Jump to content

Online Update K700i, Πως - Προβλήματα - Απορίες...


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 970
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει εκτός από το FMA και το "K700 Little Helper" το οποίο σώζει ολόκληρο τον κατάλογο. Ψάξε αν υπάρχει link μέσα στο forum αλλιώς να στο στείλω με email.
Κάτοχος ενός Huawei U8800 IDEOS X5
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εκτός από το FMA και το "K700 Little Helper" το οποίο σώζει ολόκληρο τον κατάλογο. Ψάξε αν υπάρχει link μέσα στο forum αλλιώς να στο στείλω με email.

μπορεις να μου το στειλεις και σε μενα? ή με pm ή με e-mail androulakism@sch.gr

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εκτός από το FMA και το "K700 Little Helper" το οποίο σώζει ολόκληρο τον κατάλογο. Ψάξε αν υπάρχει link μέσα στο forum αλλιώς να στο στείλω με email.

Πολύ καλό και χρήσιμο πρόγραμμα, το μόνο πρόβλημα είναι πως σώζει τον κατάλογο δίχως τις φωτογραφίες.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου το ζητήσατε αρκετοί και δεν είναι δυνατόν να το στέλνω κάθε μέρα το ανέβασα σε ένα server.

Κ700i Helper

Επίσης επειδή μου ζητήθηκε ανέβασα και το DRM Packager

Κάτοχος ενός Huawei U8800 IDEOS X5
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αφού διάβασα 17 σελίδες χωρίς αποτέλεσμα (οι 15 θα έπρεπε να σβυστούν σαν off topic) θα ήθελα να ζητήσω τη βοήθεια όσων γνωρίζουν κάτι παραπάνω σχετικά με την online αναβάθμιση.

 

Έχω τη βάση DSS-25 και έχω κάνει τις σχετικές εγκαταστάσεις drivers/jre και απεγκαταστάσεις firewall/antivirus κτλ.

 

Χρησιμοποιώ XP Home με τα σχετικά Service Packs και την αναβάθμιση την κάνω χρησιμοποιόντας MSΙΕ 6 επίσης με τα σχετικά Service Packs του.

 

Το seus_setup119.exe κατεβαίνει κανονικά μόνο του και το τηλέφωνο αναγωρίζεται (σύμφωνα πάντα με το software) όταν ψάχνει να βρει τη συσκευή πριν την εκκίνηση της αναβάθμισης.

 

Σε αυτό ακριβώς το σημείο, το τηλέφωνο σβύνει και μου βγαίνει μήνυμα σφάλματος σύνδεσης.

 

Καθώς όλα φαίνονται εντάξει σκέφτηκα να ζητήσω τη βοήθεια σας καθώς δεν ξέρω τι να δοκιμάσω.

 

Παραθέτω το log mySEUSlog.log από το folder

C:\Program Files\Sony Ericsson\Update Service\log

 

****************************************************************

* Application started: 2005-10-15, 23:21:31. *

* *

* Application version: 1.47. *

* Install package version: 1.19. *

* Upgrade package version: 1.00. *

****************************************************************

 

23.21.55:390 2 Info Device IMEI number: 000000000000000 (by) homeflash.jd

23.21.57:171 3 Info Device IMEI number: 000000000000000 (by) homeflash.jd

23.21.58:765 4 Info Battery: +CBC: 0,83 (by) homeflash.jd

23.21.59:203 5 Info Turn Off: (by) homeflash.jd

23.22.04:343 6 Warning Time out occured. Time out set to :150 (by) homeflash.msconnector.ib

23.22.04:875 7 Warning Time out occured. Time out set to :150 (by) homeflash.msconnector.ib

23.22.05:406 8 Warning Time out occured. Time out set to :150 (by) homeflash.msconnector.ib

23.22.05:937 9 Warning Time out occured. Time out set to :150 (by) homeflash.msconnector.ib

23.22.06:468 10 Warning Time out occured. Time out set to :150 (by) homeflash.msconnector.ib

23.22.07:000 11 Warning Time out occured. Time out set to :150 (by) homeflash.msconnector.ib

23.22.07:531 12 Warning Time out occured. Time out set to :150 (by) homeflash.msconnector.ib

23.22.08:078 13 Warning Time out occured. Time out set to :150 (by) homeflash.msconnector.ib

23.22.08:609 14 Warning Time out occured. Time out set to :150 (by) homeflash.msconnector.ib

23.22.09:140 15 Warning Time out occured. Time out set to :150 (by) homeflash.msconnector.ib

