Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μου αρεσει καθολου ο τροπος του συγχρωνισμου δεν εχεις επιλογη να κανεις οποτε εσυ θελεις και ειδικα οταν βρισκεσε σε αλλα pc που δεν θελεις να συγχρονιζει με το που συνδεεται.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρεσει καθολου ο τροπος του συγχρωνισμου δεν εχεις επιλογη να κανεις οποτε εσυ θελεις και ειδικα οταν βρισκεσε σε αλλα pc που δεν θελεις να συγχρονιζει με το που συνδεεται.

 

Κοίταξέ το καλύτερα, αυτό που ζητάς (να μη συγχρονίζει όταν συνδέεται με άλλους υπολογιστές), υπάρχει στις ρυθμίσεις του wmdc!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σημερα το απογευμα το τηλ μου κανει καποια νερα εχω την ελληνικη ROM απο το site της htc λοιπόν μετα απο ενα restart μου γύρισε την γλωσσα στα ισπανικα και μετα στα αγγλικα (πχ στην 1 οθόνη γραφει phone αντι για τηλ. οπως και την περιγραφεί του καιρού ) εχουμε καποια λυση ?

Ευχαριστώ

enas apwros :cool:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σημερα το απογευμα το τηλ μου κανει καποια νερα εχω την ελληνικη ROM απο το site της htc λοιπόν μετα απο ενα restart μου γύρισε την γλωσσα στα ισπανικα και μετα στα αγγλικα (πχ στην 1 οθόνη γραφει phone αντι για τηλ. οπως και την περιγραφεί του καιρού ) εχουμε καποια λυση ?

Ευχαριστώ

 

φιλε μου λογικα καποια εφαρμογη σου κανει την ζημια,δεν βλεπω (αν δεν βρεις ποια μπορει να ειναι ) να γλυτωνεις το hard reset...

 

θα το ξαναπω αλλη μια φορα και ελπιζω ολοι σας να το βαλετε βαθια μεσα στο μυαλο σας;)

 

ΠΑΝΤΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΔΟΚΙΜΗ/ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ/REGISTRY CHANGE

ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΑΛΟ BACKUP!!!!

 

ετσι οτι και να παει στραβα απλα κανουμε ενα hard reset(δεν κανουμε restore απο backup πανω σε "γραμμενη ρομ) και απλα επαναφερουμε το backup μας και ολα μελι γαλα!!!

αν το κανατε ολοι,να ειστε σιγουροι οτι

και δεν θα ειχατε προβληματα

αλλα και η ζωη σας θα γινοταν πιο ευκολη,μιας και μετα απο καθε τι που θα πηγαινε στραβα,θα ξερατε τι ηταν αυτο ωστε να μην την ξαναπατησετε!!!

 

φιλικα Δημητρης :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

λεω να μην κανω τοσο εύκολα hard reset

 

φιλε μου δεν ειναι κακο το να κανεις συχνα hard reset τωρα που ακομη ψαχνεσαι με την συσκευη και γενικα θα πειραματιζεσαι μεχρι να καταληξεις σε καποιες εφαρμογες που χρειαζεσαι και δεν θα σου δημιουργουν προβληματα ;)

 

απλα ακολουθησε την συμβουλη μου και ολα θα ειναι πιο ευκολα στο μελλον...:)

 

προσπαθησε να ξεκινας με τα πιο βασικα στο στησιμο μιας ρομ,οπως επαφες,ημερολογιο,μειλ και καποιες στανταρ εφαρμογες που θεωρουνται απαραιτητες,οπως

 

resco file explorer

resco photo manager(7.03 η εκδοση η τωρινη για το λεο)

resco registry

spb backup (2.1.0 μην το ξεχνατε,δεν δουλευει αλλη εκδοση αυτου του προγραμματος στο λεο)

core player

vito audio notes(call recording app)

BsB Tweaks(must have tool)

καποιον task manager (αν δεν εχει η ρομ ηδη προεγκατεστημενο)

μια reset εφαρμογη(υπαρχουν αφθονες δωρεαν)

 

καντε ενα backup και μετα αρχιστε με τα tweaks,εφαρμογες αλλες κλπ...

