Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οριστε φιλε καλη επιτυχια !!

xxxxxxxxxxxx

 

Thanks φιλε μου!! :)

 

Να σαι καλα:D

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

το Python οταν πατάω run script τουλάχιστον υπάρχει τρόπος να σβήσω κατι αλλα ανόητα που έχει,οπως φιδακι κτλ?να εχει μονο το λεξικό.

τα υπολοιπα scripts υπαρχουν κι αυτα στο C:\Python\, οποτε λογικα αν τα σβησεις δε χανεις τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

:shifty: καλα καταλαβες φιλε μου,οπως ειπα οι φακελοι στο scr/t ειναι ΗΔΗ μεσα σε αλλο φακελο,οπως και εξηγησα οτι οδηγιες υπαρχουν στο xxxxxxxxxx.θα ηταν γελοιο να postaro οτι ανακαλυψα οτι μπορουμε να φτιαχνουμε φακελους στο menu!!!:lol: :lol: δεν ειμαστε νομιζω ασχετοι:)

 

Φιλε μου ειδα οτι εγραφες για το xxxxxxxxx και δεν ειπα οτι το ανακαληψες εσυ. Απλος δεν καταλαβα καλα αν ειθελες να πεις αυτο :)

Επειδη τα αγγλικα μου ειναι πολη χαλια θα μπορουσες να το γραψεις τον τροπο εδο μεσα στα ελληνικα?? :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

προτεινω να εγκαταστησετε ολοι το lcg JUKEBOX.

ειναι σιγουρα η καλυτερη επιλογη για mp3 player.

 

Εχει μεσα και την επιλογη play folder! ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

προτεινω να εγκαταστησετε ολοι το lcg JUKEBOX.

ειναι σιγουρα η καλυτερη επιλογη για mp3 player.

 

Εχει μεσα και την επιλογη play folder! ;)

 

Ναι αλλά αν κάνεις Minimize δεν μπορείς να το ελέγξεις μετά με το Hands Free Controller της ΝΟΚΙΑ (Δλδ για PLAY - PAUSE - RW - FF)

Link to comment
Share on other sites

τα υπολοιπα scripts υπαρχουν κι αυτα στο C:\Python\, οποτε λογικα αν τα σβησεις δε χανεις τιποτα.

 

Ακριβώς !!!

P.S. = Άκου ανόητο φιδάκι !!!Εχω βγάλει εγώ ώρες, σε τέτοιο φιδάκι !!!!(βλέπε 6110) Κι αν σου πω, ότι με γέμιζε περισσότερο θα το πιστέψεις ?

Είπαμε "έγχρωμες οθόνες - ασπρόμαυρη ζωή !!!":(

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ειδα οτι εγραφες για το xxxxxxxxx και δεν ειπα οτι το ανακαληψες εσυ. Απλος δεν καταλαβα καλα αν ειθελες να πεις αυτο :)

Επειδη τα αγγλικα μου ειναι πολη χαλια θα μπορουσες να το γραψεις τον τροπο εδο μεσα στα ελληνικα?? :O

λοιπον φιλε θα σου τα πω στα συντομα.

1.φτιαχνεις ενα νεο φακελο η ετοιμο και τον βαζεις στην πρωτη θεση αριστερα πανω στο menu.

2.κανεις εγκατασταση μιας εφαρμογης,αμεσως μολις ολοκληρωθει πατας το menu και αμεσως το κουμπι επιλογες.

3.τωρα περιμενεις 1-2 sec και θα δεις οτι το πρωτο εικονακι (o φακελος)ειναι μαρκαρισμενος και οι επιλογες που εχεις ηδη ανοιξει ουσιαστηκα σου επιτρεπουν να επιλεξεις μετακινηση σε φακελο!!

μπορουμε να βαλουμε οσους θελουμε μεσα σε αλλους (στα scr/t δειτε οτι εχω τον nokia μεσα στα εργαλεια και ολους μεσα στον n80).το εχω δοκιμασει και στο n80 και στο 6600 που εχω.enjoy!!

Ν80power
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να κάνω μιά ερώτηση? υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να κάνει την web camera όταν ανιχνευει κίνηση να καταγράφει αυτόματα στο pc και ταυτόχρονα να κάνει κλήση στο κινητό μου η να μου στέλνει sms για ειδοποίηση μέσω της ads:worry: l?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω όποιον ξέρει να μου πει: Στο OS9.1 υποστηρίζονται εφαρμογές αυτόματης/προγραμματισμένης αλλαγής προφίλ, όπως γίνεται στα Psiloc eProfiles και SymbianWare SmartProfiles???

Στο 3230 μου (OS7) το θεωρώ πλέον αυτονόητο να αλλάζουν αυτόματα τα προφίλ με βάση το καθημερινό πρόγραμμά μου, ώστε π.χ. να μην έχω ανεπιθύμητες κλήσεις σε κάποια χρονική στιγμή που έχω σοβαρή δουλειά.

