Jump to content

[S60 3rd Edition] Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα,

αρχικά να ευχαριστήσω όσους έχουν γράψει τις διάφορες οδηγίες για την διαδικασία έκδοσης/χρήσης των πιστοποιητικών.

 

Έχω ήδη το πιστοποιητικό από το OPDA και έχω υπογράψει-εγκαταστήσει-χρησιμοποιήσει το HelloΟX.

 

Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν υπάρχει κάποιο όριο εφαρμογών που μπορώ να υπογράψω. Δηλαδή έχω υπογράψει ήδη το HelloΟX και μπορώ να υπογράψω ακόμα π.χ 5 εφαρμογές ή μπορώ όσες θέλω. Και αν ισχύει το τελευταίο γιατί να χρησιμοποιώ το HelloΟX;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mπορεις να υπογραφεις οσες εφαρμογες θελεις. Απλα χρησιμοποιεις το HelloΟX και pathce για να κανεις απευθειας εγκατασταση τις unsigned εφαρμογες για να γλυτωνεις χρονο και να μην κανεις την διαδικασια στο pc.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να υπογραφεις οσες εφαρμογες θελεις. Απλα χρησιμοποιεις το HelloΟX και pathce για να κανεις απευθειας εγκατασταση τις unsigned εφαρμογες για να γλυτωνεις χρονο και να μην κανεις την διαδικασια στο pc.

σε ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κάνω την διαδικασία απο το opda , αλλά όταν δίνω το ΙΜΕΙ κ τον 11ψήφιο κωδικό μου βγάζει

cert_imei_wrong

 

Η μ***κία είναι πως πάνω που πήγα να το κάνω με πέταξε το ίντερνετ, και όταν ξανασυνδέθηκα, και πήγα να το ξανακάνω (γιατί δεν είχε προχωρήσει) μου ζήτησε user+pass η σελίδα και με έβγαλε κανονικά στην οθόνη που ζητάει ΙΜΕΙ.

Έχετε καμμιά ιδέα ?

Επίσης το ΙΜΕΙ μου τελειώνει σε /4 !! Αλλά η σελίδα δεν μαφήνει να βάλω το τελευταίο ψηφίο!!

Δοκίμασα να μην βάλω ούτε την "/" , αλλά τπτ!

Link to comment
Share on other sites

Το ΙΜΕΙ σου πόσα ψηφία έχει; Ίσως δέχεται μόνο 15 χαρακτήρες, όσο δηλαδή σε όλα τα nokia.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και τον δεύτερο τρόπο. Βάζεις κατευθείαν το imei σου..

 

Με τον δεύτερο τρόπο http://andy.ehandysoft.com/devcert.php μου βγάζει τις περισσότερες φορές αυτό:

Εάν πατήσω στην μέση και κάτω, με πάει σε αυτό το κινέζικο: http://cer.s603rd.cn/

Εάν και κεί βάλω ΙΜΕΙ μου ξαναβγάζει το ίδιο μήνυμα ... :dash:

Link to comment
Share on other sites

χμμμ.. Το έχουν αλλάξει το site.

Εφόσον το έβαλες το imei σου εκεί, δοκίμασε να ξαναμπείς μετά από 12 ώρες μήπως σου βγάλει το λινκ για το πιστοποιητικό.

Link to comment
Share on other sites

εχω φιαξει καποια θεματα για S60v3 και θελω να τα ανεβασω στο net να τα παρουν κι αλλοι.το θεμα ειναι οτι θα πρεπει να τα υπογραψω για οσους δεν εχουν χακαρισμενα κινητα.με ποιο τροπο θα μπορεσω να το κανω αυτο?? τα θεματα αυτα τα εχω φιαξει μεσω του Carbide.ui και μου ζηταει πιστοποιητικο και κλειδια για να τα υπογραψει και ενταξει εγω δεν εχω προβλημα γιατι το εχω χακαρισμενο,για αυτους που δεν το εχουν ειναι το προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος τρόπος είναι να ακολουθήσεις τις οδηγίες ώστε να φτιάξεις το κλειδί και μετά το πιστοποιητικό ώστε να τα υπογράψεις και να μπορούν όλοι να τα περάσουν.