 

ειναι πολυ απλα τα πραγματα,μην τα κανετε δυσκολα και ταλαιπωρηστε αδικα ;)

 

 

ps

 

ριξτε μια ματια στα bencmarks για να δειτε τι δουλεια εχει γινει στην ρομ του Laurentius :cool:

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

zaharaki κανενα rapid με μαζεμενα τα "must have"..οπωσ και στο hd.....ευχαριστουμε για τη βοηθεια....
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

resco photo manager(7.03 η εκδοση η τωρινη για το λεο)

Ποια ειναι η διαφορα της εκδοσης Photo Manager v.7.03 MUI σε σχεση Photo Manager v.7.03 RUS ?

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

zaharaki κανενα rapid με μαζεμενα τα "must have"..οπωσ και στο hd.....ευχαριστουμε για τη βοηθεια....

 

 

το εχω ηδη φτιαξει αλλα το σκεφτομαι να το δωσω:O

θα πρεπει να καθομαι να εξηγω στον καθενα (μιλαω για οσους βαριουνται να διαβασουν..και ειναι πολλοι αυτοι)τι και πως και γιατι...

δυστυχως το thread αυτο του Λεο δεν εχει το επιπεδο (χωρις να θελω να προσβαλλω κανεναν παιδια!!) αυτο που ειχαμε στου Hd:ninja:

 

και αυτο γιατι ειναι πολλοι οι χρηστες που εχουν παρει την συσκευη, και χωρις να εχουν καμια αλλη επαφη με wm (αλλα ομνια εποχη :ninja:) και χωρις καν την διαθεση να κατσουν να διαβασουν για να μαθουν τις συσκευες τους,απλα κατεβαζουν οτι βρουν,τα βαζουν στις συσκευες τους,χωρις να καταφερνουν πολλες φορες (να μην πω τις περισσοτερες...) καν να αντιληφθουν αν εχει και τι,αλλαξει μετα απο αυτο που εγκατεστησαν...

 

δεν θα αντεξω να γινει παλι χαμος εδω μεσα απο τετοια προβληματα ....

 

εδω να φανταστεις νεοι χρηστες χωρις να ξερουν καν που ειναι τι μεσα στην συσκευη τους,θελουν να μαθουν πως θα φλασαρουν ρομ και ραδιος.....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ναι πραγματικα....καλο ειναι να μαθαινουμε πρωτα καλα τη συσκευη και μετα να αλλαζουμε ρομ radio και να μην ρωταμε αυτονοητα οπως τι ειναι το hspl...η αληθεια ειναι οτι τα εχουμε πανω κατω τα must have αλλα θα διευκολυνε τουσ νεουσ.....χωρισ εξηγησεις....χαχαχαχα...
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

resco photo manager(7.03 η εκδοση η τωρινη για το λεο)

Ποια ειναι η διαφορα της εκδοσης Photo Manager v.7.03 MUI σε σχεση Photo Manager v.7.03 RUS ?

 

RUS:

 

Russia

 

 

 

και αυτο γιατι ειναι πολλοι οι χρηστες που εχουν παρει την συσκευη, και χωρις να εχουν καμια αλλη επαφη με wm (αλλα ομνια εποχη :ninja:) και χωρις καν την διαθεση να κατσουν να διαβασουν για να μαθουν τις συσκευες τους,απλα κατεβαζουν οτι βρουν,τα βαζουν στις συσκευες τους,χωρις να καταφερνουν πολλες φορες (να μην πω τις περισσοτερες...) καν να αντιληφθουν αν εχει και τι,αλλαξει μετα απο αυτο που εγκατεστησαν...

 

δεν θα αντεξω να γινει παλι χαμος εδω μεσα απο τετοια προβληματα ....

 

 

αυτα λεω....:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα σημερα το απογευμα το τηλ μου κανει καποια νερα εχω την ελληνικη ROM απο το site της htc λοιπόν μετα απο ενα restart μου γύρισε την γλωσσα στα ισπανικα και μετα στα αγγλικα (πχ στην 1 οθόνη γραφει phone αντι για τηλ. οπως και την περιγραφεί του καιρού ) εχουμε καποια λυση ?

