Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ελληνικά SMS 160 χαρακτήρων πάτησε το πλήκτρο 12#.

 

Πλέον δε χρειάζεται.. Γίνεται in memory μετατροπή των χαρακτήρων σε GSM encoding ανεξαρτήτως πως γράφεις (unicode ή GSM)

Link to comment
Share on other sites

οταν γινετε αναβάθμηση στη ρομ (βάζω τωρα την ελληνική, ακολουθησα τις οδηγίες πιο πάνω) εχει καμιά μπάρα προόδου γιατί βλέπω μόνο 4 διαφορετικά χρώματα και κάποιες πληροφορίες στην αρχή πχ PB81100 HX-BC κτλ:confused:

 

edit

τελικά όλα οκ υστερα απο προσεκτικό διάβασμα εγινε κανονικά η εγκατάσταση και δείχνει να πηγαίνει καλά!

 

Kόλλησα κι εγώ ακριβώς εδώ και δεν συνεχίζει η εγκατάσταση.

Τα έκανα όλα προσεκτικά βήμα προς βήμα...:(

 

edit: σαν πρωτάρης την πάτησα και άφηνα τα πλήκτρα!!!:lol:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια καλησπερα. Μετα το 5 βημα ανοιγο ξανα την συσκευη για να περασω την ρομ στην καρτα μνημης κ μου ζηταει ξανα να την φορμαρω. Στην μετονομασια της ρομ θα γραψουμε κ την καταληξη ? Και πως θα κανουμε την αντιγραφη στην καρτα μνημης μεσο active sync η μεσο disk drive. Ευχαριστω παιδια κ περιμενω αν καποιος γνωριζει την λυση
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πλέον δε χρειάζεται.. Γίνεται in memory μετατροπή των χαρακτήρων σε GSM encoding ανεξαρτήτως πως γράφεις (unicode ή GSM)

 

Αυτό που λες γίνεται στην ελληνική ROM μόνο. Στην αγγλική όμως;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω αγοράσει το HD2 από expansys και έχει την αγγλική(1.43) και θέλω να βάλω την ελληνική. Αν κατάλαβα καλα θα πρέπει να κάνω τα 6 βήματα με το goldcard.

Μία ερώτηση.

Τα tips&tricks των xda πρέπει να τα κάνω ή έχουν ενσωματωθεί στην rom?

Apple Iphone 4s

Apple Ipad 2

HTC HD2

Fujitsu Siemens loox n560

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και στην αγγλική..

 

Με ποια ελληνικά; Τα δικά σου ή με όλα; Γιατί σε πολλούς δεν δουλεύει αυτό που λες με του Δημήτρη (tsipistri) για παράδειγμα.

 

Μία ερώτηση.

Τα tips&tricks των xda πρέπει να τα κάνω ή έχουν ενσωματωθεί στην rom?

 

Αυτά δεν είναι επίσημα για να περαστούν στην επόμενη ROM και συνεπώς δεν υπάρχουν. Είναι προαιρετικά και αν τα θες, πρέπει να τα περάσεις εσύ μετά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σε εμένα αναφέρεσαι? το διάβασα αλλά δεν είδα κάτι που να αφορά αυτό που γράφω (εκτός αν δεν βλέπω καλα)

 

το προβλημα που αναφερεις εχει προκληθει απο το ελληνικο μανιλα.(αν δεν εχεις αλλαξει σε ελληνικο μανιλα τοτε μην ασχοληθεις καν με τη λυση που προτεινεται παρακατω.)

ακολουθησε λοιπον αυτα που συστηνονται εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2982086#post2982086

στο ποστ nr 381 και λογικα το προβλημα σου θα λυθει.

ο συνδεσμος που σου εδωσα υπαρχει στην πρωτη σελιδα και ειναι ο

notifications σε ελλληνικο μανια (solved)

γενικα εχει γινει πολυ καλη δουλεια απο τους χρηστες του HD2 και ολες σχεδον οι πληροφοριες ειναι μαζεμενες στην πρωτη σελιδα.

