Jump to content

Περί... σχολιασμού γενικά


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ελληνικά και πάλι ΕΛΛΗΝΙΚΑ παιδιά!!!

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

Είναι και το άλλο, το καινούριο αν παρατηρήσατε. Γράφουν πλέον ελληνικά, αλλά με άλλους χαρακτήρες και άλλα χρώματα. Ενα τελευταίο post που διάβασα μου βγήκαν τα μάτια, για να φτάσω μέχρι το τέλος! Ητανε αλλού γκρι, αλλού μαύρα, αλλου τονισμένα, άλλου άτονα, πλάγια και πολύ μικρούλια. Καλλιτεχνικό το αποτέλεσμα, δε λέω, αλλά μήπως να περιοριστούμε σε τέτοια γραμματα, μόνο στην υπογραφή μας?
Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω οτι το καλυτερο ειναι ελληνικα χωρις τονους :cool: χωρις χρωματα η τροποποιημενες γραμματοσειρες ;) ειναι τα πιο ευκολοδιαβαστα απο την πλειοψηφια...εξαλλου ELLINES STIN ELLADA DEN IMASTE :lol:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Βρε παιδιά διορθώστε τον τίτλο!:)Δεν υπάρχει "γράψιμος",ή "γραφής" πρέπει να μπει που είναι και το πιο σωστό,ή το πολύ-πολύ "γραψίματος".Για να είμαι και on topic,με ενοχλούν τα greeklish και αποφεύγω να τα διαβάζω,αλλά δεν μπορώ να επιβάλλω στον άλλο με ποιον τρόπο να γράφει,δημοκρατία έχουμε.Αν με ενοχλεί το αγνοώ και τελείωσε το θέμα!
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με ενοχλούν τα greeklish, όχι μόνο για λόγους πρακτικούς (αναζήτηση) αλλά και αισθητικούς. Ειδικά δε αν δω μεγάλο ποστ σε greeklish το προσπερνάω κατευθείαν.

Το άλλο πρόβλημα που δεν ξέρω κατά πόσον μπορεί να διορθωθεί εύκολα είναι το πλήθος των ορθογραφικων λαθών. Το τί έχω δει εδώ μέσα και μου έχει σηκωθεί η τρίχα δεν περιγράφεται. :mad: Διάβασα προχτές ένα ποστ 3 γραμμών το οποίο πρέπει να είχε τουλάχιστον 15 λάθη!!! Μερικά απο απροσεξία τα δέχομαι, αλλά από ένα σημείο και μετά είναι ντροπιαστικό και ενοχλητικό. Πιστεύω ότι τουλάχιστον σε τίτλους τόπικ θα πρέπει να επεμβαίνουν οι mods.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά διορθώστε τον τίτλο!:)Δεν υπάρχει "γράψιμος",ή "γραφής" πρέπει να μπει που είναι και το πιο σωστό,ή το πολύ-πολύ "γραψίματος".Για να είμαι και on topic,με ενοχλούν τα greeklish και αποφεύγω να τα διαβάζω,αλλά δεν μπορώ να επιβάλλω στον άλλο με ποιον τρόπο να γράφει,δημοκρατία έχουμε.Αν με ενοχλεί το αγνοώ και τελείωσε το θέμα!

 

Πω πω πως τα κατάφερε και έκανα λάθος και στον τίτλο! :X (και η πλάκα είναι ότι δε μπορώ να το διορθώσω εγώ).

Το να διορθωθούν πάντως όλα τα posts είναι πρακτικά αδύνατο, αλλά θα μπορούσε στο εξής να αποφασιστεί ενάς κοινός τρόπος γραφής και να "επιβάλλεται" πιο δυναμικά απ όλους.

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα προχτές ένα ποστ 3 γραμμών το οποίο πρέπει να είχε τουλάχιστον 15 λάθη!!! Μερικά απο απροσεξία τα δέχομαι, αλλά από ένα σημείο και μετά είναι ντροπιαστικό και ενοχλητικό.

 

Αυτο ειναι το αποτελεσμα το να γραφεις συνεχεια με greekglish

ξεχνάς πολύ ευκολα την ορθογραφία που έμαθες στο σχολείο :(

Link to comment
Share on other sites

To my phone δεν ειναι site αγοροπωλησιων . :!: :!:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=55736

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω στους υπεύθυνους του forum, το θέμα για τα παλιά τηλέφωνα της Ericsson να γίνει επισημασμένο, ώστε να το βλέπουν ευκολότερα πιο πολλά μέλη. Το ανάλογο ενδιαφέρον είναι δεδομένο, όπως φαίνεται από τον αριθμό των σχετικών posts.

