]

type="ALIAS_TOUCH HD"

sdcard_dsk_num=7

 

Mε το παραπάνω λύνεται το πρόβλημα που περιγράφεις.

Αν συνεχίζεται σβήσε τον φάκελο save, θα δημιουργηθεί εκ νέου ο φάκελος στην επόμενη εκκίνηση του iGO.

Aν εξακολουθεί είναι επειδή για κάποιο λόγο έχεις κάνει κάτι λάθος και δεν σου διαβάζει το sys.txt

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από eXpansys το πήρα το HD2 μου και όλα είναι ΟΚ μέχρι τώρα, αλλά θέλω να επισημάνω ότι το κουτί του ΔΕΝ ήταν σφραγισμένο! Υπήρχε σφραγίδα στο κουτί του αλλά ήταν πολύ προσεκτικά κομμένη (με κοπίδι). Τα πράγματα (συσκευή και αξεσουάρ) φαίνονταν ολοκαίνουρια, με όλα τα προστατευτικά τους και το μονωτικό μέσα στην μπαταρία κτλ. Το παράξενο είναι ότι μέσα στο κουτί περιεχόταν αχρησιμοποίητη αυτοκόλλητη αυθεντική σφραγίδα της HTC με την οποία μπορώ τώρα να σφραγίσω το κουτί μόνος μου! :confused:

 

Για να είμαι ειλικρινής με χάλασε λίγο αυτό με την ασφράγιστη συσκευασία και δεν το περίμενα από την eXpansys, αλλά επειδή όλα φαίνονται ολοκαίνουρια και χωρίς κανένα πρόβλημα δεν ήθελα να μπω στη διαδικασία να το επιστρέψω (απόστολή στη Γαλλία, αναμονές κτλ.). Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά...

 

Για όσους αγόρασαν το HD2 τους από eXpansys, σας ήρθε σφραγισμένο;

 

Εμένα η συσκευασία ήρθε όπως ακριβώς την περιγράφεις (προσεκτικά κομμένη με λεπίδι) αλλά ήταν όλα αχρησιμοποίητα μέσα στο κουτί και το τηλέφωνο εδώ και τρεις μήνες δεν έχει κανένα πρόβλημα (χρησιμοποιώντας και το εξαιρετικό πληκτρολόγιό σου)!:lol:

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη να σε ρωτήσω, το πήρες από eXpansys.GR ή eXpansys.UK; Πλήρωσες προκαταβολικά ή με αντικαταβολή;

 

Απο expansys.gr. Πλεον δε σε αφηνει απο uk. Πληρωσα με καρτουλα γιατι το ειχα κανει προπαραγγελια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια εμενα οταν παω να κατεβασω το τελευταιο ROM (2010-01-25) μου βγαζει το εξης μυνημα:

 

Sorry, this software download is not suitable for your device.

 

Αγορασα το HD2 απο το πλαισιο προχθες και ειναι ελληνικο. Ξερει κανεις τι παιζει?

 

Ευχαριστω

 

Κατέβασε την τελευταία από εδώ... http://www.htc.com/gr/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=2&dl_id=863

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η xlite του Κακο-miri ξεκινάει με 160 mb free storage ενώ η πλήρης του Kwbr 210 mb μετά το φλασάρισμα. Αυτό σημαίνει σωστή διαχείρηση μνήμης.

Ηθελα να σε ρωτήσω Δημήτρη "σ'αυτή που δίνεις", το αρχείο \content\dem\Europe_Nasa.dem που πιάνει 257 mb από τα 450 του προγράμματος είναι απαραίτητο;

Σ'ευχαριστώ και για την απάντηση και γι'αυτό που έδωσες ακόμη μια φορά και στα ελληνικά.

Τακη,απαντησε ο Γιαννης,ολη η ποιοτητα της αποδοσης των χαρτων ειναι αυτο το αρχειο..ανσε καει ο χωρος,σβηστο,το προγραμμα παλι θα δουλευει,αλλα...

δοκιμασε το μονος σου και αποφασιζεις τι σου αρεσει πιο πολυ.

εγω παντως το θεωρω απαραιτητο για μενα :)

 

οσο για οσους θεωρουν "ταχυτερες ρομς " αυτες του miri..