οσοι δεν ειναι πολυ προχωρημενοι αξιζει να διαβασουν σχολαστικα την πρωτη σελιδα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οσοι δεν ειναι πολυ προχωρημενοι αξιζει να διαβασουν σχολαστικα την πρωτη σελιδα.

 

Πιστεύω ότι η πληροφορία της πρώτης σελίδα είναι χρήσιμη και για τους προχωρημένους. ;)

 

Θα λύσει πολλές απορίες και θα γλυτώσει πολύ κόσμο από ψάξιμο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω :),γιαυτο εξαλου εγραψα πολυ προχωρημενοι και οχι απλα προχωρημενοι :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Με ποια ελληνικά; Τα δικά σου ή με όλα; Γιατί σε πολλούς δεν δουλεύει αυτό που λες με του Δημήτρη (tsipistri) για παράδειγμα.

 

Με κανένα από τα 2. Πρέπει να κάνω τροποποίηση.. Πάντως αυτή τη στιγμή το δουλεύω κανονικά σε αγγλική rom..

Link to comment
Share on other sites

Προχωρηστε αφοβα στην αναβαθμιση, η νεα ROM εχει μικρες αλλα ουσιωδεις βελτιωσεις.

Παραθετω μερικες πρωτες παρατηρησεις απο την ελληνικη:

- Η ROM ξεκινα με ελευθερα 125 ΜΒ αποθηκευτικου χωρου και 207 ΜΒ RAM.

- Πιο γρηγορο και γενικα πιο responsive feel, εκει που η προηγουμενη φαινοταν να "χωλαινει" σε καποια σημεια.

- Επιτελους, η ευαισθησια της οθονης ειναι στα σωστα επιπεδα, μπορω πλεον να πληκτρολογησω με αρκετα μεγαλη ακριβεια (αυτο και μονο συνιστα λογο αναβαθμισης).

- Πληρως ελληνικο πληκτρολογιο, με επιλογη για 160 χαρακτηρες στα μηνυματα (και φυσικα ελληνικο xT9). Η γνωστη εφαρμογη της HTC στην εκδοση 2.1

- Τα εικονιδια του manilla ειναι διαφορετικα (προτιμω τα παλια)

- Διορθωθηκε το bug στο ημερολογιο

Εν αναμονη και του hard spl για να δουλεψει επιτελους η συσκευη για εμας...

 

έχει βάλει κανείς την αγγλική(1.48)?

Ισχύουν όσα λέει ο b@gelis για την ελληνική?

Apple Iphone 4s

Apple Ipad 2

HTC HD2

Fujitsu Siemens loox n560

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με κανένα από τα 2. Πρέπει να κάνω τροποποίηση.. Πάντως αυτή τη στιγμή το δουλεύω κανονικά σε αγγλική rom..

 

Αφού με κανένα από τα δύο δεν δουλεύει, σε εσένα πως δουλεύει κανονικά; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτά πως μπορώ να τα διαγράψω??από τον φάκελο win/start menu??

http://img260.imageshack.us/img260/3036/screen02h.png

κάνανε την εμφάνιση τους μετά από την εγκατάσταση του cab για 4 εικονίδια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτά πως μπορώ να τα διαγράψω??από τον φάκελο win/start menu??

http://img260.imageshack.us/img260/3036/screen02h.png

κάνανε την εμφάνιση τους μετά από την εγκατάσταση του cab για 4 εικονίδια

 

Ακόμη και να τα διαγράψεις μετά από soft reset ξαναδημιουργούνται, το ίδιο συμβαίνει και με το tab για τα πέντε εικονίδια. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι και πριν εγκαταστήσω το cab, ενώ στην οθόνη start τα εικονίδια υπήρχαν κανονικά, στο Windows\Start Menu εμφανιζόταν όπως είναι στη φωτογραφία που ανέβασες.

Αν μπορεί κάποιος που δεν έχει εγκαταστήσει το cab να το ελέξγει!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

εχω δυο αποριες αν μπορει καποιος να βοηθησει

 

καποια site στον opera ζητανε adope flash player. υπαρχει καποιο version για windows mobile γιατι δεν βρηκα τπτ

 

επισης θελω να βαλω ringtones βασει groups, υπαρχει καποιος τροπος η πρεπει να τα κανω ενα ενα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σ' αυτό που έχω με τα 5Χ4 εικονίδια παίζει κανονικά χωρίς το πρόβλημα!

