Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch 2 (Mega)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια βοηθεια κυριοι..που θα βρω το ID της συσκευης ?..

 

Αν εννοείς το ΙΜΕΙ,

Από την συσκευή: "Έναρξη > Ρυθμίσεις > Σύστημα > Πληροφορίες Συσκευής > Ταυτότητα"

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Αν εννοείς το ΙΜΕΙ,

Από την συσκευή: "Έναρξη > Ρυθμίσεις > Σύστημα > Πληροφορίες Συσκευής > Ταυτότητα"

 

...ή πατώντας στο phonepad *#06#.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To expansys έχει μακράν την καλύτερη τιμή αυτή τη στιγμή: http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=187293

Υπάρχει κάτι που πρέπει να ξέρω σχετικά με την εγγύηση εδώ στην Ελλάδα αν προχωρήσω σε αγορά? :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχεις κανονικά εγγύηση σε ότι έχει να κάνει με το hardware της συσκευής. Απλά δεν μπορείς να βάλεις την ελληνική ROM (μικρό το κακό). Μπορείς να προχωρήσεις άφοβα στην αγορά της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορείτε να προτείνετε κάποιο πρόγραμμα για online radio?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=167923

 

@sonaw22:

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Post γραμμένα με greeklish διαγράφονται. Δες εδώ την ανακοίνωση κατάργησης των.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..υπάρχει μήπως κάποιος που να γνωρίζει ένα site..με παιχνίδια..που να παίζουν και σε T3333 γιατί όλα όσα βρήκα..ή δεν παίζουν ή δεν είναι καθόλου καλά..!!!
Link to comment
Share on other sites

μπορείτε να προτείνετε κάποιο πρόγραμμα για online radio?

 

Το wunder radio οτι καλυτερο και για ελληνικους σταθμους !!

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει η δυνατοτητα στην εφαρμογη του gps για φωνητικη καθοδηγηση(στροφη σε στροφη) ή απλα βλεπεις τη διαδρομη στο google map?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια υπαρχει η δυνατοτητα στην εφαρμογη του gps για φωνητικη καθοδηγηση(στροφη σε στροφη) ή απλα βλεπεις τη διαδρομη στο google map?

 

Υπάρχει πληθώρα προγραμμάτων πλοήγησης που κάνουν αυτό που θες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Εδώ και 3 μέρες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το Τ3333.

Όταν λαμβάνω SMS δεν έχω ηχητική ειδοποίηση παρ' όλο που στις ρυθμίσεις υπάρχει η επιλογή γιά ηχητική ειδοποιήση.

Από τις ρυθμίσεις πηγαίνω στο "Ήχοι & προειδοποιήσεις" μετά επιλέγω "Ειδοποιήσεις" και στις 2 επιλογές που έχει γιά Άμεσσα μηνύματα έχω επιλέξει κάποιον ήχο.

 

http://i249.photobucket.com/albums/gg206/jxid/pc_capture2-12.png http://i249.photobucket.com/albums/gg206/jxid/pc_capture1-18.png

 

Μπορώ να κάνω κάτι πριν κάνω hard reset?

Θέλω να το αποφύγω γιατί το έχω οργανώσει όπως θέλω και θα μου πάρει πολύ χρόνο να το φτιάξω πάλι.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορώ να κάνω κάτι πριν κάνω hard reset?

Εκτός από αυτό που μας δείχνεις δεν έχει και κάποιο άλλο event τύπου «Μηνύματα: Νέο μήνυμα» ή «Μηνύματα: Δημιουργία μηνύματος». Άλλαξε το και σε αυτά αναλόγως και πες μας εάν σου δούλεψε.

 

Υπάρχει τρόπος να προσθέσω τη συσκευή σε homegroup?

 

Επειδή δεν κατάλαβα τι ζητάς, γίνε πιο αναλυτικός αν θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να προσθέσω τη συσκευή σε homegroup?

 

Εννοείς να συνδέσεις το κινητό σε δίκτυο (LAN) με το PC; Nομίζω υπάρχει τρόπος αν όχι από το “μαμά” software με xtra app (κάπου είχα δει κάτι σχετικό). Eπίσης κάποια (αν όχι όλα) ΒΤ software έχουν τέτοια επιλογή (το δικό μου dongle που είναι σχετικά παλιό έχει τέτοια επιλογή βέβαια δεν την έχω δοκιμάσει πότε), αλλά ποιος ο σκοπός μιας τέτοιας σύνδεσης;

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από αυτό που μας δείχνεις δεν έχει και κάποιο άλλο event τύπου «Μηνύματα: Νέο μήνυμα» ή «Μηνύματα: Δημιουργία μηνύματος». Άλλαξε το και σε αυτά αναλόγως και πες μας εάν σου δούλεψε.

 

Υπάρχει η επιλογή «Μηνύματα: Δημιουργία μηνύματος» και την ενεργοποίησα και αυτήν και δούλεψε.

Ευχαριστώ φίλε μου γιά την βοήθεια.

 

Έτσι όπως το γράφει όμως δεν θα μπορούσε ποτέ να πάει το μυαλό μου.

Το είχα δει και αυτό αλλά το Δημιουργία SMS που γράφει το καταλάβαινα σαν δημιουργία μηνύματος από εμένα.

Τέλος πάντων.Ίσως να είναι η μετάφραση.......

Edited by jxid
Link to comment
Share on other sites

Εχει περασει κανεις την νεα αναβαθμιση για τα ringtone Τι ακριβως διορθωνει ;

 

Διορθώνει ότι λέει: “This update for HTC Touch2 allows for your MP3 to be set as ringtones for incoming calls. ”

Σου επιτρέπει να βάζεις mp3 σαν ήχο κλήσης.

