Jump to content

Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

20kb το cer kai 920 byte to key

Μετονομασα σε xyz και οπως βλεπω απο το εικονιδιο δεν αλλαξε το αρχειο.

 

Μηπως αλλαξε το ιδιο αρχειο χωρις να δημιουργησει αλλο η να το μετονομασει?

 

Παντως και το symbiansfree αν το εχω κανει σωστα βγαζει σελιδα λαθους

 

Τελικα τι εγινε καταφερες να υπογραψεις τις εφαρμογες?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παροτι διβαζω τις οδηγιες αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οτι υπαρχει καποιος νεος οδηγος για την διαδικασια για το opda?

διοτι εχει αλλαξει λιγο το site...

επισης αν το γυριζω σε αγγλικα αλλαζει κατι?

(ειδα οτι αλλαζει και σε παει αλλου και να φανταστω οτι απο εκει δεν παιζει η διαδικασια....?)

 

//παω να προσπαθησω και βλεπουμε...

 

παιδια μια βοηθεια....

βαζω αφου τα τσεκαρε καλα να δω ποια ειναι και πως ταιριαζουν τα πεδια και στο

1) ειναι το username οπου και το βαζω

2)ο κωδικος μια φορα

3)ο κωδικος ξανα

4)το mail που ειναι hotmail

5)τα πεδια με την πραξη και τα γραμματα

6)χωρις τικ το κουτακι

7)παταω το κουμπι

 

αλλα μετα βγαζει πανω απο τη φορμα ενα "χ" μεσα σε πορτοκαλι λες και κατι δεν πηγε καλα...αλλα φυσικα δεν καταλαβαινω σε τι αναφερετε...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν υπαρχει ακομη..

 

Θα κανεις εγγραφη στο opda (αγγλικο - κινεζικο οπου θελεις) μετα θα πας εδω και θα συμπληρωσεις την φορμα. Με μια απλη αναγνωση του οδηγου που υπαρχει θα καταλαβεις τι πρεπει να κανεις.. Δες και αυτο αν και ειναι γραμμενο μεσα στον οδηγο.

 

Εαν συναντησεις καποιο προβλημα πες μας και θα σε βοηθησουμε :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

η σελιδα αυτη δεν υπαρχει σε καποιο οδηγο....

αυτο ειναι το θεμα μου....πως συνεχιζω απο εκει...

καταφερα να κανω εγγραφη οκ εκανα και login στο cer.opda.cn/en αλλα απο εκει και περα που υπαρχουν οδηγιες?

ο οδηγος του balantis δεν εχει καμια σχεση απο εκει και μετα...εχουν γινει αλλαγες..

ή αν ειναι κατι που δε βλεπω εγω καποιο παιδι που το εκανε προσφατα θα το εκτιμουσα να εδινε πληροφοριες...

 

//μισο κατι βρηκα...μαλλον με τα κινεζικα καλα τα παω :P

 

προς το παρον εκανα ενα apply...

για να δουμε αν ηταν αυτο που επρεπε...

ακομα ισχυει ομως οτι πρεπει να περασουν οι ωρες που αναφερονται??

 

αν λειτουργησουν ολα οκ θα φτιαξω τον οδηγο που υπαρχει με νεες εικονες για να ειναι πιο ευκολο για οποιον το χρειαστει...

Link to comment
Share on other sites

Αφου κανεις εγγραφη πας εδω επιλεγεις English εαν χρειαστει μετα Login βαζεις τους ιδιους κωδικους που εχεις στο opda μετα κλικ στο http://cer.opda.cn/images/apply_en.gif

 

συμπληρωνεις τα υπολειπα στοιχεια στο δευτερο βελος γραφεις εναν 11ψηφιο αριθμο που να αρχιζει με 13, 15 η 18 μετα περιμενεις μεχρι να το ετοιμασουν και το κατεβαζεις ειναι απλο..

