Jump to content

Τρομακτικές Ιστορίες - Φαντασμάτων άπαντα


gkr41
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδη τα πνευματα ειναι κατι σαν αορατους μπανιστιρτζήδες :p;

 

Ω ναι! :D :lol:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδη τα πνευματα ειναι κατι σαν αορατους μπανιστιρτζήδες :p;

 

Ξανασκέψου το αυτό που είπες σε προσωπικές στιγμές :lol::lol::cry:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια...θελω να σας πω κατι αλλα δεν ξερω....σιγουρα θα με κοροιδεψετε

αλλα δε με νοιαζει..!!!!μερικες φορες οταν ειδικα με πλησιαζει καποιος το αισθανομαι

νιωθω κατι μεσα μου!!!ειναι λιγο ασχετο αλλα ιθελα να σας το πω για να μου πειτε τη γνωμη σας!!!εσεις το παθαινετε ποτε αυτο ή μονο εγω το παθαινω....;ειδικα τα βραδια..εαν με πλησιασει καποιος νιωθω σαν ενα τρεμουλο....ενα ριγος...δε ξερω πως να το εξηγησω......και μετα εαν κοιταω να δω αν οντος εχει ερθει καποιος μες το δωματιο παντα καποιος θα εχει ερθει...ή η αδερφη μου ή η μαμα μου ή τελοσπαντων καποιος...!!!!οποτε..........

Link to comment
Share on other sites

η ιδεα σου ειναι. και στο κατω κατω αφου πιστευεις πως θα σε κοροιηδεψουμε μην μας το λες!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως πιστεύω ότι κάποια άτομα έχουν μερικά χαρίσματα. Οπότε δεν αποκλείεται να συμπεριελαμβάνεσαι σ'αυτά mairou :)

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βικος! on topic τωρα, κι εγώ πιστεύω ότι αρκετοί άνθρωποι έχουν διαφορά χαρίσματα απλά οι περισσότεροι από εμάς δεν έχουμε ανακαλύψει σχεδόν τίποτα από αυτα που μπορούμε να κάνουμε χρησιμοποιώντας σωστά τον εγκέφαλο μας. Είναι μπερδεμένη η κατάσταση.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις...τι να σας πω....δεν ξερω...το αισθανομαι πολυ εντονα ομως.....δεν ξερω πως να το εξηγησω..τεσπα...εγω παντος το ανεφερα για να μου πειτε τη γνωμη σας...ευτυχως δεν μου πεταξατε λεμονοκουπες και ντοματες..!!!!παλι καλα!!!
Link to comment
Share on other sites

Θέλετε τρομακτικές ιστορίες; Είναι και η ώρα περασμένη...

 

Ήταν δυο φοιτήτριες και κολλητές Θεσσαλονίκη

Ένα βράδυ η μία έφυγε για να πάει έξω σε νυχτερινό μαγαζι

Κατά τις 4 βαρέθηκε και γύρισε σπίτι

Η συγκάτοικος της κοιμόταν στο δωμάτιο

Ηθελε λοιπόν η κοπέλα να ξεντυθεί και να ξεβαφτεί αλλά χρειαζόταν αυτό το υγρό που βάζουνε όταν ξεβάφονται

Το είχε στο δωμάτιο της συγκάτοικου, οπότε λοιπόν χτυπάει μήπως και ήταν ξύπνια..

δεν απάντησε η συγκάτοικος οπότε άνοιξε τη πόρτα, δεν άνοιξε το φως για να μην την ξυπνήσει και ψιλαφόωντας στο σκο΄ταδι πήρε στα γρήγορα το μπουκαλάκι με το ξεβαφτικό και π'ηγε στο δωμάτιο της

Το πρωί που ξύπνησε ήθελε να να ξυπνήσει τη συγκάτοικο της για να πάνε για ψώνια

Χτύπησε αλλά δεν απάντησε

Ανοίγει για να την ξυπνήσει και την βρίσκει σφαγμένη και δίπλα της ένα χαρτί που έγραφε:

ΑΝ ΑΝΟΙΓΕΣ ΤΟ ΦΩΣ ΤΩΡΑ ΘΑ ΣΟΥΝΑ ΚΙ ΕΣΥ ΣΦΑΓΜΕΝΗ

 

