Jump to content

[Note 8] Οδηγός: SABS Control Every App-NO ROOT+ 2 SCRIPTS


asdfaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

SABS TUTORIAL

 

Η samsung παραπονέθηκε πως αυτό το Ad blocker είναι παράνομο και έτσι λοιπόν πλέον το SABS για το Note8 σταματα. Δεν θα παίρνει πλέον updates αλλα θα κυκλοφορεί στo διαδίκτυο η τελευταί έκδοση 0.0.9 λογικα.

 

Τι ειναι το SABS? Με λίγα λόγια είναι μια μοναδική εφαρμογή φτιαγμένη για τα samsung κινητά μέσο του Knox SDK με σκοπό να κάνει Block τις διαφήμισης, να κάνει disable τα apps και να μας δίνη την δυνατότητα να αλλάζουμε τα permissions στα apps χωρίς να κάνουμε root. Χωρίς να τρέχει στο background και χωρίς να θέλει VPN και αλλα πράγματα για να τρέξει, αρα δεν εχει battery drain. Οπως το 99.99.9 των Ad Blockers στης Non root συσκευες.

Για περισσότερες πληροφορίες το κανονικό thread είναι το παρακατω.

https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-sabs-simple-adblocker-samsung-t3751722

 

Οτι κάνετε είναι δίκια σας ευθύνη αν δεν είστε σίγουρη για ότι κάνετε μην το κάνετε. Tο SABS είναι ένα εργαλείο που θα σας λύση τα χερια αλλα είναι και επικίνδυνο για παρα πολλα bootloops. Mην κάνετε ποτε freeze εφαρμογές συστήματος τα παρακάτω είναι μονο για NOTE 8 και για κανένα άλλο κινητό ούτε για το s8/s8+ η s9/s9+ ας είναι σχεδόν ίδια κινητα. Ποτε μην κάνετε load scripts από παρόμοια κινητά s8/s8+ s9/s9+ πρέπει να είναι μονο από NOTE8 αν κάνετε αυτά που λέω δεν θα έχετε θέμα με Bootloops.

Ολα αυτά που θα πω πρέπει να τα κάνετε μονο από το κινητό σας και όχι από PC.

 

Ας ξεκινήσουμε.

1) Κανουμε εγγραφη αν δεν έχουμε ίδια κάνει εδω https://seap.samsung.com/enrollment

2) Στην συνεχεια κάνουμε login εδώ εδω https://seap.samsung.com/enrollment

3) Στην συνεχεια παμε εδώ https://seap.samsung.com/license-keys/create#section-knox-standard-sdk όπως είμαστε στην σελίδα αυτή πατάμε ακριβώς διπλα που λέει Enterprise license key και γράφουμε κάτι που θα θυμόμαστε στο Add a key alias και μετα παταμε Generate license key. Kάνουμε copy το KEY αλλιώς θα έχουμε θέμα. Αν το KEY ξεκινα από (KLM) κάτι κάναμε λάθος στα βήματα.

4) Παμε στο κινητο και κάνουμε download το προγραμματάκι v0.0.9 https://github.com/LayoutXML/SABS/releases

5) κατεβάστε το APK EDITOR PRO. Kατεβάστε κάποια παλιά έκδοση γιατί η καινούργιες δεν λειτουργούν αν το αγοράσετε δεν δουλεύει...! εμενα δουλεύει μονο η versions 1.3.28 η άλλες δεν με αφήνουν να κάνω το παρακάτω που θα σας πω.

6) Ανοίξτε το apk editor και πηγαίνετε στο Select apk file και ανοίξτε το apk v0.0.9 που κατεβάσατε πριν 1 λεπτό.

7) Πηγαίνετε στο Common edit και πατήστε Package name και αλλάξτε του όνομα σε ότι θέλετε εγω το αλλαξα σε com.layoutasdxml6.sabs και απλά πατήστε save. ( Μην βάλετε ίδιο ονομα με το δικο μου, ο καθένας πρέπει να έχει διαφορετικό ονομα, βαλτε κάτι δικο σας)

8) Κάντε install την εφαρμογή και θα σας βγάλει μήνυμα να βάλετε το key που κάνατε copy στην αρχή. Τώρα είστε έτοιμη να εξερευνήσετε το sabs.

