Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)]Garmin Maps Mobile™ XT


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν ειναι επιλεγμενη η αποφυγη χωματοδρομων και σε παει σε αυτους τοτε ειναι εμφανεστατο οτι προκειται για λαθος.Επισης οταν παει ο κερσορας σε τετοιο λαθος τοτε γραφει "δρομος" και οχι "μη ασφαλτοστρωμενος δρομος" οπως θα επρεπε.

 

Στην περιοχη της Λοκριδας που ειμαι εχω εντοπησει και αναφερει τουλαχιστον 6 τετοια λαθη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1. Εαν ο τεταρτος χαρτης ειναι κλειδωμενος πρεπει να τροποποιησεις και το .unl για να τον ξεκλειδωσει. Εαν δεν ειναι κλειδωμενος το αφηνεις οπως ειναι! Αυτο μπορεις να το μαθεις απο εκει που κατεβασες το χαρτη λογικα θα υπαρχει καποιο readme.

 

2. Εχεις ενεργοποιησει το εσωτερικο gps? Eαν ναι τοτε την πρωτη φορα αφησε το οσο χρειαστει για να βρει δορυφορο τις επομενες φορες που θα ανοιξεις το garmin θα διαπιστωσεις εαν υπαρχει προβλημα!

 

edit:

Την πρωτη φορα καλυτερα ενεργοποιησε το υποβοηθουμενο GPS.

 

το gps ειναι ενεργοποιημενο, δουλευε μια χαρα πριν, μετα την αναβαθμιση δεν βρισκει δορυφορους. να το αφησω κανενα 10 λεπτο και παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αφησε το κανενα 10 λεπτο σε μερος που να βλεπει τον ουρανο και θα δουλεψει...

 

πατησα "ιδιοτητες gps" το εκανα απενεργοποιηση και μετα ξανα ενεργοποιηση , μου ειπε οτι εχουν αλλαξει οι ρυθμισεις του, και με ρωτησε αν δεχομαι τις νεες.

ειπα οκ, και το εχω αφησει 15 λεπτα και εμφανιζει στην μπαρα του σηματος μια κοκκινη γραμμη και τις αλλες ασπρες. δεν εχει πιασει σημα προφανως.

 

επιασε σημα τελικα, εκανε περιπου 20 λεπτα!

Link to comment
Share on other sites

η πρωτη φορα ηταν?

 

μετα που περασα την αναβαθμιση του λογισμικου, ναι ηταν η πρωτη φορα.

Link to comment
Share on other sites

Εδω εχει υποπεσει σε σοβαρο σφαλμα και δυστυχως χανει το πλεονεκτημα εναντι των αναταγωνιστων της.... Η χαρτογραφηση γινεται μεσω αεροφωτογραφιων ( 'η γοογλε ) πλεον πολλους χωματοδρομους τους εχει σαν ασφαλτοστρωμενους και η πλοηγηση στην επαρχια καταντα περιπετεια.

 

Την πάτησα και γω το καλοκαίρι προσπάθησε να με πάει απο μονοπάτι για γαιδούρι ενω είχα επιλέξει να αποφεύγει τους χωματόδρομους.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Προσπάθησα να περάσω το garmin συμφωνα με αυτά που γράφετε εδώ στο sony ericsson satio. Το πρόγραμμα φαίνετε να εγκατίστηκε κανονικά αλλά το ανοίγω και μου βγάζει ένα μύνημα όταν πηγαίνω στην πλοήγηση ότι δεν είναι συνδεμένο με το gps του τηλεφώνου. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Προσπάθησα να περάσω το garmin συμφωνα με αυτά που γράφετε εδώ στο sony ericsson satio. Το πρόγραμμα φαίνετε να εγκατίστηκε κανονικά αλλά το ανοίγω και μου βγάζει ένα μύνημα όταν πηγαίνω στην πλοήγηση ότι δεν είναι συνδεμένο με το gps του τηλεφώνου. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου? Ευχαριστώ.

 

να ενεργοποιησεις το εσωτερικο gps του τηλεφωνου πρεπει.

απο τις ρυθμισεις οταν ανοιγεις το garmin, πας συστημα, gps, και εκει πατας την επιλογη "εσωτερικο gps' και οχι την αλλη που λεει μεσω blutooth.

να εχεις φτιαξει και το unl αρχειο για να ξεκλειδωσει ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ δεν το χρησιμοποιώ γιατί ενώ λειτουργεί σωστά σαν προγραμμα δεν ξέρω πως να το ρυθμίσω.Μόνο 2 φορές έχω καταφέρει να πιάσω σήμα(δεν έχω δοκιμάσει και πολλές).Θέλει τίποτε ρυθμίσεις είτε από το πρόγραμμα είτε απο κάπου αλλού?Πόση ώρα χρειάζεται για να βρει δορυφόρο?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να ενεργοποιησεις το A-GPS

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651194#post2651194

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Στο σημείο πρόσβασης για το agps τι χρησιμοποιητε; cosmote internet ή cosmote gprs; όσοι τουλάχιστον έχετε cosmote..
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιεισε το wi-fi Να σου ερθει και τζαμπα!!