Ένα νεαρό ζυγάρι πήρε την απόφαση να παντρευτεί μόλις τελειώσουν το σχλείο. Ο πατέρας της νύφης ήταν αρκετά ευκατάστατος και μπορούσε να τους κάνει έναν μεγάλο γάμο. Τελικά παντρεύτηκαν και ο γάμος ήταν πολύ ωραίος. Μετά είχαν μια δεξίωση σε ένα παλιό σπίτι και όλοι είχαν πιει παραπάνω. Όταν τελικά έμειναν γυρω στα 20 άτομα αποφάσισαν να παίξουν κρυφτό. Έτσι λοιπόν άρχισε ο ένας να μετράει και οι υπόλοιποι κρύφτηκαν. Σε μισή ώρα βρέθηκαν όλοι εκτός απο τη νύφη. Για ώρες την έψαχναν ανησυχώντας οτι κάτι της σηνέβει. Εβδομάδες αργότερα αφού είχαν κολλήσει αναφορές για την εξαφάνισή της εγκατέλειψαν τις προσπάθειες. Τρία χρόνια αργότερα μια ηλικιωμένη υπηρέτρια καθώς καθάριζε στο παλιό σπίτι ανέβηκε στη σοφίτα. Εκεί είδε ένα μπαούλο και το άνοιξε απο περιέργεια. Αυτό που είδε την έκανε να ουρλιάζει όσο μπορούσε, και στη συνέχεια κάλεσε την αστυνομία. Τελικά το βράδυ που παίζανε κρυφτό η νύφη αποφάσισε να κρυφτεί μέσα στο μπαούλο. Όταν μπήκε φαίνεται οτι το καπάκι έπεσε και την κτύπησε στο κεφάλι αφήνοντάς την αναίσθητη. Θα πέθανε απο ασφυξία στη συνέχεια. Το πτώμα είχε σαπίσει, όμως φαινόταν οτι το στόμα είχε μορφή ουρλιαχτού.

 

 

Μια γεροντοκόρη ένα απόγευμα δεν είχε τίποτε άλλο να κάνει και βγήκε έξω για να αγοράσει ένα παζλ, καθώς τα παζλ ήταν η μοναδική της ασχολία. Όταν αγόρασε το παζλ δεν κοίταξε την σκηνή που απεικόνιζε μιας και το αγόρασε στην τύχη. Όταν έφτασε στο σπίτι της άρχισε να φτιάχνει το παζλ. Καθώς πήγε να ενώσει τα πρώτα δύο κομμάτια χτύπησε το κουδούνι της πόρτας. Πήγε, άνοιξε, αλλά δεν ήταν κανείς. Οπότε συνέχισε να φτιάχνει το παζλ ώσπου έφτασε στη μέση είδε σε έναν καθρέφτη που ήταν απέναντί της μία σκια να πλησιάζει προς το μέρος της. Γυρνώντας να δει ποιός ήταν από πίσω της τρομοκρατημένη δεν είδε κανένα. Τρομοκρατημένη, συνέχισε να φτιάχνει το παζλ και όταν ήταν έτοιμη να βάλει και το τελευταίο κομμάτι για να δει επιτέλους την εικόνα, το κουδούνι της ξαναχτύπησε και εκείνη έντρομη άνοιξε...

 

Μετά από 15 μέρες οι γείτονές της ανησύχισαν και κάλεσαν τις αρχές. Όταν μπήκαν στο σπίτι της σπάζοντας την πόρτα την είδαν σωριασμένη στο πάτωμα με καμμένα τα μάτια, χαρακιές από μαχαίρι, και στο στήθος της γραμμένο "Να βλέπεις τί αγοράζεις". Και πράγματι, όταν οι αρχές ερεύνησαν το σπίτι βρήκαν ένα μισοτελειωμένο παζλ το οποίο έδειχνε την κοπέλα τρομαγμένη και από πίσω της μία σκια...

 

 

Μια κοπέλα η Έλενα ζούσε με τους γονείς της σε μια τριόροφη πολυκατοικία απο την οποία τους ανήκαν οι δυο πρώτοι όροφοι εκτός απο τον τρίτο που ανήκε σε άλλον

Ένα βράδυ που οι δικοί της έφυγαν για να πάνε σε μια ταβέρνα η Ελένη προτίμησε να μείνει σπίτι, να κάνει ένα μπάνιο και να δει καμία ταινία να ηρεμήσει, άλλωστε ήταν ευκαιρία τώρα που θα είχε ησυχία

Λίγο πριν τις 11 κι ενώ έβλεπε τηλεόραση κάποιος χτύπησε την πόρτα

Η Ελένη χαμήλωσε την φωνή και ρώτησε ποιος ήταν. Κανένας δεν απάντησε και η Ελένη σκέφτηκε πως μάλλον θα παράκουσε...

