Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά Καλησπέρα

Θέλω να ρωτήσω κατι

Όταν εγκαθιστώ μια εφαρμογή ή ένα παιχνίδι στο κινητό μου (Ν71), αν και την εγκαθιστώ στην κάρτα μνήμης παρατηρώ ότι μετά την απεγκατάσταση αφήνει "υπόλοιπα" στη μνήμη του κινητού, με αποτέλεσμα να μειώνεται.ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ και να καθαρίσω τα "υπόλοιπα" αυτά;

Μαρία

kaitigarmpi fan club

 

join k eseis to fan club tis kaitoulas

Link to comment
Share on other sites

που μπορώ να βρώ και να καθαρίσω τα "υπόλοιπα" αυτά;

το εχω παθει κι εγω αυτο,αν μπορει καποιος να βοηθησει...

 

Τα υπολοιπα που λες μπορεις να τα σβησεις χειροκινητα με ενα fileman και με την βοηθεια του unsis :D

Το unsis ειναι ενα προγραμμα και μας λεει που κανει εγκατασταση το αρχειο sisx μεσα στο κινητο, κατεβασε το απο εδω

καντο εγκατασταση στο pc και για να καταλαβεις πως δουλεβει διαβασε αυτο :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1781745#post1781745

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τα υπολοιπα που λες μπορεις να τα σβησεις χειροκινητα με ενα fileman και με την βοηθεια του unsis :D

Το unsis ειναι ενα προγραμμα και μας λεει που κανει εγκατασταση το αρχειο sisx μεσα στο κινητο, κατεβασε το απο εδω

καντο εγκατασταση στο pc και για να καταλαβεις πως δουλεβει διαβασε αυτο :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1781745#post1781745

 

Παιδιά εγώ δεν έχω καταλάβει πως μπορώ να δω το private της μνήμης του κινητού μου.γίνεται αυτό?της μνήμης c: εννοώ έτσι?

απο εκει θέλω να σβήσω υπόλοιπα

kaitigarmpi fan club

 

join k eseis to fan club tis kaitoulas

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως δεν υπαρχει ελληνικη μεταφραση, οπότε..

 

v1.00 - σπασμενη

[url]http://rapidshare.com/files/28268845/Lonely.Cat.Games.X-plore.v1.00.S60v3.SymbianOS9.1.-BiNPDA_El_trslted.zip.html[/url]

 

v1.01 - unregistered

[url]http://rapidshare.com/files/28911104/X-plore_S60_3rd_1.01_el_trnslted.sis.html[/url]

 

v1.01 - σπασμενη

[url]http://rapidshare.com/files/28961235/X-plore.v1.01.S60v3.BiNPDA_el_trnlted.sis.html[/url]

 

Η μετάφραση ειναι λιγο πρόχειρη.. συστάσεις και διορθωσεις δεκτες..

Οι εφαρμογές χρειαζονται sign!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχειτροπος να ειναι κρυφες καποιες εφαρμογες και να τις εμφανιζω οποτε θελω?να κανω hide σε μια εφαρμογη δηλαδη.
Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω! Τί γίνεται? Θα μας πει κανείς?[/QU

Δε φταίει το site που το κατέβασα. Δοκίμασα και από αλλού αλλά........το ίδιο!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδές ένα πρόβλημα

Έχω το Windows Live Messenger 1.000.1003.en και για 5 μέρες δούλευε τέλεια.Σήμερα όμως όταν πάω να συνδεθώ μου βγάζει ένα μήνυμα "this service is not available yet outside China,Hongkong n Taiwan.For more information ,please go to mclient.msn.com.cn" και μετα "connecting to server failed,please try again later". Είναι όλη μέρα που προσπαθώ αλλά δε γίνεται τίποτα.Συμβαίνει κάτι στο σύστημα ή εγώ πρέπει να κάνω κάτι στο κινητό;

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα. Καμία λύση?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους

 

θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικά με την εγκατάσταση εφαρμογών στο Ν73 ΜΕ, που τα έχω σαν απορίες παρ' όλο που έχω διαβάσει αρκετές σελίδες αυτού του θέματος:

 

Κατ' αρχήν στην περίπτωση εγκατάστασης μιας εφαρμογής μέσω του PC Suite με το Νokia application installer αυτό που συμβαίνει είναι απλώς μεταφορά του αρχείου εγκατάστασης (*SIS) στη μνήμη του τηλεφώνου ή στην κάρτα μνήμης, και μετά εγκατάσταση της εφαρμογής στο κινητό μέσω της διαδρομής μενού>εργαλεία> διαχείριση εφαρμογών? Ή γίνεται απ΄ευθείας εγκατάσταση μέσω του PC Suite?

