Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και γω δεν το κατεχω καλα το θεμα φλασαρισματος...αν και στον αρτεμη δεν μπορουσες να κανεις και πολλα.!!

η μονη μα-κ-ακια στο μηλο..ειναι αν γινει κατι...και σου κολλησει ισως χρειαστεις υπολογιστη..!!

Link to comment
Share on other sites

το πιο πιθανό είναι να χρειαστείς η/υ, αλλά τι να κάνουμε, δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα...:rolleyes:

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Να πω και κάτι που συνηθίζουμε να μην δίνουμε σημασία, τόσο στην Ελλάδα αλλά και γενικά στην Ευρώπη.

Αναφέρομαι σ᾽ενα γεγονός εδω στην Αίγυπτο, που συμβαίνει αρκετά συχνά χωρίς να ασχολειται καμια Ευρωπαική οργάνωση.

 

http://www.enet.gr/?i=news.el.kosmos&id=118845

 

Πρόκειται για τις φονικές επιθέσεις μουσουλμάνων εναντίων των Χριστιανών της Αιγύπτου οι οποίοι κατα γενική ομολογία των Ιστορικών είναι οι πραγματικοί και μοναδικοί γνήσιοι απόγονοι των αρχαίων Αιγυπτίων, αφου οι μουσουλμάνοι προήλθαν από μυξη ντόπιων με τους Αραβες κατακτητές, τους Τούρκους κ.λ.π.

 

Για αιώνες καταπιέζονταν ώστε να αναγκαστουν να γίνουν μουσουλμάνοι με κορύφωση τον εξαναγκασμό να απαρηθουν την γλώσσα τους την Κοπτική, η οποία είναι μια μύξη Ελληνικών με την Φαραωνική Δημοτική και γράφεται με το Ελληνικό αλφάβητο στο οποιο εχουν προστεθεί 6 γράμματα για να μπορουν να προφέρουν δικές τους λέξεις.

Οποιος γνωρίζει λίγα Αρχαία Ελληνικά μπορεί εύκολα να διαβάσει και να καταννοήσει οποιοδήποτε κοπτικό κείμενο.

Πριν 2 χρόνια είχα πάει σε μια παλιά κόπτικη εκκλησία όπου είχαν σε βιτρινα σελίδες από θρησκευτικά & ιστορικά χειρόγραφα βιβλία γραμμενα πριν τον 10ο αιώνα.

Αρχισα λοιπόν να διαβάζω και να μεταφράζω στην γυναίκα μου που είναι Κόπτισα.

Οι υπόλοιποι επισκέπτες με κοίταζαν με ανοικτό στόμα γιατί δεν μπορουσαν να καταλάβουν πως ένα ξένος μπορει να διαβάσει κείμενα που αυτοί αν και ντόπιοι δεν μπορουν να καταννοήσουν.

 

Οι δεσμοί μας με τους ανθρώπους αυτούς είναι εμφανείς όχι μόνο στην γλώσσα αλλα και στα ηθη και εθιμα, παρόλο που τους έχουν αναγκάσει να ασπασθουν το τρόπο ζωης των μουσουλμάνων.

 

Υπάρχει παντελής αδιαφορία για την τυχη τους τόσο από τις Ευρωπαικές κυβερήσεις αλλα και από την Ορθόδοξη & Καθολική εκκλησία.

Τουλάχιστον από την δική μας εκκλησία που δεν εχει καμια ουσιαστική διαφορά με την κόπτικη, το θεμα κολλαει στην «καρεκλα» του Πατριαρχείου Αλεξανδρείας και λιγότερο σε οτιδηποτε άλλο.

 

Κριμα γιατί αφήνουμε αβοήθητους 10.000.000 συναθρώπων μας και ασχολούμαστε με τα δικαιώματα των μουσουλμάνων μεταναστών στην Ελλάδα, την στιγμή που σε μια πρώην 100% Χριστιανική χώρα, για να χτιστεί μια τουαλέτα σε κάποια εκκλησία πρέπει να υπογράψει ο Πρόεδρος της Αιγύπτου.

 

Οι ίδιοι αλλα και η κεφαλή της Κοπτικης εκκλησίας δεν τολμουν να διαμαρτυρηθούν στο εξωτερικό επίσημα τουλάχιστον γιατι απαγορευεται και θα το πληρώσουν ακριβά.

 

Τα γράφω όλα αυτά για να κάνω γνωστό ενα γεγονός που πολύ λίγοι γνωρίζουν.

