Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει τυχη σε καποιον αλλον ,εκτος απο εμενα, τη μια να συνδεεται με το δικτυο στο σπιτι μου και μετα απο λιγο η την επομενη να μην συνδεεται η ακομα χειροτερα να μην το βρισκει καν?

υπαρχει καποια λυση για αυτο το προβλημα??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το δικό μου ενω το βλέπει δεν πέρνει ip απο το dhcp.Ανοιγοκλείνωντας το wifi όμως κανα 2-3 φορές 'ολα καλά

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

H iPhone Dev-Team ανακοίνωσε ότι δεν σκέφτεται να ασχοληθεί με το iPod Touch 2G.

http://blog.iphone-dev.org/post/65126957/tis-the-season-to-be-jolly

 

Ευτυχώς για "εμάς" τους άιποντίστες:p, το project ανέλαβε μια καινούρια dev-team.

H Chronic Dev-Team υπόσχεται το νέο "jailbreak" και ήδη βρίσκεται στο στάδιο εύρεσης του exploit.

http://chronic-dev.org/blog/2008/12/a-new-challenge/

Ας ελπίσουμε να τα καταφέρει.:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,μπορεί κάποιος να μου πεί πως μπορώ να δημιουργήσω account στο itunes χωρίς πιστοτική?Έχω το itunes 8.Ευχαριστώ...

Παιδιά άκυρο γιατί το βρήκα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,μπορεί κάποιος να μου πεί πως μπορώ να δημιουργήσω account στο itunes χωρίς πιστοτική?Έχω το itunes 8.Ευχαριστώ...

Παιδιά άκυρο γιατί το βρήκα!

 

http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=39022 ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχω το i-pod touch και θελω να μπαινω στο internet μεσω του υπολογιστη μου.υπαρχει τροπος επικοινωνιας μεταξυ τους χωρις να αλλαξω ρουτερ(να βαλω ασυρματο)ειχα ακουσει για flash που μπαινει στην USB -αλλα δεν ξερω πως να το ζητησω και που το πουλανε!αν υπαρχει και αλλος τροπος συνδεσης δεκτος!
Link to comment
Share on other sites

το δικό μου ενω το βλέπει δεν πέρνει ip απο το dhcp.Ανοιγοκλείνωντας το wifi όμως κανα 2-3 φορές 'ολα καλά

 

Μια απο τα ιδια κι εδω.

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

για να κάνω και έγω την δική μου ερώτηση..έσεις οι χρήστες του ipod touch τι λέτε να κάνω να πάρω το ipod μαζί με το n82 ή hd μόνο?
Link to comment
Share on other sites

Το N82 με το Ipod Touch είναι τρομερό πακέτο!!!Όχι δεν κολλάει πουθενά...Συνδέθηκα με Wi-Fi στο Internet και είναι πολύ καλό...Κατέβασα και διάφορα apps από το app store...

Ήθελα αν κάνω 2 ερωτήσεις...

1)Πως μπορώ να διαγράψω όσα apps δεν θέλω?

2)Πως μπορώ να βλέπω videάκια από το youtube?

Ευχαριστώ και καλές γιορτές σε όλους...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ με τη σειά μου ως καινούρια...Θέλω να πάρω το ipod touch ή 16 ή 32 GB δν έχω αποφασίσει ακόμα από Γερμανό...(Βσκ κινητό δν μπορώ να πάρω (απαγορεύεται για 2 χρόνια ακλομα μέχρι να φτάσω τα 18 και να τα αλλάζω σαν τα πουκάμισα!:p) κι επειδή το δικό μου έχει πιάσει μια ωραιότατη υγρασία...σκέφτηκα να πάρω ipod και φυσικά μιας και λάτρης του touch δε χρειάστηκε να το σκεφτώ καιι πάρα πολύ!:happy:)

 

 

