Jump to content

Τα πάντα για το i-mode


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γενικα κοπηκε η διαφημιση του. κ στο καταστημα που πηγα σημερα, ειδα μονο δυο μικρα φυλλαδια.

καιρος να αλλαξει αυτο με τις i-mode συσκευες. υποβαθμιστηκε η υπηρεσια.

απεριοριστη πλοηγηση για ολες τι συσκευες κυριοι της cosmote

ας βρουν και καποιο αλλο ονομα κ ας αλλαξουν κ λιγο την υπηρεσια.

ο ανταγωνισμος τους εχει πατησει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 852
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάτι αλλάζει παντως.

Στο se k610im για παράδειγμα αν βάλεις σαν προφίλ στο internet το cosmote mms-gprs και αλλάξεις το σημείο πρόσβασης από mms σε i-mode οι υπηρεσία imail-mms δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Νομίζω πως το i-mode έχει προ πολλού πεθάνει, ποτέ δεν μπόρεσε να προσαρμοστεί στα ελληνικά δεδομένα. Από εκεί και πέρα η κοσμοτέ δεν μπορεί να το κόψει τελείως εξαιτίας της συμφωνίας με την docomo. Όμως μπορεί απλά να το βλέπει να σιγοσβήνει και να είναι εντάξει με τις συμφωνίες της...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Πλεόν είναι το μόνο απεριόριστο που υπάρχει στην Ελλάδα τουλάχιστον για πλοήγηση... Οπότε θα το χρησιμοποιήσω για να μπαίνω στο ίντερνετ μέσω Opera mini μιας και είναι το καλύτερο πλεόν;)
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά θα πρέπει να έχουμε και συσκευή i-mode.. Σωστά?

Εκτός αν βρούμε ένα σειριακό νούμερο απο τέτοια συσκευή και να περάσουμε μετά τις ρυθμίσεις σε άλλη συσκευή.. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Με τις εξυπνάδες της Άπνοιας μάλλον θα αναβιώσει το i-mode !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα νέα της Wind για το Wind Plus Non-Stop όσοι έχουν καρτοκινητά θα γυρίσουν στην COSMOTE,θα ενεργοποιήσουν το i-mode και θα έχουν 1 μήνα πλοήγηση σε mobile site ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ.Η μόνη προυπόθεση είναι να έχει κάποιος i-mode συσκευή.Μου φαίνεται ότι οι καταναλωτές που θέλουν δωρεάν πλοήγηση αντί να παίρνουν τις ''ξεκλείδωτες'' συσκευές απο (Vodafone Live,I-mode κ.α) θα πάρουν i-mode συσκευές για δωρεάν πλοήγηση.;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν τους πάρετε τηλέφωνο για να ενεργοποιήσετε την υπηρεσία αυτή θα τους πείτε ότι έχετε i-mode κινητό και το αγοράσατε από το Εξωτερικό ;) . Η opera mini λειτουργεί πάντως με το i-mode OΠOTE δεν χάνουμε τίποτα;). Ότι κινητό και να έχετε μπορείτε να μπείτε στο i-mode αρκεί να βάλετε τις ρυθμίσεις που έχει ο χρήστης alany στην υπογραφή του;). Εγώ με Κ530 μπαίνω κανονικά στο i-mode και όχι μόνο;)
Link to comment
Share on other sites

Επίσεις, αν το ενεργοποιήσετε σήμερα και το απενεργοποιήσετε όταν τελειώσει η δωρεάν περίοδος, και το ξαναενεργοποιήσετε, έχετε δωρέάν χρήση για άλλο ένα μήνα!

Το έχω κάνει πολλές φορές και πιάνει!

Έτσι, πρακτικά μπορείτε να έχετε ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ browsing!:)

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα που δεν ξέρω εξηγήστε λίγο ρε παιδιά... Παίρνω τηλ. στην κοσμοτέ και λέω να μου ενεργοποιήσουν το imode στον αριθμό μου γιατί πήρα μια συσκευή από το εξωτερικό. Τους λέω ότι θέλω την μηνιαία συνδρομή με 3,9€ το μήνα και τον πρώτο μήνα δωρεάν. Βάζω τις ρυθμίσεις που λέει ο alany και μπαίνω τζάμπα με opera mini όπου θέλω ακόμα και όταν θα τελειώσει ο δωρεάν μήνας; Από το pc γίνεται να μπω; Και τι περιορισμούς έχει;

http://www.estudents.gr/images/links/8831.JPG Το Νο1 φοιτητικό site!!