Ευχαριστώ

 

Έχω δει προβλήματα και προβλήματα και ομολογώ ότι το συγκεκριμένο μου φαίνεται αρκετά παράξενο! Κάνε ένα hard reset και πες μας πως τα πάει. Με το hard reset δεν παθαίνει τίποτα. Είναι προβλεπόμενη διαδικασία για αυτές τις συσκευές.

 

νη αληθεια ειναι οτι τα εχουμε πανω κατω τα must have αλλα θα διευκολυνε τουσ νεουσ.....χωρισ εξηγησεις....χαχαχαχα...

 

Στην πρώτη σελίδα υπάρχει σχετικό link...

 

--> Συλλογή προγραμμάτων/εφαρμογών για το HD2

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δινω καποια must have apps και καποια add ons ως συνηθιζω τα τελευταια χρονια ..

υπαρχουν οδηγιες σε καποια απο αυτα που πρεπει να διαβασετε και τα υπολοιπα απλα θα πρεπει ειτε να ασχοληθειτε με το να διαβασετε τον τιτλο τους ειτε να αναζητησετε πληροφοριες στους xda για να σας λυθουν ολες σας οι αποριες:)

ενοειται φυσικα οτι θα απαντηθουν οι περισσοτερες αποριες σας σχετικα με αυτα,απλα μην το παρακανετε...επιβαρυνουμε το thread απο ασκοπα μηνυματα που μονο δυσκολη κανουν την αναγνωση του,απο ατομα που μπαινουν για να ενημερωθουν και να παρουν απαντησεις σε αποριες τους,πριν αρχισουν να ποσταρουν...;)

ναι υπαρχουν και αυτοι που διαβαζουν πριν ρωτησουν μην σας φαινεται περιεργο ;)

 

προσοχη!!!

ΜΗΝ πλακωσετε και τα βαζετε ολα μαζεμενα!!

Δεν ειναι ολα αμεσα απαραιτητα σε official ρομς!!πολλες εφαρμογες καλυπτουν τυχον κενα η συμπληρωνουν τις cooked ρομς και απλα κανουν την ζωη σας πιο ευκολη...

 

μην αρχισετε να ρωτατε τι κανει το ενα η το αλλο χωρις να εχετε ασχοληθει πρωτα με αυτο απο μονοι σας!θα γεμισει το θεμα με ασχετα ποστς(παλι) και απλα θα χαθει ο ελεγχος...

 

Leo_must_have_add_ons.rar

 

οπως επισης ειπε και ο Γιαννης,υπαρχουν και στο 1o ποστ του Thread καποιες ακομη προτασεις για εφαρμογες

Συλλογή προγραμμάτων/εφαρμογών για το HD2

 

αλλα και πολλα αλλα που θα πρεπει να διαβασετε πριν αρχισετε να πειραζετε την συσκευη σας ;)

 

θα το ξαναπω αλλη μια φορα και ελπιζω ολοι σας να το βαλετε βαθια μεσα στο μυαλο σας;)

 

ΠΑΝΤΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΔΟΚΙΜΗ/ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ/REGISTRY CHANGE

ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΑΛΟ BACKUP!!!!

 

ετσι οτι και να παει στραβα απλα κανουμε ενα hard reset(δεν κανουμε restore απο backup πανω σε "γραμμενη ρομ) και απλα επαναφερουμε το backup μας και ολα μελι γαλα!!!

αν το κανατε ολοι,να ειστε σιγουροι οτι

και δεν θα ειχατε προβληματα

αλλα και η ζωη σας θα γινοταν πιο ευκολη,μιας και μετα απο καθε τι που θα πηγαινε στραβα,θα ξερατε τι ηταν αυτο ωστε να μην την ξαναπατησετε!!!

 

φιλικα Δημητρης :)

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη θεικό το must have!!! Θα βοηθήσει πολύ κόσμο!!!

