Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή player που να υποστηρίζει φωτογραφία του άλμπουμ, εκτός της εργοστασιακής;
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://img129.imageshack.us/img129/7210/screenshot0020ud0.jpg

Πάρτε εύκολα, γρήγορα, χωρίς πολύπλοκες ρυθμίσεις και παράξενους συνδυασμούς πλήκτρων στιγμιότυπα οθόνης (screenshots).

Και όλα αυτά σε ένα εύχρηστο (interactive) και ζεστό περιβάλλον.

 

- Εγκατάσταση της Python (εάν ήδη δεν την έχετε) στη μνήμη τηλ.

- Εγκατάσταση του PyScreenShot επίσης στη μνήμη τηλ. ( C: )

 

P.S.=Γνωρίζω ότι μόλις εχθές κυκλοφόρησε το screenshot του Antony Pranata και ομολογώ ότι είναι υπερπλήρης και μάλιστα signed. Βέβαια το API της C++ παρέχει πληθώρα εργαλείων σε όλους τους τομείς σε σύγκριση με αυτό της Python for S60 το οποίο έχει πολύ δρόμο ακόμη.

Παρόλα αυτά,πιστέψτε με, to PyScreenShot δεν έχει να ζηλέψει τίποτα. Μην πω ότι είναι και καλύτερο (αν δεν παινέψεις το σπίτι σου .....):p

Have fun ...;)

Link to comment
Share on other sites

yparxei efarmogei gia speed camera alert (antirantar)?

 

Δεν υπαρχει κατι .

εχει κανεις αρχεια fonts που να κανουν τη γραμματοσειρα του N95 μικρη?

 

Φανταζομαι οτι εχεις διαλεξει απο τις βασικες ρυθμισεις να ειναι

μικρο το μεγεθος γραμματοσειρας ..

 

Σου εμφανιζονται μεγαλες οι γραμματοσειρες ?

Παιζει ρολο και το θεμα που χρησιμοποιεις παντως..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,είμαι και εγώ πλέον ευτυχής κάτοχος N95 :D (αφου το 7610 άρχισε να λιώνει...:p).Είμαι αρκετά ικανοποιημένος (είναι φοβερή συσκευή) αλλά έχω και 3 ερωτήσεις.

 

1: Όντως δεν μπορείς να τραβήξεις βίντεο με φλάς?Μα...κοροϊδευόμαστε?Γιατί?Ούτε εφαρμογή που να το κάνει υπάρχει?

 

2:Μπορώ να συνδέσω εξωτερική κεραία GPS?Δεν βλέπω κάπου υποδοχή και παραξενέυομαι.Μέσα στο αυτοκίνητο δεν θα πιάνει χωρίς εξωτερική κεραία.

 

3:Απ'ότι έμαθα,τα κόλπα στην έκθεση που εικόνες-βίντεο φαίνονται όλα χύμα μαζί και δεν υπάρχουν φάκελοι εμφανίστηκαν με τις πρώτες Ν* συσκευές.Υπάρχει εφαρμογή που να χρησιμοποιεί φακέλους όπως κάποτε το Resco στα symbian v7?

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,είμαι και εγώ πλέον ευτυχής κάτοχος N95 :D (αφου το 7610 άρχισε να λιώνει...:p).Είμαι αρκετά ικανοποιημένος (είναι φοβερή συσκευή) αλλά έχω και 3 ερωτήσεις.

 

1: Όντως δεν μπορείς να τραβήξεις βίντεο με φλάς?Μα...κοροϊδευόμαστε?Γιατί?Ούτε εφαρμογή που να το κάνει υπάρχει?

 

2:Μπορώ να συνδέσω εξωτερική κεραία GPS?Δεν βλέπω κάπου υποδοχή και παραξενέυομαι.Μέσα στο αυτοκίνητο δεν θα πιάνει χωρίς εξωτερική κεραία.

 

3:Απ'ότι έμαθα,τα κόλπα στην έκθεση που εικόνες-βίντεο φαίνονται όλα χύμα μαζί και δεν υπάρχουν φάκελοι εμφανίστηκαν με τις πρώτες Ν* συσκευές.Υπάρχει εφαρμογή που να χρησιμοποιεί φακέλους όπως κάποτε το Resco στα symbian v7?

 

καλοριζικο!!!