 

Πως κάνουμε Update το SABS.

Παμε SABS Settings > About > Copy KNOX key.

Αν το κλειδί έχει λήξη ξανά ακολουθείται τον οδηγό από την αρχή.

Απλά κατεβάζετε το νέο update και το κάνετε rername με το ίδιο που έχετε τώρα. Kαι μετά install. Αν δεν θυμάστε τι όνομα του είχατε δόση πατε SABS Settings > About > Copy Package Name.

 

Καθε 3 μηνες το Key πρέπει να αλλάζει. Θα σας ενημέρωση το SABS πότε. Απλα πατατε revoke key στο site που κάνατε copy το key και είστε έτοιμοι.

 

Πως κάνουμε load το txt? Tο κατεβάζετε το περνάτε στο κινητό και το κάνετε copy η στον εσωτερικό αποθηκευτικό χωρο η στην SD κάρτα ανάλογα που έχετε κάνει install το SABS. Πάτε στο sabs πατε στο κάτω μέρος και disabler. Πατάτε πάνω δεξιά στις 3 τέλειες και μετά import disable apps list και μετα reboot to κινητο. Συχαρητήρια τώρα το κινητό σας είναι κατά 80% full debloat μαζί με καμια 10-20 apps delete από το tp://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=465804

 

WARNING:

Ποτε μην κάνετε load scripts και λιστες από το XDA απο παρόμοια κινητά s8/s8+ s9/s9+ είναι safe ΜΟΝΟ για τα κινητά τους και ΟΧΙ για το Note 8. Πρέπει να είναι μονο από to NOTE8 η λίστες.

Mην σβήσετε και μην κανετε freeze ποτε τις εφαρμογές

IMS Service

IMS Settings

ImsLogger

Knox Enrollment Service

Perso

UI συστηματος

USBSettings

Workspace

com.samsung.android.app.watchmanager

com.sec.enterprise.knox.attestation

com.sec.ims

Συστημα Android

 

2 SCRIPTS από εμενα για το SABS. EXTREME-DISABLE και LIGHT-DISABLE

Είναι δοκιμασμένα σε android OREO μονο. Σε παλαιότερο android δεν ξέρω πως συμπεριφέρονται.

Πριν βάλετε τα scripts βάλτε Nova Launger καλού κακού

1) Extremedisable.txt Κάνει disable 175+ service. Το κινητό σας θα έχει το 80% των service off.

2) Lightdisable.txt Κάνει disable 103 service. Το κινητό σας θα έχει το 40% των service off.

 

Εγώ σας προτείνω να βάλετε το Lightdisable.txt γιατί το Extremedisable.txt έχει παρα πολλά service κλεισμένα. Με το Lightdisable.txt μπορείτε να προσθέσετε δικες σας εφαρμογες για να κλείσουν η να ανοίξουν.

Μην κάνετε freeze χωρίς να γνωρίζετε τι κάνει η κάθε εφαρμογή συστήματος. Ρωτήστε εδώ για πληροφορίες πριν κάνετε freeze κάτι που δεν ξέρετε τι κάνει άμα κλίση.

 

Πριν βάλετε τα scripts βάλτε Nova Launger καλού κακού

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher&hl=el

 

https://drive.google.com/drive/folders/1I1flbY2WnOch_TYgA2uBVEz77DaCPe08?usp=sharing

 

Παρακαλώ να μην ανεβαίνουν scripts στο thread από άλλες συσκευές. Οτι θέλετε σας το φτιάχνω εγώ. Καλο freeze.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 267
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπραβω για τον κοπο σου, θα βοηθήσει πολλούς πιστεύω, και αξιζει τον κοπο με 1000 η συγκεκριμένη εφαρμογή.