  • Για να συνδέομαι στο internet πρέπει να ρυθμίσω πράγματα ή με το που το παίρνω απλά συνδέεται?:confused:
  • Επίσης,επειδή είμαι λίγο άσχετη (1η φορά ipod βλέπετε!) και δν είμαι πολύ familiar με το θέμα των itunes,πώς χρεώνεται το download τραγουδιών και πόσο???:confused:
  • Και τέλος(τουλάχιστον ό,τι θυμάμαι τώρα!:p)ξέρω ότι μπορεί να αναπαράγει video αλλά σε τι επέκταση?λογικά δν υποστηρίζει .avi οπότε θα χρειαστώ κάποιο άλλο προγραμματάκι...Μπορεί να χωρέσει αρκετό video?Δλδ ολόκληρα επεισόδια σειρών πχ???:confused:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ με τη σειά μου ως καινούρια...Θέλω να πάρω το ipod touch ή 16 ή 32 GB δν έχω αποφασίσει ακόμα από Γερμανό...(Βσκ κινητό δν μπορώ να πάρω (απαγορεύεται για 2 χρόνια ακλομα μέχρι να φτάσω τα 18 και να τα αλλάζω σαν τα πουκάμισα!:p) κι επειδή το δικό μου έχει πιάσει μια ωραιότατη υγρασία...σκέφτηκα να πάρω ipod και φυσικά μιας και λάτρης του touch δε χρειάστηκε να το σκεφτώ καιι πάρα πολύ!:happy:)

 

 

  • Για να συνδέομαι στο internet πρέπει να ρυθμίσω πράγματα ή με το που το παίρνω απλά συνδέεται?:confused:
  • Επίσης,επειδή είμαι λίγο άσχετη (1η φορά ipod βλέπετε!) και δν είμαι πολύ familiar με το θέμα των itunes,πώς χρεώνεται το download τραγουδιών και πόσο???:confused:
  • Και τέλος(τουλάχιστον ό,τι θυμάμαι τώρα!:p)ξέρω ότι μπορεί να αναπαράγει video αλλά σε τι επέκταση?λογικά δν υποστηρίζει .avi οπότε θα χρειαστώ κάποιο άλλο προγραμματάκι...Μπορεί να χωρέσει αρκετό video?Δλδ ολόκληρα επεισόδια σειρών πχ???:confused:

 

1)απλα συνδεεσαι-το μονο που κανεις ανιχνευεις το απο που θα ...κλεψεις σημα

2)τα παιχνιδια ειναι απο δωρεαν μεχρι 6 ευρω-τα τραγουδια αρκετα λιγοτερα

3)παιζει mp4 αρχεια βιντεο. videolan.org προγραμματακι free-και το μετατρεπεις σε οτι αρχειο γουσταρεις κ mp4 εννοειται..

Link to comment
Share on other sites

Το N82 με το Ipod Touch είναι τρομερό πακέτο!!!Όχι δεν κολλάει πουθενά...Συνδέθηκα με Wi-Fi στο Internet και είναι πολύ καλό...Κατέβασα και διάφορα apps από το app store...

Ήθελα αν κάνω 2 ερωτήσεις...

1)Πως μπορώ να διαγράψω όσα apps δεν θέλω?

2)Πως μπορώ να βλέπω videάκια από το youtube?

Ευχαριστώ και καλές γιορτές σε όλους...[/quote

 

1. Απλώς πατάς παρατεταμένα για λίγο την εφαρμογή που θέλεις να διαγράψεις και εμφανίζετε στις εφαρμογές το συμβολο της διαγραφής, πατάς πάνω σ αυτο και την διαγράφει.

 

2. Αν εννοέις τα βιντεάκια που χεις κατεβάσει πρέπει να τα μετατρέψεις πρώτα, για κατευθείαν υπάρχει εφαρμογή εγκατεστημένη

Link to comment
Share on other sites

1)απλα συνδεεσαι-το μονο που κανεις ανιχνευεις το απο που θα ...κλεψεις σημα

2)τα παιχνιδια ειναι απο δωρεαν μεχρι 6 ευρω-τα τραγουδια αρκετα λιγοτερα

3)παιζει mp4 αρχεια βιντεο. videolan.org προγραμματακι free-και το μετατρεπεις σε οτι αρχειο γουσταρεις κ mp4 εννοειται..