Εκτός του ότι δεν το έχει στις επιλογές δεν μπορείς να βρεις wifi στο δρόμο.

Ρωτάω γιατί εγώ παρόλο που εχω ενεργό το agps δεν βλέπω να δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρίσκει σήμα μια χαρά το δοκίμασα πριν στο αυτοκίνητο,αλλά έχω ένα πρόβλημα.Δεν έχει φωνητικές οδηγίες(έβαλα μια διαδρομή από τα αξιοθέατα) ενώ από ότι είδα είναι ενεργοποιημένες στις ρυθμίσεις.Επίσης δεν έβρισκε διαδρομές ενώ έβαζα σωστή οδό δεν έβρισκε αποτελέσματα.Τι μπορεί να συμβαίνει η έκδοση του garmin είναι η 5.3.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησε την 5.00.60 standalone en-gr εαν κολλαει στην εκκινηση διαβασε το παρακατω!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3028437#post3028437

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

να ενεργοποιησεις το εσωτερικο gps του τηλεφωνου πρεπει.

απο τις ρυθμισεις οταν ανοιγεις το garmin, πας συστημα, gps, και εκει πατας την επιλογη "εσωτερικο gps' και οχι την αλλη που λεει μεσω blutooth.

να εχεις φτιαξει και το unl αρχειο για να ξεκλειδωσει ετσι.

 

Ναι αλλά επιλέγοντας την σύζευξη νέου gps είτε την επιλογή ενεργοποίηση, ενεργοποιεί αυτόματα το bluetooth. Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να επιλέξω?

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησε την 5.00.60 standalone en-gr εαν κολλαει στην εκκινηση διαβασε το παρακατω!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3028437#post3028437

Φαίνεται να λειτουργεί.Αυριο θα το δοκιμάσω και στον δρόμο.Προφανώς η έκδοση που είχα δεν είχε την ελληνική εκφώνηση παρόλο που τα γράμματα ήταν ελληνικά.

 

edit:Οκ τελικά λειτούργησε όπως πρέπει.Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

περασα το Garmin 5.00.50 ολα δουλευουν μια χαρα αλλα ενω βλεπει το αρχειο poi.gpi που εχω οταν παω στο "προσαρμοσμενα Poi" μου λεει δεν βρεθηκαν. Εχω Samsung i8910 HD. Στο παλιο μου nokia N82 εκανα ακριβως τα ιδια πραγματα και τα εβλεπε τα poi. Τι φταιει?
TCe
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά επιλέγοντας την σύζευξη νέου gps είτε την επιλογή ενεργοποίηση, ενεργοποιεί αυτόματα το bluetooth. Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να επιλέξω?

και μενα το κανει αυτο. αλλα και μια φορα που του ειπα να μην το ενεργοποιηση βρηκε σημα μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

περασα το Garmin 5.00.50 ολα δουλευουν μια χαρα αλλα ενω βλεπει το αρχειο poi.gpi που εχω οταν παω στο "προσαρμοσμενα Poi" μου λεει δεν βρεθηκαν. Εχω Samsung i8910 HD. Στο παλιο μου nokia N82 εκανα ακριβως τα ιδια πραγματα και τα εβλεπε τα poi. Τι φταιει?

 

Εγώ έχω περάσει τα poi με τις κάμερες κι ενώ είναι εγκατεστημένα, δεν έχω ειδοποιήση όταν πλησιάζω σε μια κάμερα ή ραντάρ ή οτιδήποτε...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω περάσει τα poi με τις κάμερες κι ενώ είναι εγκατεστημένα, δεν έχω ειδοποιήση όταν πλησιάζω σε μια κάμερα ή ραντάρ ή οτιδήποτε...

 

Πέρνα καλύτερα με το Poiloader της Garmin.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το N82 και τα κολλήματα που έτρωγε με τιν 5.x

 

Με αναβάθμιση του τηλ. απο Νοκια και την 5.20 = κανένα κόλλημα

Be Inspired...

 

LuSifer_gr

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα καλύτερα με το Poiloader της Garmin.

 

Με το Poiloader τις πέρασα.

 

Να ρωτήσω το εξής: Υπάρχει κανείς εδώ μέσα που να έχει το Garmin 5.00.60 σε Omnia HD, να έχει περάσει τα POIs με τις κάμερες ταχύτητας και να δουλεύουν οι προειδοποιήσεις όταν πλησιάζει ένα τέτοιο POI;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω μια βοήθεια. Έχω το sony ericsson satio με το Garmin 5.00.50 και όταν περνάω χάρτες όπως AutoDriveHellas1.90 δεν φορτώνει τίποτα στο Garmin και μου γράφει no map! (Το συγκεκριμένο είναι 3 σε 1!)

 

 

Σας μπέρδεψα? Εγώ να δείτε :p:p:X

 

Ευχαριστώωωωω!

Edited by gianpithio
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...