Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch 2 (Mega)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εκδοση προιοντος 1.1.1.3

 

Αυτό δεν είναι έκδοση του Destinator είναι κάτι άλλο μάλλον… Η έκδοση του Destinator θα είναι του style 6.x.x. ή 7.x.x. ή 8.x.x. ή 9.x.x. :)

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εκδοση προιοντος 1.1.1.3

 

Aυτο δεν μου μοιαζει με εκδοση Destinator :O

Φυσιολογικα θα πρεπει να ειναι η 7.x.x.x, 8.y.y.y ή 9.z.z.z :shifty:

Μηπως μπορουμε να δουμε προσεκτικοτερα ?

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

destinator v. 7.0.0.588.29

 

ελπίζω αυτή τη φορά να έγραψα το σωστό.... ;-)

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρώτα απ'όλα τα συγχαρητήρια μου για το σάιτ, καθώς διαβάζοντας εδώ μου λύθηκαν άπειρες απορίες μιας και είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιώ wm λογισμικό. Έχω κι εγώ το htc touch2 και θα ήθελα να ρωτήσω αν θα μπορούσα να του περάσω την ΡΟΜ του diamond 2 ; Δεν ξέρω ακόμα πολλά πάνω σε αυτα τα κινητά οπότε μπορεί να ρωτάω βλακεία :O... Είδα το manilla 2.5 από κοντά και είναι μακράν το ωραιότερο UI απ'τα υπόλοιπα που κυκλοφορούν κατά την άποψη μου.

iPhone 4S 16 GB

iPad 3 Wi-Fi & Cellular 64 GB

New Entry: iPhone 5 16 GB

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ το htc touch2 και θα ήθελα να ρωτήσω αν θα μπορούσα να του περάσω την ΡΟΜ του diamond 2 ;

 

Εν συντομία όχι. :p

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω κι εγώ το htc touch2 και θα ήθελα να ρωτήσω αν θα μπορούσα να του περάσω την ΡΟΜ του diamond 2 ;

 

Δεν μπορείς να περάσεις καμία ROM που προβλέπεται για άλλη συσκευή εκτός της δικιάς σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανενας να βαλει επιτυχως καμια Colored Top Bar με χρωματιστα εικονιδια ? Εβαλα μια, αλλαξε το εικονιδιο του δικτυου και της μπαταριας, αφησε ομως το εικονιδιο G/3G, και του ηχειου οπως ηταν, ασπρο :(

Οσο για το απο πανω με το 3G στον CommManager το δοκιμασa και ΝΑΙ, ΠΑΙΖΕΙ :D

ΤΗΝΧ Γιαννη :thanks:

 

Λυθηκε και το θεμα με την Colored Task Bar. Εβαλα απο εδω την 1.2 (αφου πρωτα εγκατεστησα το sdkcerts.cab) και τωρα ειναι μια χαρα :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η πληροφορία προστέθηκε στο πρώτο post όπου με τη βοήθεια σας μπορούμε να συγκεντρώσουμε τα σημαντικότερα tweaks για την εν λόγω συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη του ειναι μονο 2,8 ιντσες δηλαδη ομοια με τους diamond 1 που εχω ηδη απο ενα φιλαρακι μου και σκεφτηκα να το δωσω, αν ηταν μεγαλυτερη τουλαχιστον θα αξιζει τα λεφτα τους...
Link to comment
Share on other sites

Η οθονη του ειναι μονο 2,8 ιντσες δηλαδη ομοια με τους diamond 1 που εχω ηδη απο ενα φιλαρακι μου και σκεφτηκα να το δωσω, αν ηταν μεγαλυτερη τουλαχιστον θα αξιζει τα λεφτα τους...

