Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συνηθως μαζι με την εφαρμογη βαζουν και τον converter μεσα, οπως εδω. :)

xxxxxxxxxxxxxx

thanks!

Βασικά τώρα εχω ενα σοβαρό πρόβλημα με το smartmovie,δεν μπορώ να το βάλω με τίποτα!!

xxxxxxxxxxxxxxxx

Συμφωνα με το Link,εκανα εγκατάσταση πρώτα το SmartMovieBrute.sisx και μετά το δευτερο,το SmartMovie_S60_3rd.sisx.

Το πρόβλημα μου είναι οτι οταν κανω εγκατάσταση το δευτερο μου λεει,το smartmovie υπάρχει,αντικατάσταση η εκδοση 3.31 με την 3.32?ναι πατάω και μετα απο λίγο σφάλμα ενημέρωσης γμτ.

Πληροφοριακά το smartmovie το ειχα βάλει παλια και το είχα σβήσει....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι αυτό μου κάνει εντύπωση,και στην διαχείρηση εφαρμογών δεν μου το βγάζει...να το ξεχάσω δλδ?γιατι ειναι κρίμα να κάνω φορματ,τοσα προγραμματα εχω περάσει..
Link to comment
Share on other sites

επειδη δε βλεπω αλλου να υπαρχει η 3.32 και επειδη του την ειπαν εκει, δεν καταλαβα και τι εγινε, βαλε καλυτερα την 3.31 οπως πριν. ειχες προβληματα μ'αυτην;
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είχα προβλήματα,απλα επειδη βγήκε καινουρια λεω κατσε να βάλω την νέα..Δεν υπάρχει καμια λυση για να μπει η 3.32 ε?

Edit: τα κατάφερα!πέρασα παλι την 3.31 την εκανα αφαίρεση και ξαναβαλα την 3.32 και ολα Ok.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν..

Δεν ξέρω αν ήταν γνωστό αλλά να ένα κόλπο για να δημιουργήσετε υποφακέλους στο symbian κινητό σας... :happy:

 

1. Δημιουργήστε ένα νεο φάκελο στο μενού και μετακινήστε τον στην 1η θέση.

2. Επιλέξτε οποιοδήποτε εικονίδιο στο μενού που να έχει την επιλογή "Μετακίν. σε φάκελο" και πατήστε επιλογές.

3. Εχοντας ανοιχτό το μενού των επιλογων, πατήστε το πλήκτρο λειτουργίας (on/off) και επιλέξτε το προφίλ "εκτός σύνδεσης".

4. Αυτό θα ανανεώσει το μενού επιλέγοντας το πρώτο στοιχείο του (τον φάκελο που δημιουργήσαμε), αφήνοντας τις επιλογές του προηγούμενου στοιχείου ανοιχτό, με την επιλογή "Μετακίν σε φάκελο" !!!

:D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν..

Δεν ξέρω αν ήταν γνωστό αλλά να ένα κόλπο για να δημιουργήσετε υποφακέλους στο symbian κινητό σας... :happy:

 

1. Δημιουργήστε ένα νεο φάκελο στο μενού και μετακινήστε τον στην 1η θέση.

2. Επιλέξτε οποιοδήποτε εικονίδιο στο μενού που να έχει την επιλογή "Μετακίν. σε φάκελο" και πατήστε επιλογές.

3. Εχοντας ανοιχτό το μενού των επιλογων, πατήστε το πλήκτρο λειτουργίας (on/off) και επιλέξτε το προφίλ "εκτός σύνδεσης".

4. Αυτό θα ανανεώσει το μενού επιλέγοντας το πρώτο στοιχείο του (τον φάκελο που δημιουργήσαμε), αφήνοντας τις επιλογές του προηγούμενου στοιχείου ανοιχτό, με την επιλογή "Μετακίν σε φάκελο" !!!

