Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνα με αυτο το site της nokia δεν εχουν ομως..

 

http://www.nokia.com.my/A4500187

 

παλια ηταν αλλιως. εβαζες τον κωδικο που ειχε η μπαταρια του κινητου σου και σου ελεγε αν ειναι αυθεντικη. Το ειχα κανει και θυμαμαι. Τωρα ομως δεν δειχνει να εχει κωδικο στα πλαγια κρυμμενο. Μονο αυτον τον αλφαριθμητικο στο κατω μερος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι να σου πω...

Σε τελευταία κινητά οι μπαταρίες είχαν κωδικό σε αυτό το αυτοκόλλητο.

Συγκεκριμένα σε E51 και 2 N82.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

και εγω δεν πιστευω οτι το καταργησαν αλλα για να το εχει αλλαξει στο site κατι παιζει. Επισημο ειναι.

Ισως ειναι πολυ προσφατο ή βγαζουν αλλη παρτιδα για Ασια..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

 

Μολις εκανα την αναβαθμιση V 4.0839.42.0.1 στο Ν73 και ολα δουλευουν κανονικα...!;)

 

Εχω συνδεση WIND. Μηπως γνωριζει κανεις τι πρεπει να κανω για να εχω ιντερνετ στο κινητο;

 

Δεν θυμαμαι τι ρυθμισεις ειχα κανει πριν την αναβαθμιση..:(

 

Καθε απαντηση... δεκτη! :)

 

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω συνδεση WIND. Μηπως γνωριζει κανεις τι πρεπει να κανω για να εχω ιντερνετ στο κινητο;

 

Ναι. Να καταργήσεις τη Wind.

 

(Τι έχω περάσει η κακομοίρα μ' αυτούς άσε.)

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

Μολις εκανα την αναβαθμιση V 4.0839.42.0.1 στο Ν73 και ολα δουλευουν κανονικα...!;)

 

Εχω συνδεση WIND. Μηπως γνωριζει κανεις τι πρεπει να κανω για να εχω ιντερνετ στο κινητο;

 

Δεν θυμαμαι τι ρυθμισεις ειχα κανει πριν την αναβαθμιση..:(

 

Καθε απαντηση... δεκτη! :)

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!!

 

Μπορεις να καλεσεις στην εξυπηρετηση πελατων 1260 να τους πεις τι θες και να σε καθοδηγησουν αυτοι για το τι πρεπει να κανεις ακριβως για το ιντερνετ.

 

Εναλλακτικα μπορεις να κατεβασεις τις ρυθμισεις στο κινητο σου στελνοντας κενο sms στο 19234 (αν θυμαμαι καλα) και σου ερχονται ρυθμισεις mms, streaming, wap, internet τις οποιες και αποθηκευεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@_JiMMiS_ εαν σε ενδιαφερει δες το θεμα S60 3rd Edition & Internet μεσω Bluetooth και σταθερης γραμμης και συγκεκριμενα το 38 ποστ :rolleyes:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν 2 περίπου μήνες εγκατέστησα μία κάρτα SIM Cosmote 2in1 για να έχω δύο νούμερα ταυτόχρονα. Εδώ κι ένα μήνα όμως παρατηρώ πως το κινητό αργεί υπερβολικά να ανοίξει φακέλους, εφαρμογές κλπ. Μιλάμε πχ για 7-8 δευτερόλεπτα για να ανοίξει κάποιον φάκελο του μενού :blink:. Το θέμα που χρησιμοποιώ είναι ιδιαίτερα ελαφρύ και το χρησιμοποιούσα και πριν την αλλαγή της SIM, οπότε η αιτία δεν βρίσκεται εκεί. Το θεωρώ σχεδόν βέβαιο πως φταίει η κάρτα SIM.

 

Βέβαια τα προβλήματα δεν αφορούν μόνον στην μειωμένη ταχύτητα αλλά πλέον υπάρχουν κι άλλα προβλήματα όπως το ότι μερικές φορές χάνει το επιλεγμένο ringtone αλλά μου βγάζει κατά καιρούς κι ένα ξαφνικό μήνυμα "The phone will restart"... το οποίο νεκρώνει το κινητό και μπορώ να το επαναφέρω μόνον με το να βγάλω τη μπαταρία :(

 

Θεωρώ πως το πρόβλημα προέρχεται από την κάρτα SIM αλλά το θέμα είναι πως δεν μπορώ να μην την έχω, καθώς χρειάζομαι δύο γραμμές διαθέσιμες. Έκδοση firmware: 4.0812.4.0.1 (21-3-08). Έχω το Nokia N73 απλό, όχι ΜΕ. Πιστεύετε πως με μια αναβάθμιση τα προβλήματα θα εξαφανιστούν;

 

* στο μεταξύ θα ψάξω να βάλω μία άλλη κάρτα SIM με 1 αριθμό κι αν δω διαφορά, τότε θα ξέρω ποιό είναι το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

@OculatusAbis νομιζω οτι ηρθε η ωρα να κανεις hard format στην συσκευη σου και να τα περασεις απο την αρχη.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Την μπαταρία σου πόσο καιρό την έχεις?