Μέρικες διευκρίνησεις μήπως μπερδευτεί κανενας :

Ο asdfaster παραπανω δίνει ενα παράδειγμα πως το ονόμασε αυτος:com.layoutxm1.sabs

-Μη παει κανενας και δώσει αυτο το όνομα. Ολος ο σκοπός είναι καθένας να έχει διαφορετικο ονομα για να δουλέψει. Επίσης καλυτερα αλλάξτε και τα 4 τελευταία σε κάτι τυχαίο, γιατί τόσο μικρη αλλαγη μπορεί να την έχει κάνει ηδη αλλος.. :lol: Πχ com.layoutxm5.afce

-Αν το apk editor pro δεν κανει save με το όνομα που δώσατε, κατεβαστε αλλη έκδοση. Υπάρχουν στο νετ, Google it..

Τελος, εχει και ενα μειον ολη η διαδικασία. Το κλειδί που βάζετε είναι για 3 μηνες. Καθε 3 μηνες πρεπει να βγαζετε αλλο.. Θα σας ειδοποιήσει οταν ειναι.

Ακούγεται αγγούρι η διαδικασία, αλλά η 1η φορα είναι.. Οταν εκανα update, είχα apk editor εγκατάστημενο, και ηξερα τι εκανα, μου πήρε.. 15 δευτερόλεπτα.. Αντε κανα λεπτό σε σας.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Μπραβω για τον κοπο σου, θα βοηθήσει πολλούς πιστεύω, και αξιζει τον κοπο με 1000 η συγκεκριμένη εφαρμογή.

Μέρικες διευκρίνησεις μήπως μπερδευτεί κανενας :

Ο asdfaster παραπανω δίνει ενα παράδειγμα πως το ονόμασε αυτος:com.layoutxm1.sabs

-Μη παει κανενας και δώσει αυτο το όνομα. Ολος ο σκοπός είναι καθένας να έχει διαφορετικο ονομα για να δουλέψει. Επίσης καλυτερα αλλάξτε και τα 4 τελευταία σε κάτι τυχαίο, γιατί τόσο μικρη αλλαγη μπορεί να την έχει κάνει ηδη αλλος.. :lol: Πχ com.layoutxm5.afce

-Αν το apk editor pro δεν κανει save με το όνομα που δώσατε, κατεβαστε αλλη έκδοση. Υπάρχουν στο νετ, Google it..

Τελος, εχει και ενα μειον ολη η διαδικασία. Το κλειδί που βάζετε είναι για 3 μηνες. Καθε 3 μηνες πρεπει να βγαζετε αλλο.. Θα σας ειδοποιήσει οταν ειναι.

Ακούγεται αγγούρι η διαδικασία, αλλά η 1η φορα είναι.. Οταν εκανα update, είχα apk editor εγκατάστημενο, και ηξερα τι εκανα, μου πήρε.. 15 δευτερόλεπτα.. Αντε κανα λεπτό σε σας.

 

Ευχαριστώ, τα είχα ξεχάσει αυτά που λες τα συμπλήρωσα τώρα. Είδα αρκετά άτομα θέλανε να το βάλουν και σκέφτηκα να κάνω ακόμα ενα tutorial. Πιο πολύ για να τους πω τη να προσέχουν αφού το βάλουν γιατί πολλά άτομα βάζουν της λίστες απο το s8 s9 νομίζοντας πως είναι ασφαλές και της περνάνε στο note8 και μετα bootloop. Είναι λίγο μεγάλο το tutorial μου αλλά πιστεύω δεν θα πάθει κανένα κινητό τίποτα εφόσον διαβάσουν αυτό το tutorial αυτοί που θέλουν να βάλουν το sabs. Ουσιαστικά ούτε 5 λεπτα δουλειά δεν, είναι, απλά το freeze σε apps μπορεί να εξελιχθεί πολύ εύκολα σε bootloop για παντα. Πιστεύω πρέπει να υπάρχει πολύ αναλυτικό tutorial για την πρόληψη ατυχημάτων

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ παιδιά... Εχω όμως το εξής πρόβλημα:

Ενώ ολοκληρώσει το νέο apk και πατάω install λέει ότι η εφαρμογή κάνε επανεκκίνηση ή συνεχόμενες επανεκκινήσεις.

Έχετε καμία ιδέα;

Δοκίμασα πολλές εκδόσεις του editor pro από την 28 και πριν αλλά μάταια. ebd3eaf1655f2c18656f62d4d30dc010.jpg6ffa9b26010b23112cb42c6b83b07c60.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

To δοκιμάζω και ενημερώνω...