:D

 

 

 

Τι θελεις να πεις με αυτο που περιγραφης , γιατι δεν σε πιανω ???:O

Link to comment
Share on other sites

Τι θελεις να πεις με αυτο που περιγραφης , γιατι δεν σε πιανω ???:O

να φτιαξεις ενα φακελο μεσα σε αλλο φακελο στο μενου :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1719513#post1719513 :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το κόλπο με τον φάκελο! μου έλυσε τα χέρια!!

 

Και τελικά παδιά ανάλυψα ότι σε rotate mode μερικά παιχνιδάκια (ειδικά αυ΄τ απου έχουν λάθος ανάλυση στο καννικό) εμφανίζονται τέλεια!

 

Και εμένα το πολυπλήκτρο λειτουργεί κανονικά όταν γυρίζω την οθόνη!

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

το πολυπλήκτρο και στην κανονικη εμφάνιση της οθόνης πολλές φορές δεν λειτουργούσε ακόμα και με την τελευταία αναβάθμιση. Ισως κολλούσε μετά από κάποια εφαρμογή κ.τ.λ. Δεν είναι δηλαδή δυσλειτουργία του rotateme. Προσωπικά στο δικό μου κινητό λειτουργεί, αλλά μερικές φορές κολλάει ανεξάρτητα σε τι μορφή βρίσκεται η οθόνη.
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν..

Δεν ξέρω αν ήταν γνωστό αλλά να ένα κόλπο για να δημιουργήσετε υποφακέλους στο symbian κινητό σας... :happy:

 

1. Δημιουργήστε ένα νεο φάκελο στο μενού και μετακινήστε τον στην 1η θέση.

2. Επιλέξτε οποιοδήποτε εικονίδιο στο μενού που να έχει την επιλογή "Μετακίν. σε φάκελο" και πατήστε επιλογές.

3. Εχοντας ανοιχτό το μενού των επιλογων, πατήστε το πλήκτρο λειτουργίας (on/off) και επιλέξτε το προφίλ "εκτός σύνδεσης".

4. Αυτό θα ανανεώσει το μενού επιλέγοντας το πρώτο στοιχείο του (τον φάκελο που δημιουργήσαμε), αφήνοντας τις επιλογές του προηγούμενου στοιχείου ανοιχτό, με την επιλογή "Μετακίν σε φάκελο" !!!

:D

Όντως πολύ καλό,έγω ήξερα ενα αλλο κολπο που επρεπε να βαζεις μια εφαρμογη και μετα ενα φάκελο μόνο.Αυτο ειναι πολύ πιο βολικό.

thanks.

 

ρε παιδια ξέρετε που θα βρω το m-router?εχω φαει ολο το net δεν το βρίσκω με τπτ,είμαι ενα βήμα να συνδεθώ στο κινητο στο internet μεσω bt απο το pc με την adsl.

Link to comment
Share on other sites

να φτιαξεις ενα φακελο μεσα σε αλλο φακελο στο μενου :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1719513#post1719513 :rolleyes:

εχμμ, ναι, σορρυ, αλλος τροπος ηταν αυτος, σορρυ Veteran2004 :p :p

 

edit: παρατηρησα κατι μ'αυτο..

εχουμε: μενου>φακελος>φακελος> πχ.

αν μπουμε στον τελευταιο φακελο και μετα πατησουμε πισω, δηλαδη μενου>φακελος και μετα παλι πισω μας πεταει στην αναμονη και οχι στο μενου. συμβαινει και σε σας αυτο; :)

επισης κλεινει και η διεργασια/εφαρμογη "Μενου" και ειναι σαν να εχουμε μολις ανοιξει το κινητο, σωστα;

 

ps: και το μενου εφαρμογη ειναι, οπως και το τηλεφωνο (η δυνατοτητα κλησεων δηλαδη) :)

Link to comment
Share on other sites

εχμμ, ναι, σορρυ, αλλος τροπος ηταν αυτος, σορρυ Veteran2004 :p :p

 

edit: παρατηρησα κατι μ'αυτο..

εχουμε: μενου>φακελος>φακελος> πχ.