 

http://img82.imageshack.us/img82/9610/screenshotopdafreecerap.th.png

 

Εαν θελεις και εχεις χρονο μπορεις να ετοιμασεις τον οδηγο για να τον προσθεσω στο 1 post :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

gianpithio αν δεν μπορει ο φιλος το βραδυ και αυριο μπορω να κατσω και να γραψω.

Απλα χρειαζεται να παρω κομματια απο τον οδηγο του Βalanti.

Link to comment
Share on other sites

το εχω ξεκινησει...λογικα το απογευματακι θα εχει τελειωσει απλα δεν θα εχω το τελυταιο κομματι που πλεον παιρνεις το cer και key μιας και τελικα θα χρειαστει καποιες ωρες....

θα το στειλω και οτι θελετε το αλλαζετε μετα εξαλλου για καλο ολων θαναι!!!

Link to comment
Share on other sites

Α πολυ ωραια. Αν θες καποιο screenshot απο το τελευταιο κομματι το πως ειναι η διαδικασια για να τα παρεις αφου ειναι ετοιμα στειλε μου πμ να στο στειλω μιας και εχω ετοιμα καποια πιστοποιητικα.:)
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ετοιμασα τον οδηγο ολοκληρο που αφορα το το opda.

Ο οδηγος εχει αλλαξει καπως διοτι εχει αλλαξει και το site του opda οποτε αναγκαστικα για να τα καταφερω το εψαξα και παραλληλα εφτιαξα και τον οδηγο για να ειναι ευκολο και στους επομενους να το κανουν γρηγορα και απροβληματιστα...

 

Φυσικα για να τα καταφερω εβλεπα τον οδηγο του balantis7 και τσεκαρα τα κινεζικα ιδεογραμματα και τα συγκρινα και ετσι προχωρουσα σε καποια βηματα.

 

Τον εκανα οσο πιο αναλυτικο μπορουσα για να μην υπαρχουν αποριες.

Μεσα στο αρχειο rar περιεχονται 2 αρχεια doc ενα για office 2007 και ενα για παλιοτερες εκδοσεις.

Επισης περιεχεται ενας φακελος με τις φωτογραφιες που υπαρχουν μεσα στα doc ξεχωριστα για οποιοδηποτε λογο μπορει να τις χρειαστειτε.

 

Ελπιζω να σας "αρεσει" και να αποδειχτει βολικος για οποιον τον χρειαστει.

 

Το link για να τον κατεβασετε ειναι το :

 

http://rapidshare.com/files/292790784/odigos_gia_opda.rar

 

//Επισης οτι απορια εχετε ή κατι χρειαζεται διευκρινηση μου το λετε...

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωση:

 

O οδηγος προστεθηκε στην πρωτη σελιδα και των δυο επισημων θεματων.

 

@nothing σε ευχαριστουμε για τον οδηγο :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν γίνεται να βάζατε τον οδηγό κάπου αλλού γιατί παίζει "κόφτης" από το rapidshare στον αριθμό των λήψεων...
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενημερωσει το μελος @nothing και περιμενω pm. Οταν παρω απαντηση θα τον προσθεσω στο 1 post. Mεχρι τοτε δεν μπορω να κανω και πολλα γιατι εχω κατεβασει τον οδηγο σε σε αλλο pc που δεν εχω προσβαση.

 

Εαν υπαρχει καποιος που προλαβε να τον κατεβασει ας τον ανεβασει.

 

 

Συγνωμη για την αναστατωση :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

και να κανω μια ερωτηση...

1) στην περιπτωση που τα κανω sign μεσω του signsis μετα το αρχειο μπορω να το μετονομασω στο κανονικο του ωστε να ξερω οτι το εχω καπου φυλαγμενο για να μην ξανακανω τη διαδιακσια? (φανατζομαι πως ναι απλα θελω να σιγουρευτω)

 

2)ειναι καλυτερο να το χακαρω με το helloχ απο το να κανω αυτη τη διαδικασια?

δε μιλαω για χρονο αλλα αν κερδιζω κατι σε σχεση να μπορω να κανω κατι παραπανω λογω hellox (πχ για την προσβαση στους φακελους τους συστηματος. δεν γινεται αλλιως?)