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ παιδιά... Εχω όμως το εξής πρόβλημα:

Ενώ ολοκληρώσει το νέο apk και πατάω install λέει ότι η εφαρμογή κάνε επανεκκίνηση ή συνεχόμενες επανεκκινήσεις.

Έχετε καμία ιδέα;

Δοκίμασα πολλές εκδόσεις του editor pro από την 28 και πριν αλλά μάταια. ebd3eaf1655f2c18656f62d4d30dc010.jpg6ffa9b26010b23112cb42c6b83b07c60.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγω πάντως έχω το apk editor pro 1.8.28 και δουλεύει.

Χτυπήστε στο Google apk editor pro 1.8.28 download και ολο κάποιο link θα βρείτε.

Επίσης αν δε βγαζετε ακρη, μπορείτε να δοκιμάσετε και σε αλλη συσκευή πχ κάποια ταμπλετα, να κανετε εκει τη μετονομασία με το apk editor. Μετα βέβαια το τροποποιήμενο αρχείο gen.apk (αυτό ειναι τωρα η εφαρμογή sabs) που κανει save το apk editor, θα πρέπει να το μεταφέρετε στο note 8 και να το εγκαταστήσετε.

Link to comment
Share on other sites

Όλα οκ εν τέλει!

Για την ιστορία να πω ότι το apk editor μου δούλεψε η έκδοση 1.8.28

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Με το sabs κερδιζεις και σε μπαταρία αποδεδειγμένα. Το πόσο, παίζεται, αλλα οτι κερδίζεις είναι βέβαιο. Ειδικά αν κλείσεις με το disabler που εχει ενσωματωμένο, αρκετά apps.

Τέλος κατι που ξεχασαμε να αναφέρουμε ειναι και μια ακομα δυνατότητα του sabs.

Μάλιστα οφείλεται σε μενα.. :lol: Οποιος κοιτάξει το thread στο xda θα δει ότι το ζήταγα επιμονα και τελικά το πρόσθεσε. Γράφω με το ιδιο σχεδόν όνομα (sosimple) και εκει.

Μπορείς να βάζεις τσαμπα paid θέματα που κανονικά τα αγοραζεις:

-Κατεβασεις οποίο αγορασμενο θεμα και το κανεις δοκιμή. Κανονικα σε 10 λεπτά θα αλλαξει παλι εκτός και αν το αγορασεις

Πας στο disabler του sabs και στην ευρεση γράφεις theme

Κλεινεις τα

- samsung theme

- θέματα

Απο τις γενικές ρυθμίσεις του sabs πας miscellaneous και κανεις τικ την επιλογή

-Force stop theme store.

Πλεον το αγορασμενο θεμα που εφαρμόσες δεν θα αλλαξει σε 10 λεπτά αλλα θα μεινει μονιμα.

Ακομα και μετα απο restart θα παραμείνει. Στις ρυθμίσεις του κινητού εχει εξαφανιστεί το store των θεμάτων.

Αν ξανα ενεργοποισεις τα 3 services που έκλεισες, ξανα εμφανίζεται το theme store στις ρυθμίσεις, μπορεις να βαλεις κάποιο άλλο και αν τα ξανακλείσεις θα παραμείνει και αυτο..

Συνήθως δουλευει και μονο με το τελευταίο, χωρις να κλείσεις τα αλλα 2 αλλα στην πράξη κάποιες φορες νομίζω μετά απο reboot μπορεί να αλλαξει το θεμα. Κλείνοντας και τα αλλα 2 που γραφω δουλευει σίγουρα πάντα.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν έτοιμα δοκιμασμένα scripts μέσω xda; Δηλαδή τι πρέπει να παγώσουμε για να κερδίσουμε σε ταχύτητα και μπαταρία;

Έχω ήδη το BK disabler σχετικά με το πάγωμα , κάνει την ίδια δουλειά;;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν έτοιμα δοκιμασμένα scripts μέσω xda; Δηλαδή τι πρέπει να παγώσουμε για να κερδίσουμε σε ταχύτητα και μπαταρία;

Έχω ήδη το BK disabler σχετικά με το πάγωμα , κάνει την ίδια δουλειά;;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Χωρίς να έχω δοκιμάσει το SAΒS (ακόμα) λογικά το ίδιο κάνουν. Εμένα το BK Disabler (αγορασμένο) δουλεύει κανονικά σε Oreo. Απλά στην τελευταία έκδοση 3.1.1 δείχνει να δουλεύει υπερωρίες. 6000 Block adds σε δυο μέρες; Και δεν υπάρχει log να δούμε τι κόβει. Βλέπω πως είναι κάτι σαν το google analytics και ο ρουφιάνος του instagram. Μπαταρία πάντως δεν πίνει παραπάνω.