Βάζω την ιδέα κι αν τη θεωρείτε καλή, προχωράμε! :)

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

to erotima aplo.iparxi periptosi na allaksi to forum se vBulletin Version 3.5.0.idi polla megala ellinika forum exoun kani tin allagi auti.iparxi peripotsi kai to myphone na kani auti tin allagi??to exete sta sxedia sas?to exete skefti[ :worry: ]
Link to comment
Share on other sites

1) Το myPhone.gr διατηρεί το δικαίωμα για λόγους συντήρησης του server, στο οποίο φιλοξενείται, να προχωρεί κατά διαστήματα σε διαγραφή μηνυμάτων, ηλικίας 90 ημερών η γηραιότερων, μόνο σε ιδιαίτερα «κρίσιμες» περιπτώσεις.

 

2) Σε περίπτωση που το myPhone.gr λάβει ειδοποίηση ότι το περιεχόμενο κάποιου/κάποιων μηνυμάτων που αναρτούν/δημοσιεύουν οι χρήστες μέλη θίγει τρίτα πρόσωπα διατηρεί το δικαίωμα να προβεί στην άμεση διαγραφή του μηνύματος ή ακόμα και του λογαριασμού του χρήστη που το δημιούργησε.

 

Αφού ΣΒΗΝΟΝΤΑΙ τα μηνύματα, γιατί να αναγράφονται από κάτω από το αβατάρ σου; Αφού ΔΕΝ υπάρχουν, γιατί να γράφεται οτι τα έχεις;

 

Αν έχεις άλλα παράπονα, plz στείλε PM στον Admin. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Γειά

Εγώ είμαι ένας δυσαρεστημένος χρήστης του φόρουμ και έχω πάψει να γράφω εδώ κυρίως στην ενότητα chat and fan

Θεωρούν εδώ δημοκρατικό κάποιοι ότι επειδή έχουν τη δυνατότητα σβύνουν θέματα κιας απαντά ο κόσμος μόνο και μόνο επειδή έτσι τους καρφώθηκε εκείνη τη μέρα και κρίνουν με "άγνωστα" κριτήρια ποιό θέμα είναι σοβαρό και ποιό όχι

Ετσι λοιπόν θέματα γελειότατα παραμένουν όπως πχ τι μάρκα οδοντόκρεμες σας αρέσουν , ενώ θέματα άλλα κλείνουν

Το σπαστικό όμως του όλου πράγματος δεν είναι το γιατί κλείνει ένα θέμα αλλά η απάντηση η κλασσική που υπάρχει ακόμα και σε αυτή εδώ την ενότητα

ΧΡΑΠ κλειδώνει και "για παράπονα στον Admin"

Ξέρω ότι έτσι θα γίνει ΚΑΙ με αυτό το θέμα τώρα αλλά δεν με πειράζει

Αλλωστε δεν ξέρω ποιός χάνει όταν φεύγει από ένα φόρουμ

ο Χρήστης ? ή αυτός που κερδίζει από το φόρουμ βάση επισκεψημότητας τις διαφημίσεις του ?

Ετσι λοιπόν αν και μη ενεργό μέλος νομίζω πως θα έπρεπε για το κάθε θέμα και την κάθε ενότητα να κλειδώνει το θέμα μόνο αυτοί που είναι στην κάθε ενότητα και όχι ο κάθε περαστικός "υπεύθυνος" άλλης ενότητας να μπαίνει αλλού και να κλείνει επειδή σαν τους τροχονόμους πρέπει να κλείσει και δύο τρία ποστ να δικαιολογήσει τη δουλειά του

Link to comment
Share on other sites

εχεις απολυτο δικιο αλλα νομιζεις θα κατσει κανεις να δωσει βαση στα λογια σου?

θα το κλειδωσουν κ αυτο και θα ξεχασουν το επομενο λεπτο την γνωμη σου και σενα μαζι..

Link to comment
Share on other sites

Απλά είναι πολύ δήθεν εδώ και η απάντηση που θα πάρω ξέρεις ποιά θα είναι ? Αφού είναι δήθεν τράβα αλλού .

Καθόλου επαγγελματισμός

Επρεπε να υπήρχε ένα πλάνο κάτι

Να είχε το κάθε τμήμα τους υπεύθυνους για τον έλεγχο και όχι μπείτε σκύλοι αλέστε ο κάθε moderator όπουδήποτε τμήματος να κλείνει θέματα ενός ανθρώπου που έχει 1000 μηνύματα ή 2000 ή 3000

Αλλο ο νέος που δεν ξέρει και άλλο ο παλιός που ξέρει

Από τους χρήστες του κάθε φόρουμ πλουτίζει από διαφημίσεις ο ιδρυτής του κάθε φόρουμ έτσι δεν είναι ?