Πωλείτε JC777 καινούριο για Θεσσαλονίκη 147€: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=217191

Πληροφορίες για JC777 εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=215460

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα που δεν ξέρω εξηγήστε λίγο ρε παιδιά... Παίρνω τηλ. στην κοσμοτέ και λέω να μου ενεργοποιήσουν το imode στον αριθμό μου γιατί πήρα μια συσκευή από το εξωτερικό. Τους λέω ότι θέλω την μηνιαία συνδρομή με 3,9€ το μήνα και τον πρώτο μήνα δωρεάν. Βάζω τις ρυθμίσεις που λέει ο alany και μπαίνω τζάμπα με opera mini όπου θέλω ακόμα και όταν θα τελειώσει ο δωρεάν μήνας; Από το pc γίνεται να μπω; Και τι περιορισμούς έχει;

 

Να τος πάλι με το PC...τόσο μαζοχισμός πια...

Link to comment
Share on other sites

Με 3.90 το μηνα μπορεις να κανεις ο,τι και με το wind plus non stop.

Δηλαδη: σερφαρεις απο το pc σου χωρις αλλη χρεωση και επισης σερφαρεις και απο το κινητο σου χρησιμοποιωντας τον οpera mini χωρις αλλη χρεωση.

 

Απο το πισι χρησιμοποιεις οποιον browser θελεις (πχ Internet Explorer, Firefox, εμενα ομως δεν μου δουλευει o οπερα, δεν ξερω γιατι). Στο πισι σου μπορεις να δεις ολες τις σελιδες χωρις προβληματα στην κωδικοποιηση (δεν θα βλεπεις κινεζικα), αλλα δεν θα τις βλεπεις με την επιθυμητη εμφανιση (γιατι δεν κατεβαινουν τα css αρχεια.)

 

Μπορεις να κατεβασεις αρχεια μεχρι 2ΜΒ, αλλα συγκεκριμενους τυπους: .jpg .rar .jar .mid .exe αλλα οχι .mp3 .zip .jad .css

 

Απο το κινητο μπορεις να χρησιμοποιησεις τον Οπερα Μινι για σερφαρισμα, παντα με 3.90 τον μηνα.

 

3g δεν εχω δοκιμασει, με απλο gprs εχει νορμαλ ταχυτητες. Το κολπο βολευει πολυ, και η κοσμοτε εχει και καλη καλυψη, μια χαρα για τις διακοπες.

 

Αυτα:D:cool:

 

διευκρινιση: ο οπερα μινι απο οσο ξερω δεν παιζει σε κινητα imode με doja. Απλα περνα τις ρυθμισεις για τo imode στο απλο κινητο σου.

 

Δείτε αυτό....

Link to comment
Share on other sites

για *απεριοριστη* πλοηγηση μεσω οπερα μινι απο το κινητο τι πρεπει να κανουμε βρε παιδια;

παιζει κανας οδηγος;

θελει συμβολαιο ή κανει και η κοσμοκαρτα;

χρειαζεται τελικα I mode συσκευη ή οχι ;

πως ενεργοποιειται το Imode;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον topic παιδιά.... Απορία: στο opera mini στο κινητό τα site φορτώνουν κανονικά; Γιατί κάποιο παιδί ανέφερε ότι δεν φορτώνει τα css... Λογικά αυτό σημαίνει ότι ούτε στον opera mini θα εμφανίζονται καλά τα site..
Link to comment
Share on other sites

Βρε πως αλλάζουν τα πράγματα. Το συγκεκριμένο θέμα είχε παγώσει για 2 μήνες μιας και η cosmote έβγαλε το cosmote my view.

Βλέπω την cosmote να κάνει καλή αρπαχτή τώρα στο τέλος του imode.

 

Πουλάω imei imode συσκευών.

Περισσότερα σε pm.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Πέτρο αν σου απαντήσω στην ερώτηση αυτή αύριο το πρωϊ θα έχουμε αλλαγή των χρεώσεων του imode και φραγή της πλοήγησης σε εμάς που ξέρουμε τις ρυθμίσεις. Στην θέση μου τι θα έκανες; Αν και δεν χρησιμοποιώ τις ρυθμίσεις αυτές πέρα από ελάχιστα για το opera mini.