Στο SABS υπάρχει log να ξέρουμε τι κόβει?

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω δοκιμάσει το SAΒS (ακόμα) λογικά το ίδιο κάνουν. Εμένα το BK Disabler (αγορασμένο) δουλεύει κανονικά σε Oreo. Απλά στην τελευταία έκδοση 3.1.1 δείχνει να δουλεύει υπερωρίες. 6000 Block adds σε δυο μέρες; Και δεν υπάρχει log να δούμε τι κόβει. Βλέπω πως είναι κάτι σαν το google analytics και ο ρουφιάνος του instagram. Μπαταρία πάντως δεν πίνει παραπάνω.

Στο SABS υπάρχει log να ξέρουμε τι κόβει?

Το sabs δεν φτιαχτηκε για oreo. Απλα τυχαίνει να δουλευει και σε oreo αλλά δεν δουλεύουν τα πάντα. Πχ αυτό που λες, δεν φαίνεται τι adds κοβει. Ο developer εχει γραψει πως μολις ο ίδιος παρει oraio, θα τεσταρει και θα διορθώσει οτι προβλήματα εχει, αλλά ειδικά για το log με τις adds έχει γράψει οτι στο oraio μπορεί και να μη γίνει ποτε λογω αλλαγών της Google στο oraio.

Το disabler του sabs κανει την ιδια δουλειά με τα αλλα disabler.

Το τι θα παγωσει καθενας, παιζει ρολο τι δεν χρησιμοποιεί, δεν ειναι στάνταρ για ολους.

Απλα μπορείς να πάρεις σαν βαση, τη λίστα κάποιου αλλου και να προσθέσεις /αφαιρεσεις.

Link to comment
Share on other sites

2 script από εμενα για το SABS. EXTREME-DISABLE και LIGHT-DISABLE

Είναι δοκιμασμένα σε android OREO μονο. Σε παλαιότερο android δεν ξέρω πως συμπεριφέρονται.

1) Extremedisable.txt Κάνει disable 175+ service. Το κινητό σας θα έχει το 80% των service off.

2) Lightdisable.txt Κάνει disable 103 service. Το κινητό σας θα έχει το 40% των service off.

 

Εγώ σας προτείνω να βάλετε το Lightdisable.txt γιατί το Extremedisable.txt έχει παρα πολλά service κλεισμένα. Με το Lightdisable.txt μπορείτε να προσθέσετε δικες σας εφαρμογες για να κλείσουν η να ανοίξουν.

Μην κάνετε freeze χωρίς να γνωρίζετε τι κάνει η κάθε εφαρμογή συστήματος. Ρωτήστε εδώ για πληροφορίες πριν κάνετε freeze κάτι που δεν ξέρετε τι κάνει άμα κλίση.

 

https://drive.google.com/drive/folders/1I1flbY2WnOch_TYgA2uBVEz77DaCPe08?usp=sharing

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με το sabs κερδιζεις και σε μπαταρία αποδεδειγμένα. Το πόσο, παίζεται, αλλα οτι κερδίζεις είναι βέβαιο. Ειδικά αν κλείσεις με το disabler που εχει ενσωματωμένο, αρκετά apps.

Τέλος κατι που ξεχασαμε να αναφέρουμε ειναι και μια ακομα δυνατότητα του sabs.

Μάλιστα οφείλεται σε μενα.. :lol: Οποιος κοιτάξει το thread στο xda θα δει ότι το ζήταγα επιμονα και τελικά το πρόσθεσε. Γράφω με το ιδιο σχεδόν όνομα (sosimple) και εκει.