Δεν έκανε 2 βήματα προς την πολυθρόνα και κάποιος ξαναχτύπησε

Η Ελένη πήγε ξανά προς την πόρτα και ρώτησε:

-Ποιός είναι;

Μια ψιθυριστή φωνή την κάλεσε να ανοίξει, όμως μην μπορώντας να καταλάβει ποιος είναι Η Ελένη ξαναρώτησε

Και πάλι μια ψιθυριστή φωνή την κάλεσε να ανοίξει μονολεκτικά

Η Ελένη κοίταξε απο το ματάκι της πόρτας αλλά ήταν σκοτάδι

Σκέφτηκε πως ίσως η Ξάδερφη της που έμενε στον αποκάτω όροφο να της έκανε πλάκα και για αυτό την πήρε τηλέφωνο.

Κι ενώ η ξαδέρφη της την διαβεβαίωνε πως δεν της έκανε πλάκα, ξανακούστηκε ένα χτήπημα στην πόρτα

Η Ελένη άρχισε να τρομάζει και παρακάλεσε την ξαδερφή της να έρθει πάνω. Όμως και η άλλη σαν ατρόμητη που ήταν (το είχε το σόι μάλλον) της είπε πως δεν ανέβαινε πάνω ούτε για 10.000.000

Της πρότεινε να πάρει τηλέφωνο τον Μάκη, ο οποίος ήταν το αγόρι της Ελένης

Πράγματι τον πήρε τηλέφωνο και της είπε πως σε λίγο θα ρχόταν..

Μόλις έκλεισε το ακουστικό η πόρτα χτύπησε τόσο δυνατά που η Ελένη ούρλιαξε

Μια φωνή την πρόσταξε να ανοίξει

Ξαφνικά στάματησε και μετά απο 10 δευτερόλεπτα άκουσε την φωνή του θειου της στην πόρτα

Κοίταξε απ το ματάκι και όντως αυτή τη φορά ήταν ο θείος

Του άνοιξε και έπεσε στην αγκαλιά του

Αφου την ηρέμησε την διαβεβαίωαε πως όλα θα έπρεπε να ήταν της φαντασίας της γιατί μόλις είχαν γυρίσει απ έξω και πως η πόρτα της εισόδου ήταν όπως πάντα κλειδωμένη

Εκείνη τη στιγμή έφτασε και ο Μάκης ο οποίος το πρώτο πράγμα που ρώτησε ήταν τι στο καλό ήθελε ο παπάς βραδιάτικα στο σπίτι;

Τον ρωτήσαν και τους είπε πως καθώς ερχόταν είδε έναν ιερέα να βγαίνει απο την πολυκατοικία και μάλιστα του προξένησε εντύπωση το γεγονός πως ενώ μόλις είχε βγεί έξω ή εξώπορτα ήταν κλειδωμένη

Όλη η οικογένεια είχε αναστατωθεί καθώς όλα ατά που συνέβενα ήταν ανεξήγητα...

Τότε κατέφτασαν και οι γονείς της οι οποίοι παραξενεύτηκαν απο την πολυκοσμία στο σπίτι τους..

Δεν άργησαν να τους εξηγήσουν και τότε οι γονείς της χλωμιάσαν...

Χλώμιασαν γιατί ενώ τρώγανε σε ένα ταβερνάκι κοντά στην Πεντέλη ένας ιερέας πέρασε και τους μίλησε ξαφνικά έυλογόντας τους για το πόσο αγαπημένοι φαινόντουσαν

Τους ρώτησε αν έχουν παιδιά και όταν η μητέρα της τους είπε πως έχει μια κόρη στα 19 ο πατέρας της αστιεύτηκε και είπε:

-εμείς οι "γέροι" τρώμε και η μικρή θα ναι με κανά αγοράκι σπίτι για αυ΄τό δεν είχε όρεξη να έρθει μαζί τους

Τότε ο ιερέας τους απάντησε με μια παράξενη σιγουριά πως η κόρη τους είναι ολομόναχη...

Τους χαιρέτησε και έφυγε....

Κανένας δεν έβγαλε ποτέ συμπέρασμα για την ιστορία..

 

 

Χεστείτε ελεύθερα :p

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Θέλετε τρομακτικές ιστορίες; Είναι και η ώρα περασμένη...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Χεστείτε ελεύθερα :p

Το σωστό thread είναι αυτό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=104873

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον gkr41. :p Απο το τελευταίο post της τρελοπαρέας διάβασα τα 3 πρώτα και βαρέθηκα.. νύσταξα! Είναι ότι πρέπει για παραμυθάκια :D Εγκλήματααα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Και γω έλιωσα στο γέλιο με αυτές τις ιστορίες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Θέλετε τρομακτικές ιστορίες; Είναι και η ώρα περασμένη...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Χεστείτε ελεύθερα :p

αχμ...