αν μπουμε στον τελευταιο φακελο και μετα πατησουμε πισω, δηλαδη μενου>φακελος και μετα παλι πισω μας πεταει στην αναμονη και οχι στο μενου. συμβαινει και σε σας αυτο; :)

επισης κλεινει και η διεργασια/εφαρμογη "Μενου" και ειναι σαν να εχουμε μολις ανοιξει το κινητο, σωστα;

 

ps: και το μενου εφαρμογη ειναι, οπως και το τηλεφωνο (η δυνατοτητα κλησεων δηλαδη) :)

oxi emena ola kanonika.

Kane ena restart kalytera kai des.

Link to comment
Share on other sites

Νέα βάση (ελληνικού)λεξικού απο την Wiki μου επέτρεψε να τροποποιήσω νέο Python ερμηνευτικό ελληνικό λεξικό του μεγέθους των 26 ΜΒ's

Επειδή εμπεριέχει πολλά ονόματα και τοπονύμια καλό θα ήταν να χρησημοποιηθεί παράληλα με το λεξικό που ήδη είχαμε, για αυτό και ξανανέβασα και το παλαιότερο γι' αυτούς που δεν το είχαν

P.S.=Οδηγίες εγκατάστασης θα βρείτε μέσα :)

http://rapidshare.com/files/10483379/Greeks.rar.html

 

thanks

nokia 6210/nokia 3210/nokia 3310/nokia 3410/nokia 3650/nokia 6600/nokia 6220/nokia n73/nokia n82
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον handy taskman(epocware),καλό είναι?ή υπάρχει καλύτερος taskman?

Εχω την έκδοση 1.01.

Ολα καλά,αλλα γιατί οταν πατάω τώρα συνεχόμενα το πληκτρο του μενου μου βγάζει αυτο το πρόγραμμα και δεν μου δειχνει αυτο που έβγαζε παλια?

ram εχω ελευθερη 12,9 kala einai?

edit: τώρα λεει 14,9..

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον handy taskman(epocware),καλό είναι?ή υπάρχει καλύτερος taskman?

Εχω την έκδοση 1.01.

Ολα καλά,αλλα γιατί οταν πατάω τώρα συνεχόμενα το πληκτρο του μενου μου βγάζει αυτο το πρόγραμμα και δεν μου δειχνει αυτο που έβγαζε παλια?

ram εχω ελευθερη 12,9 kala einai?

edit: τώρα λεει 14,9..

πολυ πιο χρησιμο ειναι να βγαζει αυτο γιατι βλεπεις τις πληροφοριες που λες και γιατι μπορεις να "σκοτωσεις"(επιλογες>τερματισμος) οποια εφαρμογη θες αν κολλησει :)

καλα μου φαινεται, ας πουνε ποσο εχουν και οι αλλοι.

 

για το αλλο θα το κοιταξω, ισως ειναι κουσουρι του Ν91 :happy:

thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν..

Δεν ξέρω αν ήταν γνωστό αλλά να ένα κόλπο για να δημιουργήσετε υποφακέλους στο symbian κινητό σας... :happy:

 

1. Δημιουργήστε ένα νεο φάκελο στο μενού και μετακινήστε τον στην 1η θέση.

2. Επιλέξτε οποιοδήποτε εικονίδιο στο μενού που να έχει την επιλογή "Μετακίν. σε φάκελο" και πατήστε επιλογές.

3. Εχοντας ανοιχτό το μενού των επιλογων, πατήστε το πλήκτρο λειτουργίας (on/off) και επιλέξτε το προφίλ "εκτός σύνδεσης".

4. Αυτό θα ανανεώσει το μενού επιλέγοντας το πρώτο στοιχείο του (τον φάκελο που δημιουργήσαμε), αφήνοντας τις επιλογές του προηγούμενου στοιχείου ανοιχτό, με την επιλογή "Μετακίν σε φάκελο" !!!

