Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προετοιμασία

 

 

  • Κατεβάζεις το KIES από
εδώ. Μετά το εγκαθιστάς στον υπολογιστή και φροντίζεις να το κλείσεις. Σημείωση, το KIES δεν χρειάζεται, αυτό που θέλεις είναι τους Drivers για το κινητό. Οι οποίοι συμπεριλαμβάνονται στο πακέτο του KIES.
 
 
Κατεβάζεις το Odin 1.85 από εδώ. Το ξεζιπάρεις και το αφήνεις, θα σου χρειαστεί σε λίγο.

 

 

- Διαδικασία αλλαγής Firmware

Ανεξάρτητα απο την έκδοση firmware που θα θέλατε να περάσετε,η διαδικασία παραμένει ίδια.

 

 

  • 1. Αφού κατεβάσουμε το επιθυμητό firmware από το
sammobile.com, αποσυμπιέζουμε το αρχειο .tar που έχουμε κατεβάσει σε σημείο της επιλογής μας.
 
 
2. Κλείνουμε το τηλέφωνο μας και μπαίνουμε σε download mode (αυτό επιτυγχάνεται με το να πατήσουμε ταυτόχρονα vol down/home/power, μόλις το κινητό ανοίξει θα δείτε μια ειδοποίηση η οποία θα σας λέει αν θέλετε να συνεχίσετε πατήστε το vol up αν θέλετε να ακυρώσετε θα πατήσετε το vol down, στην προκειμένη περίπτωση θα πατήσουμε το vol up. Μολις μπήκαμε σε download mode.
 
 
3. Ξεκινάμε το odin (σε windows 7 καλό ειναι να κάνουμε δεξι κλικ/run as administrator.
 
 
4. Κάντε κλικ στο κουμπί που λίει “Pda” αναζητήστε το αρχείο που αποσυμπιέσατε στο βημα 1. Αν το αρχείο που αποσυμπιέσαμε πριν περιέχει παραπάνω απο 1 αρχεία, θα πρέπει να τα τοποθετήσουμε ανάλογα δηλαδή Phone/Modem και CSC στα αντίστοιχα κουτιά του Odin.
 
 
5. Μην βάλετε το .PIT αρχείο πουθενά και μην τικάρετε το repartition
 
 
6. Συνδεστε το καλώδιο usb στον υπολογιστη σας και περιμένετε μέχρι το κουτάκι ID:Com να γινει κιτρινο.
 
 
7. Καν'τε κλικ στο “start”.
 
 
8. Μην αποσυνδέσετε η κλείσετε την συσκευή κατά τη διάρκεια της διαδικασίας, γιατί κάτι τέτοιο μπορεί να βλάψει το τηλέφωνο σας.
Το τηλέφωνο θα κάνει επαννεκίνηση μόνο του.
 
 
9.Τελευταίο βήμα, αν θέλετε να αλλάξετε το sales code για κάποια συγκεκριμένη χώρα, και το CSC το υποστηρίζει, πατήστε *#272*IMEI#, όπου IMEI είναι το ΙΜΕΙ της συσκευής σας, και επιλέξτε τoν κωδικό που επιθυμείτε (π.χ EUR για Ελλάδα). Kάθε firmware έχει τους δικούς του κωδικούς, ανάλογα με τις χώρες για τις οποίες προορίζεται. Με το παραπάνω βήμα γίνεται και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο τηλέφωνο.
Το ΙΜΕΙ είναι πάνω στο κουτί, ή μπορείτε να το βρείτε πληκτρολογώντας *#06# .
:!: Για όσους έχουν Jellybean, ο παραπάνω κωδικός δε λειτουργεί. Kατεβάστε το CSC selector, και επιλέξτε τoν κωδικό που επιθυμείτε (π.χ EUR για Ελλάδα).
 
 
10. Το τηλέφωνο μας ειναι έτοιμο για χρήση.

 

 

Σημειώσεις:

 

Θα προσέχετε πάντα να είναι τσεκαρισμένα μόνο τα “Auto Reboot” και “F.Reset Time”

 

[imgalign]http://www.myphone.gr/gallery/data/500/medium/image00.jpg[/imgalign]Στο Odin θα πρέπει να βλέπετε αυτό.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[imgalign]http://www.myphone.gr/gallery/data/500/medium/image01.jpg[/imgalign]Σε περίπτωση που έχουμε 3 αρχεία (PDA,MODEM,CSC) θα πρέπει να βλέπετε αυτό.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

credits Luciferia[/member], XDA & tyxerakias[/member]

 

ΣΗΜΕΙΩΣΗ:

Όσοι έχουν απορίες για εγγύηση κτλ., ειδικά αν αγοράσατε κινητό από μαγαζί που δεν προμηθεύεται από την ελληνική αντιπροσωπεία, διαβάστε εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4424560#post4424560 (είναι στο θέμα του SIII αλλά ισχύουν τα ίδια)

Edited by Sofos_5
Ενημέρωση

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε παρένθεση είναι η ημερομηνία παραγωγής.

