Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia 5800d-1 XpressMusic

(RM-356)

Play. Share. Touch.

 

http://www.forum.nokia.com/devices/pics/5800_main.jpg

 

http://www.forum.nokia.com/devices/pics/5800_detail1.jpg http://www.forum.nokia.com/devices/pics/5800_detail2.jpg http://www.forum.nokia.com/devices/pics/5800_detail3.jpg

______________________________________

 

Announced Date:

2 October 2008

 

Device Description:

The Nokia 5800 XpressMusic is a S60 5th Edition device with a resistive touch screen and tactile feedback. The device has a large 3,2“, bright nHD (640 x 360 pixels and 16:9 aspect ratio) color display. The device has variety of input methods: stylus, plectrum and finger touch support for text input and UI control (alphanumeric keypad, full and mini qwerty keyboard, handwriting recognition). Use the Nokia 5800 XpressMusic to connect to mobile broadband using WLAN or HSDPA (3.5G). Find directions and locations with the integrated A-GPS and included maps. Additional features include a 3.2 megapixel camera with dual LED flash, Bluetooth 2.0 +EDR, and USB 2.0 High-Speed. Supported WCDMA frequencies depend on the region where the device is available.

______________________________________

 

Latest firmware:

31.0.101

 

SAR:

1.01 W/kg

 

Ελληνικό Product Code:

0573762 (Black) / 0559395 (Blue) / 0559299 (Red)

______________________________________

 

Support Page

Technical Specs

Photos

Press Release

Data Sheet

User Guide

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι εμαθα το εχει φερει και h voda στο χαλανδρι...μεχρι τη παρασκευη ειπαν οτι μαλλον θα το φερουν και κηφησια...

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Σας ενημερώσανε με e-mail ότι θα σας αποσταλεί? Γιατί στη σελίδα τους δεν βγάζεις άκρη. Τη μια είναι σε περιορισμένη ποσότητα και την άλλη άμεσα διαθέσιμο.

 

Πήρα τηλέφωνο...

 

Πριν λιγο μας εφεραν 2 κομματια στο μαγαζι.Τιμη 349€.Αν και δεν θελω να αλλαξω το Ν82 μου θα το παρω.Ειναι μεγαλος ο πειρασμος:p.

 

Σε ποιο μαγαζί??

Link to comment
Share on other sites

Σε καταστημα vodafone δουλευω φιλε μου αλλα το ενα το πηρα εγω και το αλλο ενας πελατης που με ειδε.Ειναι super το τηλεφωνακι,δεν το περιμενα τοσο καλο.Εδω και 2 ωρες δεν το εχω αφησει απο τα χερια μου (απο το τηλ κανω post τωρα).Αυτο που μου εκανε φοβερη εντυπωση ειναι η ποιοτητα ληψης που εχει.Εχουμε ενα δωματιο στο πισω μερος του μαγαζιου που δεν πιανει σχεδον κανενα τηλ. και το Ν82 που ειναι φοβερο σε αυτο το θεμα ειχε 1-2 γραμμες σημα και πολλες φορες το εχανε.Με το 5800 πηρα πολλα τηλεφωνα και ειχε σχεδον full σημα.Και ο browser ειναι πολυ καλος.Γενικα,οι πρωτες εντυπωσεις ειναι παρα πολυ καλες.Το μονο που με χαλαει ειναι η camera...μετα το Ν82 ειναι λογικο ομως.Αντε,καλως μας ηρθε λοιπον το touch της nokia.:)
Link to comment
Share on other sites

Σε καταστημα vodafone δουλευω φιλε μου αλλα το ενα το πηρα εγω και το αλλο ενας πελατης που με ειδε.Ειναι super το τηλεφωνακι,δεν το περιμενα τοσο καλο.Εδω και 2 ωρες δεν το εχω αφησει απο τα χερια μου (απο το τηλ κανω post τωρα).Αυτο που μου εκανε φοβερη εντυπωση ειναι η ποιοτητα ληψης που εχει.Εχουμε ενα δωματιο στο πισω μερος του μαγαζιου που δεν πιανει σχεδον κανενα τηλ. και το Ν82 που ειναι φοβερο σε αυτο το θεμα ειχε 1-2 γραμμες σημα και πολλες φορες το εχανε.Με το 5800 πηρα πολλα τηλεφωνα και ειχε σχεδον full σημα.Και ο browser ειναι πολυ καλος.Γενικα,οι πρωτες εντυπωσεις ειναι παρα πολυ καλες.Το μονο που με χαλαει ειναι η camera...μετα το Ν82 ειναι λογικο ομως.Αντε,καλως μας ηρθε λοιπον το touch της nokia.:)

 

Σε τι τιμη το δινει η vodafone? Σκετη συσκευη εννοω!