Στα 4 χρόνια που ζω εδω εχουν συμβεί πολλες επιθέσεις και οι Εκκλησίες φρουρουνται απο ασυνομικούς ενω περιβάλονται από ψηλούς μαντρότοιχους.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα λευτερη..!!

εγω την προηγουμενη βδομαδα...στα κουφα τελειως...κολλησε...κ ειχε delay 20sec σε καθε πατημα..και δεν δεχομουν ουτε κληση(μου ηρθαν αφου εκανα restore)..ημουν ετοιμος να το σπασω...χαχαχα :D

οταν πηγα σπιτι μετα απο κανενα 2ωρο του εκανα restore...και ενιωσε..!!

 

αυτα δυστυχως κωστα ειναι και τα δυσαρεστα σε ορισμενες χωρες..!!και δεν προκειται να διορθωθουν ποτε...!!(τα παρακολουθω καθημερινα στο ζουγκλα.gr)

Edited by volcom
Link to comment
Share on other sites

Να πω και κάτι που συνηθίζουμε να μην δίνουμε σημασία, τόσο στην Ελλάδα αλλά και γενικά στην Ευρώπη.

Αναφέρομαι σ᾽ενα γεγονός εδω στην Αίγυπτο, που συμβαίνει αρκετά συχνά χωρίς να ασχολειται καμια Ευρωπαική οργάνωση...................

 

Θυμάμαι Κώστα, πως είχες αναφέρει το θέμα αυτό και στη συνάντηση στο Κιτρόμηλο.

 

Νομίζω πως είναι καλό παράδειγμα (χωρίς να θέλω να κινδυνολογήσω), για το τί μπορεί να συμβεί μετά από χρόνια και στη δικιά μας χώρα, η οποία ακούσια (ή ...εκούσια), επιτρέπει την αθρόα είσοδο (λαθρο)μεταναστών χωρίς να έχει τη δυνατότητα (ακούσια ή ...εκούσια) να τους ελέγξει. Συζητάμε δε, και για την (σχεδόν) άνευ όρων απόδοση της Ελληνικής ιθαγένειας.

 

Σύμφωνοι. Τα παραπάνω είναι στην ουσία «μια γενίκευση». Έχουμε όμως μπροστά μας τ' αποτέλεσμα, όπως το περιγράφει ο Κώστας.

 

Πιστεύω όμως, πως ο κόσμος δε «μασάει» πια ό,τι του σερβίρουν. Όπως δε «μάσησε» και με τον περίφημο εμβολιασμό, κατά της «πανδημίας» της ...νέας γρίπης.

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

@Κώστας (Te_salat)

 

Δυστυχώς Κώστα οι "σιωπηλές" μειοψηφίες δεν έχουν καμία τύχη στον κόσμο που ζούμε αφού μόνο ο ακτιβισμός ανεβάζει τα θέματα πάνω από τη γραμμή της ορατότητας.

 

Η εποχή του Γκάντι είναι πολύ μακρυά ...

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

μολις γυρισα απο ενα νοκια καταστημα που ειχα παει να αφισω ενα κινητο για επισκευη..!!επειδη το παιδι που το εχει ειναι φιλος...μου εδειξε ολα τα νεα τηλεφωνα(σε λειτουργια)...

 

ν900= συμπαθητικο desing/αρκετες δυνατοτητες/κ οσο αφορα το touch αργουσε λιγο

ν97μινι= με ενθουσιασε το κινητο...καμια σχεση με το iphone..αλλα αρκετα υποσχομενο τηλεφωνο κατα την αποψη μου..!!

 

ηταν και ενας φιλος του εκει..προγραμματιστης...και μου ελεγε διαφορα...οτι το SE SATIO ειναι τοπ κινητο...SE x10 θα ειναι καλυτερο απο το μηλο...και γενικα οτι το ν900 ειναι μακραν καλυτερο απο το μηλο...

 

αυτα τα ολιγα..!!

Link to comment
Share on other sites

εγω ως πρωην κατοχος Iphone και Ν97 και οπως ειδα το Ν900..θα ελεγα με το Ν900..