 

κλασικα το ιδιο μοτιβο..σφαγμενη κοπελα στα σκοταδια,σκασμενη νυφη(μΑ καλα ποιος ανθρωπος παιζει κρυφτο την μερα του γαμου του?),γεροντοκορες με παζλ που δεν προσεχουν τι αγοραζουν...

για την τελευταια νταξ,δεν θα πω τπτ γτ εχω ακουσει και αλλες τετοιες ιστοριες..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Για 'σένα βάζω ιστορίες μόνο :p

 

Το περιστατικό αυτό έγινε σε ένα φίλο μου όταν παραθέριζε στο χωρίο του στην Βόρεια Ελλάδα πρίν απο δέκα περίπου χρόνια. Το δωμάτιο του ήταν στο τέλος του διαδρόμου και πάντα άφηνε την πόρτα μισάνοικτη για να μπαίνει λίγο φώς. Ένα βράδυ είδε μια ανθρώπινη σκιά να κινήται στο δωμάτιο του μικρότερου αδελφού του και να μπαίνει μέσα απο την επίσης μσάνοικτη πόρτα.

 

Ο φίλος μου σηκώθηκε και κοίταξε στο δωμάτιο του αδελφού του αλλα δέν είδε κανένα. ΄Ομως ορκιζόταν οτι άκουσε ψιθύρους και πολύ σιγανά μουρμουρητά. Οι γονείς τους κοιμόντουσαν σε άλλο δωμάτιο με την πόρτα πάντα κλειστή. Το πρωί ρώτησε τον αδελφό του άν μπήκε κανείς στο δωμάτιο αλλα ο αδελφός του είπε οτι κοιμηθηκε σερί όλο το βράδυ.

Αυτό γινόταν για αρκετές ημέρες. Κάθε βράδυ κατα τις δώδεκα με μία έβλεπε την σκιά να μετακινήται στο δωμάτιο του μικρού αδελφού του και μετά άκουγε για κανα τέταρτο ψίθυρους. Σταδιακά παρατηρούσε οτι η συμπεριφορά του αδελφού του πήγαινε απο το κακό στο χειρότερο. Ο μικρός απο ήσυχος και ευγενικός είχε γίνει υπερβολικά ζωηρός, άτακτος και αγενής. Έτσι μήν έχοντας τίποτα άλλο να κάνει το είπε στην γιαγιά του. Αυτή είπε οτι πρόκειται για κακό πνέυμα ή δαιμόνιο που βάζει κακές ιδέες στο μυαλο του μιρκού.

Έτσι η γιαγια για να πολεμίσει το πνέυμα λιβάνισε όλο το δωμάτιο, κρυφά βέβαια απο όλους, και μετά έβαλε μια μικρή εικόνα της Παναγίας κάτω απο το μαξιλάρι του μικρού.

Το ίδιο βράδυ, η σκιά ξαναμπήκε στο δωμάτιο αλλα αυτή την φωρά αντί για μουρμουρητά ο φίλος μου άκουσε ένα αναστεναγμό και ένα ψιθυριστό επιφόνημα πόνου.

Η σκιά δέν ξαναεμφανίστικε κανένα άλλο βράδυ και με τις μέρες η συμπεριφορά του μικρού άλλαξε πρός το καλύτερο.

 

 

60 λεπτά πριν από ακόμα μία τρομακτική βραδιά!!!

Μια γυναίκα, ο σύζυγος της και η 76 χρονών μητέρα της έχουν στην κατοχή τους ένα σπίτι. Σε αυτό το σπίτι είχε ζήσει η γυναίκα περισσότερα από 34 χρόνια. Αυτή λοιπόν η γυναίκα μαζί με την μητέρα της έχουν ζήσει πολλά παραφυσικά φαινόμενα μέσα στο σπίτι. Μία φορά και οι δύο κάθονταν στη κουζίνα όταν ο σκύλος τους ήρθε τρέχοντας στη κουζίνα και σταμάτησε στη μέση του δωματίου. Ξαφνικά ένα μπισκοτάκι για σκυλιά πετάχτηκε έξω απ’ τη συσκευασία του. Τότε ο σκύλος το έπιασε και έφυγε τρέχοντας. Οι δύο γυναίκες ήταν κοντά στο κουτί με τα μπισκοτάκια αλλά δεν το άγγιξαν καθόλου. Έχουν ζήσει και άλλα παράξενα γεγονότα: Μερικές φορές χάνονται κάλτσες από το πλυσταριό (εκεί που βάζουν τα άπλυτα ρούχα) και βρίσκονται αργότερα κρεμασμένες με καρφιά πάνω απ’ τις πόρτες. Και οι δύο έχουν δει και συνεχίζουν να βλέπουν σκιές να κινούνται μέσα στο σπίτι. Ακόμα η μητέρα της γυναίκας βλέπει και φώτα. Δεν έχουν ζήσει ως τώρα τίποτα κακό (δηλαδή να πάθει κάποιος κακό) αλλά μερικές φορές έχουν την εντύπωση ότι συμβαίνει κάτι τέτοιο.