 

Ginberbread firmwares:

XWKE2 2.3.3 Ελληνικό Firmware (sales code EUR).
XWKF3 2.3.3 Ελληνικό Firmware (sales code EUR).
XWKI4 2.3.4 Ελληνικό Firmware Κάνετε extract με κωδικό samfirmware.com (sales code EUR)
BOKK1 2.3.5 Ελληνικό Firmware (sales code COS). Κωδικός: samfirmware.com
XWKI8 2.3.5 Σκανδιναβικό Firmware. Κάνετε extract με κωδικό pan24@myphone.gr. Έχει Ελληνικά παντού.
XWΚJ1 2.3.5 Σλοβάκικο firmware. Ελληνικά παντού. Κωδικός: samfirmware.com.
XWKK5 2.3.6 Firmware. Δεν είναι επίσημο ελληνικό, αλλά εχει Ελληνικά παντού, κάνετε extract με κωδικό samfirmware.com, και αλλάξτε το sales code σε EUR.

 

Ice cream sandwich firmwares:

  • XWLP7 (3 Απριλίου 2012) 4.0.3 Eλληνικό firmware. (κωδικός: samfirmware.com). Sales code EUR.
  • BOLPD (18 Μαρτίου 2012) 4.0.3 Eλληνικό firmware. (κωδικός: samfirmware.com). Sales code COS.
  • BULPC 4.0.3 Eλληνικό firmware. (κωδικός: samfirmware.com). Sales code VGR.
  • BULPD (5 Iουνίου 2012) 4.0.3 Eλληνικό firmware. (κωδικός: samfirmware.com). Sales code VGR.
  • XXLPQ (8 Mαρτίου 2012) 4.0.3 Κυπριακό firmware.
  • XWLPD (8 Mαϊου 2012) 4.0.3 Κυπριακό firmware .
     
     
  • BOLPM (24 Aυγούστου 2012) 4.0.4 Eλληνικό firmware. (κωδικός: samfirmware.com). Sales code COS.
  • BULPG (13 Σεπτεμβρίου 2012) 4.0.4 Eλληνικό firmware. (κωδικός: samfirmware.com). Sales code VGR.
  • XWLPU (30 Iουλίου 2012) 4.0.4 Κυπριακό firmware. Sales code CYV.
  • XWLPT (27 Ιουλίου 2012) 4.0.4 Aγγλικό firmware
  • XWLPY (19 Σεπτεμβρίου 2012) 4.0.4 Σκανδιναβικό firmware (κωδικός: samfirmware.com).
  • XWLQ2 (26 Οκτωβρίου 2012) 4.0.4 Βαλκανικό firmware (Βοσνία, Μαυροβούνιο - ίσως και Ελλάδα) (κωδικός: samfirmware.com).
    Όλα τα παραπάνω έχουν Ελληνικά.

 

Jelly bean firmwares:

  • XWLSD (31 Ιανουαρίου 2013) 4.1.2 Vodafone Ελληνικό firmware. Sales code VGR.
  • XWLSD (31 Ιανουαρίου 2013) 4.1.2 Cosmote Ελληνικό firmware. Sales code COS.
  • XWLSΝ (19 Mαρτίου 2013) 4.1.2 Σκανδιναβικό firmware. Sales code NEE.
  • XWLSS (22 Απριλίου 2013) 4.1.2 Σκανδιναβικό firmware. Sales code ΝΕΕ.
  • XWLSW (16 Μαΐου 2013) 4.1.2 Ελληνικό firmware. Sales code EUR
  • XWLSZ (10 Σεπτεμβρίου 2013) 4.1.2 Ελβετικό firmware. Sales code AUT.
  • XWMS1 (25 Σεπτεμβρίου 2013) 4.1.2 Σκανδιναβικό firmware. Sales code ΝΕΕ.

 

Σημείωση: Μετά από κάθε αναβάθμιση συνιστάται επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (factory reset).

 

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Tα παραπάνω αρχεία ΔΕΝ είναι συμβατά με το I9100G. Σιγουρευτείτε ότι έχετε το απλό I9100.