το iphone μου αρεσε παρα πολυ αρχικα..αλλα..γενικα ειναι μια "κλειδωμενη" συσκευη που δε σε αφηνει να τη χειριστεις οπως θες. μου τη σπαει το itunes, μου τη σπαει το virtual keyboard γιατι δε μπορω να γραψω, η καμερα ειναι ανεκδοτο και χωρις φλας..η περιορισμενη ανταλλαγη αρχειων με κανει να θελω να πηδηξω απ το παραθυρο!!!οταν το πηρα δε το γνωριζα..ηταν σα να μπηκα σε μηχανη του χρονου το 2002 που πηρα το πρωτο κινητο με καμερα στην αγγλια(sharp gx10..το επεστρεψα την πρωτη ωρα[και ναι, πηρα nokia7650 και θα κατηγορηθω για nokia lover..που τελικα δεν ειναι ντοπη] γιατι αυτη η λογικη της apple προσβαλλει τη νοημοσυνη μου) γενικα μου φερνει απλα σε συσκευη υπερχρεωσης..τιποτα παραπανω πλεον απ οποια πλευρα και να το κοιταξεις.τεσπα.. περα απ αυτα...μου αρεσει λιγο το πεδεμα και το ψαξιμο..το iphone ειναι cydia και itunes store μονο...ειναι πολυ ευκολο στη χρηση και ομορφο..και αυτο το κανει να το εχουν ολα τα παιδια στα σχολεια. γενικα το iphone μου θυμιζει κοριτσακια σε τουαλετες να τραβανε φωτογραφιες και μετα ανεβασμα facebook...κατι σαν εξεληγμενη ατζεντινα(για οσουν θυμουνται την παλια διαφημιση). θα το ξανασκεφτομουν αν δεν κοιταζε η apple το δαγκωμα..κατι το οποιο δε θα συμβει και ετσι δεν κανει για μενα. εχω προσπαθησει πολλες φορες να αλλαξω τη νοκια αλλα παντα γυριζω πισω. :)

 

υγ: θα πουν πολλοι οτι εχω αδικο και οτι ειμαι κολλημενος νοκιακιας..πολυ ηθελα να μου αρεσει το iphone και να μην ξαναψαξω για αλλη συσκευη αλλα τελικα ειναι ενα πολυ περιορισμενο σε δυνατοτητες multimedia τηλεφωνο.

Edited by el3ctronick
Link to comment
Share on other sites

δεχτες ειναι ολες αποψεις...και γω ειμαι νοκια lover...και δεν το κρυβω..!!προς το παρων με ικανοποιει το iphone..!!
Link to comment
Share on other sites

μολις γυρισα απο ενα νοκια καταστημα που ειχα παει να αφισω ενα κινητο για επισκευη..!!επειδη το παιδι που το εχει ειναι φιλος...μου εδειξε ολα τα νεα τηλεφωνα(σε λειτουργια)...

 

ν900= συμπαθητικο desing/αρκετες δυνατοτητες/κ οσο αφορα το touch αργουσε λιγο

ν97μινι= με ενθουσιασε το κινητο...καμια σχεση με το iphone..αλλα αρκετα υποσχομενο τηλεφωνο κατα την αποψη μου..!!

 

ηταν και ενας φιλος του εκει..προγραμματιστης...και μου ελεγε διαφορα...οτι το SE SATIO ειναι τοπ κινητο...SE x10 θα ειναι καλυτερο απο το μηλο...και γενικα οτι το ν900 ειναι μακραν καλυτερο απο το μηλο...

 

αυτα τα ολιγα..!!

 

Οτιδήποτε μπορεί να είναι καλύτερο (ή χειρότερο) από κάτι άλλο Πάρι, το θέμα είναι τι τονίζει ή υποβαθμίζει κανείς.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

μολις γυρισα απο ενα νοκια καταστημα που ειχα παει να αφισω ενα κινητο για επισκευη..!!επειδη το παιδι που το εχει ειναι φιλος...μου εδειξε ολα τα νεα τηλεφωνα(σε λειτουργια)...

 

ν900= συμπαθητικο desing/αρκετες δυνατοτητες/κ οσο αφορα το touch αργουσε λιγο

ν97μινι= με ενθουσιασε το κινητο...καμια σχεση με το iphone..αλλα αρκετα υποσχομενο τηλεφωνο κατα την αποψη μου..!!

 

ηταν και ενας φιλος του εκει..προγραμματιστης...και μου ελεγε διαφορα...οτι το SE SATIO ειναι τοπ κινητο...SE x10 θα ειναι καλυτερο απο το μηλο...και γενικα οτι το ν900 ειναι μακραν καλυτερο απο το μηλο...

 

αυτα τα ολιγα..!!

