Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας νέοι φίλοι! :D . Διάβασα περίπου τις 200 από τις σελίδες του thread (και όπως λέει κι ένας φίλος πιο πάνω, τώρα θέλω μεταμόσχευση ματιών). Πάντως μου φαίνεται πως δεν έχει τεθεί η πιο κάτω ερώτηση:

1) Βρήκα από το Skroutz MiniSD μνήμες 2GB από 16.90, 20.63 ευρώ κ.λ.π. που θέλω να χρησιμοποιήσω στο ν73 (δεν το έχω αγοράσει ακόμη) για να το κάνω m.e. Υπάρχει κάποια προδιαγραφή που πρέπει να έχουν αυτές οι μνήμες, ή αρκούν και οι φθηνές; (κάπου διάβασα για αργές και για γρήγορες, αλλά δεν είχε περισσότερες πληροφορίες). Αν μπορεί να γίνει η αναβάθμιση με 20 ευρώ, τότε αξίζει τον κόπο ν' αγοράσω το απλό και να το αναβαθμίσω.

2) Επίσης, τα απλά ακουστικά που δίνει μαζί το απλό ν73, δεν είναι αρκετά καλά; Γι' αυτό δίνει άλλο μοντέλο ακουστικών το m.e.; Θα έχω δηλαδή πρόβλημα με τα απλά;:cry: (M' ενδιαφέρει το τηλέφωνο και ως walkman.)

3) Και η κλασική ερώτηση: Σήμερα, 12 Ιουνίου του 2007, εξακολουθεί να είναι κατάλληλη αγορά το ν73, ή να περιμένω να φθηνύνει το ν95; :rolleyes: (ε, υπάρχει πάντα το ρημάδι το οικονομικό πρόβλημα...):O

“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή τα αρχεία εγκατάστασης (sis, sisx και jar) δεν επιτρέπονται να στέλνονται θα πας μέσω της διαχείρισης αρχείων και θα αλλάξεις την επέκταση του αρχείου που θες να στείλεις, πχ: από theme.sis που είναι κανονικά κάνε το theme.sisa και στείλε το. Δεν θα έχεις πρόβλημα κατά την εγκατάσταση στο κινητό που έστειλες.

αν σου πω οτι δεν βρίσκω καμία εφαρμογή στη διαχείρηση αρχείων??

μήπως είναι σε κρυφό φακελο?

έψαξα στη διαχείρηση εφαρμογών και μου λεει οτι είνα κλειδωμένο αρχείο.

μπορώ να ρο ξεκλειδώσω?

Απόλαυσε τις χαρές τις μέρας..άντεξε τα κακά με υπομονή!Μόνο αυτή η μέρα είναι δική μας!Είμαστε νεκροί για το χθές&αγέννητοι για το αύριο!Ζήσε τη κάθε μέρα όπως έρχεται,μη δανείζεσαι προβλήματα τρέμοντας το αύριο!Η ζωή είναι εδώ&τώρα..όχι εκεί&μετά!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποσο εχει σημερα το κινητο? Βλεπω οτι η οθνοη του ειναι φοβερη και αξιζει τον κοπο να ασχοληθεις, μου αρεσουν γενικα οι μεγαλες οθονες..εξαλλου πειτε μου αν εχετε περιληπτικα εντοπισει ορισμενα μειονεκτηματα στο κινητο..
Link to comment
Share on other sites

αν σου πω οτι δεν βρίσκω καμία εφαρμογή στη διαχείρηση αρχείων??

μήπως είναι σε κρυφό φακελο?

έψαξα στη διαχείρηση εφαρμογών και μου λεει οτι είνα κλειδωμένο αρχείο.

μπορώ να ρο ξεκλειδώσω?

 

Για να ξεκαθαρίσουμε λίγο!