Προσωπικά δεν είχα τέτοιο πρόβλημα στη συσκευή μου... αλλά μερικά post πιο πίσω έχει αναφερθεί πρόβλημα με mp3 και ringtones.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ! Στο XDA έχει αναφερθεί πρόβλημα με αυτό το HotFix (που έχω παρατηρήσει και εγώ προσωπικά στην συσκευή μου):

Error: "XME Assert Failed Expression:NULL!=m_pTimeLineManagerFile:c:\sds\65c m2tmp\private\digitalmedia\wmp\xplatme\clctplayer\ collectionplayer.cps Line 942"

Έπειτα από την εγκατάσταση του συγκεκριμένου HotFix έπαιρνα αυτό το error όταν πήγαινα στο tab “Μουσική” του TouchFLO.

Αν δεν χρησιμοποιείτε mp3 σαν ringtone μην το περάσετε καλύτερα.

 

Έτσι όπως το γράφει όμως δεν θα μπορούσε ποτέ να πάει το μυαλό μου.

Το είχα δει και αυτό αλλά το Δημιουργία SMS που γράφει το καταλάβαινα σαν δημιουργία μηνύματος από εμένα.

Τέλος πάντων.Ίσως να είναι η μετάφραση.......

 

Όντως υπάρχουν τραγικά λάθη στην μετάφραση του λειτουργικού!

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου η αγγλική έκδοση του λειτουργικού γιά την συσκευή?

Και αν υπάρχει κάπου μπορώ να την περάσω άφοβα?Το έχει δοκιμάσει κανεις?

Γιά να πω την αλήθεια θα το προτιμούσα με αγγλικό OS.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου η αγγλική έκδοση του λειτουργικού γιά την συσκευή?

Και αν υπάρχει κάπου μπορώ να την περάσω άφοβα?Το έχει δοκιμάσει κανεις?

Γιά να πω την αλήθεια θα το προτιμούσα με αγγλικό OS.

 

Η official WWE (Αγγλική) ROM υπάρχει αλλά δεν μπορείς να την flashαρεις γιατί το Touch2 είναι Region Lock… η μόνη λύση είναι να περάσεις custom ROM που προς το παρών είναι αδύνατον μιας και δεν έχουμε ακόμα HardSPL από XDA.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Η official WWE (Αγγλική) ROM υπάρχει αλλά δεν μπορείς να την flashαρεις γιατί το Touch2 είναι Region Lock… η μόνη λύση είναι να περάσεις custom ROM που προς το παρών είναι αδύνατον μιας και δεν έχουμε ακόμα HardSPL από XDA.
Ευχαριστώ γιά την απάντηση.

Εν αναμονή λοιπόν.............

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Είμαι και εγώ ένας νέος κάτοχος του touch 2.Πρώτη φορά ασχολούμαι με pda style κινητά και wm6.5.Μέχρι τώρα είχα απλά κινητά με τελευταία τα sony ericcson k800 και nokia 3600 slide.Διάβασα περίπου σχεδόν όλα τα μηνύματα για το touch 2.Η ερώτηση που έχω είναι για το κινητό και όλα τα κινητά γενικότερα και είναι η πρώτη φόρτιση.Πόσες ώρες κανονικά θέλει φόρτιση?Στο μαγαζί μου είπανε 8-10 ώρες αλλά το θέμα είναι ότι έχει φορτίσει ήδη πριν τις 4 ώρες,λογικό δεν είναι να το βγάλω και να το ανοίξω αφού μόλις φορτίσει πλήρες δεν φορτίζει άλλο,πως να φορτίσει παραπάνω δηλαδή?Οπότε τι λέτε εσείς?Λογικό δεν είναι αυτό που λέω?

Link to comment
Share on other sites

Λογικότατο....

 

Υ.Γ..Το παράγγειλα και εγώ για δεύτερη συσκευή και θα το έχω αύριο στα χέρια μου,εύχομαι να μπορέσω να βοηθήσω και εγώ από την πλευρά μου.

Edited by dimitriossara
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Είμαι και εγώ ένας νέος κάτοχος του touch 2.Πρώτη φορά ασχολούμαι με pda style κινητά και wm6.5.Μέχρι τώρα είχα απλά κινητά με τελευταία τα sony ericcson k800 και nokia 3600 slide.Διάβασα περίπου σχεδόν όλα τα μηνύματα για το touch 2.Η ερώτηση που έχω είναι για το κινητό και όλα τα κινητά γενικότερα και είναι η πρώτη φόρτιση.Πόσες ώρες κανονικά θέλει φόρτιση?Στο μαγαζί μου είπανε 8-10 ώρες αλλά το θέμα είναι ότι έχει φορτίσει ήδη πριν τις 4 ώρες,λογικό δεν είναι να το βγάλω και να το ανοίξω αφού μόλις φορτίσει πλήρες δεν φορτίζει άλλο,πως να φορτίσει παραπάνω δηλαδή?Οπότε τι λέτε εσείς?Λογικό δεν είναι αυτό που λέω?

 

Για 1η φόρτιση άστο μέχρι να πρασινίσει το ledακι και η συσκευή να είναι κλειστή, κανε και τις επόμενες 2-3 φορτίσεις αφού αφήσεις την μπαταριά να αδειάσει τελείως και είσαι οκ! Στη δικιά μου συσκευή πάντως η πρώτη φόρτιση πήρε περίπου 8 ώρες.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...