Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω πως οι συζητήσεις για τα διάφορα money wallets είναι προτιμότερο να μεταφερθούν εδώ από τα τοπικ του PayPal και των τραπεζών-πιστωτικών καρτών.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ποσταρω εδω μπας και ξεκινησει να γραφει και κανενας αλλος καθως εχουμε γεμισει ποστ αλλα ασχετα topics.

 

Λοιπον, εκανα μια αγορα με skrill αξιας 190,99$. Περιμενα και εγω (μετα την χθεσινη αυξηση της ισοτιμιας στο €) να πληρωσω 175-176€ αφου η ισοτιμια απο χθες παιζει 1€=1,080$ μεχρι και 1,96$+ εφτασε. Μπαινω λοιπον στην Skrill και βλεπω οτι εχουν αφαιρεθει 182€ και κατι ψιλα. :confused: Διαφορα τουλαχιστον 7€.

 

Καθε ποτε ανανεωνουν τις ισοτιμιες οι βλακες? Τους εστειλα μηνυμα και περιμενω μπας και μου τα επιστρεψουν αλλα δεν το βλεπω. Αμα το ηξερα θα περιμενα μερικες μερες ακομα. :mad:

 

Εκτος αυτου εκαναν και 5 μερες να αναγνωρισουν το εμβασμα!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο η revolut δεν έχει καπέλο στις συναλλαγές με ξένο νόμισμα
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι θεμα προμηθειας η διαφορα των 7€. Σιγουρα δεν εχουν ανανεωσει τις ισοτιμιες εσκεμμενα ή αθελα τους.

 

Edit: Τελικα εχει 2,49% fee για αλλαγη απο € σε $. Τι βλακες!!

Edited by lyr13
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίνε αυτοί ωστόσο που εσύ πίστευες ότι δεν έχουν προμήθεια. Δεν το έψαξες καν, ενώ είναι γνωστό πως όλοι βάζουν καπέλο στη μετατροπή συναλλαγματος. (Μόνο η revolut δεν έχει και είναι αυτό που διαφημίζει έντονα).
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο. Iσως βγαλω και revolut μιας και ειναι τσαμπα ή θα πληρωνω σε €.

 

Ερωτηση: Σε περιπτωση refund και πιστωσης καποιου ποσου στην καρτα ξαναπληρωνουμε προμηθεια, επιστρεφεται προμηθεια ή επιστρεφει σκετο το ποσο;;

Edited by lyr13
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχετε θέμα με την skrill.

Έκανα εμβασμα την Παρασκευή και μέχρι και σήμερα δεν έχουν φανεί στο υπόλοιπο.

Τις προηγούμενες φορές την επόμενη εργάσιμη είχε ολοκληρωθεί η διαδικασία.

Τους έστειλα και χτες μήνυμα στο help με επισυναψη το αποδεικτικό του εμβασματος, τους ξαναεστειλα και σήμερα μήνυμα.

Έχει συμβεί και σε άλλον?

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα μια revolut και τις έστειλα δοκιμαστικά ένα μικρό ποσό από Εθνική με Webanking την Κυριακή, αλλά το ποσό δεν έχει φανεί ακόμα στην κάρτα είναι φυσιολογικό;
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα μια revolut και τις έστειλα δοκιμαστικά ένα μικρό ποσό από Εθνική με Webanking την Κυριακή, αλλά το ποσό δεν έχει φανεί ακόμα στην κάρτα είναι φυσιολογικό;

 

Αν δεν έρθει μέχρι σήμερα το μεσημέρι στείλε τους μηνυμα

Link to comment
Share on other sites

Έχετε θέμα με την skrill.

Έκανα εμβασμα την Παρασκευή και μέχρι και σήμερα δεν έχουν φανεί στο υπόλοιπο.

Τις προηγούμενες φορές την επόμενη εργάσιμη είχε ολοκληρωθεί η διαδικασία.

Τους έστειλα και χτες μήνυμα στο help με επισυναψη το αποδεικτικό του εμβασματος, τους ξαναεστειλα και σήμερα μήνυμα.

Έχει συμβεί και σε άλλον?

Την μία φορά που έστειλα εμβασμα στη σκριλ δεν ειχε εμφανιστει μετα απο μια εβδομαδα. Τους πηρα τηλ. και εμφανιστηκε την επομενη μερα. Πιο πριν ειχα στειλει και μειλ αλλα δεν απαντησαν.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθαν 2 μυνήματα - ειδοποιήσεις μέσω της εφαρμογής της revolut στο κινητό αλλά σβήστηκαν πριν τα διαβάσω. Μήπως ήρθαν και σε κανέναν άλλον, να μου πει τι έλεγαν;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως στέλνουν κατά τις 10 το βράδυ για να πουν πως έκλεισε το support μέχρι το πρωί. Ίσως να είναι αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως στέλνουν κατά τις 10 το βράδυ για να πουν πως έκλεισε το support μέχρι το πρωί. Ίσως να είναι αυτά.