Δεν υπάρχει επιχειρηματολογία στα σβυσήματα των post

Υπάρχει μόνο ένας κατάλογος μια λίστα από κανόνες οι οποίοι όμως δεν ισχύουν για όλους γιατί υπάρχει δυσκολία να ελέγξει κάποιος τόσα μηνύματα

Απλά αυτό τό "αν δεν σ'αρέσει απευθύνσου στον admin" είναι ότι πιο ανώριμο

Με λίγα λόγια οι επισκέπτες γενικά του κάθε site δεν είναι μύγες να τις διώχνεις επειδή ενοχλούν αλλά είναι ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ το οποίο σημαίνει φιλοξενία

Αν κάποιος φυσικά δεν σέβετε τη φιλοξενία εκεί αλλάζει αλλά αν ο άλλος έρθει σπίτι σου και πει μια βλακειούλα η κρίνεις ότι κάτι δεν συμφωνεί με τη δική σου κρίση δεν θα τον κλείσεις το στόμα

Link to comment
Share on other sites

Για αρκετους απο τους χρηστες του φορουμ το φορουμ το επισκεφτομαστε τακτικα και επικοινωνουμε,μοιραζομαστε γνωσεις κτλ κτλ

Μαλλον για μας ειναι ενας ευχαριστος τροπος να περναμε την ωρα μας και να ερχομαστε σε επαφη με αλλα ατομα και να μαθαινουμε νεα,πληροφοριες,ειδησεις κτλ

Δεν ξερω για ποιο θεμα διαμαρτυρεσαι.

Μπορεις να πεις συγκεκριμενα ποιο θεμα πιστευεις οτι κακως εκλεισε?

θελω να πιστευω οτι δεν εκλεισε καποιο θεμα χωρις να υπηρχε σοβαρος λογος.

χρηστης:9210i,3650,GD87,8310,3510i,

P800

παλαιοτερα : 768,V50,Τ28S,T68,7650

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω γενικά για διάφορα ανά καιρούς θέματα

Εχω να γράψω άλλωστε καιρό όπως προείπα

Μιλάω για τα θέματα που κλείνουν ΓΕΝΙΚΑ για θέματα που απαντά ο κόσμος και τα κλείνει ο κάθε μοντ επειδή έτσι του ήρθε

Link to comment
Share on other sites

Γειά

Εγώ είμαι ένας δυσαρεστημένος χρήστης του φόρουμ και έχω πάψει να γράφω εδώ κυρίως στην ενότητα chat and fan

Θεωρούν εδώ δημοκρατικό κάποιοι ότι επειδή έχουν τη δυνατότητα σβύνουν θέματα κιας απαντά ο κόσμος μόνο και μόνο επειδή έτσι τους καρφώθηκε εκείνη τη μέρα και κρίνουν με "άγνωστα" κριτήρια ποιό θέμα είναι σοβαρό και ποιό όχι

Ετσι λοιπόν θέματα γελειότατα παραμένουν όπως πχ τι μάρκα οδοντόκρεμες σας αρέσουν , ενώ θέματα άλλα κλείνουν

Το σπαστικό όμως του όλου πράγματος δεν είναι το γιατί κλείνει ένα θέμα αλλά η απάντηση η κλασσική που υπάρχει ακόμα και σε αυτή εδώ την ενότητα

ΧΡΑΠ κλειδώνει και "για παράπονα στον Admin"

Ξέρω ότι έτσι θα γίνει ΚΑΙ με αυτό το θέμα τώρα αλλά δεν με πειράζει

Αλλωστε δεν ξέρω ποιός χάνει όταν φεύγει από ένα φόρουμ

ο Χρήστης ? ή αυτός που κερδίζει από το φόρουμ βάση επισκεψημότητας τις διαφημίσεις του ?

Ετσι λοιπόν αν και μη ενεργό μέλος νομίζω πως θα έπρεπε για το κάθε θέμα και την κάθε ενότητα να κλειδώνει το θέμα μόνο αυτοί που είναι στην κάθε ενότητα και όχι ο κάθε περαστικός "υπεύθυνος" άλλης ενότητας να μπαίνει αλλού και να κλείνει επειδή σαν τους τροχονόμους πρέπει να κλείσει και δύο τρία ποστ να δικαιολογήσει τη δουλειά του

 

Kακώς παρουσιάζεις την άποψή σου σαν την πραγματικότητα. Το ότι εσύ δεν είσαι ευχαριστημένος με το σάιτ και έχεις μια εικόνα διάλυσης και αναρχίας για αυτό, δεν σημαίνει ούτε ότι είναι έτσι, ούτε ότι την ίδια άποψη έχουν και οι άλλοι.

 

Το αν ένα θέμα με οδοντόκρεμες είναι γελοίο δεν θα το κρίνεις εσύ. Αν το βρίσκεις γελοίο τότε απλά μην συμμετέχεις σε αυτό. Εγώ π.χ. δεν έχω κανένα ποστ σε θέματα που ασχολούνται με ριάλιτυ και τατιάνες.