 

Κάπου στο internet διάβασα ότι αυτό δεν υποστηρίζεται πλέον από το OS9.1. (Δοκίμασα να εγκαταστήσω μία από τις προαναφερθείσες εφαρμογές στο Ν72 του αδερφού μου - OS8 - αλλά δεν ήταν δυνατό να λειτουργήσει). Είναι δυνατόν να έχει αφαιρεθεί η υποστήριξη για αυτή τη λειτουργία από τα πιο νέα λειτουργικά (OS8 και άνω)???? Όποιος ξέρει σίγουρα ας μου απαντήσει.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να κάνω μιά ερώτηση? υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να κάνει την web camera όταν ανιχνευει κίνηση να καταγράφει αυτόματα στο pc και ταυτόχρονα να κάνει κλήση στο κινητό μου η να μου στέλνει sms για ειδοποίηση μέσω της ads:worry: l?

 

δες εδω http://europe.nokia.com/A4144300

τιμη 315Ε συμφωνα με το περιοδικο stuff.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αν κάνεις Minimize δεν μπορείς να το ελέγξεις μετά με το Hands Free Controller της ΝΟΚΙΑ (Δλδ για PLAY - PAUSE - RW - FF)

 

ναι αλλα δεν εχω το h/f controller της ΝΟΚΙΑ οποτε who cares!:D

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να κάνω μιά ερώτηση? υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να κάνει την web camera όταν ανιχνευει κίνηση να καταγράφει αυτόματα στο pc και ταυτόχρονα να κάνει κλήση στο κινητό μου η να μου στέλνει sms για ειδοποίηση μέσω της ads:worry: l?

 

http://www.webcamxp.com/

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ τον ppavlou και τον aris_21 για τις πληροφορίες.. φίλε aris_21 έριξα μια ματιά στην σελίδα που μου έδωσες και με ενδιαφέρει αυτή η κάμερα ευχαριστώ αλλά επειδή δεν ξέρω καλά αγγλικά, μήπως ξέρεις που μπορώ να δω πληροφορίες στα ελληνικά η την αντιπροσωπεία της κάμερας στην Ελλάδα. Ευχαριστώ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ τον ppavlou και τον aris_21 για τις πληροφορίες.. φίλε aris_21 έριξα μια ματιά στην σελίδα που μου έδωσες και με ενδιαφέρει αυτή η κάμερα ευχαριστώ αλλά επειδή δεν ξέρω καλά αγγλικά, μήπως ξέρεις που μπορώ να δω πληροφορίες στα ελληνικά η την αντιπροσωπεία της κάμερας στην Ελλάδα. Ευχαριστώ.

 

http://www.nokia.com.gr/nokia/0,,83227,00.html?s=PT-6

:) :) :) ελπιζω να βοηθησα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3.τωρα περιμενεις 1-2 sec και θα δεις οτι το πρωτο εικονακι (o φακελος)ειναι μαρκαρισμενος και οι επιλογες που εχεις ηδη ανοιξει ουσιαστηκα σου επιτρεπουν να επιλεξεις μετακινηση σε φακελο!!

 

Στο τριτο βημα κολαω ο φακελος επανω ειναι μαρκαρισμενος αλλα μετα οτι και να κανω δεν γεινετε τιποτα! :(

 

edit:

@6680_mark τα καταφερα σε ευχαριστω! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έβαλα μια εφαρμογή blueradar,τι ακριβώς κάνει?γιατι απο τότε που την έβαλα οταν την ανοιγω και πατάω συνέχεια detect το τηλέφωνο έχει κάνει 2 restart,αν είναι να την διαγράψω γι αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έβαλα μια εφαρμογή blueradar,τι ακριβώς κάνει?γιατι απο τότε που την έβαλα οταν την ανοιγω και πατάω συνέχεια detect το τηλέφωνο έχει κάνει 2 restart,αν είναι να την διαγράψω γι αυτο.

ψαχνει συσκευες BT νομιζω. δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο, μπορεις να τη διαγραψεις :p

Link to comment
Share on other sites

το blueradar είναι για να καταχωρήσεις κάποιο άλλο BT και όταν πλησιάζει στο χώρο σου το άλλο ΒΤ σε ειδοποιεί το κινητό σου ότι το τάδε π.χ όνομα είναι σε κοντινή απόσταση (αν θες π.χ να βρεις κάποιον σε ένα μεγάλο εμπορικό κέντρο ,με αυτό το πρόγραμμα θα κάνεις τη δουλειά σου)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξέρει κανένας να μου πει τι γίνεται με τα χρονιζόμενα προφίλ στο OS 9.1??? Υποστηρίζεται αυτή η λειτουργία ή όχι??? (Εν ολίγοις υποστηρίζονται εφαρμογές όπως Symbianware sProfiles ή Psiloc eProfiles???)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξέρει κανένας να μου πει τι γίνεται με τα χρονιζόμενα προφίλ στο OS 9.1??? Υποστηρίζεται αυτή η λειτουργία ή όχι??? (Εν ολίγοις υποστηρίζονται εφαρμογές όπως Symbianware sProfiles ή Psiloc eProfiles???)

δε βλεπω κατι στο my-symbian.com...

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κάτι σε Anti Theft για 3rd gen???

 

οχι ακομη τιποτα :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...