 

Σχεδον καθε βραδυ ερχεται τετοιο ....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Όχι, ήταν από αυτά που εμφανίζονται στο notification bar του android.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ήταν αυτό που προσκαλεις φίλους για να κάνουν εγγραφή και κερδίζεις κάποια χρήματα σαν δώρο!

Κι εμένα μου το έβγαλε για λίγο πάνω κάποια στιγμή αλλά όταν πατησα να το ανοιξω(βάζοντας των κωδικό για να μπω στην εφαρμογή)χάθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα μια revolut και τις έστειλα δοκιμαστικά ένα μικρό ποσό από Εθνική με Webanking την Κυριακή, αλλά το ποσό δεν έχει φανεί ακόμα στην κάρτα είναι φυσιολογικό;

 

Γειά χαρά στη παρέα. Μόλις εκανα εγκατάσταση και ενεργοποίηση της σχετικής εφαρμογής της revolut. Σας παρακαλώ πείτε μου ΠΩΣ βάζουμε χρήματα στη "κάρτα" αυτή. Αναλυτικά σας παρακαλώ...

 

Με την ευκαιρία φίλε Αποστόλη σου εμφανίστικαν τα χρήματα που έστειλες απο το τραπεζικό σου λογαριασμό στην revolut? Τι κρατήσεις σου έκανε η τραπεζά σου και η revolut? Ευχαριστώ

 

Ευχαριστώ απο πριν

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά στη παρέα. Μόλις εκανα εγκατάσταση και ενεργοποίηση της σχετικής εφαρμογής της revolut. Σας παρακαλώ πείτε μου ΠΩΣ βάζουμε χρήματα στη "κάρτα" αυτή. Αναλυτικά σας παρακαλώ...

 

Με την ευκαιρία φίλε Αποστόλη σου εμφανίστικαν τα χρήματα που έστειλες απο το τραπεζικό σου λογαριασμό στην revolut? Τι κρατήσεις σου έκανε η τραπεζά σου και η revolut? Ευχαριστώ

 

Ευχαριστώ απο πριν

Μιχάλης

 

Λεφτά βάζεις μέσω ebanking

 

Δυστυχώς δεν μου έχουν μπει ακόμη τα λεφτά. Στέλνω μήνυμα κάθε μέρα αλλά σιγή ιχθύως. Τι να πω έπεσα στην περίπτωση;

Η μεταφορά έγινε από Εθνική

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει κάποιος να γράψει έναν ανάλογο οδηγό μπορεί να το κάνει. Το να δίνονται ανάλογοι σύνδεσμοι από άλλες ιστοσελίδες δεν είναι θεμιτό. Διαγράφηκαν ποστ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχει κανείς λογαριασμό για να με πει άμα είναι καλή? Χρειάζεται να κάνεις τον λογαριασμό verify?
Link to comment
Share on other sites

Λεφτά βάζεις μέσω ebanking

 

Δυστυχώς δεν μου έχουν μπει ακόμη τα λεφτά. Στέλνω μήνυμα κάθε μέρα αλλά σιγή ιχθύως. Τι να πω έπεσα στην περίπτωση;

Η μεταφορά έγινε από Εθνική

 

Τελικά βρήκα άτομο από την εξυπηρέτηση, τους έστειλα την απόδειξη της κατάθεσης από το ebanking και την επόμενη μέρα τα λεφτά ήταν στην θέση τους. Τώρα το τι έφταιξε μόνο αυτοί το ξέρουν

Link to comment
Share on other sites

Για τη neteller μπορει καποιος να δωσει πληροφοριες - αξιολογηση;
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Η σελιδα http://www.skrill.com ανοιγει;

Η εφαρμογη skrill στο κινητό λειτουργεί;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

κατι κανω λαθος στο IBAN της revolut μπορει να μου πει καποιος ποιο νουμερο ακριβως πρεπει να βαλω στο ebanking?

ειναι τ ελικα απο ολα 1ευρω ανα καταθεση η μεταφορα στη barclays? ειτε 10 ευρω ειτε 500?

Link to comment
Share on other sites

κατι κανω λαθος στο IBAN της revolut μπορει να μου πει καποιος ποιο νουμερο ακριβως πρεπει να βαλω στο ebanking?

ειναι τ ελικα απο ολα 1ευρω ανα καταθεση η μεταφορα στη barclays? ειτε 10 ευρω ειτε 500?

 

Τα iban είναι γραμμένο μέσα στην εφαρμογή από εκεί θα δεις τα στοιχεία της τραπεζας.

Ή προμήθεια που κρατάει είναι 1 ευρώ για ποσσα από 1 έως 500 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...