δοκιμαστε να κανετε μια βολτα στον φακελο windows,να ανοιξετε ενα back up αρχειο σας,να αλλαξετε μεσα στον φακελο windows την προβολη απο name σε (πχ) type ....... και τα ξαναλεμε

 

Κι εγώ από eXpansys το πήρα το HD2 μου και όλα είναι ΟΚ μέχρι τώρα, αλλά θέλω να επισημάνω ότι το κουτί του ΔΕΝ ήταν σφραγισμένο! Υπήρχε σφραγίδα στο κουτί του αλλά ήταν πολύ προσεκτικά κομμένη (με κοπίδι). Τα πράγματα (συσκευή και αξεσουάρ) φαίνονταν ολοκαίνουρια, με όλα τα προστατευτικά τους και το μονωτικό μέσα στην μπαταρία κτλ. Το παράξενο είναι ότι μέσα στο κουτί περιεχόταν αχρησιμοποίητη αυτοκόλλητη αυθεντική σφραγίδα της HTC με την οποία μπορώ τώρα να σφραγίσω το κουτί μόνος μου! :confused:

 

Για να είμαι ειλικρινής με χάλασε λίγο αυτό με την ασφράγιστη συσκευασία και δεν το περίμενα από την eXpansys, αλλά επειδή όλα φαίνονται ολοκαίνουρια και χωρίς κανένα πρόβλημα δεν ήθελα να μπω στη διαδικασία να το επιστρέψω (απόστολή στη Γαλλία, αναμονές κτλ.). Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά...

 

Για όσους αγόρασαν το HD2 τους από eXpansys, σας ήρθε σφραγισμένο;

δυστυχως εχω παραλαβει παλιοτερα και εγω ενα τηλ απο expancys gr ανοιχτο και ειχα χαλαστει ασχημα...τους το ειχα πει,αλλα δεν ειχαν ιδεα....

μου ειπαν αν ειχα οποιονδηποτε ενδοιασμο,να τους το εστελνα πισω ...αλλα δεν ειδα τπτ μεμπτο στο πακετο και το κρατησα(μερικες ωρες....το πουλησα και πηρα αλλο :lol:) ειναι ψυχολογικο καθαρα θεμα....

Ναι εμενα προσωπικα ηρθε σφραγισμενο!

 

Εχουν ποιοτητα οι συσκευες της κατι που πολλοι αλλοι κατσκευαστες εχουν ξεχασει τι παει να πει.....

μπα Βαγγελη δεν ειναι σταθεροι και εκει...εχουν βγαλει και συσκευες που δεν τολμαγες να τις βγαλεις απο θηκη....για να μην μαδησει το χρωμα...

αλλα ευτυχως το λεο ειναι κορυφαιο σε αυτον τον τομεα!!

 

 

παιδια σορρυ για το offtopic αλλα που μπορω να βαλω αγγελια οτι πουλαω ενα ολοκαινουργιο htc hd2?και παλι συγνωμη για το ακυρο του θεματος!

ποσο το πουλας και απο που το εχεις παρει φιλε μου? ενδιαφερεται ενας φιλος μου.

 

Εμένα η συσκευασία ήρθε όπως ακριβώς την περιγράφεις (προσεκτικά κομμένη με λεπίδι) αλλά ήταν όλα αχρησιμοποίητα μέσα στο κουτί και το τηλέφωνο εδώ και τρεις μήνες δεν έχει κανένα πρόβλημα (χρησιμοποιώντας και το εξαιρετικό πληκτρολόγιό σου)!:lol:

Σπυρο δεν εχεις και δεν θα εχεις προβλημα,παντως καποιο τσακαλι εδω στην ελλαδα το κανει αυτο το πραγμα....δεν πιστευω οτι το στελνουν απο expancys ετσι...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

[device]

type="ALIAS_TOUCH HD"

sdcard_dsk_num=7

 

Mε το παραπάνω λύνεται το πρόβλημα που περιγράφεις.

Αν συνεχίζεται σβήσε τον φάκελο save, θα δημιουργηθεί εκ νέου ο φάκελος στην επόμενη εκκίνηση του iGO.