Αρκετό καιρό αλλά έχω και δεύτερη και τις χρησιμοποιώ εκ περιτροπής...

 

@OculatusAbis νομιζω οτι ηρθε η ωρα να κανεις hard format στην συσκευη σου και να τα περασεις απο την αρχη.. :)

Τώρα μάλιστα :( :sick:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τιποτα απλα θα αφιερωσεις λιγο χρονο και η συσκευη σου θα λειτουργει οπως τις πρωτες ημερες:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253385#post2253385

 

Οταν τελειωσεις με το hard format καλο ειναι να κανεις και format την καρτα μεσα απο το κινητο :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το ιδιο πραγμα αλλα θα εχεις συνεχεια ανοικτο το εικονιδιο μουσικη (εαν θυμαμε καλα :O) προσωπικη μου γνωμη μην το κανεις..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι, όταν το είχα μετατρέψει απο απλό σε music edition, είχα βολευτεί πάρα πολύ καθώς αλλάζει η λειτουργία του multimedia πλήκτρου και μπορείς να κάνεις εναλλαγή εφαρμογών. Αν ακους μουσική, κάντο, αλλιώς, μην το αλλάξεις. Μόνο αυτό αλλάζει.

 

Η μουσική κλείνει με το handy taskman πατώντας τερματισμός.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ανάποδα το είπες. Αυτό συνέβη όταν το μετέτρεψες από music edition σε απλό.

Ναι, συμφέρει καλύτερα το απλό. Και κάνεις εναλλαγή σε 4 καθορισμένες εφαρμογές γρήγορα αλλά αν θέλεις και τη μουσική με ένα κλικ, πάλι μπορείς να την έχεις με παρατεταμένο πάτημα του multimedia key.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Όχι, απο απλό το μετάτρεψα σε music. Το απλό μπαίνει στις 4 συντομεύσεις, το μουσικό στην μουσική αλλά αν πιέζεις επανηλλειμένα το πλήκτρο, κάνει εναλλαγή της τρέχουσας εφαρμογής και της μουσικής. Πολύ περισσότερο μου άρεσε το music edition και αυτό χρησιμοποιούσα για πολύ καιρό μέχρι να το δώσω.

 

Αλλά, βέβαια, αυτή είναι απλά η προσωπική μου άποψη. Γι'αυτό και είπα οτι αν σε ενδαιφέρει πολύ το μουσικό κομμάτι, τότε συμφέρει να κάνει την αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ακουω πολυ μουσικη και απλως θελω στο music player να εχω το visualization και spectrum analysis που έχει το music edition, τις συντομευσεις εξαλλου δεν χρησιμοποιω και απο οτι ειδα το music edition εχει πιο καλο firmwire απο το απλο nokia n73.

 

Αν το κανω σε music edition το Symbian θα επηρεαστεί ?

 

Και για την καμερα γινεται με καποιο τρόπο να το κανω να κανει εγγραφη βιντεο στα 20 fps με αναλυση 320χ240 ή 352χ288 που εχει αρχικά ?

 

Εαν δεν επηρεαστει το Symbian θα το κανω αλλά είναι ευκολο να το κανω σε music edition ?

 

Τελευταια ερωτηση στο n73 music edition η ρυθμιση stereo widening ειναι αυτο που χαμηλωνει την φωνη του τραγουδιστή ?

Link to comment
Share on other sites

Απλά firmware θα αλλάξεις. Το λειτουργικό σύστημα θα μείνει το ίδιο δηλαδή Symbian OS 9.1.

Για τη κάμερα δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Αυτό που λες είναι αδύνατο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εγω μια απορια το nokia n73 που εχω οταν παω για ιντερνετ μου δειχνει μονο cosmote, μηπως το εχω κλειδωμενο και αν το εχω θα μπορεσω να το κανω σε music edition ? Αν το κανω music edition θα εχω γλωσσα ελληνικα ?
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε τις οδηγίες αυτού του ποστ, βάζοντας το product code 0539293.

Δεν θα χάσεις τίποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Λιγο φοβαμαι μην φαει damage το κινητο αλλα τελος παντων το κανω.

 

Πριν το κανω music edition θελω να το κανω hard format και μου εμφανιζει κωδικο κλειδωματος αλλά ποιο είναι το κλειδι ή έιναι κλειδωμενο το κινητο μου ?

 

Sorry εκανα την δευτερη λυση με κλειστο το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...