 

To Touch 2 ταξιζει τα λεφτα του. Δεν εχει καμια σχεση με το Diamond, το οποιο ειναι 2 γενιες παλιοτερο κινητο. Δες και τις προδιαγραφες τους. Νομιζω οτι η συσκευη ειναι Value for Money :D

Απο ενα συντομο συγκριτικο που εκανα με βασει τα χαρακτηριστικα απο το επισημο site της HTC, προκυπτει οτι το Touch 2 ειναι καλυτερο στα παρακατω :

1) Μνημη RAM & ROM

2) WM 6.5

3) Bluetooth 2.1 (vs 2.0)

4) 3.5 mm audio jack

5) Υποστηριξη μεγαλυτερης γκαμας πολυμεσων (audio-video)

6) Καλυτερη μπαταρια με μεγαλυτερη διαρκεια χρησης και αναμονης

7) Μεγαλυτερη μνημη αποθηκευσης (microSD™ memory card up to 16GB)

Σε ολα τα υπολοιπα, ΝΑΙ τα χαρακτηριστικα ειναι τα ιδια. Ομως και αυτες οι διαφορες φτανουν για να γειρει η πλαστιγγα προς το μερος του Touch 2 :D

Στη συνημμενη φωτο βλεπετε τις διαφορες τονισμενες με κοκκινο και πρασινο χρωμα :!:

Edited by ktsak
Touch 2 vs Diamond

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Τι έκδοση του Destinator φίλε μου αν έχεις την καλοσύνη?

 

Η έκδοση του destinator είναι η 7.0.0.588.29 και του χάρτη για την Ελλάδα η 2009.Q1 v.115

 

Σήμερα το δοκίμασα με την ευκαιρία μιας επίσκεψης μου στην Αθήνα και δεν με προβλημάτισε πουθενά. Τα ίδια με το pocket μου και ας έχει μικρότερη οθόνη. Όλα μια χαρά λοιπόν.

 

Έχω μερικές απορίες σχετικά με άλλα θέματα του κινητού.

 

Καταρχήν επειδή έχω αγχωθεί λίγο με τις χρεώσεις για data, πως μπορούμε να δούμε αν έχουμε χρησιμοποιήσει και πόσο μια τέτοια υπηρεσία. Υπάρχει κάποιος μετρητής κάπου? Από Comm Manager έχω απενεργοποιήσει το "Σύνδεση δεδομένων". Αυτό σημαίνει πως έχω απενεργοποιήσει την πρόσβαση μέσω gprs κλπ? Χρειάζεται να το κάνω και από την εφαρμογή NoData που έχετε δώσει σε προηγούμενες σελίδες?

 

Μια ακόμη απορία έχω με την εφαρμογή που δείχνει τον καιρό στην πρώτη σελίδα. Συνδέομαι σε ασύρματα δίκτυα και όταν πάω και κάνω άμεση ενημέρωση βρίσκει αυτόματα το μέρος που είμαι και προβάλει τις πληροφορίες. πχ στην Χαλκίδα μου λέει Χαλκίδα και θερμοκρασία κλπ. Όταν βρέθηκα στο Κρυονέρι μου έλεγε κρυονέρι κλπ.

Πως ακριβώς βρίσκει το μέρο που βρίσκεσαι? GPS δεν είναι γιατί ήμουν εντός κτηρίου.

 

Πάντως ενώ το φοβόμουν πως θα είναι δύσχρηστο κάθε άλλο.

Edited by gmorfeas
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν επειδή έχω αγχωθεί λίγο με τις χρεώσεις για data, πως μπορούμε να δούμε αν έχουμε χρησιμοποιήσει και πόσο μια τέτοια υπηρεσία. Υπάρχει κάποιος μετρητής κάπου? Από Comm Manager έχω απενεργοποιήσει το "Σύνδεση δεδομένων". Αυτό σημαίνει πως έχω απενεργοποιήσει την πρόσβαση μέσω gprs κλπ? Χρειάζεται να το κάνω και από την εφαρμογή NoData που έχετε δώσει σε προηγούμενες σελίδες?

 

Δεν είμαι σίγουρος ότι έτσι απενεργοποιείς το gprs, αλλά δεν βάζεις το NoData να έχεις σε κάθε περίπτωση το κεφάλι σου ήσυχο? Είναι τρομερά απλό προγραμματάκι..Αν τελικά το βάλεις, απενεργοποίησε τα όλα, εκτός απο τα mms.

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος ότι έτσι απενεργοποιείς το gprs, αλλά δεν βάζεις το NoData να έχεις σε κάθε περίπτωση το κεφάλι σου ήσυχο? Είναι τρομερά απλό προγραμματάκι..Αν τελικά το βάλεις, απενεργοποίησε τα όλα, εκτός απο τα mms.