Αλλιώς τα ανεβάζεις unsigned και τα υπογράφει καθένας με το δικό του πιστοποιητικό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι οκ με τα πιστοποιητικά μου από το opda.

Ήθελε να βάλω όλα τα ψηφία (15 ψηφία), χωρίς την παύλα (/).

Είμαι οκ και προχωράω να το χακάρω...

Πάντα τα αρχεία sis/sisX θα τα ονομάζω "xyz" ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Αλλιώς θα πρέπει να τροποποιήσεις άλλα αρχεία και δεν έχει και νόημα στο κάτω κάτω.

Βάζεις xyz και τελειώνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γιούπιιι, πήρα πιστοποιητικό :clap: απο opda !!

Ξέρετε πώς μπορώ να πάρω και δεύτερο ; Δοκίμασα και μου έβγαλε αυτό: cert_apply_exist Μήπως πρέπει να περάσει κάποιος χρόνος και να προσπαθήσω μετά;

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κάνω την διαδικασία απο το opda , αλλά όταν δίνω το ΙΜΕΙ κ τον 11ψήφιο κωδικό μου βγάζει

cert_imei_wrong

 

Η μ***κία είναι πως πάνω που πήγα να το κάνω με πέταξε το ίντερνετ, και όταν ξανασυνδέθηκα, και πήγα να το ξανακάνω (γιατί δεν είχε προχωρήσει) μου ζήτησε user+pass η σελίδα και με έβγαλε κανονικά στην οθόνη που ζητάει ΙΜΕΙ.

Έχετε καμμιά ιδέα ?

Επίσης το ΙΜΕΙ μου τελειώνει σε /4 !! Αλλά η σελίδα δεν μαφήνει να βάλω το τελευταίο ψηφίο!!

Δοκίμασα να μην βάλω ούτε την "/" , αλλά τπτ!

Δες το link που υπαρχει μια σελιδα ποιο πισω. Κανεις ενα post στο opda γραφεις το προβλημα σου και το λογο που δεν μπορεσες να το κατεβασεις και σου στελνουν το πιστοποιητικο σου.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2782722#post2782722

 

εχω φιαξει καποια θεματα για S60v3 και θελω να τα ανεβασω στο net να τα παρουν κι αλλοι.το θεμα ειναι οτι θα πρεπει να τα υπογραψω για οσους δεν εχουν χακαρισμενα κινητα.με ποιο τροπο θα μπορεσω να το κανω αυτο?? τα θεματα αυτα τα εχω φιαξει μεσω του Carbide.ui και μου ζηταει πιστοποιητικο και κλειδια για να τα υπογραψει και ενταξει εγω δεν εχω προβλημα γιατι το εχω χακαρισμενο,για αυτους που δεν το εχουν ειναι το προβλημα.

Θα πρεπει να φτιαξεις μονος σου το πιστοποιητικο με την παρακατω διαδικασια:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2752493#post2752493

 

Με τα αρχεια που θα δημιουργησεις θα μπορεις να υπογραψεις τα θεματα και να κανουν εγκατασταση σε ολες τις συσκευες:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2753469#post2753469

 

Eαν σου φαινεται δυσκολο μπορεις να χρησιμοποιησεις τα πιστοποιητικα που εφτιαξε ο honda22[/member]

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2753537#post2753537

 

Γιούπιιι, πήρα πιστοποιητικό :clap: απο opda !!

Ξέρετε πώς μπορώ να πάρω και δεύτερο ; Δοκίμασα και μου έβγαλε αυτό: cert_apply_exist Μήπως πρέπει να περάσει κάποιος χρόνος και να προσπαθήσω μετά;

Πρεπει να κανεις καινουρια εγγραφη με αλλο mail και την διαδικασια απο την αρχη.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γιούπιιι, πήρα πιστοποιητικό :clap: απο opda !!