 

Υπάρχει καμιά ασυμβατότητα με την ρομ του Λαυρέντη;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Σχετικά με αυτά που λες Δημήτρη για τους newbie, θα ήθελα να μας υπερασπιστώ λέγοντας ότι από κάπου πρέπει να ξεκινήσουμε όλοι. Το να ρωτάς, αφού βέβαια έχεις ψάξει μόνος σου, και να έχεις διάθεση να ασχοληθείς και να μάθεις δεν είναι κακό. Άσε που κάποιες φορές είναι δύσκολο να "ρίξεις τα μούτρα σου" και να παραδεχτείς ότι δεν ξέρεις κάτι για να ζητήσεις βοήθεια... Τώρα αν κάποιες φορές γίνεται κατάχρηση των γνώσεων των expert του Forum από εμάς τους νέους, συγχωρήστε μας! Το καταλαβαίνω ότι κάποιες απορίες μας που σε μας φαίνονται "βουνό" για σας είναι γελοίες και παδικές.

Επίσης, έχω υπάρχει και αρκετός κόσμος στην παρέα μας που δεν γνωρίζει Αγγλικά, οπότε δεν αντιλαμβάνονται κάποια βασικά πράγματα...

 

Κλείνοντας θα ήθελα να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όσα από τα παιδιά του forum είχαν την υπομονή και την διάθεση να ασχοληθούν με τα όποια προβλήματα κατά καιρούς αντιμετώπισα. Η βοήθεια όλων ήταν πολύτιμη! Και όσες πάλι φορές ρώτησα κάτι χαζό, απλό ή κάτι που είχε ξαναειπωθεί, 1000 συγνώμη αλλά ένα μυαλό είναι αυτό και δυστυχώς ξεχνά! (και ειδικά τον τελευταίο καιρό... ;))

Link to comment
Share on other sites

το να μην έχουμε διαβάσει όμως ούτε το Manual, ε δεν είναι και ότι καλύτερο.

Σε πόσες ερωτήσεις υπάρχει η απάντηση στο Manual? Πέρνεις μια συσκευή και διαβάζεις το βιβλίο οδηγιών πρώτα.

www.innerwish.gr

www.youtube.com/innerwish

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη θεικό το must have!!! Θα βοηθήσει πολύ κόσμο!!!

 

Υπάρχει καμιά ασυμβατότητα με την ρομ του Λαυρέντη;

 

μια δυσλειτουργια στο internet sharing που εδωσε cab για αυτο ο Λαβρεντης και

ενα tab στις ρυθμισεις του wifi (advanced)που λειπει...μας ξεφυγε και δεν το πηραμε χαμπαρι πριν ανεβασει την ρομ..:(

δεν ειναι τπτ απλα υπαρχει..

 

Καλησπέρα σε όλους!

 

Σχετικά με αυτά που λες Δημήτρη για τους newbie, θα ήθελα να μας υπερασπιστώ λέγοντας ότι από κάπου πρέπει να ξεκινήσουμε όλοι. Το να ρωτάς, αφού βέβαια έχεις ψάξει μόνος σου, και να έχεις διάθεση να ασχοληθείς και να μάθεις δεν είναι κακό. Άσε που κάποιες φορές είναι δύσκολο να "ρίξεις τα μούτρα σου" και να παραδεχτείς ότι δεν ξέρεις κάτι για να ζητήσεις βοήθεια... Τώρα αν κάποιες φορές γίνεται κατάχρηση των γνώσεων των expert του Forum από εμάς τους νέους, συγχωρήστε μας! Το καταλαβαίνω ότι κάποιες απορίες μας που σε μας φαίνονται "βουνό" για σας είναι γελοίες και παδικές.

Επίσης, έχω υπάρχει και αρκετός κόσμος στην παρέα μας που δεν γνωρίζει Αγγλικά, οπότε δεν αντιλαμβάνονται κάποια βασικά πράγματα...

 

Κλείνοντας θα ήθελα να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όσα από τα παιδιά του forum είχαν την υπομονή και την διάθεση να ασχοληθούν με τα όποια προβλήματα κατά καιρούς αντιμετώπισα. Η βοήθεια όλων ήταν πολύτιμη! Και όσες πάλι φορές ρώτησα κάτι χαζό, απλό ή κάτι που είχε ξαναειπωθεί, 1000 συγνώμη αλλά ένα μυαλό είναι αυτό και δυστυχώς ξεχνά! (και ειδικά τον τελευταίο καιρό... ;))

 

Μαρια το καταλαβαινω αλλα δεν ειναι και οτι καλυτερο να παιρνει καποιος μια τετοια συσκευη χωρις να ειχε πριν καμια επαφη με αναλογες συσκευες και να θελει να κανει τα παντα ετσι απλα..