 

Ποιο ακριβώς έχεις και σε ποια ROM;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ακριβώς έχεις και σε ποια ROM;

 

Vovichek_Jamrecords_20shcut_m2525.cab

 

Στην παλιά ρομ! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στην παλιά ρομ! :)

 

Γιαυτό. Στην παλιά ROM όλα δουλεύουν σωστά. Το πρόβλημα παρουσιάζεται στις καινούργιες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και εμενα αυτό μου δημιούργησε το πρόβλημα τελικά και όχι τα 4 εικονίδια στο start menu.

 

athanaso77 η αλήθεια είναι ότι το ψιλόμετάνιωσα που έβαλα την ελληνική rom.

αυτά που ήθελα τα είχα και με την αγγλική.επαφές και πληκτρολόγιο.

έχω μπει σε μια διαδικασία στησίματος από το μεσημέρι σε φάση ξενεροματος θα έλεγα....

 

προτείνω σε αυτούς που πρόκειται να τη βάλουν να το σκεφτούν...

εγώ τουλάχιστον δεν βλέπω καμια σημαντική αλλαγή εκτος από το ''ολίσθηση'' αντί του ''slide'' ....

 

και ξαφνικά δεν λειτουργεί ούτε αυτό !!!!! πως ενεργοποιείται το αυτόματο κλείδωμα????????

 

πως είπαμε ξαναγυρνάμε στην rom που είχαμε πριν?????

έχω κρατήσει από την προηγουμενη rom backup.πως μπορώ να δω πια ήταν και να την ξαναπεράσω??

δεν παλεύετε η ελληνική...

αναβοσβήνει το τηλέφωνο,μπαίνει μονο του στο ημερολόγιο και στις ρυθμίσεις,την έκανε και το κλείδωμα...τι άλλο θα δούμε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kόλλησα κι εγώ ακριβώς εδώ και δεν συνεχίζει η εγκατάσταση.

Τα έκανα όλα προσεκτικά βήμα προς βήμα...:(

 

edit: σαν πρωτάρης την πάτησα και άφηνα τα πλήκτρα!!!:lol:

 

Καλά ρε θηρίο που με κατάλαβες ότι και εγώ κόλλησα στο συγκεκριμένο βήμα??:O

Χρειάστηκε βέβαια να κάνω αρκετά soft reset!!:lol::X

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@_KOSTASKELLAS_:

Η ελληνική ROM που θα έχουν οι πρώτες ελληνικές συσκευές δεν είναι αυτή αλλά νεότερη (1.48.482.4.) και διορθωμένη στα σημεία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει γιατι οταν κανω extract το RUU_Leo_HTC_ELL_1.48.482.2_Radio_Signed_15.28.50.07U_2.05.51.05_2_Ship.exe μου λεει στο τελος οτι το αρχειο ειναι corrupt
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και εμενα αυτό μου δημιούργησε το πρόβλημα τελικά και όχι τα 4 εικονίδια στο start menu.

 

Και έχει και συνέχεια. Δεν μπορείς να αλλάξεις το home screen wallpaper.

 

μπορει καποιος να μου πει γιατι οταν κανω extract το RUU_Leo_HTC_ELL_1.48.482.2_Radio_Signed_15.28.50.07U_2.05.51.05_2_Ship.exe μου λεει στο τελος οτι το αρχειο ειναι corrupt

 

Το μέγεθος έχει; Εάν δεν είναι ~191 ΜΒ μάλλον ατύχησες. Τα downloads από htcpedia το συνηθίζουν να μην κατεβαίνουν ολόκληρα με αποτέλεσμα να είναι corrupted. Μάλλον πρέπει να το ξανακατεβάσεις.

 

καποια site στον opera ζητανε adope flash player. υπαρχει καποιο version για windows mobile γιατι δεν βρηκα τπτ

 

fixOperaFlash v1.5.4.0

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...