Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλέ το database υπάρχει κάπου και θα πουληθεί τώρα πόσο θα πουληθεί Και ποιος θα το πάρει δεν το γνωρίζω και με τι ονομασία θα ξανανοίξει αλλά είμαι 98% σίγουρος ότι δεν πρόκειται να σβήσει έτσι απλά.l

Μακάρι:) Μήπως στο ενδιάμεσο διάστημα υπάρχει τρόπος να βρούμε ορισμένες σελίδες του? Λένε ότι πολλές φορές αποθηκεύονται σελίδες του ιστού και μπορείς να τις βρεις (με offline το site). Γνωρίζεις κάτι εσύ ή κάποιος άλλος?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1278

  • makis1024

    550

  • ath156

    1781

Το erase flash γιατί δεν το έχεις τσεκάρει στη φωτό που δείχνεις κανονικά πρέπει να είναι τσεκαρισμένο erase flash και erase in normal

Ήθελε με save user data , για να μην ξαναστείνει και αυτό γινεται μέσω ξετικαρισμένου erase flash , βέβαια μόνο εάν είναι πολύ κοντά η rom , όπως στην 0.3.8 με την 0.4.0 που πήγε να βάλει.

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

καi φίλε @xloupas κακώς κατά την γνώμη μου δεν έβαλες την Vortex 0.4.0 στο X88 King ακόμα. Η δε μετατροπή της σε ATV είναι "piece of cake" όπως ήδη σου είπα και μάλιστα με ακόμα καλύτερο/αποδοτικότερο τρόπο τώρα. Μάλιστα με τον ίδιο τρόπο μετέτρεψαν και την δικιά μου custom rom για το Η96 Max X3 από AOSP σε ATV με απόλυτη επιτυχία όπως λένε:):D (δεν το δοκίμασα - δεν με ενδιαφέρουν ATV versions).

Δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα, εφόσον στα έχω όλα έτοιμα- ότι και να γίνει;) Κάνεις λοιπόν ένα καλό backup με προσωρινό TWRP (που τόσο καλά ξέρεις εδώ και καιρό) της ρομ που έχεις τώρα και εάν δεν σου αρέσει η 0.4.0 (που ποντάρω στο ότι "you will love it") γυρνάς εξίσου εύκολα πίσω;)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Το erase flash γιατί δεν το έχεις τσεκάρει στη φωτό που δείχνεις κανονικά πρέπει να είναι τσεκαρισμένο erase flash και erase in normal

Ήθελε με save user data , για να μην ξαναστείνει και αυτό γινεται μέσω ξετικαρισμένου erase flash , βέβαια μόνο εάν είναι πολύ κοντά η rom , όπως στην 0.3.8 με την 0.4.0 που πήγε να βάλει.

Δεν ξέρω δυστυχώς εάν αυτό παίζει ρόλο στην αποτυχία πάντως εγώ κάθε φορά που χρησιμοποιώ microSD κάνουν την προβλεπόμενη διαδικασία και μέχρι στιγμής δεν με έχει απογοητεύσει αλλά είμαι και της σχολής ότι όταν κάτι δουλεύει όπως το θέλω δεν το πειράζω είμαι ικανοποιημένος μόνο μη με πιάσει καμιά τρέλα τότε θα αλλάξω.

Τα ίδια με stock rom.

Δοκίμασε πάλι καίγοντας μία καρτούλα βάλε την original και μετά πάνε σε όποια custom θέλεις.

καi φίλε @xloupas κακώς κατά την γνώμη μου δεν έβαλες την Vortex 0.4.0 στο X88 King ακόμα. Η δε μετατροπή της σε ATV είναι "piece of cake" όπως ήδη σου είπα και μάλιστα με ακόμα καλύτερο/αποδοτικότερο τρόπο τώρα. Μάλιστα με τον ίδιο τρόπο μετέτρεψαν και την δικιά μου custom rom για το Η96 Max X3 από AOSP σε ATV με απόλυτη επιτυχία όπως λένε:):D (δεν το δοκίμασα - δεν με ενδιαφέρουν ATV versions).

Δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα, εφόσον στα έχω όλα έτοιμα- ότι και να γίνει;) Κάνεις λοιπόν ένα καλό backup με προσωρινό TWRP (που τόσο καλά ξέρεις εδώ και καιρό) της ρομ που έχεις τώρα και εάν δεν σου αρέσει η 0.4.0 (που ποντάρω στο ότι "you will love it") γυρνάς εξίσου εύκολα πίσω;)

Φιλαράκι από δω το πας από κει το φέρνεις θα με ψήσει στο τέλος και θα τη βάλω απλώς όπως είπα και παραπάνω όταν κάτι μου δουλεύει όπως το θέλω δεν το πειράζω ρε παιδί μου, και είναι ότι όπως το έχω φτιάξει τώρα είναι ακριβώς όπως το θέλω μόνο στην τρέλα πάνω μου τη δώσει και κάψω καμία καρτούλα και την περάσω τη vortex

Έχει κανείς να μου στείλει την 0.8.7.1 vtx στην αρχική της 7z μορφή;Θα χαζεψωωωω

 

Θα ψάξω και σου πω γιατί είμαι από κινητό τώρα και είναι λίγο δύσκολο να ψάξω με το κινητό

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μακάρι:) Μήπως στο ενδιάμεσο διάστημα υπάρχει τρόπος να βρούμε ορισμένες σελίδες του? Λένε ότι πολλές φορές αποθηκεύονται σελίδες του ιστού και μπορείς να τις βρεις (με offline το site). Γνωρίζεις κάτι εσύ ή κάποιος άλλος?

 

Για δοκίμασε λίγο αυτό το link μήπως σου πάει και σου βγάλει αποτελέσματα από το freaktab

https://archive.org/web/

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καταφερνω να την φέρω στην προηγούμενη vortex 0.3.8.1 πως λεγετσι τελοςπαντων με card burner.Μπουταρει κομπλε.Ας μου πει κάποιος παρακαλώ πως να της βαλω 4.0.0 vortex να τελειωνουμε σας επρηξα και πάει και η Κυριακή μου..

Επισης το προηγουμενο kodi γιατι θέλει ολα παλι απο την αρχη!!

Ενα παιδί στο forum μου είπε μάλλον δεν είναι συμβατή με το hardware μου!!Ειναι δυνατόν ρε παιδιά. ..

Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε λίγο αυτό το link μήπως σου πάει και σου βγάλει αποτελέσματα από το freaktab

https://archive.org/web/

OMG !

Είσαι και ο πρώτος. Ήδη βρήκα αρκετά και το thread μου. Μήπως ξέρεις εάν μπορώ να το σώσω μαζικά και όχι σελίδα-σελίδα??

Ειλικρινά:respect::bow:

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

OMG !

Είσαι και ο πρώτος. Ήδη βρήκα αρκετά και το thread μου. Μήπως ξέρεις εάν μπορώ να το σώσω μαζικά και όχι σελίδα-σελίδα??

Ειλικρινά:respect::bow:

 

Φίλε ειλικρινά δεν γνωρίζω μη σε πάρω στο λαιμό μου μην τα σώζεις σαν σελίδα γιατί λογικά μετά από κάποιο διάστημα θα φύγουν από το cache και δεν ξέρω να σου πω και πόσο θα κρατήσουν, εάν όντως θέλεις να κρατήσεις κάποιες σελίδες η μόνη λύση που μπορώ να σκεφτώ είναι εμπλουτισμένο κείμενο, στιγμιότυπο οθόνης και αν ξέρει κάποιο άλλο τρόπο κάποιος φίλος από το forum ίσως μας διαφωτίσει

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν καταφερνω να την φέρω στην προηγούμενη vortex 0.3.8.1 πως λεγετσι τελοςπαντων με card burner.Μπουταρει κομπλε.Ας μου πει κάποιος παρακαλώ πως να της βαλω 4.0.0 vortex να τελειωνουμε σας επρηξα και πάει και η Κυριακή μου..

Επισης το προηγουμενο kodi γιατι θέλει ολα παλι απο την αρχη!!

Ενα παιδί στο forum μου είπε μάλλον δεν είναι συμβατή με το hardware μου!!Ειναι δυνατόν ρε παιδιά. ..