το μονο προβλημα που πραγματικα καταλαβαινω και σεβομαι ειναι η αγνοια, καποιων φιλων, των αγγλικων :!:

τους καταλαβαινω και δεν τους κατηγορω,αλλα θα ηθελα να δωσουν καποιο χρονο τουλαχιστον να διαβασουν το μανουαλ της συσκευης τους :!: αλλα και να φιερωσουν λιγο απο τον χρονο τους διαβαζοντας καποια threads σχετικα με τα wm εδω μεσα στο myphone !!ελληνικο φορουμ ειναι....δεν ειναι τοσο δυσκολο!!

οταν αποφασισα να μπω (σωστα ομως) στον κοσμο του iphone,εναμισυ μηνα διαβαζα ....και διαβαζα....δεν ποσταρα πουθενα και δεν ρωτησα κανεναν στις αρχες...στο section του iphone εδω μεσα στο myphone εξηγουνται και οι πιο μικρες αποριες...αλλα πρεπει να διαβασεις για να τις βρεις...;)

 

θα σας παραθεσω σε ενα ποστ μου για να καταλαβετε τι ενοω....

 

291

 

φιλικα (και μην με παρεξηγειτε) Δημητρης :)

 

edit

 

βαζω μερικα screen shots και εδω ,απο τα περιεχομενα των add ons μιας και δεν μπορω να προσθεσω πανω απο 4 σε καθε ποστ :)

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

 

Μαρια το καταλαβαινω αλλα δεν ειναι και οτι καλυτερο να παιρνει καποιος μια τετοια συσκευη χωρις να ειχε πριν καμια επαφη με αναλογες συσκευες και να θελει να κανει τα παντα ετσι απλα..

το μονο προβλημα που πραγματικα καταλαβαινω και σεβομαι ειναι η αγνοια, καποιων φιλων, των αγγλικων :!:

τους καταλαβαινω και δεν τους κατηγορω,αλλα θα ηθελα να δωσουν καποιο χρονο τουλαχιστον να διαβασουν το μανουαλ της συσκευης τους :!: αλλα και να φιερωσουν λιγο απο τον χρονο τους διαβαζοντας καποια threads σχετικα με τα wm εδω μεσα στο myphone !!ελληνικο φορουμ ειναι....δεν ειναι τοσο δυσκολο!!

οταν αποφασισα να μπω (σωστα ομως) στον κοσμο του iphone,εναμισυ μηνα διαβαζα ....και διαβαζα....δεν ποσταρα πουθενα και δεν ρωτησα κανεναν στις αρχες...στο section του iphone εδω μεσα στο myphone εξηγουνται και οι πιο μικρες αποριες...αλλα πρεπει να διαβασεις για να τις βρεις...;)

 

θα σας παραθεσω σε ενα ποστ μου για να καταλαβετε τι ενοω....

 

291

 

φιλικα (και μην με παρεξηγειτε) Δημητρης :)

 

Σίγουρα εγώ δεν σε παρεξηγώ και ελπίζω να μην με παρεξηγήσετε και εμένα που ενώ είμαι στην παρέα σας τόσο λίγο καιρό αναφέρομαι στο συγκεκριμένο θέμα...

 

Το να μην έχεις προηγούμενη εμπειρία με τα wm και να πάρεις το Leo δεν το θεωρώ κατακριτέο. Εξάλλου, κι εγώ συγκαταλέγομαι ανάμεσα σ'αυτούς που το έχουν κάνει.Η μόνη προηγούμενη εμπειρία μου ήταν με Pda, το οποίο χρησιμοποιούσα αποσπασματικά στη δουλειά και χωρίς να με έχει ιντριγκάρει να εξερευνήσω τις δυνατότητές του. Θεωρώ μεγάλο κατόρθωμα του Leo που κατάφερε να "τραβήξει" τόσο μεγάλο μέρος του αγοραστικού κοινού, κάποιο εκ των οποίων εντελώς άπειροι που τώρα με ένα τόσο ισχυρό μηχάνημα στα χέρια τους εξελίσσονται σε μαθητευόμενους μάγους!