23.22.09:250 16 Error No response when sending "AT". (by) homeflash.jd

23.22.09:921 17 Info Rev: R2AA003 R2AA003 prgCXC125821_EU_1_C (by) homeflash.wd

23.22.09:921 18 Info CDA: CDA102286/10 (by) homeflash.wd

23.22.11:390 19 Info ScriptVersion = R2AY004 R2AY004 prgCXC125821_EU_1_C (by) homeflash.jd

23.22.11:390 20 Info DeviceVersion = R2AA003 R2AA003 prgCXC125821_EU_1_C (by) homeflash.jd

23.22.11:390 21 Info Battery level ok (by) homeflash.wd

23.22.12:109 22 Info Searching: HL1_pg_K700EMEA3CID36RED_f_050711_1208_1 (by) homeflash.jd

23.22.17:984 23 Info Searching: HL1_pg_K700EMEA3CID36RED_f_050711_1208_1 (by) homeflash.jd

23.22.18:921 24 Info ###### Script started, HL1_pg_K700EMEA3CID36RED_f_050711_1208_1 (by) homeflash.msconnector.ic

23.22.18:984 27 Result All ok (by) homeflash.msconnector.ab

23.22.19:500 30 Result All ok (by) homeflash.msconnector.y

23.22.19:625 34 Result All ok (by) homeflash.msconnector.bb

23.22.19:734 35 Result All ok (by) homeflash.msconnector.t

23.22.19:734 37 Result All ok (by) homeflash.msconnector.s

23.22.19:796 40 Result All ok (by) homeflash.msconnector.u

23.22.19:843 43 Result All ok (by) homeflash.msconnector.bb

23.22.20:343 45 Result All ok (by) homeflash.msconnector.fb

23.22.21:375 49 Result All ok (by) homeflash.msconnector.y

23.22.31:312 51 Result All ok (by) homeflash.msconnector.l

23.22.31:484 54 Info ###### Script stopped, HL1_pg_K700EMEA3CID36RED_f_050711_1208_1

(by) homeflash.msconnector.ic

****************************************************************

* Application closed: 2005-10-15, 23:22:36. *

* *

* Application version: 1.47. *

* Install package version: 1.19. *

* Upgrade package version: 1.00. *

****************************************************************

 

 

Τέλος να προσθέσω πως τα Windows αναγνωρίζουν την DSS σαν 20 (ενώ είναι η 25) και πως δεν έχω το power cable συνδεδεμένο καθόλη τη διάρκεια.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια.

(Το τηλέφωνο ΔΕΝ είναι Vodafone Live.)

----

 

News Update

 

Είδα και απόειδα και έκανα το updage μέσω Davinci. Αν έχει κανείς καμιά απορία ας στείλει pm.

The rewards of tolerance are treachery and betrayal.
Link to comment
Share on other sites

@nzag1971

mporeis se parakalo na mou peis an to software pou evales apo davinciteam upostirizei ellinika kai ti parapano exei apo to software to original?Exei kapia features pou to original den ta deixnei kai pia einai auta?

Link to comment
Share on other sites

geia sas exo kinito k7--i kai to piran prin ena mina alla exo ena problima.. apo tin arxi leitorgousan oi iperi8res kai perasan kai xoris logo den leitourgoun kai den ksero to giati... mipos ksereis kaneis apo esas;;

euxaristoo..

Link to comment
Share on other sites

geia sas exo kinito k7--i kai to piran prin ena mina alla exo ena problima.. apo tin arxi leitorgousan oi iperi8res kai perasan kai xoris logo den leitourgoun kai den ksero to giati... mipos ksereis kaneis apo esas;;

euxaristoo..

 

 

καλυτερα να ρωτησεις εδω αλλα η δικη μου γνωμη ειναι να πας με την αποδειξη αγορας σε ενα sonyericsson center και να ζητησεις να στο φτιαξουν :!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σε ολους

Εκανα αναβαθμιση στο k700i πριν λιγες ημερες και ολα πηγαν μια χαρα αλλα απο τοτε η μπαταρια τελειώνει πολυ πιο γρηγορα. Αντι να βελτιωθει η διαρκεια της συμφωνα με αυτα που εχω δει στις πληροφοριες αναβαθμισης χειροτερεψε. Εχει συμβει και σε αλλους?

Κατα την διαρκεια της αναβαθμισης ειχα ξεχασει να βγαλω τον φορτιστη. Μηπως αυτο επηρεασε σε κατι την ενδειξη της μπαταριας και αν ναι τι μπορώ να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους

Εκανα αναβαθμιση στο k700i πριν λιγες ημερες και ολα πηγαν μια χαρα αλλα απο τοτε η μπαταρια τελειώνει πολυ πιο γρηγορα. Αντι να βελτιωθει η διαρκεια της συμφωνα με αυτα που εχω δει στις πληροφοριες αναβαθμισης χειροτερεψε. Εχει συμβει και σε αλλους?