Με τον ίδιο τρόπο που πέρασες αυτήν που έχεις τώρα ακριβώς τον ίδιο τρόπο θα χρησιμοποιήσεις για να περάσεις αυτήν που θέλεις δεν θα αλλάξεις τίποτα άλλο στη διαδικασία, για το Kodi έπρεπε να κρατήσεις αρχείο τώρα τα dirty flash και τα λοιπά δεν ξέρω κατά πόσο κρατάνε τα αρχεία μέσα στο Kodi και γενικά όλα τα υπόλοιπα πράγματα που έχεις,

Αν σε περίπτωση είχες φτιάξει μόνος σου το Kodi όπως είπα και παραπάνω έπρεπε να κρατήσεις αρχείο μέσα από το φάκελο Android/data/org. xbmc.kodi αν όμως πάλι είχες ένα απλό build μικρό το κακό ξαναπερνάς το build και τελειώνεις.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ειλικρινά δεν γνωρίζω μη σε πάρω στο λαιμό μου μην τα σώζεις σαν σελίδα γιατί λογικά μετά από κάποιο διάστημα θα φύγουν από το cache και δεν ξέρω να σου πω και πόσο θα κρατήσουν, εάν όντως θέλεις να κρατήσεις κάποιες σελίδες η μόνη λύση που μπορώ να σκεφτώ είναι εμπλουτισμένο κείμενο, στιγμιότυπο οθόνης και αν ξέρει κάποιο άλλο τρόπο κάποιος φίλος από το forum ίσως μας διαφωτίσει

Όχι βέβαια, δεν εννοώ να κάνω απλά save το λινκ από εκεί, αλλά αντί να "τυπώνω" κάθε σελίδα σε pdf ή να κάνω save το html κάθε σελίδας μήπως υπάρχει εύκολος τρόπος να κρατήσω σε backup μαζικά ένα θέμα/thread και όλες τις σελίδες του. Ίσως ζητάω πολλά, ίσως και να μην υπάρχουν τελικά όλες οι σελίδες κλπ. Τέλος πάντων θα δω εάν μπορέσω να αξιοποιήσω κάτι από όλα αυτά. Βέβαια η μόνη τέλεια λύση είναι να επανέλθει σε πλήρη λειτουργία το Freaktb:confused::wacko:

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά από εδώ https://cachedview.com έχει το τέλειο backup μέχρι και την τελευταία στιγμή που έπεσε το site (π.χ τα views sto thread μου για την custom rom φαίνονται στα 21.923 στις 12-3-2021 την στιγμή που το άλλο λινκ είχε απλώς μία εικόνα στον 11/2020!!). Επίσης εδώ υπάρχουν και όλες οι φωτο, avatars κλπ. Το δε "κουφό" είναι ότι δείχνει να αναβοσβήνει και το "λαμπάκι" που λέει εάν είσαι online ή όχι:wacko:

 

EDIT : Forget it !!!! Μόλις επανήλθε το Freaktab !!!!!:lol::lol:

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Και καθώς φαίνεται ήμουν από τους πρώτους που έκανα ανάρτηση μόλις επανήλθε το Freaktab, ορίστε και η άμεση απάντηση από τον moderator του που δείχνει πόσο πιθανό ήταν να μην επανέλθει αυτό.:rolleyes:

freaktab-back.jpg

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Εχω απηυδησει.Δε μπορώ να βρω κάπου ούτε τα short pins για X88 king.Δε ξερω βέβαια κατά πόσο χρειάζονται εφόσον το γνωριζει το UBT..Αλλα είναι η τελευταία μου επιλογή καθώς δε δέχεται ούτε τη stock rom.Καθε βοήθεια θα εκτιμηθεί ιδιαιτερως.Καλο βράδυ.
Link to comment
Share on other sites

Εχω απηυδησει.Δε μπορώ να βρω κάπου ούτε τα short pins για X88 king.Δε ξερω βέβαια κατά πόσο χρειάζονται εφόσον το γνωριζει το UBT..Αλλα είναι η τελευταία μου επιλογή καθώς δε δέχεται ούτε τη stock rom.Καθε βοήθεια θα εκτιμηθεί ιδιαιτερως.Καλο βράδυ.

Ομολογώ ότι προβληματίστηκα πολύ πριν ανεβάσω το παρόν ποστ. Για να το κάνω τελικά ίσως καθοριστικό ρόλο έπαιξε ένα PM του φίλου @xloupas που σχεδόν με εγκαλούσε γιατί δεν βοηθάω ενώ ξέρει ότι μπορώ.

Δεν ξέρω ποιο είναι το σωστό όταν κάποιος ξαφνικά πρακτικά απρόκλητα και αδικαιολόγητα :

- Σε αποκαλεί «ο τύπος», «χαζοέξυπνο», « βλακώδες σκέψεις» κλπ, για να αναφέρω μερικούς από τους light χαρακτηρισμούς μόνο.