 

 

Η πρώτη μου ιστορία για σήμερα. Την είχα ακούσει όταν ήμουν 10 και η αλήθεια είναι ότι είχα τρομάξει αρκετά. Ήταν κάποτε ένα κοριτσάκι 10 χρονών που οι γονείς της εξαιτίας ενός meeting έπρεπε να την αφήσουν για ένα βράδυ μόνη της στο σπίτι. Για να μην φοβάτε το κοριτσάκι το βράδυ της αγόρασαν ένα εκπαιδευμένο pit bull (το σκώτωσα ε?) Μετά από πολλά κλάματα η μικρή δέχετε να μείνει στο σπίτι. Πριν φύγουν οι γονείς της της είπαν ότι όταν φοβάτε αυτή απλός θα βάζει το χέρι της κάτω από το κρεβάτι και ο σκύλος θα της το γλύφει ώστε αυτή να ξεχνιέτε. Αργά το βράδυ όμως κάποιοι παράξενοι ήχοι από την τουαλέτα τρόμαξαν την μικρή που κουκουλώθηκε και έβαλε το χέρι της κάτω από το κρεβάτι. Το σκυλί της το έγλυψε και έτσι αυτή χαλάρωσε. Αργότερα όμως οι ήχη ξανακούστηκαν και το κοριτσάκι άρχησε να τρομάζει περισσότερο. Ξαναέβαλε το χέρι της στο στώμα του σκυλιού και χαλάρωσε μόνο για λίγα δευτερόλεπτα αφού ο ήχος άρχησε να γίνεται πιο δυνατός από ποτέ. Το κοριτσάκι τρομαγμένο πήγε ως την τουαλέτα για να δει τι συνέβενε και τότε. . . .Την επόμενη μέρα οι γονείς αντίκρησαν ένα φρικτό θέαμα! Μέσα στην τουαλέτα η κόρη και ο σκύλος τους ήταν ξεκοιλιασμένη και κρεμασμένη γεμμάτοι αίματα. Δίπλα τους γραμμένο με το αίμα του σκυλιού τα εξής λόγια ''ΔΕΝ ΓΛΥΦΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ''

 

Με την τελευταία ιστορία πάει το μυαλό μου αλλού :lol::lol:

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και μια σελίδα που έχει πολλές ιστορίες μαζεμένες.. Urbanlegend λέγεται νομίζω...

Οποίος θυμάται τη σελίδα ακριβώς ας με επιβεβαιώσει ή ας με διαψεύσει

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και μια σελίδα που έχει πολλές ιστορίες μαζεμένες.. Urbanlegend λέγεται νομίζω...

Οποίος θυμάται τη σελίδα ακριβώς ας με επιβεβαιώσει ή ας με διαψεύσει

 

Αυτή τη σελίδα εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα απο το να διαβαζεις καποια ιστορια σαν αυτες και ξαφνικα να χτυπαει το κινητο με ρινκτοουν "ο χαρος βγηκε παγανια..."
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Χρειάστηκα 6 μέρες για να διαβάσω όλο το thread από την αρχή μέχρι το τέλος και να κρατήσω τις καλύτερες ιστορίες! Άντε να ακούσω και άλλες… :ninja:
.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδια...Ολοι θα εχετε ακουσει ιστοριες για το στοιχιωμενο αρχοντικο της Βασιλισης Ολγας 263 στην πολη της Θεσσαλονικης και ειναι γεγονος οτι υπαρχει υπερφυσικη δραστηριοτητα στον χωρο...παρακατω ειναι η ιστορια του χωρου για να σας κατατοπισω και στην συνεχεια θα φτασουμε και στο επιμαχο θεμα της συγκεντρωσης...