Ξέρετε πώς μπορώ να πάρω και δεύτερο ; Δοκίμασα και μου έβγαλε αυτό: cert_apply_exist Μήπως πρέπει να περάσει κάποιος χρόνος και να προσπαθήσω μετά;

Εννοείς για άλλο ΙΜΕΙ, έτσι; Αν ναι, τότε περίμενε κάποιες ώρες και ξαναζήτα πιστοποιητικό. Εγώ έχω πάρει για μπόλικες συσκευές. Δεν υπάρχει περιορισμός.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι με μια εγγραφη μπορεις να παρεις οσα πιστοποιητικα θελεις?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ναι, απο τότε που γράφτηκα έχω πάρει πιστοποιητικό για το δικό μου 5800 και για αρκετά φίλων μου. Απλά δηλώνω τα ΙΜΕΙ και τον αριθμό και μου δίνουν κανονικά πιστοποιητικό.
Link to comment
Share on other sites

Oταν λες αριθμο? Απο οσο ξερω τουλαχιστον στις αρχες εαν ηθελες να παρεις δευτερο πιστοποιητικο επρεπε να πληρωσεις για να γινεις VIP member
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν ισχύει αυτό πλέον. Το τελευταίο πιστοποιητικό το πήρα το Σάββατο. Για δοκίμασε και συ να ζητήσεις και άλλο να δεις τι θα σου βγάλει.
Link to comment
Share on other sites

Γιούπιιι, πήρα πιστοποιητικό :clap: απο opda !!

Ξέρετε πώς μπορώ να πάρω και δεύτερο ; Δοκίμασα και μου έβγαλε αυτό: cert_apply_exist Μήπως πρέπει να περάσει κάποιος χρόνος και να προσπαθήσω μετά;

 

 

Πρεπει να κανεις καινουρια εγγραφη με αλλο mail και την διαδικασια απο την αρχη.

Ευχαριστώ mod! :respect: Πιστεύω να μην καταγράφουν ip γιατί και άλλο mail να βάλω ...χάσαμε :whistle:

 

Εννοείς για άλλο ΙΜΕΙ, έτσι; Αν ναι, τότε περίμενε κάποιες ώρες και ξαναζήτα πιστοποιητικό. Εγώ έχω πάρει για μπόλικες συσκευές. Δεν υπάρχει περιορισμός.

 

Δυστυχώς για το ίδιο IMEI έλεγα :lost: Ευχαριστώ πολύ, θα το έχω υπ' οψιν!

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και αν ξαναγραφτείς, είναι πολύ πιθανό να μην μπορείς να πάρεις άλλο πιστοποιητικοό για το ίδιο ΙΜΕΙ.

 

Αλλά, γιατί θέλεις και άλλο πιστοποιητικό; Με αυτό δεν κάνεις δουλειά;

Link to comment
Share on other sites

@freewind: δεν ξέρω γιατί θέλεις 2ο πιστοποιητικό, πάντως το 90% των sites που σου δίνουν πιστοποιητικό το κάνουν από το opda.

 

Εγώ μέχρι να βρω λύση με το θέμα που είχα στο opda έκανα αίτηση στο ρώσικο site, και μετά πήρα πιστοποιητικά και από τους δύο: το πιστοποιητικό ήταν το ίδιο ακριβώς αρχείο, μόνο τα key files ήταν διαφορετικά.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς αν ισχύει...;

Αν χρειάζεσαι πιστοποιητικό ώστε να υπογράφεις τις εφαρμογές;

Αν ναι, φυσικά και χρειάζεσαι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια με το που ξεζιπαρω το SignSIS.zip βγαινει ενας φακελος SignSIS μεσα στον οποιο υπαρχει ενας ακομη φακελος SignSIS που εχει και τα 3 αρχειακια μεσα. το key και το cer σε ποιο φακελο τα βαζω?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...