 

PowerZ

 

εχεις απολυτο δικιο αλλα νομιζεις θα κατσει κανεις να δωσει βαση στα λογια σου?

θα το κλειδωσουν κ αυτο και θα ξεχασουν το επομενο λεπτο την γνωμη σου και σενα μαζι..

 

Πάουερζ, έχεις μαντικές ικανότητες; Αν ναι, μπορείς να μου πεις ποια νούμερα θα πέσουν στην επόμενη κλήρωση του λόττο;

 

Λυπάμαι που θα σου χαλάσω την φαντασίωση, αλλά το αν θα κλειδωθεί αυτό το θέμα δεν είναι θέμα μαντικής, αλλά θέμα ΟΠΧ, όπου αναφέρεται ρητά ότι απαγορεύεται να ανοίγονται θέματα που σχολιάζουν τις πράξεις των συντελεστών του φόρουμ. Σωστό η λάθος το αποδεχτήκατε κατά την εγγραφή σας.

 

Απλά είναι πολύ δήθεν εδώ και η απάντηση που θα πάρω ξέρεις ποιά θα είναι ? Αφού είναι δήθεν τράβα αλλού .

Καθόλου επαγγελματισμός

 

Μα τι άλλη απάντηση θα μπορούσε να υπάρξει; Το σάιτ όπως και οτιδήποτε άλλο δεν είναι δυνατόν να αρέσει σε όλους.

 

Επρεπε να υπήρχε ένα πλάνο κάτι

 

Εικόνα κατάρρευσης δλδ, ε;

 

Να είχε το κάθε τμήμα τους υπεύθυνους για τον έλεγχο και όχι μπείτε σκύλοι αλέστε ο κάθε moderator όπουδήποτε τμήματος να κλείνει θέματα ενός ανθρώπου που έχει 1000 μηνύματα ή 2000 ή 3000

Αλλο ο νέος που δεν ξέρει και άλλο ο παλιός που ξέρει

 

Δλδ το πόσα μηνύματα έχει κάποιος καθορίζει και το αν θα κλειδώνονται ή όχι τα θέματά του. Καλό. Το σκέφτηκες πολύ ώρα;

 

 

Από τους χρήστες του κάθε φόρουμ πλουτίζει από διαφημίσεις ο ιδρυτής του κάθε φόρουμ έτσι δεν είναι ?

 

Ναι. Σίγουρα. Έχει 10 πόρσε έξω από το σπίτι του, αυτός και οι μόντς. Οι έντιτορς περιορίζονται σε μια ταπεινή μερσέντες.

 

Δεν υπάρχει επιχειρηματολογία στα σβυσήματα των post

 

Γιατί δεν υπάρχει; Επειδή δεν την καταλαβαίνεις ή δεν την δέχεσαι εσύ;

 

 

Με λίγα λόγια οι επισκέπτες γενικά του κάθε site δεν είναι μύγες να τις διώχνεις επειδή ενοχλούν αλλά είναι ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ το οποίο σημαίνει φιλοξενία

Αν κάποιος φυσικά δεν σέβετε τη φιλοξενία εκεί αλλάζει αλλά αν ο άλλος έρθει σπίτι σου και πει μια βλακειούλα η κρίνεις ότι κάτι δεν συμφωνεί με τη δική σου κρίση δεν θα τον κλείσεις το στόμα

 

Όπως υπάρχει η φιλοξενία, υπάρχει και η κατάχρησή της. Η ύπαρξη αυτού του θέματος είναι η απόδειξη.

 

Απορώ γιατί διαμαρτύρεστε για κάτι που σας (μας) παρέχεται δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να πεις συγκεκριμενα ποιο θεμα πιστευεις οτι κακως εκλεισε?

θελω να πιστευω οτι δεν εκλεισε καποιο θεμα χωρις να υπηρχε σοβαρος λογος.

 

Η κλασική ατάκα σε τέτοιες περιπτώσεις. Τι έγινε; Τι σου είπαν; Ποιος σου το είπε; Γιατί έτσι; Γιατί αλλιώς; Πες κι άλλες γαργαλιστικές λεπτομέρειες! Πω, πω του κλείδωσαν το θέμα! Σκάνδαλο! Έγινε τέτοιο πράγμα; Και γιατί έγινε έτσι και όχι αλλιώς; Απίστευτα πράγματα! Γρήγορα να ανοίξουμε θέμα!

 

Και όλα αυτά ενώ όλοι ξέρετε ότι απαγορεύονται τέτοια θέματα.

 

Το κουτσομπολιό είναι στο αίμα μας τελικά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σχολιασμού γενικά
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...