Jump to content

Saw Movies


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια από τις ταινίες σας άρεσε περισσότερο;  

41 members have voted

  1. 1. Ποια από τις ταινίες σας άρεσε περισσότερο;

    • Saw (2004)
      33
    • Saw II (2005)
      3
    • Saw III (2006)
      4
    • Saw IV (2007)
      1
    • Saw V (2008)
      0
    • Saw VI (2009)
      0
    • Saw VII (2010)
      0


Recommended Posts

gia na min plakosete sta pm sas leo ton titlo mail pou mou estilan

Torrentlounge Leaks release Saw Part 2 den dino kanena link.an iparxi provlima sto post mou as to svisoun oi mod

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σύμφωνα με το site του κινηματογράφου Κορνάρος στο Ηράκλειο (ο οποίος είναι σε συνεργασία με τα Village) το Saw 2 θα αρχίσει να προβάλλεται στις 3/11/2005. Και για του λόγου το αληθές...

 

EDIT: Η ημερομηνία άλλαξε σε 24/11/2005 !

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς υπότιτλους για το 2;

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο ήταν καλό, όχι τίποτα το απίστευτο αλλά σίγουρα με κράτησε! Τωρα δεν ξέρω αν θα μπορέσει και το sequel να ανταπεξέλθει! Ας μην ξεχνάμε ότι τώρα είμαστε και ψιλιασμένοι :)

paidia entaksei itan poli kalo to senario..poli eksipno kai polo psycho...apo ekei kai pera den itan thriller katharo..itan astinomiko thriller...kai oxi tromaktiko alla sokaristiko! protimw to the ring....klassis anwtero...

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και να συγκρίνεις το the ring με το saw!

meta to saw koimithika mia xara....enw to the ring mou eixe meinei...i samara kai to olo skiniko mou eixe meinei...afto simainei gia mena thriller...tromaktiko kai na sou menei..to saw itan apla ena psycho senario pou omologw itan paneksipno....

 

apla to saw einai pio real..enw to the ring exei na kanei me parafisika fainomena...afto mporw na dextw.

Link to comment
Share on other sites

Το "Saw" είναι θρίλερ, ενώ το "The Ring" είναι ταινία τρόμου.

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Το "Saw" είναι θρίλερ, ενώ το "The Ring" είναι ταινία τρόμου.

χμ οκ δεν ειχα ψάξει ποτε την διαφορά μεταξυ αυτων των δυο...ταινία τρόμου και θρίλερ...τα έβλεπα ως τα ίδια...αλλα οκ :) πάω πάσσο! χεχε

Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα και την συνεχεια της ταινιας η οποια μου αρεσε παρα πολυ,σε κρατουσε σε υπερενταση και αγωνια και την προτεινω ανεπιφυλακτα στους λατρεις των εξυπνων και πολυπλοκων σεναριων που ανατρεπουν την καθε γνωση που εχεις για το σεναριο ανα πασα στιγμη.

 

Προσωπικα εχω να εκφρασω τον θαυμασμο μου στους σκηνοθετες και σεναριογραφους καθως αποδεικνυουν για ακομα μια φορα οτι χωρις πολλα εκατομυρια (ειδα το saw2 αμεσως μετα το war or worlds) μπορει να γινει υποδειγματικη υλοποιηση και να καθηλωσει τον θεατη.

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Ο παραγωγός των ταινιών «Saw» και «Saw II», Gregg Hoffman, ανακοίνωσε πως θα υπάρξει και τρίτη ταινία στη σειρά, αφού το «Saw 2» είχε προϋπολογισμό 4 εκατομμυρίων δολαρίων και έχει αποφέρει μέσα σε 2 εβδομάδες πάνω από 60 εκατομμύρια δολάρια!!!

 

Η πρώτη ταινία, που κόστισε 1.2 εκατομμύρια δολάρια και έκανε εισπράξεις 103 εκατομμυρίων δολαρίων παγκοσμίως, μας μιλάει για την ιστορία δύο ανδρών οι οποίοι ξυπνάνε μετά από ένα βαθύ λήθαργο μέσα σε μια σκοτεινή και βρώμικη αίθουσα. Οι άνδρες είναι αλυσοδεμένοι, καθούμενοι αντικριστά. Μια ηχογραφημένη φωνή τους πληροφορεί πως σε οκτώ ώρες θα πεθάνουν. Αν θέλουν να γλιτώσουν, θα πρέπει να σκοτώσουν ο ένας τον άλλο. Για να τα καταφέρουν όμως θα πρέπει πρώτα να ξεφύγουν από τα δεσμά τους. Και δεν υπάρχει άλλος τρόπος από το να κόψουν το πόδι τους από τον αστράγαλο και κάτω, χρησιμοποιώντας το πριόνι που έχουν δίπλα τους! Και αυτό είναι μόνο η αρχή...

 

Στη δεύτερη ταινία, που θα βγει στην Ελλάδα μέσα στους επόμενους μήνες, παρακολουθούμε μερικούς άτυχους ανθρώπους οι οποίοι βρίσκονται μέσα σε ένα καταφύγιο γεμάτο κινδύνους και θα πρέπει να βρουν την έξοδο πριν εισπνεύσουν μεγάλη ποσότητα από το δολοφονικό αέριο με το οποίο είναι ποτισμένη η ατμόσφαιρα.... Βέβαια, χρειάζεται μεγάλη προσοχή, καθώς ο θάνατος παραμονεύει σε κάθε κίνηση!