 

Λοιπόν όταν λέω ότι στέλνω μια εφαρμογή εννοώ ότι στέλνω το αρχείο εγκατάστασης της εφαρμογής και όχι το πρόγραμμα που εμφανίζεται στο μενού. Δεν γίνεται δηλαδή να στείλεις την εφαρμογή που βλέπεις στο μενού σου. Θα πρέπει να στείλεις το αρχείο εγκατάστασης της εφαρμογής αυτής.

 

Τώρα για να μπορέσεις να στείλεις το αρχείο εγκατάστασης της εφαρμογής θα πρέπει να αλλάξεις την επέκταση του, όπως σου γράφω στο προηγούμενο post.

 

Ελπίζω να έγινα κατανοητός.:O

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκαθαρίσουμε λίγο!

 

Λοιπόν όταν λέω ότι στέλνω μια εφαρμογή εννοώ ότι στέλνω το αρχείο εγκατάστασης της εφαρμογής και όχι το πρόγραμμα που εμφανίζεται στο μενού. Δεν γίνεται δηλαδή να στείλεις την εφαρμογή που βλέπεις στο μενού σου. Θα πρέπει να στείλεις το αρχείο εγκατάστασης της εφαρμογής αυτής.

 

Τώρα για να μπορέσεις να στείλεις το αρχείο εγκατάστασης της εφαρμογής θα πρέπει να αλλάξεις την επέκταση του, όπως σου γράφω στο προηγούμενο post.

 

Ελπίζω να έγινα κατανοητός.:O

Αυτο το ξέρω εντάξει απλά λέω οτι δεν βρίσκω την εφαρμογή ή το αρχείο εγκατάστασης αν θες στην διαχείρηση αρχείων

Απόλαυσε τις χαρές τις μέρας..άντεξε τα κακά με υπομονή!Μόνο αυτή η μέρα είναι δική μας!Είμαστε νεκροί για το χθές&αγέννητοι για το αύριο!Ζήσε τη κάθε μέρα όπως έρχεται,μη δανείζεσαι προβλήματα τρέμοντας το αύριο!Η ζωή είναι εδώ&τώρα..όχι εκεί&μετά!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποσο εχει σημερα το κινητο? Βλεπω οτι η οθνοη του ειναι φοβερη και αξιζει τον κοπο να ασχοληθεις, μου αρεσουν γενικα οι μεγαλες οθονες..εξαλλου πειτε μου αν εχετε περιληπτικα εντοπισει ορισμενα μειονεκτηματα στο κινητο.

Από το Skroutz πάλι, βρήκα το απλό 365 και το me 406 (προσωρινά μη διαθέσιμο). Αν βάλεις και 20 ευρώ μια μνήμη 2 GB (αν θα συμφωνήσουν και τα παιδιά που το έχουν δουλέψει), αξίζει τον κόπο. Από αυτά που διάβασα, το μηχάνημα δεν έχει σοβαρά ελαττώματα.

“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ξέρω εντάξει απλά λέω οτι δεν βρίσκω την εφαρμογή ή το αρχείο εγκατάστασης αν θες στην διαχείρηση αρχείων

Ανάλογα πως έχεις περάσει την εφαρμογή στο κινητό σου. Αν την πέρασες από το pc σου μέσω του PC Suite δεν περνά και το αρχείο εγκατάστασης. Αν το πέρασες το αρχείο εγκατάστασης στο κινητό μέσω του καλωδίου σε λειτουργία mass storage device και έκανες εγκατάσταση μετά, θα έπρεπε να το εμφανίζει. Τέλος αν το πέρασες μέσω Bluetooth ή υπερύθρων δεν τα εμφανίζει, αποθηκεύονται μόνο στα μηνύματα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος λόγος που δεν μπορώ να κάνω μαζική αποθήκευση όταν βάζω το καλώδιο?
Απόλαυσε τις χαρές τις μέρας..άντεξε τα κακά με υπομονή!Μόνο αυτή η μέρα είναι δική μας!Είμαστε νεκροί για το χθές&αγέννητοι για το αύριο!Ζήσε τη κάθε μέρα όπως έρχεται,μη δανείζεσαι προβλήματα τρέμοντας το αύριο!Η ζωή είναι εδώ&τώρα..όχι εκεί&μετά!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος λόγος που δεν μπορώ να κάνω μαζική αποθήκευση όταν βάζω το καλώδιο?
Όταν χρησιμοποιείται η κάρτα σου απο κάποια εφαρμογή, δεν μπορείς να κάνεις μαζική αποθήκευση. Τα μηνύματα, τα έχεις ρυθμίσει να αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης; Αν ναι, ρύθμισε τα να αποθηκεύονται στη μνήμη του τηλεφώνου και ξαναπροσπάθησε :)
Link to comment
Share on other sites