 

!!!!!!!!!!!!

:ninja::ninja::ninja:

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

αυτο που περιμενα να ακουσω το ειπαν...οτι η μηλο εταιρια...εκλεψε λογισμικο απο την νοκια.!!

 

Ο Χατζιδάκης (νομίζω) είχε πει ότι στη μουσική, δεν υπάρχει κλοπή από συνθέτη σε συνθέτη. Απλά, ο ένας επηρεάζει τον άλλο. Στη κινητή τηλεφωνία τώρα... δε ξέρω. :lol:

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

αυτο που περιμενα να ακουσω το ειπαν...οτι η μηλο εταιρια...εκλεψε λογισμικο απο την νοκια.!!

 

Δεν κατάλαβα ποτέ γιατί ενοχλείται ο καταναλωτής για το τι κλέβει ο ένας κατασκευαστής από τον άλλο. Μακάρι ένας να έκλεβε τους πάντες και να μου τα πρόσφερε όλα σε ένα πακέτο σε εξευτελιστική τιμή.

 

 

:X:X:X

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

εγω ως πρωην κατοχος Iphone και Ν97 και οπως ειδα το Ν900..θα ελεγα με το Ν900..

 

υγ: θα πουν πολλοι οτι εχω αδικο και οτι ειμαι κολλημενος νοκιακιας..πολυ ηθελα να μου αρεσει το iphone και να μην ξαναψαξω για αλλη συσκευη αλλα τελικα ειναι ενα πολυ περιορισμενο σε δυνατοτητες multimedia τηλεφωνο.

 

φιλε μου καθε κινητη συσκευη η γενικοτερα εταιρεια,εχει και τους φιλους της.

αυτο δεν ειναι κατακριτεο,ειναι απαραβατο δικαιωμα του καθενος και δεν μπορει να το αμφισβητησει κανεις μας:)

αρκει φυσικα αυτη η αρεσκεια σε συγκεκριμενη εταιρεια(οποια και να ειναι αυτη) να μην βαζει παρωπιδες στον εκαστοτε φιλο της (δεν αναφερομαι σε σενα για τις παρωπιδες!!;)),γιατι ετσι δεν ειναι αντικειμενικος και δεν μπορει να κρινει σωστα.

 

δεν θα σταθω σε αυτα που ειπες οτι δεν κανει το iphone,δεν υπαρχει λογος να το κανω μιας και εχεις ηδη παρει την αποφαση σου για αυτην την συσκευη,απλα θα σου προτεινω να κρατησεις την φιλικη συμβουλη μου :)

οποτε μπορεσεις και οποτε νομιζεις οτι εχεις λιγο χρονο ελευθερο και δεν εχεις τι να κανεις,ριξε μια ματια στα θεματα του iphone εδω στο myphone αλλα και σε αλλα φιλικα προς αυτην την συσκευη sites...καθησε και διαβασε λιγο και απλα παρε μια σφαιρικη ενημερωση..

να εισαι σιγουρος οτι αν του αφιερωσεις λιγο χρονο τοτε και μονο τοτε θα μπορεσεις να καταλαβεις τι μπορει να κανει και τι δεν μπορει το τηλεφωνο ;)

μιλας με τον πιο φανατικο κατηγορο του μηλου στο παρελθον,ετσι δεν το δεχομουν και εγω με τπτ,παρολο που το αγορασα 4 μεχρι σημερα φορες συνολικα...(2g 4gb-2g 8gb-3g 16gb και σημερα κατοχος του 3GS 32GB)..

τις δυο πρωτες φορες απλα το πηρα,ασχοληθηκα μαζι του ελαχιστα,μου εσπασε τα νευρα και το πουλησα ....

 

με το 3G καθησα και διαβασα και ασχοληθηκα σοβαρα μαζι του.

ηθελα να του αφιερωσω χρονο ωστε να δω πραγματικα τι μπορουσε να κανει και τι οχι ,σαν συσκευη και οχι αυτο που εκανα στα προηγουμενα 2,που προσπαθουσα να δω τι μπορουσα να κανω εγω με αυτο....χωρις να διαβασω καν εστω και λιγο για το πως μπορω να το εκμεταλευτω σωστοτερα...

για εναμισυ μηνα ηταν το κυριο μου κινητο(ανηκουστο αυτο για μενα)

για καποιους λογους που ισχυαν τοτε (και οχι σημερα) εδωσα και το 3G και επεστρεψα στα αγαπημενα μου wm (εκει εχω κλιση εγω,οπως εσυ στα νοκια:happy:)..