 

Οσο για την επόμενη ταινία, ακόμα δεν γνωρίζουμε ούτε τον σκηνοθέτη, ούτε το καστ, ούτε καν το σεναριογράφο. Πάντως ο Hoffman υποσχέθηκε πως θα κάνουν τα πάντα για να μην γκρεμίσουν αυτό που έχουν φτιάξει, αλλά θα προσπαθήσουν η επόμενη ταινία να βγει στις αίθουσες σε ένα χρόνο. Μακάρι!

 

http://www.starfm.gr

Link to comment
Share on other sites

Ενα θα πω απλά. Το SAW II είναι ίσως η μοναδική ταινία αυτού του είδους που είναι τόσο έξυπνη, τόσο ανατρεπτική και τόσο ενδιαφερουσα... Καμία σχέση με το... προβλέψιμο του SAW I...

 

Μόλιε την είδα και πραγματικά έχω μείνει, σκεπτόμενος από το πόσα πράγματα μπορεί να σκεφθεί ο σκηνοθέτης... απίστευτο... 10 με τόνο...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Mythozz said:
Ενα θα πω απλά. Το SAW II είναι ίσως η μοναδική ταινία αυτού του είδους που είναι τόσο έξυπνη, τόσο ανατρεπτική και τόσο ενδιαφερουσα... Καμία σχέση με το... προβλέψιμο του SAW I...

 

Μόλιε την είδα και πραγματικά έχω μείνει, σκεπτόμενος από το πόσα πράγματα μπορεί να σκεφθεί ο σκηνοθέτης... απίστευτο... 10 με τόνο...

To SAW 1 einai provlepsimo;

Edited by DENIOR
Link to comment
Share on other sites

Για μενα και οι 2 ταινιες ειναι υπεροχες καθως βαζουν τα γυαλια σε πολυ ακριβοτερες παραγωγες,με υποδειγματικα σεναρια.

 

Επειδη ειδα και το 2 εκτενως,μπορω να πω οτι ειναι αρκετα καλυτερο και πολυ πιο βαθυ σεναριακα απο οτι το 1.Το 1 ηταν απλα η προθερμανση για το τι μπορει να γραψει ενας σεναριογραφος.

 

Εγω προσωπικα απολαυσα πολυ τους διαλογους του "κακου" στο 2,πραγματικα πολυ ομορφη χρηση αγγλικης γλωσσας,με αποτελεσμα να αποδωσει αριστα το συναισθημα του "γνωστη" και απειλητικου "κακου"

 

Τον θαυμασμο μου στους σκηνοθετες και στους σεναριογραφους καθως η δευτερη ταινια που επιχειρησαν ποτε ειναι αριστα υλοποιημενη και υποδειγμα για πολλες αλλες παραγωγες

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εγώ ένα θα σας πω το saw II είναι πάρα πολύ ωραία ταινία, με περισσότερο σασπένς, είναι αντάξια του saw I και μπορώ να πω και ποιο καλύτερη, φαντάζομαι αν θα βγει και το saw III τι έχει να γίνει.

Παντός αυτό που παρατήρησα είναι ότι το ένα saw είναι καλύτερο από το άλλο.

http://www.danasoft.com/sig-gre.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όντως η πρώτη ταινία είχε το ποιο ανατρεπτικό τέλος που έχω δει σε ταινία !

Η 2η ταινία δεν έχει βγει ακόμα στους κινηματογράφους ?

 

Κάτι άσχετο : Μπορεί κάποιος moderator να ενώσει τα 2 θέματα (Saw II & Saw III) ?

Link to comment
Share on other sites

Όντως η πρώτη ταινία είχε το ποιο ανατρεπτικό τέλος που έχω δει σε ταινία !

Η 2η ταινία δεν έχει βγει ακόμα στους κινηματογράφους ?

 

Κάτι άσχετο : Μπορεί κάποιος moderator να ενώσει τα 2 θέματα (Saw II & Saw III) ?

 

Αν η πρώτη ειχε ανατρεπτικό τέλος... περίμενε να δεις τη δεύτερη. Εντυπωσιακή ταινία...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Όντως η πρώτη ταινία είχε το ποιο ανατρεπτικό τέλος που έχω δει σε ταινία !

Η 2η ταινία δεν έχει βγει ακόμα στους κινηματογράφους ?

Από ότι γνωρίζω δεν έχει βγει ακόμα στην Ελλάδα, εγώ πάντως είδα το saw II και εντυπωσιάστηκα.

http://www.danasoft.com/sig-gre.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν η πρώτη ειχε ανατρεπτικό τέλος... περίμενε να δεις τη δεύτερη. Εντυπωσιακή ταινία...

 

 

Ωραία ! Ανυπομονώ !

 

2ο άσχετο : άλλαξε ο WYSIWYG Editor του myphone ?

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΤΕ βγαίνει το 2 εδω;;

Κάτι για ερχές Δεκέμβρη πήρε το αυτί μου...

 

Σοβαρά τώρα είναι πιο αναπτρεπτικό απο το Ι;; Καλά, πορώθηκα! :D

Link to comment
Share on other sites

Ενα θα πω απλά. Το SAW II είναι ίσως η μοναδική ταινία αυτού του είδους που είναι τόσο έξυπνη, τόσο ανατρεπτική και τόσο ενδιαφερουσα... Καμία σχέση με το... προβλέψιμο του SAW I...

 

Μόλιε την είδα και πραγματικά έχω μείνει, σκεπτόμενος από το πόσα πράγματα μπορεί να σκεφθεί ο σκηνοθέτης... απίστευτο... 10 με τόνο...

το 1 προβλεψιμο? :) φανταζομαι δηλαδη πως θα ειναι το 2 :cool: αντε με το καλο να ερθει να το δω κι αυτο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Edw erxetai 08/12/2005

Ante na to doume ki auto..

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...