Edited by Sofos_5

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Mετά από αίτημα του φίλου Te_salat[/member] ξεκλειδώνουμε το παρόν topic στο οποίο πλέον θα συζητάμε για φλασαρίσματα Επίσημων Rom μέσω odin και για αναβαθμίσεις μέσω Kies.

 

Το επίσημο forum του GS2 θα αφορά γενικές πληροφορίες σχετικά με την συσκευή και το Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για τις Custom Rom!

 

Ευχαριστώ :)

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Aς κανω σεφτε εγω τοτε.

Ξερουμε παιδες ποτε περιπου περιμενουμε καποιον να ξηλωσει την επισημη ICS απο καποιο Nexus,και να την περασουμε στο δικο μας?

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ήταν όσοι έχουν περασει τα τελευταία test builds ΚΚ2 και KK5 να γράψουν τις εντυπώσεις τους και τυχόν προβληματα που αντιμετώπισαν.

Επίσης ποια απο τα γνωστά mods, themes κλπ έχουν εγκατασταθεί και δουλεύουν σωστα στις εκδοσεις αυτες.

 

Οι δικες μου εντυπώσεις απο την ΚΚ2 που δοκίμασα ειναι καλές αν και έχω αμφιβολίες στο θέμα θερμοκρασίας.

Έχω την εντύπωση ότι δουλεύει λίγο πιο ψηλά απο την KJ3 και την KJ2 την οποία θεωρώ κορυφαία στο θέμα αυτο.

Η κάμερα δείχνει βελτιωμένη κυρίως στην ταχύτητα focus κατα ένα κλικ σε σχέση με την KJ3 και το ροζ ειναι ελάχιστο εώς ανύπαρκτο όπως και στην KJ3.

Καλο ειναι να μην περνάμε camera fix απο παλιότερα firmware.

 

Υπάρχει cf-root για τις δυο εκδόσεις.

Δυστυχώς δεν έχει βγει εκδοση Delux settings για την ΚΚ2 που δείχνει να ειναι καλυτερη απο την 5 για την οποία υπάρχουν αναφορές για πρόβλημα στην λήψη βίντεο. Ο JK βιαστηκε και προτίμησε την ΚΚ5 για το update του.

Υπάρχει τρόπος να περασει στην 2 αλλα χρειάζονται αλλαγές στο zip εγκατάστασης. Δοκίμασα αλλα δεν τα κατάφερα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ήταν όσοι έχουν περασει τα τελευταία test builds ΚΚ2 και KK5 να γράψουν τις εντυπώσεις τους και τυχόν προβληματα που αντιμετώπισαν.

Επίσης ποια απο τα γνωστά mods, themes κλπ έχουν εγκατασταθεί και δουλεύουν σωστα στις εκδοσεις αυτες.

 

Οι δικες μου εντυπώσεις απο την ΚΚ2 που δοκίμασα ειναι καλές αν και έχω αμφιβολίες στο θέμα θερμοκρασίας.

Έχω την εντύπωση ότι δουλεύει λίγο πιο ψηλά απο την KJ3 και την KJ2 την οποία θεωρώ κορυφαία στο θέμα αυτο.

Η κάμερα δείχνει βελτιωμένη κυρίως στην ταχύτητα focus κατα ένα κλικ σε σχέση με την KJ3 και το ροζ ειναι ελάχιστο εώς ανύπαρκτο όπως και στην KJ3.

Καλο ειναι να μην περνάμε camera fix απο παλιότερα firmware.

 

Υπάρχει cf-root για τις δυο εκδόσεις.

Δυστυχώς δεν έχει βγει εκδοση Delux settings για την ΚΚ2 που δείχνει να ειναι καλυτερη απο την 5 για την οποία υπάρχουν αναφορές για πρόβλημα στην λήψη βίντεο. Ο JK βιαστηκε και προτίμησε την ΚΚ5 για το update του.

Υπάρχει τρόπος να περασει στην 2 αλλα χρειάζονται αλλαγές στο zip εγκατάστασης. Δοκίμασα αλλα δεν τα κατάφερα.

 

εγω εχω kk5 με κερνελ του τουρκου!

ειμαι παρα πολυ ευχαριστημένος με αυτο το συνδυασμό!

το κινητο πεταει στην κυριολεξια!:)

και υπαρχει και το delux settings κανονικα!

μονο την καμερα δεν καταφερα ακομη να δοκιμασω σωστα!

υπαρχει μεγαλη βελτιωση στις photos μαλλον ομως κατι δεν παει καλα με το βιντεο!