 

Ευχαριστώ!:rolleyes:Αλλά σε αυτό με τη χρέωση πάλι έχω απορία...:OΔιάβασα ότι μπορείς να κάνεις λογαριασμό χωρίς πιστωτική κάρτα,σωστά?Τότε που ακριβώς χρεώνεσαι και τα πληρώνεις όσα κάνεις download???:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!:rolleyes:Αλλά σε αυτό με τη χρέωση πάλι έχω απορία...:OΔιάβασα ότι μπορείς να κάνεις λογαριασμό χωρίς πιστωτική κάρτα,σωστά?Τότε που ακριβώς χρεώνεσαι και τα πληρώνεις όσα κάνεις download???:confused:

 

κανεις λογαριασμο με το κολπακι για να κατεβασεις μονο τα δωρεαν;) δεν μπορεις να αγορασεις.:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Exei καμαι σχεση το ν82 με το touch??

 

δεν έχει καμία σχέση..αυτό που είπα εγώ είναι άλλο..δες ποιό πάνω και θα καταλάβεις

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! :rolleyes: Αλλά σε αυτό με τη χρέωση πάλι έχω απορία... :O Διάβασα ότι μπορείς να κάνεις λογαριασμό χωρίς πιστωτική κάρτα,σωστά? Τότε που ακριβώς χρεώνεσαι και τα πληρώνεις όσα κάνεις download??? :confused:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2624384#post2624384

 

Εγώ ακολούθησα τα βήματα για λογαριασμό 'χωρίς πιστωτική κάρτα' και έτσι

τώρα κατεβάζω στο iPhone και iPod μου "FREE" χωρίς κανένα πρόβλημα ;)!!

 

Αν και τώρα γλυκάθηκα και θέλω να αγοράσω και καμία εφαρμογούλα :O..

Μάλλον θα φτιάξω καμία πιστωτική για αυτήν την δουλειά :(!

Link to comment
Share on other sites

Mε λιγα λογια ειναι καλο??για να φορτωσει κανεις κιαλλες εφαρμογες εκτος app store θελει χακαρισμα ε??
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!:rolleyes:Αλλά σε αυτό με τη χρέωση πάλι έχω απορία...:OΔιάβασα ότι μπορείς να κάνεις λογαριασμό χωρίς πιστωτική κάρτα,σωστά?Τότε που ακριβώς χρεώνεσαι και τα πληρώνεις όσα κάνεις download???:confused:

 

πας σε μια τραπεζα-εγω ειμαι στην (peireosbank- )η στην κυπρου και ζητας μια προπληρωμενη καρτα ,οσης αξιας θελεις εσυ -την δηλωνεις στον λογαριασμο σου στο itunes και αυτο ειναι ολο-εγω προσωπικα εχω ανοιξει εναν λογαριασμο στην παραπανω τραπεζα και μεταφερω στην χρεωστικη μου καρτα απο το ιντερνετ οσα ευρω γουσταρω-χωρις να ταλεπωρουμε σε ουρες ,τραπεζεςκ.τ.λ-απλα σου κραταει καθε φορα που χρεωνεις την καρτα σου 1 ευρω νομιζω-αλλα εχεις το κεφαλακι σου υσηχο απο αγορες γενικοτερα μεσω ιντερνετ:D

Link to comment
Share on other sites

πας σε μια τραπεζα-εγω ειμαι στην (peireosbank- )η στην κυπρου και ζητας μια προπληρωμενη καρτα ,οσης αξιας θελεις εσυ -την δηλωνεις στον λογαριασμο σου στο itunes και αυτο ειναι ολο-εγω προσωπικα εχω ανοιξει εναν λογαριασμο στην παραπανω τραπεζα και μεταφερω στην χρεωστικη μου καρτα απο το ιντερνετ οσα ευρω γουσταρω-χωρις να ταλεπωρουμε σε ουρες ,τραπεζεςκ.τ.λ-απλα σου κραταει καθε φορα που χρεωνεις την καρτα σου 1 ευρω νομιζω-αλλα εχεις το κεφαλακι σου υσηχο απο αγορες γενικοτερα μεσω ιντερνετ:D

 

Aχ παιδιά ευχαριστώ πολύ!!!Ολους όσους απάντησαν!!!Πάντα ήθελα κινητό με Internet αλλά μιας και κινητό δν παίζει να πάρω...το ipod είναι νιμόζω super επιλογή!:lol:Αλλά πρώτα να μαζέψουμε τα λεφτά...