 

Το στοιχειωμένο σπίτι της Βασιλίσσης Όλγας είναι πολύ γνωστό εδώ στη Θεσσαλονίκη. Βρίσκεται στον αριθμό 263

και...όποιος τολμάει ας πάει να το επισκεφτεί! Εγώ προτιμάω να μην περνάω ούτε απ' έξω. Κανείς ποτέ δεν έχει δει κάποιο

φάντασμα εκεί μέσα αλλά όσοι έχουν μείνει εκεί την νύχτα ακούν φοβερούς θορύβους. Όσοι το νοίκιασαν μέχρι τώρα το εγκατέλειψαν από το φόβο τους. Ακόμα και απ' έξω πολλοί που πέρασαν νύχτα είπαν ότι ακούσαν περίεργους ήχους από μέσα

ακόμα και όταν ήταν εγκατελειμένο. Παλιά ήταν αρχοντικό κάποιου εβραίου, σήμερα είναι αχούρι έτοιμο να πέσει και δεν κατοικεί κανείς εκεί. Νομίζω ότι τώρα είναι αποθήκη για κά-

ποια εταιρεία οικοδομών ή κάτι τέτοιο (σκαλωσιές κτλ.). Επίσης το σπίτι κουβαλάει κατάρα από κάποιον και όποιος μένει εκεί κινδυνεύει να τρελαθεί. Όποιος όμως προσπαθήσει να το γκρεμίσει κινδυνεύει να πεθάνει. Μια φορά το είχαν πάρει κάτι εργολάβοι για να το κατεδαφίσουν και να χτίσουν κάτι άλλο στη θέση του. Την ίδια μέρα που το πήρανε ο ένας από τους δύο πέθανε από την καρδιά του και ο άλλος σκοτώ-

θηκε σε αυτοκινητιστικό πηγαίνοντας για Αθήνα. Κι άλλες

ιστορίες ακούγονται για διάφορους που πήγαν να το γκρεμίσουν ή να ανακαινίσουν και είτε πέθαναν είτε τους βρήκαν διάφορες συμφορές. Μια άλλη φορά το είχε νοικιάσει

μια μεγάλη οικογένεια τσιγγάνων που δε φοβόντουσαν καθό-

λου τις φήμες που ακούγονταν για το σπίτι. Τελικά το εγκατέ-

λειψαν τρέχοντας από την πρώτη νύχτα. Ο λόγος; μέσα στη νύχτα άρχισαν ξαφνικά ν` ακούνε θόρυβους πολύ δυνατούς σαν κεραυνούς να έρχονται από τα διπλανά δωμάτια. Φυσικά όσοι

ήταν απ` έξω αυτή τη φορά δεν άκουγαν τίποτα. Το σπίτι αυτό κρύβει κάποιο φοβερό μυστικό και όποιος είναι γεναίος ας πάει να το λύσει. Β. Όλγας 263!!!!

 

 

Λοιπον αυτη ειναι σε γενικες γραμμες η ιστορια του σπιτιου...Σκεφτηκα και εχω κανει κινησεις για να πραγματοποιηθει μια συγκεντρωση στο αρχοντικο και συγκεκριμενα,μια διανυκτερευση με θεμα την παρατηρηση και την καταγραφη υπερφυσικων φαινομενων.

 

Φυσικα η συγκεντρωση δεν θα γινει αμεσα αλλα κατοπιν συζητησεων απο το forum και συλλογη αποψεων.

 

Οι ενδιαφερομενοι για συμμετοχη θα λαβουν ολες τις απαραιτητες πληροφοριες επι του θεματος.

 

Θελω πραγματικα να ακουσω τις αποψεις σας...Σας ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ενημερώσω τους χρήστες ότι όπως αναφέρεται καθαρά στους Ορους Πρόσβασης και Χρήσης που αποδεχτήκατε κατά την εγγραφή σας, το myPhone δεν μπορεί για κανένα λόγο να θεωρηθεί υπεύθυνο αν αποφασίσετε να παρευρεθείτε στην συγκέντρωση που αναφέρεται παραπάνω και σας συμβεί κάτι.

 

Επίσης θέλω να εφιστήσω την προσοχή σας στις περιπτώσεις που κάποιος άγνωστος μέσω Internet σας προσκαλεί να συναντηθείτε κάπου για οποιοδήποτε λόγο να είστε επιφυλακτικοί και αν μπορείτε να το αποφεύγετε.

 

Ευχαριστώ για την προσοχή σας.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

και ποσο μαλλον οταν προκειται για χρηστη που ειναι και το πρωτο του ποστ...;)

Αυτο και μονο ειναι υποπτο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά μιας και αναφέρθηκε η Θεσσαλονίκη...