παντως με τουρκο και KK5 για πρωτη φορα καταφερα να μην εχω battery drain(μαλλον για δευτερη φορα γιατι την πρωτη το ειχα πετυχει με την ομεγκα!)

Link to comment
Share on other sites

Eιμαι με ΚΚ5 μαμα απο μπαταρια σκιζει στην κυριολεξια και παρα πολυ γρηγορο αλλα απο οτι διαβασα για το προβλημα του βιντεο οντως ισχυει και στο δικο μου ενω βγαζει πολυ καλες φωτο δυστυχως το βιντεο στα 1920 ειναι οντως χαλια,και το δευτερο προβλημα που βρηκα ειναι στο πληκτρολογιο οταν παω να στειλω μηνυμα ενω αλλαζω με το space απο αγγλικα σε ελληνικα το πληκτρολογιο παραμενει στα αγγλικα!!! Edited by giogio
Link to comment
Share on other sites

Eιμαι με ΚΚ5 μαμα απο μπαταρια σκιζει στην κυριολεξια και παρα πολυ γρηγορο αλλα απο οτι διαβασα για το προβλημα του βιντεο οντως ισχυει και στο δικο μου ενω βγαζει πολυ καλες φωτο δυστυχως το βιντεο στα 1920 ειναι οντως χαλια,και το δευτερο προβλημα που βρηκα ειναι στο πληκτρολογιο οταν παω να στειλω μηνυμα ενω αλλαζω με το space απο αγγλικα σε ελληνικα το πληκτρολογιο παραμενει στα αγγλικα!!!

 

Το space φανταζομαι δεν το πατας αλλα το σερνεις δεξια η αριστερα και να εχεις τικαρει στο πληκτρολογιο και τις δυο γλωσσες.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το space φανταζομαι δεν το πατας αλλα το σερνεις δεξια η αριστερα και να εχεις τικαρει στο πληκτρολογιο και τις δυο γλωσσες.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Nαι φιλε μου δεξια αριστερα και τικαρισμενες και οι 2 γλωσσες που θελω να εμφανιζονται ειμαι περιεργος αν εχει καποιος το ιδιο θεμα με το πληκτρολογιο.

Link to comment
Share on other sites

Ο kernel του Τούρκου στην ωμέγα 8 δεν με ενθουσιασε στην κατανάλωση σε χρήση.

προτιμώ τον cf παντού.

Οι ΚΚ θα βελτιωθουν στην τελική τους έκδοση.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα!

ειδα οτι ο λεομαρ στην τελευταια του κουζινα εχει ανεβασει ενα camera mod του κρισκελο για καλυτερο βιντεο και αλλα πολλα καλουδια!

ειναι για την καμερα ΚΚ5!

επειδη δεν εχω λεομαρ και δεν μου επιτρέπεται να κατεβασω το αρχειο υπαρχει καποιος τροπος να το κατεβασουμε ωστε να το δοκιμάσουμε στην ρομ μας?

δυστυχώς το mod δεν εχει λινκ πρεπει να εχεις λεομαρ για να το κατεβασεις...

καποιος που εχει την τελευταία του εκδοση μηπως θα μπορουσε να μας δωσει το αρχειο για να δουμε αν βελτιώνεται τελικα το θεμα με το βιντεο?

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος και εγώ του 2ου γαλαξία!! :)

 

Όταν το συνδέω στο kies δεν μου δείχνει για αναβάθμιση. Λέει ότι έχω το τελευταίο λογισμικό. [ PDA: KI4 PHONE:KI1 CSC:KI2(EUR) ]

Έχει κάνει κάποιος επίσημη αναβάθμιση μέσω kies?

 

Το Adroid 4 ξέρει κάποιος πότε να το περιμένουμε?

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Από τέλος Γενάρη να υπολογίζουμε το ICS στο Galaxy μας...

Μακάρι! Πρέπει να μετράει πολύ το παγωτάκι! :cool:

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα!

ειδα οτι ο λεομαρ στην τελευταια του κουζινα εχει ανεβασει ενα camera mod του κρισκελο για καλυτερο βιντεο και αλλα πολλα καλουδια!

ειναι για την καμερα ΚΚ5!

επειδη δεν εχω λεομαρ και δεν μου επιτρέπεται να κατεβασω το αρχειο υπαρχει καποιος τροπος να το κατεβασουμε ωστε να το δοκιμάσουμε στην ρομ μας?

δυστυχώς το mod δεν εχει λινκ πρεπει να εχεις λεομαρ για να το κατεβασεις...

καποιος που εχει την τελευταία του εκδοση μηπως θα μπορουσε να μας δωσει το αρχειο για να δουμε αν βελτιώνεται τελικα το θεμα με το βιντεο?

