Jump to content

Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω φιλε για τη βοηθεια σου αλλα εχω κατι αποριες ακομα:

1ον: σε τι μ χρειαζεται το πιστοποιητικο(που δλδ θα το χρησιμοποιω)

2ον: στο 2ο βημα οπου πειραζουμε το αρχειο μεσω Η/Υ (Βάζουμε τα αρχεία .cer και .key που κατεβάσαμε από το ρώσικο site) ποιο ειναι αυτο το ρωσσικο σιτε κ πως ωρισκω τα .cer και .key για το εκαστο προγραμμα που θα εγκαταστησω? :s

ευχαριστω για τον χρονο σου!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστω φιλε για τη βοηθεια σου αλλα εχω κατι αποριες ακομα:

1ον: σε τι μ χρειαζεται το πιστοποιητικο(που δλδ θα το χρησιμοποιω)

2ον: στο 2ο βημα οπου πειραζουμε το αρχειο μεσω Η/Υ (Βάζουμε τα αρχεία .cer και .key που κατεβάσαμε από το ρώσικο site) ποιο ειναι αυτο το ρωσσικο σιτε κ πως ωρισκω τα .cer και .key για το εκαστο προγραμμα που θα εγκαταστησω? :s

ευχαριστω για τον χρονο σου!

 

Παρακαλω δεν κανει τιποτα.:)

1)Υπαρχουν καποιες εφαρμογες (κυριως οι σπασμενες) που οταν τις βαλεις στο κινητο σου και πας να τις απεγκαταστησεις δεν θα μπορεσεις καθως θα σου βγαλει σφαλμα πιστοποιητικου που σημαινει οτι πρεπει να τις υπογραψεις. Εδω χρειαζεται το πιστοποιητικο.

2)Τα αρχεια αυτα μπορεις να τα βρεις και απο το opda και οχι απο το ρωσικο. Απλα κανεις μια αιτηση στο opda και οταν περασουν καποιες ωρες και το εχουν ετοιμο μπορεις να το κατεβασεις στο pc σου.

Τα δυο αυτα αρχεια ειναι για ολα τα προγραμματα που θες να υπογραψεις.

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

οκ θα το κοιταξω

 

http :// isign . imobile . com . cn εκανα αυτα που λεει ο οδηγος και μπαινω στο σιτε μετα απο αρκετες ωρες να παρω τους κωδικους και μ ωγαζει κατι κινεζικα με μια φατσα :) και δεν μπαινει στο σιτε..μηπως γνωριζει κανεις τπτ??

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα ζητησε πιστοποιητικο απο το opda ειναι αξιοπιστο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και συγχαρητηρια για την ωραια δουλεια που γινεται εδω.

Χθες έκανα registration και δηλωση παραλαβης cert και key στο s60certkey.com. Οντως η κατάστασή μου από pending έγινε complete μετα από 7-8 ωρες, αλλα δεν μου δίνει link για τα cert και key. Προφανώς πρέπει να κάνω donate (πληρωμή paypal)?

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμενεις απο αυτο το σαιτ.

Ζητησε απο το opda που ειναι το μονξο αξιοπιστο αυτη την στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Οk, ευχαριστω πολυ. Απλα επειδη ηταν λιγακι πιο ευκολοαναγνωσιμο το συγκεκριμενο site, γι'αυτο το επέλεξα.

 

Να ρωτησω και κατι άλλο επ'ευκαιρια: στην on-line υπογραφη εφαρμογων symbiansfree.com μπορούμε να υπογράφουμε τα ΠΑΝΤΑ? Δοκιμασα με 1-2 εφαρμογες και δουλεύει ικανοποιητικα. Μπορω να κανω και το ιδιο και με το FreeSignSis ετσι ώστε μετα να το εγκαταστησω υπογεγγραμμένο κατευθείαν στο κιν. μου? Ή για το FreeSignSis θα χρειαστω οπωσδήποτε τα cert και key από OPDA?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλως ηρθες :)

 

Eαν δεν κανω λαθος η εφαρογη Free Signer κανει κατευθειαν εγκατασταση.

 

Μπορεις να ακολουθησεις οποιο τροπο θελεις. Καλυτερα να κανεις εγκατασταση το HelloOX για να κανεις απευθειας εγκατασταση τις unsigned εφαρμογες. Δες το σχετικο θεμα:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=230114

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Για το FreeSignSis θα χρειαστεις τα cer και key απο το opda.

Μεχρι τοτε μπορεις να υπογραφεις οτι θες απο το symbiansfree.com για να μην περιμενεις.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω θα ηθελα ενα πιστοποιητικο για το nokia 5800 me imei

356910031360225 αν μπορει καποιος ας βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να διαβασεις την πρωτη σελιδα οπου θα βρεις οδηγειες για το πως θα το κανεις μονος σου..:)
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθησα κανονικα τις διαδικασιες για να παρω πιστοποιητικο απο το Isign αλλα δεν μου κατεβασε τα cert και key,αλλα ενα κινεζικο προγραμματακι.Αυτο πως δουλευει?

 

Kατι ακομα.Οταν στο καινουριο συστημα του OPDA ζηταει phone number τι βαζω?

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθησα κανονικα τις διαδικασιες για να παρω πιστοποιητικο απο το Isign αλλα δεν μου κατεβασε τα cert και key,αλλα ενα κινεζικο προγραμματακι.Αυτο πως δουλευει?

 

Οριστε:http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=14484&d=1251482182

Link to comment
Share on other sites

Δεν εβγαλα ακρη με το προγραμματακι.Μπηκα στο OPDA και βλεπω πως εχουν αλλαξει τον τροπο.Ευτυχως ειναι αγγλικο πλεον αλλα ειδα οτι μου ζηταει καπου phone number οπου οτι και να βαλω δε δουλευει.Τι βαζω εκει?

 

 

 

Εdit:Το βρηκα!

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Γραφτηκα στο opda καταχωρησα τα στοιχεια (IMEI και τηλ με αριθμο που αρχίζει απο 13 με 11 ψηφία) και είμαι εδώ

 

http://img246.imageshack.us/img246/4238/56547aef.th.jpg

 

Τώρα τι κάνω; απλά περιμένω; Ή θα μου στείλουν e-mail; ή μήπως πρέπει να κάνω κάτι στο site π.χ. καμιά ανανέωση;;;

Link to comment
Share on other sites

Τωρα θα περμενεις και οταν ειναι ετοιμο θα εχεις την δυνατοτηα εκει που λεει operate να κατεβασεις τα δυο αρχεια.
Link to comment
Share on other sites

Τωρα θα περμενεις και οταν ειναι ετοιμο θα εχεις την δυνατοτηα εκει που λεει operate να κατεβασεις τα δυο αρχεια.

Μάλιστα....Ξέρoυμε περίπου τον χρόνο αναμονής;;;Κάτι διάβασα για 24ωρα. Ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...