Κατα την διαρκεια της αναβαθμισης ειχα ξεχασει να βγαλω τον φορτιστη. Μηπως αυτο επηρεασε σε κατι την ενδειξη της μπαταριας και αν ναι τι μπορώ να κανω?

η τελευταια αναβαθμιση εχει ενα τρικ!,εκει που φτανει στα κοκκινα η μπαταρια ανακαλυπτεις οτι αντλει ακομη ενεργεια και δεν παραδιδεται.αντιθετως με προηγουμενη version οταν εφτανες σε αυτο το σημειο,σου εβγαζε το σηματακι "χαμηλη σταθμη μπαταριας" και μετα απο λιγο εκλεινε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η τελευταια αναβαθμιση εχει ενα τρικ!,εκει που φτανει στα κοκκινα η μπαταρια ανακαλυπτεις οτι αντλει ακομη ενεργεια και δεν παραδιδεται.αντιθετως με προηγουμενη version οταν εφτανες σε αυτο το σημειο,σου εβγαζε το σηματακι "χαμηλη σταθμη μπαταριας" και μετα απο λιγο εκλεινε.

Ευχαριστώ Raver

Link to comment
Share on other sites

παιδια,προς το παρον εχω ενα Κ700,μου επεσε 1,2 φορες κατω και τωρα τριζει το πισω καλυμα..τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Χτες πηγα κι εγω να κανω αναβαθμιση στο Κ700i που εχω και το αποτελεσμα ειναι οι εικονες που βλέπεται.

Επισης ειδα οτι κι αλλοι εχουν το ιδιο προβλημα με εμενα αλλα χωρις καποιος να δωσει απαντηση γιαυτο και εβαλα κι εικονες μηπως βοηθησουν.

 

Την τελευταια αναβαθμιση στο κινητο μου την εκανα παλι με τον ιδιο τροπο κι ολα πηγαν μια χαρα ενω σημερα δεν ξερω τι συμβαινει.

Ενω κατεβαζει τα παντα, εχει "δει" το κινητο στην βαση που εχω (DSS-25), το εχει κλεισει, μολις φτάνει στο τελικο στάδιο της διαδικασιας εμφανιζει αυτα που εχω επισυναψει.

Το κινητο μετα βεβαια δουλευει μια χαρα αλλα με την παλια εκδοση (R2AE033)

Τέλος να σας επισημάνω οτι το εχω δοκιμασει σε 2 υπολογιστες, με τον ενα στα WindowsXp sp2 και στον αλλον με Windows2000 sp4 και το αποτελεσμα ειναι ακριβως το ιδιο.

Το κινητο ΔΕΝ ειναι Vodafone Live

Ξερει κανενας να βοηθησει ???

 

Ευχαριστω

Σταθης-Πατρα

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα με τον Stakar είχα και εγώ παιδιά. Υπάρχει κάποια λύση, μπας και μπορέσουμε να κάνουμε την εγκατάσταση;;; Με την τελευταία έκδοση, υπάρχει διαφορά στη λήψη φωτογραφιών τελικά;;;
Link to comment
Share on other sites

παιδια,προς το παρον εχω ενα Κ700,μου επεσε 1,2 φορες κατω και τωρα τριζει το πισω καλυμα..τι να κανω?
Αν είσαι στην εγγύηση πήγαινε το. Εμένα μου το έφτιαξαν και τρίζει πολύ ελάχιστα πλέον, ούτε που ακούγεται. Απλά πες τους ότι τρίζει πολύ... ;)
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα με τον Stakar είχα και εγώ παιδιά. Υπάρχει κάποια λύση, μπας και μπορέσουμε να κάνουμε την εγκατάσταση;;; Με την τελευταία έκδοση, υπάρχει διαφορά στη λήψη φωτογραφιών τελικά;;;

 

Πολυ παραξενο! Και εγω την ιδια εκδοση ειχ ααλλα αναβαθμισα!! Αν δοκιμαζατε master reset και μετα αναβαθμιση?? Ισως κατι να γινει αλλα αυτη ειναι μια ιδεα δεν ειμαι σιγουρος πως θα δουλεψει!! :(

http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

εαν δεν εχει καποιος βαση συγχρονισμου μπορουν να του το κανουν απο το σερβις της ericsson τσαμπα αναβαθμιση?εφοσον ειναι εντος εγγυησης βεβαια....
Link to comment
Share on other sites

Πες τους πως παρουσιασε καποιο προβλημα ή κατι επιδη ισως σε δυσκολεψουν λιγο!
http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέος κάτοχος του Κ700ι και η απορία μου είναι η εξής , πια είναι η τελευταία έκδοση του fw? Το δικό μου δείχνει R2AY004 , είναι παλλιά και αν πάω σε
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...