 

http://www.filesonic.com/file/4085647415/XWKK5_CameraHack.zip

 

Στο ανεβασα. Ελπιζω να δουλεψει :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

http://www.filesonic.com/file/4085647415/XWKK5_CameraHack.zip

 

Στο ανεβασα. Ελπιζω να δουλεψει :)

 

Εγινε φιλε μου σε ευχαριστώ

Το έβαλα ήδη και δείχνει να δουλεύει ..θα το δω και στην πράξη και θα σου πω..:)

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγινε φιλε μου σε ευχαριστώ

Το έβαλα ήδη και δείχνει να δουλεύει ..θα το δω και στην πράξη και θα σου πω..:)

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

 

Δηλαδή εγώ που δεν είμαι ικανοποιημένος με το stock cam, καθώς η απόδοση μου φαίνεται μέτρια σε video, μπορώ να αντικαταστήσω το αρχείο μέσω root explorer και να είναι καλύτερο ? (έχεις link με συζήτηση επί του θέματος?)

 

Είμαι σε stock 2.3.4, αλλά root

 

ευχαριστώ

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια βοήθεια. Από λάθος έβαλα μια επίσημη 2.3.5 με ODIN αλλά κλικάρισα το reapartition. Από εκεί και μετά όποια custom (OMEGA, Criskelo κλπ) και να βάλω, και μου παρουσιάζει προβλήματα αλλά και δεν με αφήνει να κάνω restore (μετα από nandroid backup με CWM). Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί αυτό. Δηλ. τι πρέπει να κάνω ωστε να επαναφέρω την συσκευή σε αρχική μορφή (όσον αφορά το repartion? Ισως με καpoiα επίσημη ROM και με PIT και κλικ στο repartion (κάπου το διάβασα αλλά δεν είμαι σίγουρος).
Link to comment
Share on other sites

χτες μου εβγαλε για πρωτη φορα το κινητο οτι υπαρχει αναβαθμιση μεσω κινητου κ οχι Kies. δεν το ειχα πειραξει ποτε με κανενα τροπο οποτε την εκανα. δεν ειδα αλλαγες αλλα τωρα στο "πληροφοριες σχετικα με το τηλεφωνο" μου γραφει Kernel 2.6.35.7-I9100XWKE2-CL187606 ROOT@DELL101 #2 .

ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν εγραφε αυτο το κατεβατο πριν. καμια ιδεα τι ηταν αυτο που περασα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σίγουρα και πριν ένα παρόμοιο κατεβατό θα έγραφε. Δεν έγινε κάτι το ιδιαίτερο, μια αναβάθμιση έκανες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που δεν είμαι ικανοποιημένος με το stock cam, καθώς η απόδοση μου φαίνεται μέτρια σε video, μπορώ να αντικαταστήσω το αρχείο μέσω root explorer και να είναι καλύτερο ? (έχεις link με συζήτηση επί του θέματος?)

 

Είμαι σε stock 2.3.4, αλλά root

 

ευχαριστώ

 

σε στοκ ακομα και σε custom ρομ η πιο καλη και σιγουρη μεθοδος για τελεια εγγραφη βιντεο χωρις κολληματα και θολουρες ειναι το εξης..

πας καμερα ρυθμισεις βιντεο/τιμη εκθεσης και το σεταρεις στο -2...θα δεις οτι δεν θα κολλαει και θα τραβαει ετσι οπως επρεπε να τραβαει κανονικα!δυστυχως περιμενουμε καποια αναβαθμιση στην καμερα!(αυτο το κολπο ισχυει για ολα τα στοκ και custom roms)

δοκιμασε το και θα δεις μεγαλη διαφορα..

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πρόβλημα στη σύνδεση με το Kies... Μπορεί κάποιος να μου πει πως θα το συνδέσω μέσω USB? Έκανα και την τελευταία αναβάθμιση του Kies αλλά το πρόβλημα παραμένει (μάλλον έχει σχέση με τους MTP drivers...)
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πρόβλημα στη σύνδεση με το Kies... Μπορεί κάποιος να μου πει πως θα το συνδέσω μέσω USB? Έκανα και την τελευταία αναβάθμιση του Kies αλλά το πρόβλημα παραμένει (μάλλον έχει σχέση με τους MTP drivers...)

Έχει γραφτεί πολλές φορές με λεπτομέρειες. Απεγκατάσταση των drivers από Διαψχείρηση του Υπολογιστή και μετά αυτόματη εγκατάσταση με την σύνδεση του τηλεφώνου.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...