1.δεν μπορεις να τραβηξεις βιντεο με φλας.μπορει στο μελλον

να γινει με καποια αναβαθμιση οπως με το ν93.

2.τι να την κανεις αφου εχει gps το ν95 και μεσα σε αμαξι παινει μια

χαρα.

3.τα βαζεις σε αλμπουμ η βαζεις καποιο προγραμμα.

νομιζω το resco photo viewer αν δεν κανω λαθος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1: Όντως δεν μπορείς να τραβήξεις βίντεο με φλάς?Μα...κοροϊδευόμαστε?Γιατί?Ούτε εφαρμογή που να το κάνει υπάρχει?

 

1.δεν μπορεις να τραβηξεις βιντεο με φλας.μπορει στο μελλον

να γινει με καποια αναβαθμιση οπως με το ν93.

 

Έχω την εντύπωση ότι η εφαρμογή Τorch έχει μεταφερθεί και στην 3rd Edition. Κάπως παραπλήσιο είναι το όνομά της. Λογικά πρέπει να δουλεύει όπως το παλιό Torch, το οποίο είχε πρωτοβγει για το Ν70 (και όλα τα 2nd edition τηλέφωνα με flash) και μόλις το ενεργοποιούσες και αποκτούσε πρόσβαση στο flash της συσκευής, στο δεξιό soft key υπήρχε η επιλογή για να τραβήξεις βίντεο, φυσικά με ενεργοποιημένο το flash. Νομίζω το πήρε το μάτι μου στα γνωστά μαγαζάκια. Ψάξτε το, γιατί μάλλον πρέπει να δουλεύει. Δεν είμαι σίγουρος πάντως.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ΕΠισης επειδη ενδιαφερομαι πολυ για το νοκια 6120 υπαρχει καποια εφαρμογη για να ακουμε Ιντερνετικους ραδιοσταθμους παιδια?
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η εφαρμογή Τorch έχει μεταφερθεί και στην 3rd Edition. Κάπως παραπλήσιο είναι το όνομά της. Λογικά πρέπει να δουλεύει όπως το παλιό Torch, το οποίο είχε πρωτοβγει για το Ν70 (και όλα τα 2nd edition τηλέφωνα με flash) και μόλις το ενεργοποιούσες και αποκτούσε πρόσβαση στο flash της συσκευής, στο δεξιό soft key υπήρχε η επιλογή για να τραβήξεις βίντεο, φυσικά με ενεργοποιημένο το flash. Νομίζω το πήρε το μάτι μου στα γνωστά μαγαζάκια. Ψάξτε το, γιατί μάλλον πρέπει να δουλεύει. Δεν είμαι σίγουρος πάντως.

 

Δεν υπαρχει ακομα δωρεαν προγραμμα που να ανοιγει το ασπρο λεντακι το ν95. Υπαρχει το s60spoton το οποιο ομως εχει ενα μπαγκ που αντι για ασπρο φωτιζει κοκκινο. Ειναι παντος υπο κατασκευη!!!! Κυκλοφορει το Νtorch νομιζω αλλα κοστιζει 6 ευρω!

Link to comment
Share on other sites

ΕΠισης επειδη ενδιαφερομαι πολυ για το νοκια 6120 υπαρχει καποια εφαρμογη για να ακουμε Ιντερνετικους ραδιοσταθμους παιδια?

 

υπαρχει το προγραμμα internet radio.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κατι .

 

 

Φανταζομαι οτι εχεις διαλεξει απο τις βασικες ρυθμισεις να ειναι

μικρο το μεγεθος γραμματοσειρας ..

 

Σου εμφανιζονται μεγαλες οι γραμματοσειρες ?

Παιζει ρολο και το θεμα που χρησιμοποιεις παντως..

 

 

ναι επιλεγμενο ειναι.θελω ακομα πιο μικρες οπως πχ γινονται με το προγραμμα της psiloc.απλα δεν θελω να χρησιμοποιω προγραμμα.λογικα θα γινεται και με αρχεια font.αν βρεις κατι plz πες μου

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω το SlovoEd για το Ν95? Το είχα για το Ν70 δωρεάν όπως πάντα! αλλά για το Ν95 δε δουλεύει αυτό που είχα.