Aν εξακολουθεί είναι επειδή για κάποιο λόγο έχεις κάνει κάτι λάθος και δεν σου διαβάζει το sys.txt

 

Σ' ευχαριστώ πολύ, έσβησα τον φάκελο save και έστρωσε.......όλα άψογα!!!!!!:D

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Μιας και το ξεκλειδωσα τελικα χθες και εβαλα και το ραδιο 2.07 ηρθε η ωρα να αλλαξω και ρομ...

Τελικα ( μαλλον στον Δημητρη απευθυνομαι ) ποια topix απο τις 1.1.7 και 1.2 ειναι καλυτερη? Καποτε ειχες γραψει οτι ειναι οι ιδιες...

Και που μπορω να τις βρω?

Ευχαριστω.

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

για οσους θελουν μια καλυτερη ποιοτητα browsing στον οπερα τους μπορουν να δοκιμασουν τα παρακατω που χρησιμοποιω εγω στο τηλ μου :)

 

θα χρειαστειτε το BsB tweaks (1.6 η τωρινη εκδοση) υπαρχει μεσα στα add ons στο 1ο ποστ.

Leo must have add-ons

direct link

[APP][27/12] BsB Tweaks 1.6 (More tweaks and features!)

 

οι ρυθμισεις μου στο BsB tweaks (1.6) για τον οπερα

 

1 "opera vibration" enable

2 ."opera link click" (click links without zooming) enabled

3. "opera visual back" disabled

4. "opera zoom bar" disable

5. "opera tabs (allow 9 opera tabs) enabled

 

επισης ρυθμισεις του οπερα (μεσα στον οπερα)

 

start page

user defind/opera:blanc

display

automatic full screen: enable

show images: enable

mobile view: disable

minimum font size

Large (αλλαζει ολη η εμφανιση του οπερα και τα παντα ζωντανευουν)

advanced

block pop-ups: disabled

enable cookies: enable

enable Javascript: enable

set opera as default browser" enable

 

σε bold αυτα που επηρεαζουν την ποιοτητα/ταχυτητα του browsing(κατι που δεν υπαρχει σε οεμ καταστασεις στον οπερα)

 

προτεινομενη εκδοση οπερα η 9.70 35627 (χωρις το opera flash fix ,που μονο καλο δεν κανει στο browsing...) -μεσα στα add ons και αυτη.

 

οσοι θελουν flash support και οπερα σωνει και καλα,ας βαλουν την εκδοση 9.70 35443_2 που ειναι πιο συμβατη με το οπερα flash fix tool... θα την βρειτε εκει

All Opera Mobile/Mini versions: Official thread

 

αλλα μην περιμενετε την διαφορα ...δυσκολο κοματι το flash support σε mobile devices...μαθετε καλυτερα να ζειτε χωρις αυτο στα λεο σας....

επισης μπορει να πειραχτει μεσα απο τον opera (πληκτρολογηστε στην γραμμη διευθυνσεων opera:config) το adaptive zoom (user perfections) βαζοντας μια μεγαλυτερη τιμη απο την default (15/16) πχ σε 90 (μην το παρακανετε εδω......) και μετα σκρολαρετε μεχρι το τελος των επιλογων,πατηστε save και ok στο παραθυρο που θα εμφανιστει...

επανεκινηστε τον οπερα και τσεκαρετε αν και τι εχει αλλαξει ως προς την ανεση του σερφαρισματος με το λεο σας :)

 

οσοι θελετε να πειραματιστειτε με τις τιμες του οπερα σε αλλα πεδια,

1.καντε ενα καλο backup!! για οποια στραβη (που εσεις θα την δημιουργησετε,δεν χαλαει τπτ μονο του!!)

2.σημειωνετε σε ενα χαρτακι μια-μια τις τιμες που αλλαζετε για να ειστε σε θεση να τις επαναφερετε αν κατι δεν σας αρεσει!!οτι αλλαξετε στον οπερα ειναι ΑΜΕΣΑ ΑΝΑΣΤΡΕΨΙΜΟ αρκει να θυμαστε τι πειραξατε....

αν δεν τις θυμαστε...και κανετε ζημια...και δεν τις εχετε σημειωσει αλλα και δεν εχετε backup...περαστικα σας ;)

συμβουλη μου,δοκιμαζετε ενα πραγμα την φορα ....ετσι ωστε να εχετε επιγνωση του τι αλλαξατε και τι επηρεαστηκε απο αυτο,προς το καλυτερο η οχι...ωστε να μπορειτε να το επαναφερετε..