 

Ναι, NoData δαγκωτο, απο την εποχη του Diamond με συντροφευει μεχρι σημερα επιτυχημενα :D

Edited by ktsak

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Μετά το NoData στο Comm Manager το "Συγχώνευση δεδομένων" δεν είναι καν ενεργό, δηλαδή δεν μπορείς να το ενεργοποιήσεις - απενεργοποιήσεις. Λογικά δηλαδή και πριν ήταν κλειστό απλά τώρα ότι και να γίνει δεν πρόκειτε να ανοίξει.

Άρα είμαστε 1000% σίγουροι έτσι. Ευχαριστώ.

 

Έβαλα όλα τα e-mail μου στον client που έχει με έλεγχο κάθε 15 λεπτά, έχω logάρει σε msn klp. Άρα και στο σπίτι και στην δουλειά και γενικά σε πολλά σημεία με wifi θα είναι συνέχεια online.

 

Μου λείπει ένας sip client τώρα για να συνδευώ σε ένα server που έχω σπίτι με viva, voipdiscount και ΟΤΕ και θα έχω και τα τηλέφωνα μου ακόμα και εκτός σπιτιού.

 

Σε γενικές γραμμές την έχω κατα-βρεί χαχαχαχαχ

 

Γνωρίζει κανείς κανένα sip?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια ακόμη απορία έχω με την εφαρμογή που δείχνει τον καιρό στην πρώτη σελίδα. Συνδέομαι σε ασύρματα δίκτυα και όταν πάω και κάνω άμεση ενημέρωση βρίσκει αυτόματα το μέρος που είμαι και προβάλει τις πληροφορίες. πχ στην Χαλκίδα μου λέει Χαλκίδα και θερμοκρασία κλπ. Όταν βρέθηκα στο Κρυονέρι μου έλεγε κρυονέρι κλπ.

Πως ακριβώς βρίσκει το μέρο που βρίσκεσαι? GPS δεν είναι γιατί ήμουν εντός κτηρίου.

Μέσω Internet ενημερώνεται η τοποθεσία στο My Location, όχι μέσω gps.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..έχει συμβεί κάτι με το κινητό μου και δεν ξέρω απο τι προκλήθηκε..

Κάθε φορά που το ανοίγω και πηγαίνω απο τα εικονίδια που εχει κάτω στη μουσική..μου ωγάζει αυτο το μήνυμα..

XME Assert Failed

Expression:

(TIMELINESTATE_ITEM_O

PEN ==

m_rgTimeLineInfo[dwPlayI

ndex].wState) ||

(TIMELINESTATE_ITEM_RE

SOLVING ==

m_rgTimeLineInfo[dwPlayI

ndex].wState)

File:

c:\sds\65cm2tmp\private\di

gitalmedia\wmp\xplatme\cl

ctplayer\timelinemanager.cpp

Line:5071

 

Και σαν επιλογές μου έχει ΟΚ και Άκυρο..έκανα "hard reset" αλλα τίποτα..

Παρακαλώ ας με βοηθήσει κάποιος.. :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..έχει συμβεί κάτι με το κινητό μου και δεν ξέρω απο τι προκλήθηκε..

Κάθε φορά που το ανοίγω και πηγαίνω απο τα εικονίδια που εχει κάτω στη μουσική..μου ωγάζει αυτο το μήνυμα..

XME Assert Failed

Expression:

(TIMELINESTATE_ITEM_O

PEN ==

m_rgTimeLineInfo[dwPlayI

ndex].wState) ||

(TIMELINESTATE_ITEM_RE

SOLVING ==

m_rgTimeLineInfo[dwPlayI

ndex].wState)

File:

c:\sds\65cm2tmp\private\di

gitalmedia\wmp\xplatme\cl

ctplayer\timelinemanager.cpp

Line:5071

 

Και σαν επιλογές μου έχει ΟΚ και Άκυρο..έκανα "hard reset" αλλα τίποτα..