Link to comment
Share on other sites

Σε καταστημα vodafone δουλευω φιλε μου αλλα το ενα το πηρα εγω και το αλλο ενας πελατης που με ειδε.Ειναι super το τηλεφωνακι,δεν το περιμενα τοσο καλο.Εδω και 2 ωρες δεν το εχω αφησει απο τα χερια μου (απο το τηλ κανω post τωρα).Αυτο που μου εκανε φοβερη εντυπωση ειναι η ποιοτητα ληψης που εχει.Εχουμε ενα δωματιο στο πισω μερος του μαγαζιου που δεν πιανει σχεδον κανενα τηλ. και το Ν82 που ειναι φοβερο σε αυτο το θεμα ειχε 1-2 γραμμες σημα και πολλες φορες το εχανε.Με το 5800 πηρα πολλα τηλεφωνα και ειχε σχεδον full σημα.Και ο browser ειναι πολυ καλος.Γενικα,οι πρωτες εντυπωσεις ειναι παρα πολυ καλες.Το μονο που με χαλαει ειναι η camera...μετα το Ν82 ειναι λογικο ομως.Αντε,καλως μας ηρθε λοιπον το touch της nokia.:)

 

 

Λοιπόν πήρα σε μερικές vodafone στο Χαλάνδρι όντως έχει φέρει ένα κομμάτι αλλά ειναι κρατημένο και σε κάποιες άλλες μου είπαν ότι θα είναι διαθέσιμο σύντομα μάλλον από Δευτέρα σε τιμή 349€. Δε ρώτησα αν ειναι επίσημο κομμάτι αλλά φαντάζομαι πως θα ναι αλλά ειναι δυνατόν να το φέρνει πρώτη η vodafone? και όχι έστω τα nokia shop;;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου,κανονικα ολα απο alpha copy και το manual στα Ελληνικα.Η vodafone δεν εχει φερει ποτε στα 2 σχεδον χρονια που δουλευω τηλεφωνα με παραεισαγωγη.
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου,κανονικα ολα απο alpha copy και το manual στα Ελληνικα.Η vodafone δεν εχει φερει ποτε στα 2 σχεδον χρονια που δουλευω τηλεφωνα με παραεισαγωγη.

 

Τιμη μπορεις να μας πεις η λογω του οτι δουλευεις ειναι αντιδεοντολογικο; Αν δεν μπορεις οκ αν ναι πες μας να ξερουμε αν πιαστηκαμε κοροιδα η οχι οσοι το εχουμε παραγγειλει απο αλλου κ να πραξουμε αναλογως!

Link to comment
Share on other sites

Τιμη μπορεις να μας πεις η λογω του οτι δουλευεις ειναι αντιδεοντολογικο; Αν δεν μπορεις οκ αν ναι πες μας να ξερουμε αν πιαστηκαμε κοροιδα η οχι οσοι το εχουμε παραγγειλει απο αλλου κ να πραξουμε αναλογως!

Aφού απάντησα ακριβώς στο πιο πάνω post, η vodafone Χαλανδρίου 349€ άρα η τιμή εκεί θα παίξει το πολύ να βγει με κανά 335€ στα nokia.

 

Joker έχεις ενημέρωση εσύ αν θα φέρουν από Δευτέρα κομμάτια που μου ειπαν σε άλλες vodafone?

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω πια; Μαλλον εγω που το περιμενω απο την ε-κλικ με 370ευρω ειμαι μα...ας! Κ ειναι κ παραεισαγωγη! Τι να κανω να το ακυρωσω κ να περιμενω; θα παραμεινουν αυτες οι τιμες;
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω πια; Μαλλον εγω που το περιμενω απο την ε-κλικ με 370ευρω ειμαι μα...ας! Κ ειναι κ παραεισαγωγη! Τι να κανω να το ακυρωσω κ να περιμενω; θα παραμεινουν αυτες οι τιμες;

οι τιμή αυτή θα είναι η επίσημη την εχει αναφέρει και κάποιος φίλος πιο πάνω 295€+ΦΠΑ το θέμα είναι πότε θα υπάρχει διαθεσιμότητα κανονική. Γιατί παίζει να ρθουν καμιά 20αριά κομμάτια και μετά σε κανά μήνα πάλι. Η διαφορά ειναι πολύ μικρή πάντως φίλε που αν αργήσει πολύ να ρθει μπορεί κι εγώ να το χτύπαγα από κανένα e-click δε νομίζω ότι χάνεις για 20€

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω πια; Μαλλον εγω που το περιμενω απο την ε-κλικ με 370ευρω ειμαι μα...ας! Κ ειναι κ παραεισαγωγη! Τι να κανω να το ακυρωσω κ να περιμενω; θα παραμεινουν αυτες οι τιμες;

 

Εγω πιστευω οτι αξιζει πια να περιμενεις λιγακι. Vodafone, alphacopy, καλυτερη τιμη, service χωρις μα-μου, Ελληνικα, update μονος σου και πλεον οπως παει δεν θα το εχεις και πιο νωρις απο e-click.