 

Έχω ακούσει αρκετές ιστορίες για την Άνω Πόλη στη Θεσσαλονίκη. Έχει ακούσει κανείς άλλος τίποτα; :worry:

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...Ολοι θα εχετε ακουσει ιστοριες για το στοιχιωμενο αρχοντικο της Βασιλισης Ολγας 263 στην πολη της Θεσσαλονικης και ειναι γεγονος οτι υπαρχει υπερφυσικη δραστηριοτητα στον χωρο...παρακατω ειναι η ιστορια του χωρου για να σας κατατοπισω και στην συνεχεια θα φτασουμε και στο επιμαχο θεμα της συγκεντρωσης...

 

Το στοιχειωμένο σπίτι της Βασιλίσσης Όλγας είναι πολύ γνωστό εδώ στη Θεσσαλονίκη. Βρίσκεται στον αριθμό 263

και...όποιος τολμάει ας πάει να το επισκεφτεί! Εγώ προτιμάω να μην περνάω ούτε απ' έξω. Κανείς ποτέ δεν έχει δει κάποιο

φάντασμα εκεί μέσα αλλά όσοι έχουν μείνει εκεί την νύχτα ακούν φοβερούς θορύβους. Όσοι το νοίκιασαν μέχρι τώρα το εγκατέλειψαν από το φόβο τους. Ακόμα και απ' έξω πολλοί που πέρασαν νύχτα είπαν ότι ακούσαν περίεργους ήχους από μέσα

ακόμα και όταν ήταν εγκατελειμένο. Παλιά ήταν αρχοντικό κάποιου εβραίου, σήμερα είναι αχούρι έτοιμο να πέσει και δεν κατοικεί κανείς εκεί. Νομίζω ότι τώρα είναι αποθήκη για κά-

ποια εταιρεία οικοδομών ή κάτι τέτοιο (σκαλωσιές κτλ.). Επίσης το σπίτι κουβαλάει κατάρα από κάποιον και όποιος μένει εκεί κινδυνεύει να τρελαθεί. Όποιος όμως προσπαθήσει να το γκρεμίσει κινδυνεύει να πεθάνει. Μια φορά το είχαν πάρει κάτι εργολάβοι για να το κατεδαφίσουν και να χτίσουν κάτι άλλο στη θέση του. Την ίδια μέρα που το πήρανε ο ένας από τους δύο πέθανε από την καρδιά του και ο άλλος σκοτώ-

θηκε σε αυτοκινητιστικό πηγαίνοντας για Αθήνα. Κι άλλες

ιστορίες ακούγονται για διάφορους που πήγαν να το γκρεμίσουν ή να ανακαινίσουν και είτε πέθαναν είτε τους βρήκαν διάφορες συμφορές. Μια άλλη φορά το είχε νοικιάσει

μια μεγάλη οικογένεια τσιγγάνων που δε φοβόντουσαν καθό-

λου τις φήμες που ακούγονταν για το σπίτι. Τελικά το εγκατέ-

λειψαν τρέχοντας από την πρώτη νύχτα. Ο λόγος; μέσα στη νύχτα άρχισαν ξαφνικά ν` ακούνε θόρυβους πολύ δυνατούς σαν κεραυνούς να έρχονται από τα διπλανά δωμάτια. Φυσικά όσοι

ήταν απ` έξω αυτή τη φορά δεν άκουγαν τίποτα. Το σπίτι αυτό κρύβει κάποιο φοβερό μυστικό και όποιος είναι γεναίος ας πάει να το λύσει. Β. Όλγας 263!!!!

 

 

Λοιπον αυτη ειναι σε γενικες γραμμες η ιστορια του σπιτιου...Σκεφτηκα και εχω κανει κινησεις για να πραγματοποιηθει μια συγκεντρωση στο αρχοντικο και συγκεκριμενα,μια διανυκτερευση με θεμα την παρατηρηση και την καταγραφη υπερφυσικων φαινομενων.

 

Φυσικα η συγκεντρωση δεν θα γινει αμεσα αλλα κατοπιν συζητησεων απο το forum και συλλογη αποψεων.

 

Οι ενδιαφερομενοι για συμμετοχη θα λαβουν ολες τις απαραιτητες πληροφοριες επι του θεματος.

 

Θελω πραγματικα να ακουσω τις αποψεις σας...Σας ευχαριστω προκαταβολικα!