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

@Τe_salat

σχετικα με τον 3ο σου ερωτημα συνχρονιζει μια χαρα με μακ με syncmate !!

κ επαφες κ ημερολογιο κ τα παντα! ολα αυτα κ με μπλε δοντι κ με wirelless αλλα και με usb διαλεγεις και περνεις!

 

για την θηκη που περιγραφη ο zaxarakhs παραπανω συμφωνω! ειναι οτι καλητερο!

την ειχα κ εγω! αγκαλιαζει ομιομορφα το κινητο χωρις να δινει βαρος και ογκο! ειναι σαν να μην υπαρχει!!

 

-Συγχρονίζει άψογα, χρησιμοποιώ το Missing Sync for Windows Mobile

- Η θήκη που αναφέρει ο Δημήτρης, δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο καταπληκτική είναι. Λίγες φορές έχω αγοράσει κάτι μέχρι τώρα και να έμεινα τόσο πολύ ενθουσιασμένος. Πάμφθηνη, τέλεια εφαρμογή, ελάχιστη αύξηση στο συνολικό μέγεθος της συσκευής. Απλά Τέλεια.:D

クリストス.....Χρήστος....
Link to comment
Share on other sites

για οσους θελουν μια καλυτερη ποιοτητα browsing στον οπερα τους μπορουν να δοκιμασουν τα παρακατω που χρησιμοποιω εγω στο τηλ μου :)

...............................................................τις εχετε σημειωσει αλλα και δεν εχετε backup...περαστικα σας ;)

συμβουλη μου,δοκιμαζετε ενα πραγμα την φορα ....ετσι ωστε να εχετε επιγνωση του τι αλλαξατε και τι επηρεαστηκε απο αυτο,προς το καλυτερο η οχι...ωστε να μπορειτε να το επαναφερετε..

 

Πολυ ωραια tips Δημητρη.

Να παραθεσω και εγω με τη σειρα μου αλλο ενα για real fullscreen support :

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=627441&highlight=opera

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Μιας και το ξεκλειδωσα τελικα χθες και εβαλα και το ραδιο 2.07 ηρθε η ωρα να αλλαξω και ρομ...

Τελικα ( μαλλον στον Δημητρη απευθυνομαι ) ποια topix απο τις 1.1.7 και 1.2 ειναι καλυτερη? Καποτε ειχες γραψει οτι ειναι οι ιδιες...

Και που μπορω να τις βρω?

Ευχαριστω.

 

[ROM][WWE][Jan.24.10] Topix 1.2 [sense 2.5][5.2.21889][1.66.707]

 

χρησιμοποιησε την 1.2,μιας και ειναι βασισμενη στο 1.66 build.

συστηνομενο ραδιο απο εμενα το 2.07.51.05

[REF]The HTC HD2 Radio ROM Thread

 

-Συγχρονίζει άψογα, χρησιμοποιώ το Missing Sync for Windows Mobile

- Η θήκη που αναφέρει ο Δημήτρης, δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο καταπληκτική είναι. Λίγες φορές έχω αγοράσει κάτι μέχρι τώρα και να έμεινα τόσο πολύ ενθουσιασμένος. Πάμφθηνη, τέλεια εφαρμογή, ελάχιστη αύξηση στο συνολικό μέγεθος της συσκευής. Απλά Τέλεια.:D

 

οντως ειναι μια απο τις καλυτερες και ποιοτικοτερες θηκες που εχω παρει ποτε για συσκευη :)

και αν βαλεις και την τιμη διπλα??:blink: απλα δεν παιζεται!!

μια συμβουλη,μην δοκιμασετε να παραγγειλετε και καποια απο τα υπολοιπα χρωματα επειδη ειναι φθηνες...δεν εχουν καμια σχεση με οτι φαινεται στις φωτο!!

ειναι ξεπλυμενα και διαφανες...;)

 

Πολυ ωραια tips Δημητρη.