Παρακαλώ ας με βοηθήσει κάποιος.. :(

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3067777#post3067777

 

Είναι πρόβλημα που δημιουργεί το «Update for HTC Touch2 MP3 Ringtone Setting». Στο XDA έχει αναφερθεί πώς και μετά από απεγκατάσταση του συγκεκριμένου Update το πρόβλημα παραμένει, οπότε δυστυχώς η μόνη λύση είναι το Hard-Reset και η μη εγκατάσταση του «Update for HTC Touch2 MP3 Ringtone Setting».

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ..όλα καλά τώρα..

Γνωρίζεις μήπως πως κάνουμε το ρολόι 24ωρο..το είχα βρεί καταλάθος αλλα τωρα δεν θυμάμαι καθόλου τη διαδρομή..

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ..όλα καλά τώρα..

Γνωρίζεις μήπως πως κάνουμε το ρολόι 24ωρο..το είχα βρεί καταλάθος αλλα τωρα δεν θυμάμαι καθόλου τη διαδρομή..

 

Πας Εναρξη, Ρυθμισεις, Τοπικες Ρυθμισεις και πας στην καρτελα "Ωρα"και επιλεγεις Στυλ Ωρας : HH:mm:ss. OK και τελειωσες :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Πας Εναρξη, Ρυθμισεις, Τοπικες Ρυθμισεις και πας στην καρτελα "Ωρα"και επιλεγεις Στυλ Ωρας : HH:mm:ss. OK και τελειωσες :D

 

Εναρξη, Ρυθμισεις, Σύστημα*, Τοπικες Ρυθμισεις. :)

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Eπιτελους μετα απο πολλες αμφιταλαντευσεις το παραγγειλα και εγω παιδια (απο expansys) σε ενα πακετο με καρτα micro sd , θηκη , και φορτιστη αυτοκινητου.:D

 

Ελπιζω να πανε ολα καλα(πρωτη μου αγορα απο νετ)

 

Οταν το εχω θα σας γραψω εντυπωσεις , αλλα με τοσο διαβασμα στο φορουμ νιωθω σαν να το ξερω ηδη!:lol:

Link to comment
Share on other sites

επειδει εχω δει οτι καποιο εχουν προβλημα με το cab που προσθετει στον καιρο ελληνικες περιοχες δινω ενα λινκ απο xda με το οποιο μπορειτε να βαλετε εσεις οποια περιοχη θελετε μεσω accuweather.com σε εμενα στο diamond 1,diamond 2 ,hd,hd2 και touch 2 ξαδερφου μου δουλεουν μια χαρα.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2488224&postcount=73

 

ελπιζω να βοηθησα.

γιατι ολα φενονται διαφορετικα μετα τις 14,000r.p.m ....:X

valentino οπου και να πας εγω μαζι σου!!!!

παντα φιλικα

πανα ω της

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Λοιπον τωρα με το Touch 2 διαπιστωσα κατι που δεν το ειχα δει ποτε μεχρι τωρα, σε ολες τις συσκευες WM που ειχα μεχρι τωρα. Εχω ενα Asus eeePC με λειτουργικο ΧΡ GR και περασμενο το ActiveSync 4.5 GR. Κανω συγχρονισμο με το Outlook το Touch 2 μου και διαπιστωνω τα εξης :

1) Επαφες, συγχρονιζονται ΟΚ

2) Σημειωσεις συγχρονιζονται ΟΚ

3) Ημερολογιο : συγχρονιζονται μονο οσα γεγονοτα δεν εχουν περιοδικοτητα, δηλ. εμφανιζονται μονο μια φορα. Οσα συμβαντα εχουν περιοδικοτητα ημερησια, εβομαδιαια, μηνιαια, ετησια δεν συγχρονιζονται και δεν περνανε στο Touch 2.

Να σας προλαβω και να πω στο ActiveSync στις ρυθμισεις, Επιλογες, Ημερολογιο, Ρυθμισεις, εχω ενεργοποιημενο το συγχρονισμο ολων των συναντησεων και των προηγουμενων και των μελλοντικων.

Εχει παρατηρησει κανεις κατι τετοιο ποτε :worry:? Μπορει κανεις να δωσει καμια ιδεα τι μπορει να φταει :blink:? Εχει καταντησει σπαστικο, εφαγα χθες τη νυχτα μου μεχρι τις 4 το πρωι :mad: και δεν μπορεσα να κανω τιποτα :(

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...