 

μεχρι την ελευση του 3GS και την προτροπη καποιων φιλων και συμφορουμιτων απο εδω μεσα,πηρα το 3GS 32GB...

(εδω και 3 μηνες περιπου αν θυμαμαι καλα) ολα αυτα που δεν μπορουσα να κανω με το 3G ειχαν πια λυθει και η ζωη μαζι του καθε μερα που περνουσε γινοταν και πιο ευκολη....

 

σημερα απλα δεν μπορω να το αποχωριστω!!για πολλους και διαφορους λογους...

εχω και το HD2 παραλληλα αλλα το μηλο μου δεν φευγει απο κοντα μου πια...

και οσο ασχολουμαι μαζι του χρησιμοποιωντας το,τοσο πιο πολυ με εκπλησει καθημερινα :)

φυσικα το iphone μου ειναι JB(για να μην παρεξηγηθω) ,κατι που σημερα γινεται πολυ ευκολα πια,με ενα απλο exe αρχειακι ;)

 

αυτο ειναι ενα μικρο παραδειγμα για το iphone και το ποσο μπορει καποιος να το παρεξηγησει η απλα να μην το εκτιμησει οπως του αξιζει...

το ιδιο μπορει να ισχυσει και σε καποιον αλλον χρηστη μιας αλλης οποιαδηποτε συσκευης,οποιαδηποτε εταιρειας...

 

πολλοι κατηγορουν συσκευες χωρις να εχουν αφιερωσει λιγο χρονο για να τις μαθουν πρωτα...επειδη δεν βρισκουν τα αυτονοητα πολλες φορες μεσα στην αγνοια τους βγαινουν και κατακρινουν κατι που δεν καταφεραν να μαθουν ουτε τα βασικα για αυτο...

και δυστυχως γινεται καθημερινα αυτο....για πολλες συγχρονες συσκευες...

 

τις περισσοτερες των περιπτωσεων φταιει η αγνοια μας και οχι η εκαστοτε συσκευη...αλλα λιγοι εχουν το σθενος να το παραδεχτουν δημοσια και τα ριχνουν στις συσκευες...

 

καθε επιλογη ειναι δικη σου αποφαση και πριν την παρεις σκεψου καλα,απλα μην επηρεαζεσαι ευκολα και προσπαθησε να δινεις λιγο χρονο σε αυτο που αγαπας :)

 

θα στον επιστρεψει πισω με τον καλυτερο τροπο,οπως και αν λεγεται αυτο...

φιλικα Δημητρης

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα ποτέ γιατί ενοχλείται ο καταναλωτής για το τι κλέβει ο ένας κατασκευαστής από τον άλλο. Μακάρι ένας να έκλεβε τους πάντες και να μου τα πρόσφερε όλα σε ένα πακέτο σε εξευτελιστική τιμή.

ελα μου ντε....ουτε ατυοι ξερουν γιατι ενοχλουνται..εμενα προσωπικα δεν με απασχολει καν...την δουλεια μου να κανω και τιποτα αλλο!!

 

Ο Χατζιδάκης (νομίζω) είχε πει ότι στη μουσική, δεν υπάρχει κλοπή από συνθέτη σε συνθέτη. Απλά, ο ένας επηρεάζει τον άλλο. Στη κινητή τηλεφωνία τώρα... δε ξέρω. :lol:

 

χαχαχαχα αρκετα καλο...θα το ψαξω.!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα ποτέ γιατί ενοχλείται ο καταναλωτής για το τι κλέβει ο ένας κατασκευαστής από τον άλλο. Μακάρι ένας να έκλεβε τους πάντες και να μου τα πρόσφερε όλα σε ένα πακέτο σε εξευτελιστική τιμή.

 

 

:X:X:X

 

 

:respect::clap:

 

και εγω μαζι σου :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Έχασα επεισόδια !!!!!!!

 

Φύγαμε από το Ping! ?

 

Κανείς για λεπτομέρειες ?

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

Έχασα επεισόδια !!!!!!!

 

Φύγαμε από το Ping! ?

 

Κανείς για λεπτομέρειες ?