Μπορείς να βάζεις τσαμπα paid θέματα που κανονικά τα αγοραζεις:

-Κατεβασεις οποίο αγορασμενο θεμα και το κανεις δοκιμή. Κανονικα σε 10 λεπτά θα αλλαξει παλι εκτός και αν το αγορασεις

Πας στο disabler του sabs και στην ευρεση γράφεις theme

Κλεινεις τα

- samsung theme

- θέματα

Απο τις γενικές ρυθμίσεις του sabs πας miscellaneous και κανεις τικ την επιλογή

-Force stop theme store.

Πλεον το αγορασμενο θεμα που εφαρμόσες δεν θα αλλαξει σε 10 λεπτά αλλα θα μεινει μονιμα.

Ακομα και μετα απο restart θα παραμείνει. Στις ρυθμίσεις του κινητού εχει εξαφανιστεί το store των θεμάτων.

Αν ξανα ενεργοποισεις τα 3 services που έκλεισες, ξανα εμφανίζεται το theme store στις ρυθμίσεις, μπορεις να βαλεις κάποιο άλλο και αν τα ξανακλείσεις θα παραμείνει και αυτο..

Συνήθως δουλευει και μονο με το τελευταίο, χωρις να κλείσεις τα αλλα 2 αλλα στην πράξη κάποιες φορες νομίζω μετά απο reboot μπορεί να αλλαξει το θεμα. Κλείνοντας και τα αλλα 2 που γραφω δουλευει σίγουρα πάντα.

 

αααα ώστε για αυτο όσα themes έχω λένε ότι θα λήξουν αλλα συνεχίζω να τα έχω και νόμιζα το theme store είναι ηλίθιο.

Βάλε και εσύ το script σου καμια μέρα άμα θες. Εγώ έχω θέμα με τα εικονίδια δεν αλλάζουν δεν ξέρω γιατi.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

2 script από εμενα για το SABS. EXTREME-DISABLE και LIGHT-DISABLE

Είναι δοκιμασμένα σε android OREO μονο. Σε παλαιότερο android δεν ξέρω πως συμπεριφέρονται.

1) Extremedisable.txt Κάνει disable 175+ service. Το κινητό σας θα έχει το 80% των service off.

2) Lightdisable.txt Κάνει disable 103 service. Το κινητό σας θα έχει το 40% των service off.

 

Εγώ σας προτείνω να βάλετε το Lightdisable.txt γιατί το Extremedisable.txt έχει παρα πολλά service κλεισμένα. Με το Lightdisable.txt μπορείτε να προσθέσετε δικες σας εφαρμογες για να κλείσουν η να ανοίξουν.

Μην κάνετε freeze χωρίς να γνωρίζετε τι κάνει η κάθε εφαρμογή συστήματος. Ρωτήστε εδώ για πληροφορίες πριν κάνετε freeze κάτι που δεν ξέρετε τι κάνει άμα κλίση.

 

https://drive.google.com/drive/folders/1I1flbY2WnOch_TYgA2uBVEz77DaCPe08?usp=sharing

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αααα ώστε για αυτο όσα themes έχω λένε ότι θα λήξουν αλλα συνεχίζω να τα έχω και νόμιζα το theme store είναι ηλίθιο.

Βάλε και εσύ το script σου καμια μέρα άμα θες. Εγώ έχω θέμα με τα εικονίδια δεν αλλάζουν δεν ξέρω γιατi.

Ωραιος. Δυστυχώς τα δικα μου ψαγμένα script πηγαν περίπατο οταν εκανα factory reset. Αν και καπου ειχα ανεβασει ενα στο xda, θα το βρω απο εκει, αλλα δεν ήταν το καλύτερο που ειχα..

Με το factory reset οταν ειμουν ροοτ δεν πειράζοταν κάποια δεδομένα που ειχα. Τωρα δεν έμεινε τίποτα, μαλλον επειδή δεν ειμαι ροοτ? Ποιος ξερει.

Για τα εικονίδια που λες, χρησιμοποιείς νοβα launcher? Αν ναι στο θεμα του νοβα πρέπει να βάλεις το στάνταρ θεμα εικονιδιων.

