Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα-ρύθμιση που μπορούμε να κάνουμε έτσι ώστε στο Today (HTC Sence) να μας εμφανίζει ονομαστικές εορτές ??

ή ακόμα ίσως υπάρχει κάποια λύση μέσω outlook .....??

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες το PIM Backup και δεν σου τα επανέφερε όπως ήταν; :confused:

 

Και πως τα επανέφερε;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3019432#post3019432

 

Το επιβεβαιωνω κι εγω αυτο.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Απορώ γιατί δεν χρησιμοποιείται την δωρεάν εφαρμογή-υπηρεσία που έχει μέσα η συσκευή το Microsoft Myphone?????

Κάνει όλα όσα αναφέρεται και συγχρονισμό επαφών,ημερολογίου ,αγαπημένων ,sms,εικόνων,εγγράφων, κλπ.κλπ.και επιπλέον έχεις την δυνατότητα να τα επεξεργαστείς όλα αυτά από την αντίστοιχη ιστοσελίδα στον υπολογιστή σου η καλύτερα από οποιονδήποτε υπολογιστή.

Εγώ χρησιμοποιώ πλέον εδώ και πολύ καιρό μόνο αυτό και τίποτα άλλο.

Και έτσι τα μετέφερα όλα αυτά από το HD στο HD2.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα-ρύθμιση που μπορούμε να κάνουμε έτσι ώστε στο Today (HTC Sence) να μας εμφανίζει ονομαστικές εορτές ??

ή ακόμα ίσως υπάρχει κάποια λύση μέσω outlook .....??

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3021881#post3021881

 

Απορώ γιατί δεν χρησιμοποιείται την δωρεάν εφαρμογή-υπηρεσία που έχει μέσα η συσκευή το Microsoft Myphone?????

 

Δεν έχεις άδικο, αποτελεί ενδιαφέρουσα εναλλακτική.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο email Που εστειλα στην cosmote με ενημερωσαν οτι η cosmote θα εχει διαθεσιμο το HD2 μετα τις 15 Ιανουαριου. αυτο για οποιον ενδιαφερεται να το παρει απο cosmote λογω επιδοτησης η νεας συνδεσης.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες το PIM Backup και δεν σου τα επανέφερε όπως ήταν; :confused:

 

Και πως τα επανέφερε;

 

Δεν ξερω αν με καταλαβες. Θελω να σωσω τα SMS μηνυματα στον υπολογιστη μου, οχι να τα επαναφερω στο κινητο. Στο υπολογιστη τα βγαζει σε file με extention ".csm" το οποιο αν το ανοιξει κανενας με notepad διαβαζει κατι σαν αυτο

 

"IPM.SMStext";;;33;262144;2009,10,25,19,10,55;2009,10,25,18,57,39;1;"851978\;6944χχχχχχ\;+306944xxxxxx\;1\;0\;SMS";0;""

0x00,0x00;"6944χχχχχχ";"\"6944χχχχχχ\" <+306944χχχχχχ>";"

 

Απορώ γιατί δεν χρησιμοποιείται την δωρεάν εφαρμογή-υπηρεσία που έχει μέσα η συσκευή το Microsoft Myphone?????

Κάνει όλα όσα αναφέρεται και συγχρονισμό επαφών,ημερολογίου ,αγαπημένων ,sms,εικόνων,εγγράφων, κλπ.κλπ.και επιπλέον έχεις την δυνατότητα να τα επεξεργαστείς όλα αυτά από την αντίστοιχη ιστοσελίδα στον υπολογιστή σου η καλύτερα από οποιονδήποτε υπολογιστή.

Εγώ χρησιμοποιώ πλέον εδώ και πολύ καιρό μόνο αυτό και τίποτα άλλο.

Και έτσι τα μετέφερα όλα αυτά από το HD στο HD2.

 

Δεν αισθανομαι ανετα να μεταφερω ολα μου τα προσωπικα σε ενα web site.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Αρης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ξερω αν με καταλαβες. Θελω να σωσω τα SMS μηνυματα στον υπολογιστη μου, οχι να τα επαναφερω στο κινητο.