Συμφωνώ Δημήτρη πως πρώτα διαβάζεις και μετά ρωτάς, αλλά στο χώρο της Πληροφορικής χρειάζεται και ένα υπόβαθρο για να καταλάβεις τις όποιες διεργασίες, οι οποίες είναι αλληλένδετες μεταξύ τους και το πιο απλό πράγμα πολύ έυκολα εξελίσσεται στο πλέον περίπλοκο! Όταν λοιπόν έχεις στα χέρια σου ένα μηχάνημα των 700€ και είσαι πρωτάρης, φοβάσαι και λίγο μην το χαλάσεις!!! Προσωπικά είναι η αιτία που με "φρενάρει" από το να δοκιμάσω πράγματα και μετά να ρωτήσω εδώ στο Forum.

Για μένα το πιο βασικό πάντως είναι να βάλεις προτεραιότητες. Να αποφασίσεις τι θέλεις από το μηχάνημά σου να κάνει, μετά να το ψάξεις και στο τέλος πριν αποπειραθείς να λύσεις τις όποιες απορίες σου εδώ μέσα. Είμαι αντίθετη στη λογική του βάζω ότι βρω μπροστά μου ή κάνω ότι διαβάσω... Στο έχω ξαναπεί ότι ακόμη δεν έχω ανβαθμίσει καν την Rom μου γιατί θέλω να είμαι απολύτως σίγουρη όταν το προσπαθήσω ότι ξέρω τι κάνω...:O

 

Και πάλι συγχωρήστε με για το χώρο που αναλώνω και athanasso μην με μαλώσεις ότι είμαι off-topic!!! :worry: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ενω εχω κανει εγκατάσταση το τελευταίο update μου εμφανίζει στο ραδιο εκδοση 2.5.

Δημήτρης Καλαμάτα

HTC HD2 ROM: Omega v22.5-29007 DINIK with CHT 2 Radio: 2.14.50.04

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα εγώ δεν σε παρεξηγώ και ελπίζω να μην με παρεξηγήσετε και εμένα που ενώ είμαι στην παρέα σας τόσο λίγο καιρό αναφέρομαι στο συγκεκριμένο θέμα...

 

Το να μην έχεις προηγούμενη εμπειρία με τα wm και να πάρεις το Leo δεν το θεωρώ κατακριτέο. Εξάλλου, κι εγώ συγκαταλέγομαι ανάμεσα σ'αυτούς που το έχουν κάνει.Η μόνη προηγούμενη εμπειρία μου ήταν με Pda, το οποίο χρησιμοποιούσα αποσπασματικά στη δουλειά και χωρίς να με έχει ιντριγκάρει να εξερευνήσω τις δυνατότητές του. Θεωρώ μεγάλο κατόρθωμα του Leo που κατάφερε να "τραβήξει" τόσο μεγάλο μέρος του αγοραστικού κοινού, κάποιο εκ των οποίων εντελώς άπειροι που τώρα με ένα τόσο ισχυρό μηχάνημα στα χέρια τους εξελίσσονται σε μαθητευόμενους μάγους!

Συμφωνώ Δημήτρη πως πρώτα διαβάζεις και μετά ρωτάς, αλλά στο χώρο της Πληροφορικής χρειάζεται και ένα υπόβαθρο για να καταλάβεις τις όποιες διεργασίες, οι οποίες είναι αλληλένδετες μεταξύ τους και το πιο απλό πράγμα πολύ έυκολα εξελίσσεται στο πλέον περίπλοκο! Όταν λοιπόν έχεις στα χέρια σου ένα μηχάνημα των 700€ και είσαι πρωτάρης, φοβάσαι και λίγο μην το χαλάσεις!!! Προσωπικά είναι η αιτία που με "φρενάρει" από το να δοκιμάσω πράγματα και μετά να ρωτήσω εδώ στο Forum.