Να παραθεσω και εγω με τη σειρα μου αλλο ενα για real fullscreen support :

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=627441&highlight=opera

 

εχει αρκετα settings εκει Βαγγελη,οντως φιλε :):)

 

θα τονισω ομως αυτο που λεω με το adaptive zoom...μην περασετε την τιμη 90 σε αυτο..

ειναι που ειναι πολυ ευαισθητη η οθονη του λεο,μετα δεν θα προλαβαινετε να την ακουμπησετε και θα πατιεται οτι κατσει :D

και γενικα καποια απο αυτα που δινονται κατα καιρους,επηρεαζουν μονο την portrait λειτουργια και οχι την landscape στον οπερα..

δλδ αλλα θα κανει η οθονη με το τηλ ορθιο και αλλα οταν ειναι γυρισμενο!!!

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για οσους θελουν μια καλυτερη ποιοτητα browsing στον οπερα τους μπορουν να δοκιμασουν τα παρακατω που χρησιμοποιω εγω στο τηλ μου :)

 

Προστέθηκε στο πρώτο post. Ευχαριστούμε Δημήτρη. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Σπυρο δεν εχεις και δεν θα εχεις προβλημα,παντως καποιο τσακαλι εδω στην ελλαδα το κανει αυτο το πραγμα....δεν πιστευω οτι το στελνουν απο expancys ετσι...

 

Δημήτρη δε νομίζω ότι "την κάνανε τη δουλειά" στην Ελλάδα γιατί η ταινία φαινότανε ότι είχε καιρό κομμένη και καθώς είναι άσπρη είχε αρχίσει να αλλοιώνεται το χρώμα της από τη βρωμιά, άλλωστε η παραγγελία δόθηκε επτά το απόγευμα Πέμπτη και Σάββατο πρωί το παρέλαβα ο ίδιος από την courier, πότε να την έκαναν αφού τελωνείο δεν περνάει?

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλές δοκιμές και... φλασαρίσματα αστραπή :p

 

Τελικά κατέληξα!

Topix 1.2

Radio 2.07.51.05

 

Δικό μου background από HDWall

Co0kie HomeTab 1.5

Dusk 6.5 Lockscreen v3.0

Transparent Opera buttons

Devotion Sense TABiconset

BG4all

BiGnAdAd Sense RemoveCarier

BiGnAdAd TransparentBottomCurtain

κ.α.

 

Δημήτρη πως γίνεται να έχω κάνει ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις σε Opera;;; :lol:

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι με την task bar που χρησιμοποιώ, δεν μου δείχνει την ένταση του σήματος :wacko:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλές δοκιμές και... φλασαρίσματα αστραπή :p

 

Τελικά κατέληξα!

Topix 1.2

Radio 2.07.51.05

................

πολυ ομορφο το εχεις το λιονταρι σου. μπραβο !!!!:)

 

Δημητρη οι ρυθμισεις στον opera αποθηκευονται σε καποιο συγκεκριμενο αρχειακι ? και αν ναι, θα μπορουσες ισως να μας ανεβασεις το αρχειο που εχεις στο leo σου με τις δικες σου ρυθμισεις ?

πιστευω οτι θα βοηθουσε αρκετα τους πιο νεους (και τους παλιοτερους φυσικα), γιατι ισως αν μπουν στην διαδικασια καποιοι να κανουν δοκιμες να τον βγαλουν off τον opera.:lol::lol::lol::lol:

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το θέμα ανοιγμένου κουτιού σε παραγγελίες από expansys:

 

Η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι αρχικά η συσκευή να ερχόταν με αγγλικό βύσμα (εξ'ου και αγγλική έκδοση) για τη φόρτιση και να το ανοίγουν για να βάλουν το αντίστοιχο ευρωπαϊκό.

 

Στο Touch Diamond που είχα αγοράσει (με ομαδική αγορά) από expansys, είχαν ανοίξει το κουτί για να βάλουν μέσα τον ευρωπαϊκό αντάπτορα για το αγγλικό βύσμα φόρτισης που είχε μέσα.

 

Κι εγώ από expansys το αγόρασα, αλλά δεν ήταν κομμένη η ταινία ασφαλείας, ήταν όμως ξεκολλημένη. Τα πάντα στο εσωτερικό ήταν άθικτα στις συσκευασίες τους.

Edited by nikoleon

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...