Επίσης ξέρει κανείς αν μπορώ να βρω Α-Ζ για το Λονδίνο;

Πωλείται MacBook Pro 15.4 οθόνη, 120 σκληρός, 2 μνήμη. 2 μηνών. Λόγο : αδύνατον να δουλέψω το Mac OS
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανενα πρόγραμμα που να μου επιτρέπει να αλλάξω το όνομα της εταιρίας στη κύρια οθόνη (wind gr) με κάποια εικόνα;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανενα πρόγραμμα που να μου επιτρέπει να αλλάξω το όνομα της εταιρίας στη κύρια οθόνη (wind gr) με κάποια εικόνα;

 

Υπαρχει.Λέγεται AniSimb-ANIMATE YOUR OPERATOR LOGO,ψάξε στο xxxxxxxxxxx,s60 os 9.1 applications:):)

Johny
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω το SlovoEd για το Ν95? Το είχα για το Ν70 δωρεάν όπως πάντα! αλλά για το Ν95 δε δουλεύει αυτό που είχα.

Επίσης ξέρει κανείς αν μπορώ να βρω Α-Ζ για το Λονδίνο;

 

ψαξε slovoed n95 στο google και θα το βρεις στο site τους το προγραμμα και τα λεξικα και ας λεει μετα οτι θελει κωδικο μπορεις να το χρησιμοποιεις κανονικα!

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η εφαρμογή Τorch έχει μεταφερθεί και στην 3rd Edition. Κάπως παραπλήσιο είναι το όνομά της. Λογικά πρέπει να δουλεύει όπως το παλιό Torch, το οποίο είχε πρωτοβγει για το Ν70 (και όλα τα 2nd edition τηλέφωνα με flash) και μόλις το ενεργοποιούσες και αποκτούσε πρόσβαση στο flash της συσκευής, στο δεξιό soft key υπήρχε η επιλογή για να τραβήξεις βίντεο, φυσικά με ενεργοποιημένο το flash. Νομίζω το πήρε το μάτι μου στα γνωστά μαγαζάκια. Ψάξτε το, γιατί μάλλον πρέπει να δουλεύει. Δεν είμαι σίγουρος πάντως.

 

Απλά για την ιστορία το TORCH υπηρχε από πολύ πριν τα Ν70 και λοιπά Ν.

Το είχα στο 3650 (από τα πρώτα symbian κινητά) και αυτό που έκανε είναι να δίνει 1 λευκή οθόνη για να φωτίζεις γύρω σου με το κινητό.Τότε βέβαια δεν υπήρχαν ούτε flash.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Απλά για την ιστορία το TORCH υπηρχε από πολύ πριν τα Ν70 και λοιπά Ν.

Το είχα στο 3650 (από τα πρώτα symbian κινητά) και αυτό που έκανε είναι να δίνει 1 λευκή οθόνη για να φωτίζεις γύρω σου με το κινητό.Τότε βέβαια δεν υπήρχαν ούτε flash.

 

Απλα για την ιστορια, το 3650 δεν ητανε απο τα πρωτα Symbian κινητα...ητανε απο τα πρωτα Series 60 κινητα (οπως το 7650, 3650, SX1 κ.α.) :D

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάντως σε εμένα δουλεύει κανονικά: http://www.foxytag.com

 

απο ελλαδα τι εχει?και γιατι μου λεει waiting for a fix στο ν95 οταν παω να το ανοιξω?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς κάποιο δοκιμασμένο Sudoku για N95 που σίγουρα δε δημιουργεί πρόβλημα στο κινητό?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει.Λέγεται AniSimb-ANIMATE YOUR OPERATOR LOGO,ψάξε στο xxxxxxxxxxxx,s60 os 9.1 applications:):)

Εγώ το έχω βάλει το AniSimb-ANIMATE YOUR OPERATOR LOGO και μάλιστα το GR αλλά δεν ανοίγει η εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν το MSN στο Mobile S60 3rd edition το ανέβασα εδώ :

 

http://www.megaupload.com/?d=UXWC0LG7

Satnews

Admin Team :http://www.satplanet.gr

http://rapidshare.com/users/R73U5V

Link to comment
Share on other sites

απο ελλαδα τι εχει?και γιατι μου λεει waiting for a fix στο ν95 οταν παω να το ανοιξω?

 

Βρε παιδια πως το κατεβασατε εγω δεν μπορω....

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...