 

Τότε απλά κάνε ένα συγχρονισμό για να περάσεις τις επαφές σου στο Outlook.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τότε απλά κάνε ένα συγχρονισμό για να περάσεις τις επαφές σου στο Outlook.

 

Τα SMS μηνυματα θελω να σωσω, οχι τις επαφες μου και το Activesync δεν εχει συγχρονισμο για SMS, μονο για email εχει.

Αρης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ναι, έχεις δίκιο,μου διέφυγε λόγω βιασύνης.

 

Δες αν σου δουλεύουν αυτά...

http://www.jeyo.com/companion.asp

http://www.jeyo.com/extender.asp

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3021881#post3021881

 

 

 

Δεν έχεις άδικο, αποτελεί ενδιαφέρουσα εναλλακτική.

Με 2 κλικ ειχα το ΗD μου στο HD2!!! +1 απο μενα για το Microsoft MyPhone!!!

Θελω να δοκιμάσω και με τον φακελο(My Documents κλπ) που εχω στην SD...αν τα καταφερω τοτε πραγματικα θα είναι το κάτι αλλο!!!

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρουσα πλήρης και οικονομική λύση για φόρτιση σε αυτοκίνητο,σπίτι και εκτος μπρίζας:)

http://wordstosayoutloud.com/powerzenuniversalbackupcharger.aspx

35 ευροπουλακια media markt

 

καλές γιορτές καλά να περάσετε και ελπίζω όταν επιστρέψω να μη διαβάζω σερί καμια 100άρια σελίδες:p:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα SMS μηνυματα θελω να σωσω, οχι τις επαφες μου και το Activesync δεν εχει συγχρονισμο για SMS, μονο για email εχει.

 

 

δεν μπορεις να το κανεις αυτο Αργυρη...

δεν ξερω αν υπαρχει καποια εφαρμογη για αυτο,αλλα μεσω pimbackup/sprite/spb δεν γινεται σωστα απο συσκευη σε συσκευη...:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχεις δίκιο,μου διέφυγε λόγω βιασύνης.

 

Δες αν σου δουλεύουν αυτά...

http://www.jeyo.com/companion.asp

http://www.jeyo.com/extender.asp

 

Σε ευχαριστω πολυ. Θα τα δοκιμασω.

Αρης
Link to comment
Share on other sites

Βασικα εγω εχω προβλημα πως μπορω να δημιουργησω ΝΕΟΥΣ δικους μου φακελους στα SMS κατι που γινοταν εως το HD και τα 6.1,αν γνωριζει καποιος κατι περι αυτου??

 

Οσο για το Pim bacup δε μου δουλευει καθολου καλα στα sms π.χ. οσον αφορα τους φακελους απ το HD π.χ. που ειχα να τους επαναφερω στο HD2,κριμα..:(:mad:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

εκανα εγκατασταση ενα cab με αλλο χρωμα στο ρολοι της κεντρικης οθονης του sense.πως μπορω να το επαναφερω στο αρχικο χρωμα?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μήπως υπάρχει τρόπος να κάνουμε soft reset χωρίς να βγάζουμε το καπάκι της μπαταρίας; Υπάρχει πρόγραμμα που το κάνει;

Έβαλα το cab που επισυνάπτω και δουλεύει μια χαρά, μικρό πρόγραμμα και πολύ απλό.

クリストス.....Χρήστος....
Link to comment
Share on other sites

Μιας και ανέφερες για ρολόι μήπως υπάρχει διάφανο ρολόι όπως και του HD (Crystal Flip Clock v2)?Έλεγα να το δοκιμάσω αλλά φοβάμαι ότι δε θα κάνει...
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Παράξενο. Εγκατέστησε πρώτα το sdkcerts.zip και ξαναεγκατέστησε το αν θέλεις.

 

Το ξαναεγκατεστησα στον δρομο που ημουν και δουλεψε....Ευχαριστω.:)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τα SMS μηνυματα θελω να σωσω, οχι τις επαφες μου και το Activesync δεν εχει συγχρονισμο για SMS, μονο για email εχει.

