Jump to content

Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν σε αφηνε να το κατεβασεις γιατι εχεις κατεβασει πιστοποιητικο με το συγκεκριμενο ονομα. Για να μην ειχες προβληματα επρεπε να κανεις καινουρια εγγραφη και μετα να προχωρουσες στην διαδικασια. Καλυτερα ανοιξε ενα νεο λογαριασμο μκαι προσπαθησε να το κατεβασεις! :)

 

Στο δεύτερο tab αν βάλεις το ΙΜΕΙ κ είσαι συνδεδεμένος με τον πρώτο λογαριασμό που σου έβγαζε τα cer, έχει κάποια επιλογή ώστε να αποσυνδεθεί το ΙΜΕΙ από τον συγκεκριμένο λογαριασμό. Οπότε το αποσυνδέεις, και μετά ζητάς το ΙΜΕΙ από έναν καινούργιο λογαριασμό. Κ απο εκεί πρέπει να σου εμφανίσει άμεσα τα cer,key αφού τα κρατάνε σε βάση όπως έχω καταλάβει, ώστε να μπορέσεις να τα κατεβάσεις!

 

Ευχαριστω παιδια, δεν βγαζω ακρη,τα παραταω, το πολυ πολυ να αλλαξω κινητο, μιας και ουτε με το δευτερο τροπο μπορω να βγαλω πιστοποιητικο,και παλι ευχαριστω!

EDIT: ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΤΟ @@@@ΜΕΝΟ.Ευχαριστω που ασχοληθηκατε @Balantis7 και @gianpithio!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μηπως εχει προβλημα το link του οδηγου του Βαλαντη στο 1ο ποστ?

 

Το κλικαρω και οταν το ανοιγει ο Adobe Reader,εμφανιζει ενα μηνυμα:

 

Μόλις το κατέβασα και τον άνοιξε κανονικά. Δοκίμασε κ άλλα pdf ίσως έχει πρόβλημα ο reader σου, ή δοκίμασε να ξανακατεβάσεις το αρχείο. Μπορεί για κάποιο λόγο να μην κατέβηκε σωστά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς τους γνωστες των πιστοποιητικων.

Με το SIngsis μπορεις να κανεις sign ολες τις Unsign εφαρμογες.

Η ερωτηση γινετε γιατι προσπαθωντας να βαλω την εφαρμογη με το ονομα reboot παρολο που την εκανα sign οταν πηγα να την εγκαταστησω ελεγε οτι δεν εχω πιστοποιητικο.

Ευχαριστω.

Υπαρχουν μερικες εξαιρεσεις. Εχεις κανει εγκατασταση αλλες unsigned εφαρμογες? Εκαναν εγκατασταση κανονικα?

 

EDIT: ΤΟ ΒΡΗΚΑ. Ευχαριστω που ασχοληθηκατε @Balantis7 και @gianpithio!!!

Μπορεις να περιγραψεις τα βηματα γιατι μπορει να χρειαστει και στους υπολοιπους!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το κατέβασα και τον άνοιξε κανονικά. Δοκίμασε κ άλλα pdf ίσως έχει πρόβλημα ο reader σου, ή δοκίμασε να ξανακατεβάσεις το αρχείο. Μπορεί για κάποιο λόγο να μην κατέβηκε σωστά.

 

Tο κατεβασα τελικα με εναν download manager και ok.:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βρίσω...

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=228724

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εχει αλλαξει ο τροπος που μπορουμε να παρουμε πιστοποιητικο απο το opda. Aκολουθηστε τον οδηγο που εχει ετοιμασει ο Balantis7[/member] και υπαρχει ακριβως απο κατω:

 

 

 

Από την στιγμή που πάρετε το πιστοποιητικό σας θα ακολουθήσετε τις παρακάτω οδηγίες.

 

Οδηγίες υπογραφής των εφαρμογών:

καλησπερα παιδια.εχω ενα προβλημα.χαζο ισως αλλα παραμενει προβλημα για μενα.κατεβασα τον οδηγο του βαλαντη πηρα το πιστοποιητικο αλλα μπερδευομαι εκει που λεει ''μετονομαστε το αρχειο σε xyz'' μπορει καποιος να μου δειξει πως περιπου θα ειναι μετα το αρχειο? γιατι προσπαθω το αλλαζω αλλα πατωντας το aytosign δε κανει τιποτα........ thanx in advance.... (αν γινεται πειτε μου και πως θα ειναι και τα μετονομασμενα cer και key ) ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν πρέπει να βάλεις στον υπολογιστή σου να φαίνονται οι καταλήξεις των αρχείων. Πήγαινε πίνακα ελέγχου>επιλογές φακέλων και στην καρτέλα προβολή ξετίκαρε την δεύτερη επιλογή που λέει απόκρυψη επεκτάσεων για γνωστούς τύπους αρχείων.

 

Μετά πήγαινε να μετονομάσεις το αρχείο με δεξί κλικ>μετονομασία. Θα δώσεις τα ονόματα xyz.cer και xyz.key στα αρχεία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να ρωτησω.....

Για να εγκαταστησω το Garmin πρέπει να κάνω πρώτα αυτή τη διαδικασία;

Ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου δεν χρειάζεται πιστοποιητικό για το Garmin. Δες το αντίστοιχο θέμα!

 

Ευχαρισω φιλε... Ειναι λιγο μπερδεψιαρικες όλες αυτες οι πληροφορίες για μας τους ασχετους.... :p Όταν τα καταφερουμε βεβαια ολα μέλι γάλα..... :cool:

Link to comment
Share on other sites

@stendor: ο αριθμός σου είναι 292291

 

Παρακαλώ θα ήθελα και εγώ ένα πιστοποιητικό για το 5800 μου,imei354183028714646 thanks!!!