 

Καλησπέρα Κώστα! Μετά από δοκιμές που έγιναν με τη βοήθεια του Βασίλη (pazo) και Νίκου (CarpeNoctum) κυρίως, πέρασαν αρκετοί (όχι όλοι ακόμη) από εμάς και στο messi.im το οποίο φαίνεται ότι:

(α) έχει όλη τη λειτουργικότητα του ping! για γραπτά μηνύματα αλλά με πολύ μεγαλύτερη έως άριστη αξιοπιστία στη μετάδοση

(β) έχει πρόσθετες πολύ ενδιαφέρουσες λειτουργικότητες όπως την αποστολή φωτογραφιών, βίντεο (αυτό δεν το έχουμε δοκιμάσει ακόμη) και γεωγραφικού στίγματος

(γ) όλα τα παραπάνω μπορεί να τα κάνει και σε group mode όπου όσοι έχουν δηλωθεί στο ίδιο group βλέπουν τα μηνύματα όλων των συμμετεχόντων με μιάς - κάτι σαν chat room δηλαδή.

 

Το (α) από τα παραπάνω δίνεται δωρεάν με την εφαρμογή messi.im sms, ενώ τα υπόλοιπα χρειάζονται την εφαρμογή messi.im mms που τα κάνει όλα μαζί (άρα δεν χρειάζεσαι την messi.im sms) και κοστίζει 0,79 ευρώ.

 

Αυτά εν ολίγοις :)

 

α και βέβαια καταλήγοντας .... ping! (γιατί η "κραυγή" του thread δεν απεμπολείται!)

Edited by kkalog

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

με το messi θα ξαλαφρωσει και λιγο το thread :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

με το messi θα ξαλαφρωσει και λιγο το thread :lol::lol:

 

Τουλάχιστον πάντως εδώ δεν "κόβουμε" κανέναν πάνω στο "πλάκωμα του τέρατος" :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον πάντως εδώ δεν "κόβουμε" κανέναν πάνω στο "πλάκωμα του τέρατος" :)

 

 

αμα εχει μαθει ο ανθρωπος να ειναι μεσα στην μαχη μια ζωη:rolleyes:

 

δεν κοβεται με τπτ μετα :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Κώστα, Μήτσο σας "έχασα" και τους δύο:wacko::rolleyes::D:lol:

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Κώστα! Μετά από δοκιμές που έγιναν με τη βοήθεια του Βασίλη (pazo) και Νίκου (CarpeNoctum) κυρίως, πέρασαν αρκετοί (όχι όλοι ακόμη) από εμάς και στο messi.im το οποίο φαίνεται ότι:

(α) έχει όλη τη λειτουργικότητα του ping! για γραπτά μηνύματα αλλά με πολύ μεγαλύτερη έως άριστη αξιοπιστία στη μετάδοση

(β) έχει πρόσθετες πολύ ενδιαφέρουσες λειτουργικότητες όπως την αποστολή φωτογραφιών, βίντεο (αυτό δεν το έχουμε δοκιμάσει ακόμη) και γεωγραφικού στίγματος

(γ) όλα τα παραπάνω μπορεί να τα κάνει και σε group mode όπου όσοι έχουν δηλωθεί στο ίδιο group βλέπουν τα μηνύματα όλων των συμμετεχόντων με μιάς - κάτι σαν chat room δηλαδή.

 

Το (α) από τα παραπάνω δίνεται δωρεάν με την εφαρμογή messi.im sms, ενώ τα υπόλοιπα χρειάζονται την εφαρμογή messi.im mms που τα κάνει όλα μαζί (άρα δεν χρειάζεσαι την messi.im sms) και κοστίζει 0,79 ευρώ.

 

Αυτά εν ολίγοις :)

 

α και βέβαια καταλήγοντας .... ping! (γιατί η "κραυγή" του thread δεν απεμπολείται!)

 

Κώστα, όλα αυτά φαντάζομαι δεν τα κάνουν το φρινγκ και το ΙΜ+

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

Κώστα, Μήτσο σας "έχασα" και τους δύο:wacko::rolleyes::D:lol:

 

ειμαστε "αλλου "'' και οι δυο Λευτερη :lol:

ρωτα τον Στρατηγο μας :rolleyes: στο messi ομως :lol:

 

Κώστα, όλα αυτά φαντάζομαι δεν τα κάνουν το φρινγκ και το ΙΜ+

 

Κωστη ειναι πολυ καλη εφαρμογη και πανευκολη στην χρηση της.δεν χρειαζεται καν να την εχεις ανοιχτη για να δουλευει,εκτος απο οταν χρειαζεται να ποσταρεις εσυ :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...