Η μεταφορά ενός αρχείου εγκατάστασης (*SIS) από τον υπολογιστή μπορεί να γίνει μέσω σύνδεσης με το USB καλώδιο, έχοντας επιλέξει τη λειτουργία μαζικής αποθήκευσης (ώστε η κάρτα να αναγνωρίζεται σαν εξωτερικός σκληρός), με ένα απλό copy/paste από τον windows explorer?

 

Πιο ειδικά τώρα όσον αφορά κάποιες εφαρμογές που θα ήθελα να εγκαταστήσω μέσω PC Suite:

1) Για εφαρμογές όπως το UltimateVoiceRecorder, το Rotateme το ελληνικό ερμηνευτικό λεξικό του φίλου Porfyras ή το εορτολόγιο, τα αρχεία εγκατάστασης (*SIS) τα βάζουμε χύμα μέσα στο route π.χ. της κάρτας ή μέσα σε κάποιο συγκεκριμένο φάκελο?

2) Σχετικά με το MobiSystems officeSuite οι οδηγίες χρήσης λένε να μεταφέρουμε το sis αρχείο στο φάκελο phone>memory card>\Nokia\Installs. αυτός ο φάκελος υπάρχει μέσα στην κάρτα ή πρέπει να τον δημιουργήσουμε?

 

Τέλος σχετικά με το Anti-virus, όταν το επιλεγώ να ανοίξει με ρωτάει "Download and install F-Secure Mobile Anti-virus?". Αν επιλέξω Ναι θα συνδεθεί στο Ιντερνετ? Μπορώ να κατεβάσω αυτό που ζητάει στον υπολογιστή και από ποιό site? και μετά ποια διαδρομή πρέπει να ακολουθήσω για να το βάλω στο σωστό μέρος μέσα στο κινητό?

 

Συγνώμη γαι το μέγεθος του μυνήματος, αλλά σκέφτηκα να τα συγκεντρώσω απ΄το να ρωτάω ξεχωριστά κάθε λίγο και λιγάκι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους

 

θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικά με την εγκατάσταση εφαρμογών στο Ν73 ΜΕ, που τα έχω σαν απορίες παρ' όλο που έχω διαβάσει αρκετές σελίδες αυτού του θέματος:

 

Κατ' αρχήν στην περίπτωση εγκατάστασης μιας εφαρμογής μέσω του PC Suite με το Νokia application installer αυτό που συμβαίνει είναι απλώς μεταφορά του αρχείου εγκατάστασης (*SIS) στη μνήμη του τηλεφώνου ή στην κάρτα μνήμης, και μετά εγκατάσταση της εφαρμογής στο κινητό μέσω της διαδρομής μενού>εργαλεία> διαχείριση εφαρμογών? Ή γίνεται απ΄ευθείας εγκατάσταση μέσω του PC Suite?

Η μεταφορά ενός αρχείου εγκατάστασης (*SIS) από τον υπολογιστή μπορεί να γίνει μέσω σύνδεσης με το USB καλώδιο, έχοντας επιλέξει τη λειτουργία μαζικής αποθήκευσης (ώστε η κάρτα να αναγνωρίζεται σαν εξωτερικός σκληρός), με ένα απλό copy/paste από τον windows explorer?

 

Πιο ειδικά τώρα όσον αφορά κάποιες εφαρμογές που θα ήθελα να εγκαταστήσω μέσω PC Suite:

1) Για εφαρμογές όπως το UltimateVoiceRecorder, το Rotateme το ελληνικό ερμηνευτικό λεξικό του φίλου Porfyras ή το εορτολόγιο, τα αρχεία εγκατάστασης (*SIS) τα βάζουμε χύμα μέσα στο route π.χ. της κάρτας ή μέσα σε κάποιο συγκεκριμένο φάκελο?

2) Σχετικά με το MobiSystems officeSuite οι οδηγίες χρήσης λένε να μεταφέρουμε το sis αρχείο στο φάκελο phone>memory card>\Nokia\Installs. αυτός ο φάκελος υπάρχει μέσα στην κάρτα ή πρέπει να τον δημιουργήσουμε?