Για μένα το πιο βασικό πάντως είναι να βάλεις προτεραιότητες. Να αποφασίσεις τι θέλεις από το μηχάνημά σου να κάνει, μετά να το ψάξεις και στο τέλος πριν αποπειραθείς να λύσεις τις όποιες απορίες σου εδώ μέσα. Είμαι αντίθετη στη λογική του βάζω ότι βρω μπροστά μου ή κάνω ότι διαβάσω... Στο έχω ξαναπεί ότι ακόμη δεν έχω ανβαθμίσει καν την Rom μου γιατί θέλω να είμαι απολύτως σίγουρη όταν το προσπαθήσω ότι ξέρω τι κάνω...:O

 

Και πάλι συγχωρήστε με για το χώρο που αναλώνω και athanasso μην με μαλώσεις ότι είμαι off-topic!!! :worry: :rolleyes:

 

δεν εισαι offtopic μην ανυσηχεις,πρεπει να συζητιουνται τετοια θεματα την στιγμη που κανει πολλους χρηστες να σκεφτουν πιο ωριμα :)

 

οσο για την αναβαθμιση της ρομ που λες,

απλα συνδεεις το τηλ σου με το καλωδιο στον υπολογιστη σου(τσεκαρεις οτι εχει συνδεθει) και απλα κανεις διπλο κλικ στο exe αρχειο της ρομ:happy:

μετα απλα ακολουθεις τα βηματα του παραθυρου εγκαταστασης,κανεις υπομονη μεχρι να τελειωσει και τελος.

παντα ομως μετα απο καθε αναβαθμιση η φλασαρισμα ρομ κανουμε hard reset στην συσκευη μας!

επειτρεπει στην ρομ (να το πω απλα) να "γραφτει"καλυτερα στην συσκευη μας ;)

 

και στηνεις το τηλ απο την αρχη....αυτο ειναι το μονο δυσαρεστο της υποθεσης ...

 

Γιατί ενω εχω κανει εγκατάσταση το τελευταίο update μου εμφανίζει στο ραδιο εκδοση 2.5.

 

το update (το fix )που δινει για τα sms η την ρομ που δινει και αυτη σαν update??

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιατί ενω εχω κανει εγκατάσταση το τελευταίο update μου εμφανίζει στο ραδιο εκδοση 2.5.

 

Που το βλέπεις αυτό ακριβώς;

 

Αν θέλεις μην αλλάζεις την γραμματοσειρά. Φαντάζεσαι πόσο δυσανάγνωστο θα ήταν εάν το έκαναν όλοι εδώ μέσα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οσο για την αναβαθμιση της ρομ που λες,

απλα συνδεεις το τηλ σου με το καλωδιο στον υπολογιστη σου(τσεκαρεις οτι εχει συνδεθει) και απλα κανεις διπλο κλικ στο exe αρχειο της ρομ:happy:

μετα απλα ακολουθεις τα βηματα του παραθυρου εγκαταστασης,κανεις υπομονη μεχρι να τελειωσει και τελος.

παντα ομως μετα απο καθε αναβαθμιση η φλασαρισμα ρομ κανουμε hard reset στην συσκευη μας!

επειτρεπει στην ρομ (να το πω απλα) να "γραφτει"καλυτερα στην συσκευη μας ;)

 

και στηνεις το τηλ απο την αρχη....αυτο ειναι το μονο δυσαρεστο της υποθεσης ...

 

Ναι αυτό με το καλώδιο το έχω καταλάβει... :D Είπαμε είμαι ξανθιά αλλά όχι και έτσι!!

Απλά επειδή ακριβώς δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να ξαναστήνω το τηλέφωνο από την αρχή, θέλω πρώτα να άξιολογήσω αν αξίζει να το κάνω. Αν μπορώ να κάνω τη δουλειά μου με το Leo και 'ετσι και δεν πρόκειται να κερδίσω κάτι παραπάνω, γιατί τζάμπα να τρώω τον χρόνο μου;;;

Επίσης, έχω και ένα άγχος (πάντα!!!) μην χάσω επαφές, τηλέφωνα, γίνει μια στραβή και "κάψω" το τηλέφωνο, κλπ,κλπ...:O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...