Όταν χρησιμοποιείται η κάρτα σου απο κάποια εφαρμογή, δεν μπορείς να κάνεις μαζική αποθήκευση. Τα μηνύματα, τα έχεις ρυθμίσει να αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης; Αν ναι, ρύθμισε τα να αποθηκεύονται στη μνήμη του τηλεφώνου και ξαναπροσπάθησε :)

Τα μηνύματα τα έχω να αποθηκεύονται στη μνήμη τηλεφώνου πως αλλιώς μπορεί να χρησιμοποιώ την κάρτα?Οποιαδήποτε εφαρμογή απο την άλλη είναι αποθηκευμένη στην κάρτα μνήμης.Δεν μπορώ όμως να το αλλάξω!

Απόλαυσε τις χαρές τις μέρας..άντεξε τα κακά με υπομονή!Μόνο αυτή η μέρα είναι δική μας!Είμαστε νεκροί για το χθές&αγέννητοι για το αύριο!Ζήσε τη κάθε μέρα όπως έρχεται,μη δανείζεσαι προβλήματα τρέμοντας το αύριο!Η ζωή είναι εδώ&τώρα..όχι εκεί&μετά!
Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα τα έχω να αποθηκεύονται στη μνήμη τηλεφώνου πως αλλιώς μπορεί να χρησιμοποιώ την κάρτα?Οποιαδήποτε εφαρμογή απο την άλλη είναι αποθηκευμένη στην κάρτα μνήμης.Δεν μπορώ όμως να το αλλάξω!

 

Δεν πειράζει που είναι εγκαταστημένες οι εφαρμογές στην κάρτα. Ίσως κάποιο theme να χρησιμοποιεί την κάρτα μνήμης. Βάλε το default theme, επανεκκίνηση και ξαναδοκίμασε.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

kserete kana theme creator g N73..katevasa to carbide.ui alla dn duleuei m tpt....

Δες εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1875601#post1875601

Για θεματα ρωταμε εδω :)

[ΕΠΙΣΗΜΟ] Θέματα Symbian 9.1

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ποια version σου περασε??
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά παίδες, έχω το απλό Ν73 κι όταν του περνάω κάποια αρχεία βίντεο τύπου real player, μου παίζει μόνο τον ήχο. Τα δε mpeg ούτε καν τα ανοίγει.

 

πρέπει να εγκαταστήσω τίποτα codecs?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά... πήρε ο άντρας μου σε ανταλλαγή το Ν73 και του ζητάει κωδ.κλειδώματος. Βάζει 12345 που είναι ο κωδικός και του λέει "λάθος κωδικός". Βάζει την κάρτα SIM όλα οκ και του ζητάει τον άλλο κωδικό μετά.Προφανώς τον είχε αλλάξει ο προηγούμενος κάτοχος ε?

Πείτε μου σας παρακαλώ υπάρχει κάποιος τρόπος να ξεμπλοκάρει?Υπάρχει κάποιο κρυφό μενού για να μπει?

There is another key combination which is used to hard reset the phone (similar to #*7370).

It is useful in some cases, for example when the phone cannot reboot.

The trick is by switching off the phone then press and

hold Call key (Green key) + * key + 3 key + power button for a couple of seconds

Link to comment
Share on other sites

οκ και δεν θα μου ζητήσει κωδ.κλειδώματος?