 

Τέλος σχετικά με το Anti-virus, όταν το επιλεγώ να ανοίξει με ρωτάει "Download and install F-Secure Mobile Anti-virus?". Αν επιλέξω Ναι θα συνδεθεί στο Ιντερνετ? Μπορώ να κατεβάσω αυτό που ζητάει στον υπολογιστή και από ποιό site? και μετά ποια διαδρομή πρέπει να ακολουθήσω για να το βάλω στο σωστό μέρος μέσα στο κινητό?

 

Συγνώμη γαι το μέγεθος του μυνήματος, αλλά σκέφτηκα να τα συγκεντρώσω απ΄το να ρωτάω ξεχωριστά κάθε λίγο και λιγάκι.

 

Το pc suite εγκαθιστα κατευθειαν στο τηλεφωνο τις εφαρμογες.Οπου σε βολευει μεσα στην καρτα κανενα εναν φακελο και βαλε οτι αρχειο θες.Εγω το κανω αυτο μεσα στα others.Για το f-secure λογικα θα σε παει κατυθειαν στο site για να κατεβασεις,αλλα ποιος ο λογος να βαλεις κατι αχρηστο στο κινητο σου;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που έχει κάνει εγκατάσταση της mini εγκυκλοπαίδειας στο Ν70? Αν ναι ας μου πει και μένα τον τρόπο γιατί μου βγάζει (κατασραμένο αρχείο). Ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους

 

θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικά με την εγκατάσταση εφαρμογών στο Ν73 ΜΕ, που τα έχω σαν απορίες παρ' όλο που έχω διαβάσει αρκετές σελίδες αυτού του θέματος:

 

Κατ' αρχήν στην περίπτωση εγκατάστασης μιας εφαρμογής μέσω του PC Suite με το Νokia application installer αυτό που συμβαίνει είναι απλώς μεταφορά του αρχείου εγκατάστασης (*SIS) στη μνήμη του τηλεφώνου ή στην κάρτα μνήμης, και μετά εγκατάσταση της εφαρμογής στο κινητό μέσω της διαδρομής μενού>εργαλεία> διαχείριση εφαρμογών? Ή γίνεται απ΄ευθείας εγκατάσταση μέσω του PC Suite?

Η μεταφορά ενός αρχείου εγκατάστασης (*SIS) από τον υπολογιστή μπορεί να γίνει μέσω σύνδεσης με το USB καλώδιο, έχοντας επιλέξει τη λειτουργία μαζικής αποθήκευσης (ώστε η κάρτα να αναγνωρίζεται σαν εξωτερικός σκληρός), με ένα απλό copy/paste από τον windows explorer?

 

Πιο ειδικά τώρα όσον αφορά κάποιες εφαρμογές που θα ήθελα να εγκαταστήσω μέσω PC Suite:

1) Για εφαρμογές όπως το UltimateVoiceRecorder, το Rotateme το ελληνικό ερμηνευτικό λεξικό του φίλου Porfyras ή το εορτολόγιο, τα αρχεία εγκατάστασης (*SIS) τα βάζουμε χύμα μέσα στο route π.χ. της κάρτας ή μέσα σε κάποιο συγκεκριμένο φάκελο?

2) Σχετικά με το MobiSystems officeSuite οι οδηγίες χρήσης λένε να μεταφέρουμε το sis αρχείο στο φάκελο phone>memory card>\Nokia\Installs. αυτός ο φάκελος υπάρχει μέσα στην κάρτα ή πρέπει να τον δημιουργήσουμε?

 

Τέλος σχετικά με το Anti-virus, όταν το επιλεγώ να ανοίξει με ρωτάει "Download and install F-Secure Mobile Anti-virus?". Αν επιλέξω Ναι θα συνδεθεί στο Ιντερνετ? Μπορώ να κατεβάσω αυτό που ζητάει στον υπολογιστή και από ποιό site? και μετά ποια διαδρομή πρέπει να ακολουθήσω για να το βάλω στο σωστό μέρος μέσα στο κινητό?

 

Συγνώμη γαι το μέγεθος του μυνήματος, αλλά σκέφτηκα να τα συγκεντρώσω απ΄το να ρωτάω ξεχωριστά κάθε λίγο και λιγάκι.