Αυτό για τν προπληρωμένη κάρτα,όσο και να το θέλω (γτ βγάζει κτ προσφορές το amazon.com σε dvd σειρών ειδικά στις γιορτές!!!:!:) δν γίνεται να κάνω ακόμα...άμα φτάσω τα 18 (που δε θα χρειάζεται να ρωτάω κανέναν:cool: θα βγάλω δε τ συζητώ!)

 

Προς το παρόν βολευόμαστε με το free...Album free παίζει καθόλου να βρούμε ή...μπα???

 

Επίσης δν έχω καταλάβει,πώς ακριβώς φορτίζει???

 

Το μόνο άσχημο νομλίζω είναι ότι δν μπορείς να το ευχαριστηθείς έτσι μόνο του γτ θέλει οπωσδήποτε θηκούλα...:cry:Και τ χαλάει ρε σεις γτ και πιο χοντρό γίνεται και το χρωματάκι του...Δν υπάρχει καμια λύση τουλάχιστον να μν βγαίνει χοντρό στο χέρι με τη θήκη???:confused:

Link to comment
Share on other sites

Φορτίζει από τον υπολογιστή με USB...Βέβαια μπορείς να του πάρεις φορτιστή που να συνδέεις την υποδοχή usb με την πρίζα κανονικά(αυτό κάνει 8-10 ευρώ)...Όσο για θηκούλα...Αν δεν θες πίσω να γίνει χάλια χρειάζεσαι...Εγώ το προσέχω υπερβολικά προς το παρόν ώσπου να του πάρω μια θήκη....

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=976075&catalog=19&category=69977615&MSCSProfile=DCCDF22EB27065BE74277CB8CCB73BC4BC103B250346FDA9D4778093A04E01E2AA011E7966C8EC3489F380986B26EB4470EE6E51DB2AAAFAD939C56E941018857B0EB1F12D953F9132B5B05FE13937DDA6519C7AFE3667607EA9A4E3FC374C603AC91AEF22B10AE541E9C4A0BD1AC29B7A0AC08B88EF48B65ECD3FE4691684F2

Θήκη μάλλον κτ τέτοιο θα επιλέξω...

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1169432&page=4&category=69977615&catalog=19

Νομίζω είναι 2 πολύ χρήσιμα extra για το iPod touch(1st ή 2nd gen)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φορτίζει από τον υπολογιστή με USB...Βέβαια μπορείς να του πάρεις φορτιστή που να συνδέεις την υποδοχή usb με την πρίζα κανονικά(αυτό κάνει 8-10 ευρώ)...Όσο για θηκούλα...Αν δεν θες πίσω να γίνει χάλια χρειάζεσαι...Εγώ το προσέχω υπερβολικά προς το παρόν ώσπου να του πάρω μια θήκη....

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=976075&catalog=19&category=69977615&MSCSProfile=DCCDF22EB27065BE74277CB8CCB73BC4BC103B250346FDA9D4778093A04E01E2AA011E7966C8EC3489F380986B26EB4470EE6E51DB2AAAFAD939C56E941018857B0EB1F12D953F9132B5B05FE13937DDA6519C7AFE3667607EA9A4E3FC374C603AC91AEF22B10AE541E9C4A0BD1AC29B7A0AC08B88EF48B65ECD3FE4691684F2

Θήκη μάλλον κτ τέτοιο θα επιλέξω...

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1169432&page=4&category=69977615&catalog=19

Νομίζω είναι 2 πολύ χρήσιμα extra για το iPod touch(1st ή 2nd gen)

 

Καλά αυτό με το φορτιστή δε ήξερα ότι υπάρχει!Καλά φοβερό γτ αν σκεφτείς ότι δν έχεις παντού Pc για να το συνδέσεις (π.χ. στα όρη στ' άγρια βουνά που πάμε τις γιορτές!:O) :thanks:

Όσο για τη θηκούλα το είχα ψάξει...Δυστυχώς δε το γλιτώνεις με τίποτα!αν και σκεφτόμουνα για δερμάτινη...Το καλύτερο θα ήταν να υπήρχε μια διαφανής που να ν το "παχαίνει"...:happy:

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!!!:lol:

Εσείς από πού το έχετε πάρει ακριβώς?

Λέτε να πέσει καθόλου η τιμή μπας και πάρω το 32 GB???:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...