:D

 

Αυτό γίνεται και για λίγο παλιότερα τηλέφωνα, που δεν έχουν προφίλ εκτός σύνδεσης??? Δηλαδή γίνεται π.χ. για το 3230 ή το 6600????

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ποιο από τα XSound MP3, Alon Software MP3 και LCG Jukebox πιστεύετε πως είναι λειτουργικότερο και ποιοτικότερο;

Έχουν όλα ισοσταθμιστή;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα θεωρώ πως το media player που εχουν τα νοκια,τουλαχιστον τα m.e ειναι πολύ πιο λειτουργικα και εχουν καλό ισοσταθμιστή.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο από τα XSound MP3, Alon Software MP3 και LCG Jukebox πιστεύετε πως είναι λειτουργικότερο και ποιοτικότερο;

Έχουν όλα ισοσταθμιστή;

 

LCG Jukebox απο μενα.Κορυφη σε σχεση με τον player του Ν80ΙΕ...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται και για λίγο παλιότερα τηλέφωνα, που δεν έχουν προφίλ εκτός σύνδεσης??? Δηλαδή γίνεται π.χ. για το 3230 ή το 6600????

οχι μαλλον, αφου δεν εχουν τετοιο προφιλ. :O

γινεται ομως πιθανον το αλλο κολπο με την εγκατασταση εφαρμογων, που ανεφερα καταλαθος πιο πανω ;)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον handy taskman(epocware),καλό είναι?ή υπάρχει καλύτερος taskman?

Εχω την έκδοση 1.01.

Ολα καλά,αλλα γιατί οταν πατάω τώρα συνεχόμενα το πληκτρο του μενου μου βγάζει αυτο το πρόγραμμα και δεν μου δειχνει αυτο που έβγαζε παλια?

ram εχω ελευθερη 12,9 kala einai?

edit: τώρα λεει 14,9..

 

Το πρόγραμμα που έβαλες αντικαθιστά αυτό του κινητού και είναι βέβαια καλύτερο. Δεν υπάρχει τρόπος να μη βγαίνει αυτό στη θέση του original. Ο μόνος τρόπος είναι να το απεγκαταστήσεις. Αλλά δεν υπάρχει λόγος.

 

Καλύτερος taskman είναι ο Best Τaskmanager που δεν είνα αυτόματος, δηλ. δεν παίρνει τη θέση του original taskman (τον ανοίγεις και τον κλείνεις όπως τα κανονικά προγράμματα) αλλά προσφέρει πολύ περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το τι συμβαίνει στο κινητό (κρυφές εφαρμογές, αρχεία που ανοίχτηκαν κτλ.).

Μπορείς να τον εγκαταστήσεις κι αυτόν ως εναλλακτική λύση σε περίπτωση που χρειάζεσαι περισσότερο έλεγχο στο κινητό σου, δεν επηρεάζει το handy taskman, μόνο που έχει πολύ δύστροπο σπαστήρι.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

εχμμ, ναι, σορρυ, αλλος τροπος ηταν αυτος, σορρυ Veteran2004 :p :p

 

Δεν πειραζει.. :happy:

 

Επίσης με τον ίδιο τροπο υπαρχει δυνατοτητα να μετονομασουμε και τις εφαρμογες! ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει.. :happy:

 

Επίσης με τον ίδιο τροπο υπαρχει δυνατοτητα να μετονομασουμε και τις εφαρμογες! ;)

αυτο ηθελα να πω τωρα, δειτε τα μηνυματα και το ΒΤ πως τα μετονομασα, οπως να'ναι :p

ειχα κλεισει και το pc και το ανοιξα γι'αυτο :D

http://img175.imageshack.us/img175/7604/screenshot0020jc9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως τωρα αυτο το κολπακι ειναι περισσοτερο χρησιμο.. :happy:

 

xxxxxxxxxxxxxxxxx

 

http://img265.imageshack.us/img265/8383/screenshot00090bo.png http://img236.imageshack.us/img236/5407/screenshot00107ea.png

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...