 

πες μου κάτι ακόμα,

1) πειράζει αν είναι μέσα η κάρτα SIM?

2) όταν λες *key +3 key + power τι εννοείς?

πάτησα το πράσινο ταυτόχρονα με το * το 3 και το power αλλά και πάλι ζήτησε κωδικό κλειδ. Μάλλον δεν κάνω κάτι καλά?

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανένας βιντεοκλήση με το Ν73;

Τόσο καιρό δεν είχα τη δυνατότητα αλλά τώρα έχω 3G (Cosmocarta) και είπα να το δοκιμάσω . Δε γίνεται τίποτα όμως, πρέπει να ρυθμίσω κάτι; Ξέρει κανένας;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά... πήρε ο άντρας μου σε ανταλλαγή το Ν73 και του ζητάει κωδ.κλειδώματος. Βάζει 12345 που είναι ο κωδικός και του λέει "λάθος κωδικός". Βάζει την κάρτα SIM όλα οκ και του ζητάει τον άλλο κωδικό μετά.Προφανώς τον είχε αλλάξει ο προηγούμενος κάτοχος ε?

Πείτε μου σας παρακαλώ υπάρχει κάποιος τρόπος να ξεμπλοκάρει?Υπάρχει κάποιο κρυφό μενού για να μπει?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά... πήρε ο άντρας μου σε ανταλλαγή το Ν73 και του ζητάει κωδ.κλειδώματος. Βάζει 12345 που είναι ο κωδικός και του λέει "λάθος κωδικός". Βάζει την κάρτα SIM όλα οκ και του ζητάει τον άλλο κωδικό μετά.Προφανώς τον είχε αλλάξει ο προηγούμενος κάτοχος ε?

Πείτε μου σας παρακαλώ υπάρχει κάποιος τρόπος να ξεμπλοκάρει?Υπάρχει κάποιο κρυφό μενού για να μπει?

να ρωτησει αυτον που εκανε την ανταλλαγη ποιος ειναι ο κωδικος
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια επιμέρους προδιαγραφή για τις μνήμες που μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε, εκτός ότι πρέπει να είναι συγκεκριμένου τύπου;
“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

Να ειναι μεχρη 2G :)

γεια χαρά παίδες, έχω το απλό Ν73 κι όταν του περνάω κάποια αρχεία βίντεο τύπου real player, μου παίζει μόνο τον ήχο. Τα δε mpeg ούτε καν τα ανοίγει.

 

πρέπει να εγκαταστήσω τίποτα codecs?

Πρην απo 2 μερες το σηζητουσαμε! :)

Τα βιντεο να φανταστο πως ειναι σε μορφη .avi?

Αν ειναι ετσι το αρχειο θα πρεπει να το κανεις σε διαστασεις κινητου δοκιμασε με αυτο το προγραμμα μπορεις να το κατεβασεις απο εδω αφου προτα κανεις μια εγγραφη αν δεν εισαι γραμενος

xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

και μετα θα κανεις εγκατασταση τον player του SmartMovie στο κινητο σου και θα βαλεις το νεο video μεσα στο φακελο Ε> video> SmartMovie> ....

 

Tα mpeg αρχεια θα πρεπει να τα κανεις .avi μεσα στο pc σου και μετα ακολουθεισης την πιο επανο διαδικασια, ενα προγραμμα που μπορεις να το κανεις αυτο mpeg to avi ειναι το SUPER © που ειναι και free κατεβασε το απο εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1928190#post1928190. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανένας βιντεοκλήση με το Ν73;

Τόσο καιρό δεν είχα τη δυνατότητα αλλά τώρα έχω 3G (Cosmocarta) και είπα να το δοκιμάσω . Δε γίνεται τίποτα όμως, πρέπει να ρυθμίσω κάτι; Ξέρει κανένας;

exw kanei egw alla den eixa kanei kapoia sigkekrimeni ry8misi prin kanw video klisi apla me piran tilefwno kai anoikse.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...