My soul is painted like the wings of butterflies,

Fairy tales of yesterday, will grow but never die,

I can fly, my friends!

Link to comment
Share on other sites

οι τιμή αυτή θα είναι η επίσημη την εχει αναφέρει και κάποιος φίλος πιο πάνω 295€+ΦΠΑ το θέμα είναι πότε θα υπάρχει διαθεσιμότητα κανονική. Γιατί παίζει να ρθουν καμιά 20αριά κομμάτια και μετά σε κανά μήνα πάλι. Η διαφορά ειναι πολύ μικρή πάντως φίλε που αν αργήσει πολύ να ρθει μπορεί κι εγώ να το χτύπαγα από κανένα e-click δε νομίζω ότι χάνεις για 20€

 

Δεν εχεις καθολου αδικο κ για μενα που μενω Κομοτηνη δεν θα ερθει ποτε! χαχα! Τα 20ευρω δεν με πειραζουν καθολου λιγο τη διαδικασια της αναβαθμισης σκεφτομουν απλα! Λογω ελληνικων κλπ! Μαλλον θα το αφησω ως εχειν κ οτι γινει! Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας!

Link to comment
Share on other sites

Δειτε λιγο το πρωτο σχολιο κατω:

 

http://www.gsmarena.com/nokia_5800_xpressmusic_aka_tube_will_hit_uk_on_23_january_-news-729.php

 

Βγηκε και δεν το πηραμε χαμπαρι?

My soul is painted like the wings of butterflies,

Fairy tales of yesterday, will grow but never die,

I can fly, my friends!

Link to comment
Share on other sites

Δειτε λιγο το πρωτο σχολιο κατω:

 

http://www.gsmarena.com/nokia_5800_xpressmusic_aka_tube_will_hit_uk_on_23_january_-news-729.php

 

Βγηκε και δεν το πηραμε χαμπαρι?

Προφανώς από τη στιγμή που ξεκίνησε ο επίσημος εφοδιασμός από την επίσημη αντιπροσωπεία της Nokia στην Ελλάδα θεωρείται ότι κυκλοφόρησε. Και στη vodafone ειναι ενήμεροι οπου πήρα για τη συσκευή και από βδομάδα λένε ότι θα ρθουν περισσότερα κομμάτια. Κοιτα η vodafone από αoυτσάιντερ εφερε συσκευή πρώτη φορά στα χρονικά νομίζω

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

H τιμη στη vodafone ειναι 349€.Τωρα στελνουν κομματια στα καταστηματα με αυτοματη διανομη αλλα διαθεσιμοτητα δεν υπαρχει οποτε δεν ξερουμε ποτε θα μπορεσουμε να φερουμε περισσοτερα κομματια.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πήρα τηλέφωνο στην vodafone στον Πειραιά και όχι μόνο δεν το έχουν αλλά δεν ξέρουν και πότε θα έρθει.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Το είδα και εγώ στη voda στον Πύργο. Σε μπλέ ετοιμοπράδοτο 349€ αρκετά καλή ποιότητα θα έλεγα από πρώτης όψεως.
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιο απο τα παιδια που το πηραν απο βοντα να τσεκαρει το product code της συσκευης και να μας πει ποιο εχουν?
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιο απο τα παιδια που το πηραν απο βοντα να τσεκαρει το product code της συσκευης και να μας πει ποιο εχουν?

 

To product code ειναι 0559395.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήρα σε μερικές vodafone στο Χαλάνδρι όντως έχει φέρει ένα κομμάτι αλλά ειναι κρατημένο και σε κάποιες άλλες μου είπαν ότι θα είναι διαθέσιμο σύντομα μάλλον από Δευτέρα σε τιμή 349€. Δε ρώτησα αν ειναι επίσημο κομμάτι αλλά φαντάζομαι πως θα ναι αλλά ειναι δυνατόν να το φέρνει πρώτη η vodafone? και όχι έστω τα nokia shop;;

 

δηλαδη θα ειναι διαθεσιμο στην Vodafone απο την Δευτερα??:confused::hypno::lost::w00t:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...