 

Εφόσον έχεις εγκαταστημένο το PC Suite, όταν κάνεις διπλό κλικ σε ένα αρχείο sis ή sisx, εγκαθίσταται κανονικά στο τηλέφωνο. (Δεν μεταφέρεται απλώς). Δε χρειάζεται να κάνεις τίποτε άλλο. Απλά πάτα ΟΚ κτλ.

Λεπτομέρεια: Πήγαινε Διαχείριση Εφαρμογών > Επιλογές > Ρυθμίσεις και βάλε στο "Εγκατάσταση λογιμικού" = "Όλα" και στο "Έλεγχος πιστοποιητικών" = "Απενεργοποιημένη" για να εγκαθίστανται και οι εφαρμογές που δεν έχουν την επίσημη πιστοποίηση της Nokia (οι περισσότερες).

 

Στο UltimateVoiceRecorder ακολουθείς την παραπάνω διαδικασία.

Στο λεξικό του Porfyras πρέπει επιπλέον να μεταφέρεις και χειροκίνητα κάποια αρχεία. Διάβασε τις οδηγίες του.

Το rotateme είναι unsigned. Διάβασε εδώ και εδώ για περισσότερα.

Με το MobiSystems officeSuite δεν έχω ασχοληθεί.

Επίσης μιας και από ό,τι φαίνεται πρωτοασχολείσαι με το θέμα, διάβασε κι αυτό.

Για το Anti Virus δεν ασχολήθηκα γιατί μέχρι τώρα δεν είχαμε ιούς στο N73 και γενικά στα S60 3rd (OS 9.1).

Ελπίσω να βοήθησα.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που έχει κάνει εγκατάσταση της mini εγκυκλοπαίδειας στο Ν70? Αν ναι ας μου πει και μένα τον τρόπο γιατί μου βγάζει (κατασραμένο αρχείο). Ευχαριστώ...

 

Θα πρέπει να εγκαταστήσεις και την ανάλογη έκδοση python

" PythonForSeries60_for_2ndEd_fp3_SIS.zip is compatible with S60 2nd Edition Feature Pack 3 devices such as the Nokia N70 and N90. "

 

Άρα θα χρειαστείς τα :

PythonForS60_1_3_21_2ndEdFP3.SIS

PythonScriptShell_1_3_21_2ndEdFP3.SIS

Κατέβασέ τα απο ΕΔΩ

Κατά τα άλλα ακολούθησε πιστά τα 3 βήματα που περιγράφω στο read me. Δεν αλλάζει τίποτα !:)

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγνώμη αν η ερώτησή μου έχει ξανααπαντηθεί.

Όταν κάνουμε μόνοι μας sign μία εφαρμογή,μπορούμε να την χρησιμοποιούμε απεριόριστα ή μόνο για έξι μήνες;

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγνώμη αν η ερώτησή μου έχει ξανααπαντηθεί.

Όταν κάνουμε μόνοι μας sing μία εφαρμογή,μπορούμε να την χρησιμοποιούμε απεριόριστα ή μόνο για έξι μήνες;

Ναι αλλα αμα ληξει το πιστοποιητικο δεν μπορεις να την εγκαταστησεις ξανα...

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Έκανα επιτέλους sign τον FExplorer :cool: .

Η διαδικασία είναι επίπονη,αλλά αξίζει τον κόπο.Σκοπεύω να την ακολουθήσω και για άλλες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επιτέλους sign τον FExplorer :cool: .

Η διαδικασία είναι επίπονη,αλλά αξίζει τον κόπο.Σκοπεύω να την ακολουθήσω και για άλλες εφαρμογές.

 

Στις άλλες εφαρμογές θα είναι παιχνιδάκι. Όλο το μπέρδεμα ήταν να κατεβάσεις το πιστοποιητικό. Στις επόμενες εφαρμογές θα έχεις να κάνεις ελάχιστα βήματα σε σύγκριση με την πρώτη φορά.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Στις άλλες εφαρμογές θα είναι παιχνιδάκι. Όλο το μπέρδεμα ήταν να κατεβάσεις το πιστοποιητικό. Στις επόμενες εφαρμογές θα έχεις να κάνεις ελάχιστα βήματα σε σύγκριση με την πρώτη φορά.

 

Έχεις δίκιο.Η διαδικασία είναι απλούστερη τώρα που έχω το πιστοποιητικό.

Σ'ευχαριστώ πάντως.Ο οδηγός που εκπόνησες είναι κατατοπιστικότατος.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...