Επίσης αν χρησιμοποιείς νοβα και έχεις κλείσει Touchwiz launcher γραφτό να ξερουν οποίος τα βάλει και να μη μεινει χωρίς launcher.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος. Δυστυχώς τα δικα μου ψαγμένα script πηγαν περίπατο οταν εκανα factory reset. Αν και καπου ειχα ανεβασει ενα στο xda, θα το βρω απο εκει, αλλα δεν ήταν το καλύτερο που ειχα..

Με το factory reset οταν ειμουν ροοτ δεν πειράζοταν κάποια δεδομένα που ειχα. Τωρα δεν έμεινε τίποτα, μαλλον επειδή δεν ειμαι ροοτ? Ποιος ξερει.

Για τα εικονίδια που λες, χρησιμοποιείς νοβα launcher? Αν ναι στο θεμα του νοβα πρέπει να βάλεις το στάνταρ θεμα εικονιδιων.

Επίσης αν χρησιμοποιείς νοβα και έχεις κλείσει Touchwiz launcher γραφτό να ξερουν οποίος τα βάλει και να μη μεινει χωρίς launcher.

 

Στο Light το εχω on κατα 90%. Στο extreme μαλλον off. Εγραψα να μπει πρώτα nova launger καλού κακού ευχάριστο.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Μολις κόψανε το sabs στο xda.. Κατόπιν διαμαρτυριας της σαμσουνγκ αφαιρέθηκαν τα link και έκλεισε το thread.. Πολυ κρίμα. Πάντως δουλεύει και λογικά θα συνεχίσει να δουλευει κανονικά.

Απλά δεν θα εξελίσσεται, οπότε βελτιώσεις σε oraio κλπ πάνε περίπατο.

Link to comment
Share on other sites

Μολις κόψανε το sabs στο xda.. Κατόπιν διαμαρτυριας της σαμσουνγκ αφαιρέθηκαν τα link και έκλεισε το thread.. Πολυ κρίμα. Πάντως δουλεύει και λογικά θα συνεχίσει να δουλευει κανονικά.

Απλά δεν θα εξελίσσεται, οπότε βελτιώσεις σε oraio κλπ πάνε περίπατο.

 

Αργά η γρήγορα θα γινόταν αυτό όπως πάντα. Δεν είναι και τόσο ωραίο να σου περνούν τα ίδια σου τα keys για να σε κάνουν block. Θα κλείσω και εγώ το thread ανούσιο είναι. Το βράδυ γιατί τώρα είμαι στην δουλειά. Έβγαλα καλώ οδηγό και τρομαξαν.

Link to comment
Share on other sites

. Έβγαλα καλώ οδηγό και τρομαξαν.

 

:lol::lol::lol:

Οχι, το thread αστω αφου ολα δουλεύουν, απλά συμπληρώσε οτι πλέον το αρχειο πρέπει να το βρουν στο Google. Θα ανεβει σε διάφορα site σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Αν θελησει κανεις τον κωδικα, τον εχω

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

Οχι, το thread αστω αφου ολα δουλεύουν, απλά συμπληρώσε οτι πλέον το αρχειο πρέπει να το βρουν στο Google. Θα ανεβει σε διάφορα site σίγουρα.

 

Ενταξη τότε δεν το σβήνω το tutorial

Link to comment
Share on other sites

Ιδια διαδικασία εγκατάστασης έχει και το adhell3.

Του λείπουν μερικά πράγματα σε αντίθεση με το sabs αλλά τρείς μέρες τώρα που το δοκιμάζω , λειτουργεί περίφημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ιδια διαδικασία εγκατάστασης έχει και το adhell3.

Του λείπουν μερικά πράγματα σε αντίθεση με το sabs αλλά τρείς μέρες τώρα που το δοκιμάζω , λειτουργεί περίφημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η εξέλιξη του adhell είναι το sabs από όσο έχω ακούσει.

Link to comment
Share on other sites

Του 2. Και το adhell3 επισης

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Του 2. Και το adhell3 επισης

 

Kαιρό έχω να τα χρησιμοποιήσω δεν ξέρω αν υπάρχουν καν για το Note 8

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Οδηγός: SABS Control Every App-NO ROOT+ 2 SCRIPTS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...