Link to comment
Share on other sites

1) Ναι, φυσικά και μπορείς.

2) Υπάρχουν και άλλες δυνατότητες σε μια χακαρισμένη συσκευή. Δες το θέμα των hacks & patches, αναφέρω τι κερδίζεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.μια ισως ηλιθια ερωτιση να κανω!!!!!εχω εγγραφει στο opda μου δωσανε το cer-key, αλλα το ποιστοπιητικο μου(αριθμος;)ποιος ειναι; η που βρισκετε;πως θα υπογραφω εφαρμογες;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

απο το opda πηρες 2 αρχεια...

το cer = πιστοποιητικο και

το key = κλειδι

 

οποτε διαβασε το πρωτο ποστ για το πως υπογραφουμε και θα καταλαβεις...

αν εχεις αλλη απορια μετα ξαναρωτα...

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια στην πρωτη σελιδα.Τα πιστοποιητικα πλεον τα βγαζουμε μονοι μας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

O τροπος που παιρνουμε πιστοποιητικο αλλαξε. Θα πρεπει να διαβασεις τις οδηγιες που υπαρχουν στο 1 post του παροντος.

 

 

Θα σε παρακαλεσω να γραφεις με πεζους χαρακτηρες. Τα κεφαλαια στα forum ειναι σαν να φωναζεις και μπορει να δημιουργηθουν παρεξηγησεις. Τελος απαγορευονται και απο τους Ορους Προσβασης και Χρησης που συμφωνησες κατα την εγγραφη σου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά μου έστειλαν τα αρχεία από την opda αλλα το .sis που προσπαθώ να υπογράψω μου βγάζει μήνυμα περιορισμοί πιστοποιητικού. Δοκίμασα με το devcerlist και υπάρχει το IMEI μου στο .txt...

 

Καμία ιδέα; Μήπως πρέπει να κάνω κάτι με το κινητό; Έχω ένα samsung SGH-i560V

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Eλεγξε την ημερομηνια που εχεις στην συσκευη σου μηπως ειναι λαθος.

 

H yπογραφη της εφαρμογης γινεται κανονικα? Με ποιον τροπο υπογραφεις τις εφαρμογες?

Επισης δοκιμασε να υπογραψεις μια αλλη γιατι ισως φταιει η συγκεκριμενη.

Link to comment
Share on other sites

Aπο οτι διαβασα στο forum του opda μεχρι σημερα εχουν δωσει περισσοτερα απο 5 εκατομμυρια πιστοποιητικα :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω πάρει και εγώ το πιστοποιητικό μου εδώ και λίγες μέρες από το opda και έκανα sign το HelloOX 2.02 και hackara το 5800 μου.αν τώρα στείλω με bluetooth το HelloOX 2.02 sign με το δικό μου πιστοποιητικό σε ένα φίλο που έχει το n73 θα μπορέσει να το εγκαταστήσει και να hackari το κινητό του ή θα πρέπει να μπει στο opda να πάρει δικό του πιστοποιητικό να κάνει sign το HelloOX 2.02 και μετά να το εγκαταστήσει στο κινητό του και να το hackari??
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω πάρει και εγώ το πιστοποιητικό μου εδώ και λίγες μέρες από το opda και έκανα sign το HelloOX 2.02 και hackara το 5800 μου.αν τώρα στείλω με bluetooth το HelloOX 2.02 sign με το δικό μου πιστοποιητικό σε ένα φίλο που έχει το n73 θα μπορέσει να το εγκαταστήσει και να hackari το κινητό του ή θα πρέπει να μπει στο opda να πάρει δικό του πιστοποιητικό να κάνει sign το HelloOX 2.02 και μετά να το εγκαταστήσει στο κινητό του και να το hackari??

 

Oχι βεβαια. Αυτη η εφαρμογη ειναι υπογεγραμενη με το δικο σου πιστοποιητικο το οποιο και και περιεχει το δικο σου ΙΜΕΙ.

Θα πρεπει να βγαλει αλλο απο το OPDA αν θελει να υπογραφει εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...