Μιας και το έφερε η κουβέντα, στα υπόψη ότι στις αρχές του 20ου αιώνα είχε διατελέσει και casino.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...Ολοι θα εχετε ακουσει ιστοριες για το στοιχιωμενο αρχοντικο της Βασιλισης Ολγας 263 στην πολη της Θεσσαλονικης και ειναι γεγονος οτι υπαρχει υπερφυσικη δραστηριοτητα στον χωρο...παρακατω ειναι η ιστορια του χωρου για να σας κατατοπισω και στην συνεχεια θα φτασουμε και στο επιμαχο θεμα της συγκεντρωσης...

 

Το στοιχειωμένο σπίτι της Βασιλίσσης Όλγας είναι πολύ γνωστό εδώ στη Θεσσαλονίκη. Βρίσκεται στον αριθμό 263

και...όποιος τολμάει ας πάει να το επισκεφτεί! Εγώ προτιμάω να μην περνάω ούτε απ' έξω. Κανείς ποτέ δεν έχει δει κάποιο

φάντασμα εκεί μέσα αλλά όσοι έχουν μείνει εκεί την νύχτα ακούν φοβερούς θορύβους. Όσοι το νοίκιασαν μέχρι τώρα το εγκατέλειψαν από το φόβο τους. Ακόμα και απ' έξω πολλοί που πέρασαν νύχτα είπαν ότι ακούσαν περίεργους ήχους από μέσα

ακόμα και όταν ήταν εγκατελειμένο. Παλιά ήταν αρχοντικό κάποιου εβραίου, σήμερα είναι αχούρι έτοιμο να πέσει και δεν κατοικεί κανείς εκεί. Νομίζω ότι τώρα είναι αποθήκη για κά-

ποια εταιρεία οικοδομών ή κάτι τέτοιο (σκαλωσιές κτλ.). Επίσης το σπίτι κουβαλάει κατάρα από κάποιον και όποιος μένει εκεί κινδυνεύει να τρελαθεί. Όποιος όμως προσπαθήσει να το γκρεμίσει κινδυνεύει να πεθάνει. Μια φορά το είχαν πάρει κάτι εργολάβοι για να το κατεδαφίσουν και να χτίσουν κάτι άλλο στη θέση του. Την ίδια μέρα που το πήρανε ο ένας από τους δύο πέθανε από την καρδιά του και ο άλλος σκοτώ-

θηκε σε αυτοκινητιστικό πηγαίνοντας για Αθήνα. Κι άλλες

ιστορίες ακούγονται για διάφορους που πήγαν να το γκρεμίσουν ή να ανακαινίσουν και είτε πέθαναν είτε τους βρήκαν διάφορες συμφορές. Μια άλλη φορά το είχε νοικιάσει

μια μεγάλη οικογένεια τσιγγάνων που δε φοβόντουσαν καθό-

λου τις φήμες που ακούγονταν για το σπίτι. Τελικά το εγκατέ-

λειψαν τρέχοντας από την πρώτη νύχτα. Ο λόγος; μέσα στη νύχτα άρχισαν ξαφνικά ν` ακούνε θόρυβους πολύ δυνατούς σαν κεραυνούς να έρχονται από τα διπλανά δωμάτια. Φυσικά όσοι

ήταν απ` έξω αυτή τη φορά δεν άκουγαν τίποτα. Το σπίτι αυτό κρύβει κάποιο φοβερό μυστικό και όποιος είναι γεναίος ας πάει να το λύσει. Β. Όλγας 263!!!!

 

 

Λοιπον αυτη ειναι σε γενικες γραμμες η ιστορια του σπιτιου...Σκεφτηκα και εχω κανει κινησεις για να πραγματοποιηθει μια συγκεντρωση στο αρχοντικο και συγκεκριμενα,μια διανυκτερευση με θεμα την παρατηρηση και την καταγραφη υπερφυσικων φαινομενων.

 

Φυσικα η συγκεντρωση δεν θα γινει αμεσα αλλα κατοπιν συζητησεων απο το forum και συλλογη αποψεων.

 

Οι ενδιαφερομενοι για συμμετοχη θα λαβουν ολες τις απαραιτητες πληροφοριες επι του θεματος.

 

Θελω πραγματικα να ακουσω τις αποψεις σας...Σας ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Ναι ειναι αληθεια!εκει μεσα ζουν τα λαμογια οι νεφελιμ,ο πολεμαρχος θα τους εξαφανισει!!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

προφανος ο φιλος δεν εχει καταλαβει ακομα ποσο επικινδυνα μπορει να γινουν καποιες καταστασεις που μπορει να με μια πρωτη ματια να φαινονται αθωες...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...