 

jeyo mobile companion δουλευα εγω και το 3600 και στο pro και στο HD2,μια χαρα κανει backup και restore σε sms και phonebook,τα mms νομιζω δεν κραταει (το attachment)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το copilot πως το απεγκαταστουμε;

δεν το βρισκω στη διαχειρηση εφαρμογων!

Μηπως πρεπει να διαγραψω χειροκινητα καποιους φακελους και αν ναι ξερει κανεις ποιους;

ευχαριστω

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το copilot πως το απεγκαταστουμε;

δεν το βρισκω στη διαχειρηση εφαρμογων!

Μηπως πρεπει να διαγραψω χειροκινητα καποιους φακελους και αν ναι ξερει κανεις ποιους;

ευχαριστω

 

Εγω το εβγαλα απο την καταργηση προγραμματων....

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Οι συντομεύσεις που βάζουμε στην κεντρικη οθονη, οι περισσοτερες δεν εχουν καλη αναλυση. π.χ destinator, spb weather κλπ. Συνηθως αυτες που προσθετουμε εμεις. Διορθωνεται αυτο?

Επισης οταν γραφω sms με ελληνικους χαρακτηρες γραφει μονο κεφαλαια αχετα αν ειναι επιλεγμενα τα μικρα. Για την ακριβεια πατας κεφαλαια γραφεις ενα γραμμα και μετα γυριζει σε μικρα...Ακριβως το αντιθετο κανει στα αγγλικα...Μονο μικρα. Γιατι το κανει αυτο?

Τελος δυσκολευομαι αφανταστα να συγχρονισω με το activesynk. Μιλαμε μενει νεκρο. Συγχρονιζει σπανια....Συμβαινει και σε εσας αυτο ή εχει σχεση με τον υπολογιστη μου? Vista εχει πανω...

Ευχαριστω

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εκανα εγκατασταση ενα cab με αλλο χρωμα στο ρολοι της κεντρικης οθονης του sense.πως μπορω να το επαναφερω στο αρχικο χρωμα?

 

Δεν υπάρχει στην απεγκατάσταση προγραμμάτων;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο ειναι εξαιρετικο

 

Εχω εντοπισει κατι χαζα ως τωρα βεβαια αλλα δηλωνω ικανοποιημενος.

Και ειναι η πρωτη φορα που οποιος το βλεπει μου λεει "Τι ομορφο τηλεφωνο!"

 

Οταν γραφω μηνυμα πηγαινει μονο του πχ μια θεση μετα και πρεπει να πατησω το πισω για να πειστρεψω, η αυτο με το κλειδωμα που σταματησε μονο του να κλειδωνει αυτοματα, η το οτι ειναι πολυ δυσκολο να αλλαξεις απο 3g se gprs

 

Επισης με το nodata , ενω εκλεισα το Vodafone Web / Mms , εξακολουθουσε na stelnei εμαιλ

 

Ξερει κανεις γιατι συνεβη αυτο και πως ρυθμιζεται σωστα?

 

Θα προτιμουσα επισης το ηχειο του πιο δυνατο σε ενταση κατα τη διαρκεια της ομιλιας

 

Επισης δε λειτουργει με τιποτα το sync μεσω outlook για να μεταφερω απο το μπλακμπερυ στο λεον.

Μου εμφανιζει μηνυμα λαθους το outlook , οτι δεν εχει χωρο να αποθηκευσει μηνυματα (!!!!!) και με αφηνει μονο στο outlook express na τα μεταφερω

 

το θεμα ειναι οτι εχω windows 7, και δε βλεπω καπου να υπαρχει το outlook express !

:X
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το copilot πως το απεγκαταστουμε;

δεν το βρισκω στη διαχειρηση εφαρμογων!

Μηπως πρεπει να διαγραψω χειροκινητα καποιους φακελους και αν ναι ξερει κανεις ποιους;

ευχαριστω

 

Εγω το εβγαλα απο την καταργηση προγραμματων....

 

το δοκίμασα αλλά δεν μου το εμφανίζει στη λίστα με τα προγράμματα

καμία άλλη ιδέα κανένας;

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...