 

Παρακαλώ θα ήθελα και εγώ ένα πιστοποιητικό για το 5800 μου,imei354183028714646 thanks!!!

 

Παρακαλώ θα ήθελα και εγώ ένα πιστοποιητικό για το 5800 μου,imei354183028445050thanks!!!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλως ηλθες..

 

Διαβασε λιγα post επανω!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2750479#post2750479

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτηθηκατε ποτε πως μπορειτε να φτιαξετε το δικο σας πιστοποιητικο! :O

 

Δεν εχω δοκιμασει λογο προβληματος στο pc μου. Διαβασα οτι ο παρακατω τροπος λειτουργει μονο για τις εφαρμογες selfsigned. Ετσι οταν κανουμε sign μια selfsigned εφαρμογη με τα πιστοποιητικα που θα δηγιουργησουμε θα μπορει να κανει εγκατασταση σε ολες της συσκευες. Ο παρακατω τροπος απο οτι εχω καταλαβει χρησιμοποιειτε και απο τον @junnikokuki για αυτο και οι εφαρμογες που φτιαχνει ειναι signed (αυτο μπορειτε να το διαπιστωσετε και μονοι σας εαν δειτε τα πιστοποιητικα απο της εφαρμογες του).

 

in the old version you can make certificate valid for only one year now u can set validity of Your choice..

 

open makekeys.exe from your cmd prompt...

 

syntax to make a cer and key file :---

 

makekeys -cert -expdays 3650 -password yourpassword -len 2048 -dname "CN=Joe Bloggs OU=Development OR=Acme Ltd CO=GB EM=noone@nowhere.com" mykey.key mycert.cer

 

Here 3650 means the cerificate is valid for 360 days .....you can change the 3650 to any of your choice..

 

syntax to req a cert file:---

 

makekeys -req -password yourpassword -dname "CN=Joe Bloggs OU=Development OR=Acme Ltd CO=GB EM=noone@nowhere.com" mykey.key mycert.cer myreq.p10

 

Note:-if you don't want to give makekeys.exe path every time to open it then copy makekeys.exe file to c:/windows/system32 and open cmd and type makekeys.exe..it will open directly without giving its path again and again ..

 

For more help in cmd run "makekeys /?"...run it without codes....

 

http://www.speedyshare.com/931766707.html

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτηθηκατε ποτε πως μπορειτε να φτιαξετε το δικο σας πιστοποιητικο! :O

 

Δεν εχω δοκιμασει λογο προβληματος στο pc μου. Διαβασα οτι ο παρακατω τροπος λειτουργει μονο για τις εφαρμογες selfsigned. Ετσι οταν κανουμε sign μια selfsigned εφαρμογη με τα πιστοποιητικα που θα δηγιουργησουμε θα μπορει να κανει εγκατασταση σε ολες της συσκευες. Ο παρακατω τροπος απο οτι εχω καταλαβει χρησιμοποιειτε και απο τον @junnikokuki για αυτο και οι εφαρμογες που φτιαχνει ειναι signed (αυτο μπορειτε να το διαπιστωσετε και μονοι σας εαν δειτε τα πιστοποιητικα απο της εφαρμογες του).

 

in the old version you can make certificate valid for only one year now u can set validity of Your choice..

 

open makekeys.exe from your cmd prompt...

 

syntax to make a cer and key file :---

 

makekeys -cert -expdays 3650 -password yourpassword -len 2048 -dname "CN=Joe Bloggs OU=Development OR=Acme Ltd CO=GB EM=noone@nowhere.com" mykey.key mycert.cer

 

Here 3650 means the cerificate is valid for 360 days .....you can change the 3650 to any of your choice..

 

syntax to req a cert file:---

 

makekeys -req -password yourpassword -dname "CN=Joe Bloggs OU=Development OR=Acme Ltd CO=GB EM=noone@nowhere.com" mykey.key mycert.cer myreq.p10

 

Note:-if you don't want to give makekeys.exe path every time to open it then copy makekeys.exe file to c:/windows/system32 and open cmd and type makekeys.exe..it will open directly without giving its path again and again ..

 

For more help in cmd run "makekeys /?"...run it without codes....

 

http://www.speedyshare.com/929148117.html

 

Ευχαριστώ.

Δλδ μπορώ να κάνω sign ένα θέμα πχ που θέλει πιστοποιητικό;

Link to comment
Share on other sites

παρακαλω θα ηθελα ενα πιστοποιητικο για το παρακατω IMEI 353205030260945,gγιατι ακολουθησα τις οδηγιες και δεν καταλαβαινω τα κινεζικα
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι παραπάνω.Δεν μπορούμε πια να δίνουμε εμείς τα πιστοποιητικά. Ο οδηγός είναι όσο πιο απλός γίνεται με εικόνες. Δεν χρειάζεται να ξέρεις κινέζικα. Απλά πατάς τυφλά ότι γράφει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ωραια το εκανα παταω submit και μεπεταει σε μια σελιδα με κινεζικα,τι κανω εκει δεν καταλαβαινω.πρεπει να μου γραψει καποιο αριθμο? δεν τον γραφει. εχει τρια λινκ απο τα οποια δυο ειναι διαφιμησεις και ενα που σε πηγαινει σε αλλη σελιδα να ξαναβαλεις το IMEI και τιποτα παλι
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...