 

Τώρα όσον αφορά το πρώτο που ρωτάς θα σου πω ότι το imode είναι ποιό ολοκληρωμένο διλοτι έχει και την υπηρεσία email για απευθίας επικοινωνία με το internet του pc σου κάτι που δεν έχει το wap. Επίσης με το imode μπορεί κάποιος που έχει site στο internet (βλέπε in.gr, capital.gr κ.α) να κάνει ένα imode site ποιό εύκολα απ' ότι να κάνει ένα wap site.

 

Γιατί όλες οι τράπεζες έχουν e-banking στο imode και όχι στο wap;

 

Ρε alany ξερεις τροπο για εισοδο στο internet μεσω imode, εδω και 2 χρονια, διχως να το λες? :mad::mad::mad:

Παρτακιας?

Ευτυχως που βρεθηκε ο mitsos the great στον οποιο οφειλουμε ευγνωμοσυνη.

Αν εκαναν το ιδιο οι πρωτοι χρηστες του wind plus για προσβαση απο λαπτοπ, εδω και χρονια χιλιαδες χρηστες, εστω υπο την ανοχη της Wind, δεν θα ειχαν το flat rate internet.

 

Επίσεις, αν το ενεργοποιήσετε σήμερα και το απενεργοποιήσετε όταν τελειώσει η δωρεάν περίοδος, και το ξαναενεργοποιήσετε, έχετε δωρέάν χρήση για άλλο ένα μήνα!

Το έχω κάνει πολλές φορές και πιάνει!

Έτσι, πρακτικά μπορείτε να έχετε ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ browsing!:)

 

Πως το απενεργοποιεις βρε φιλε?

Link to comment
Share on other sites

οποιοσ εχει σημαντικες αποριες ρυθμισεων....ας μιλαει με pm και οχι σε κοινη θεα ολα τα μυνηματα!

μην βγαζουμε τα ματια μας μονοι μας!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πως το απενεργοποιεις βρε φιλε?

 

Απλά παίρνεις τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και ζητάς να στο απενεργοποιήσουνε...

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!!

Με το i-mode ενεργοποιημένο σε μία ΜΗ i-mode συσκευή, ΔΕΝ θα μπορείτε να στείλετε και να λάβετε mms!

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή παίρνεις τηλέφωνο και τους λες να στο απενεργοποιήσουν, και μετά από λίγο τους ξαναπαίρνεις και τους λες να στο ενεργοποιήσουν; Και καλά δεν φαίνεται κάπου ότι έχει ξανάενεργοποιηθει; Που παίρνουμε τηλέφωνο για την ενεργοποίηση; Παίρνω το 1288 αλλά δεν το σηκώνει κανείς... Δεν υπάρχει άλλος τρόπος π.χ. με μήνυμα; Κάθε μήνα που θα κάνουμε ενεργοποίηση στην υπηρεσία πρέπει να παίρνουμε τηλ.;
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή ρε παίδες -επειδή δεν παίζεστε με τίποτα- δεν θα σας πάρουν χαμπάρι στην εξυπηρέτηση πελατών που μέσα σε λίγες ώρες βρεθήκατε τόσοι πολλοί χρήστες με κινητά "i-mode" από το "εξωτερικό"? :lol::chair::hunter::shoot::rocket::dash:
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή ρε παίδες -επειδή δεν παίζεστε με τίποτα- δεν θα σας πάρουν χαμπάρι στην εξυπηρέτηση πελατών που μέσα σε λίγες ώρες βρεθήκατε τόσοι πολλοί χρήστες με κινητά "i-mode" από το "εξωτερικό"? :lol::chair::hunter::shoot::rocket::dash:

 

με αυτο δεν ξερω αν θα παρουν χαμπαρι, αλλα πιστευω αν ολοι ομαδικα απενεργοποιουν τηλεφωνικα, και ξανα-ενεργοποιουν το imode, σιγουρα θα ψυλλιαστουν οτι κατι παιζεται.

Οποτε ας πληρωνουμε 3,90 οποτε το θελουμε, για να μην βαρεσουμε ντελαλι τι συμβαινει.

Link to comment
Share on other sites

Επίσεις, αν το ενεργοποιήσετε σήμερα και το απενεργοποιήσετε όταν τελειώσει η δωρεάν περίοδος, και το ξαναενεργοποιήσετε, έχετε δωρέάν χρήση για άλλο ένα μήνα!

Το έχω κάνει πολλές φορές και πιάνει!

Έτσι, πρακτικά μπορείτε να έχετε ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ browsing!:)

Μην το ξεφτιλίζουμε ρε παιδιά... Θα το κόψουν και αυτό και θα γελάμε....

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...