- Κάνει κάποια άλλα σχόλια και κρίσεις από ανακριβή και ανιστόρητα έως και συκοφαντικά για την συνεισφορά σου σε αυτό το νήμα.

- Σου «απαγορεύει» να ασχοληθείς μαζί του και με τις αναρτήσεις του

Και όλα αυτά για μία απλή ανάρτηση που ξεκινούσε με το «φίλε» και εμπεριείχε και μία χιουμοριστική διάθεση (θέλεις φλεγματικό χιούμορ, θέλεις καλό χιούμορ, θέλεις κακό χιούμορ, θέλεις να πεις κρύο χιούμορ τέλος πάντων χαρακτήρισέ το όπως θες) πάντως η απάντηση ήταν εντελώς ασύμμετρη.

Αποφάσισα τότε να μην απαντήσω καθόλου. Επί 3 ολόκληρους μήνες το τήρησα, σεβόμενος και την «απαγόρευση». Ασπάζομαι δε όσα είχε πει τότε ο φίλος @varajohn, ότι τέτοια θέματα δεν πρέπει να απασχολούν το Forum, είναι προσωπικά και μπορούν να λυθούν με PMs. Από την άλλη βέβαια δεν μπορώ και να έχω μνήμη χρυσόψαρου.

Τελικά λίγο ο φίλος @xloupas, λίγο η συνείδησή μου που δεν μου επιτρέπει να έχω μία πληροφορία που πιθανόν να είναι χρήσιμη σε κάποιον, ορίστε τα πιθανά πινς στο X88 King.

Ειλικρινά ελπίζω να σε βοηθήσουν στο σκοπό σου, υπάρχουν δε αρκετά ικανά μέλη εδώ που μπορούν να συνδράμουν σε αυτό το σκοπό. Good Luck.

Short-Pins-For-X88-King.jpg

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Αα για πιο παλιά λες.Κοιτα,ειμαστε διαφορετικοί χαρακτηρες ολοι μας και σίγουρα θα γίνονται πάντα τέτοια.Ναι θυμάμαι με ενοχλούσε μια συγκεκριμένη σου συμπεριφορά,την οποία δε θεωρουσα οτι επρεπε καν να αναφέρεται εδώ,αλλα οκ!Το ξέχασα κιόλας απο τότε.Δε σε είπα κακό παιδί,ισα ισα βοηθάς στο μέγιστο βαθμό..Εμενα το λαθος μου ηταν το ότι δε διαβαζα κάποια posts επειδή μερικές φορές έκανα καιρό να μπω..Αλλα όλα καλα τ. πάντων!Στο θέμα τωρα,η φωτό δεν εμφανίζεται.Επισης το pc το γνωρίζει το box.Θελω να πω τη μέθοδο pin τη χρησιμοποιούμε μονο οταν δεν το αναγνωριζει η και γενικά; Θα βαλω κάτω κάποιες εικόνες με το UBT..3392c569f32cd9bbf59270810d395795.jpg59e44cfb9cf7ee1f0fb7896cbdbb3684.jpg9797588e0b40792727974721c63becf6.jpg309bf5cb752b1556630f0bb5d52614b4.jpg6457136925cb498eb0d295e83352b386.jpged9b4331231120483f24b94b467644d0.jpgff687124b314d7841dcd7f721188a66b.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Αντιμετωπίζω ένα θεματακι με το h96 max x3, με ρομ του ath156 και το νετφλιξ.

Εκεί που παίζει απροβληματιστα στα 30-40' κάνει κάποια κολλήματα-σπασιματα η εικόνα, αν πατήσω pause για λίγο επανέρχεται στα φυσιολογικά του, αλλιώς πρέπει να κλείσω ξανανοιξω την εφαρμογή κ μετά από 30-40' ροής πάλι τα ίδια.

Υγ. Νετφλιξ έχει την τελευταία επάνω

Υγ2. Η θερμοκρασία παίζει 45-50 με ανεμιστήρα

Υγ3. Όλα τα υπόλοιπα κοσμοτε,iptv,cinema δεν έχουν τέτοιο θέμα.

Να προσθέσω επίσης, συνδεδεμένο σε wifi 24αρα σε απόσταση 2 μέτρων χωρίς τοίχους.

Edited by kalou13

Sony Ericsson x8|root|cwm|cypress|overclock|ginderdx 2.3.7 v24|Jimdem Tweak v24.1

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Αντιμετωπίζω ένα θεματακι με το h96 max x3, με ρομ του ath156 και το νετφλιξ.

Εκεί που παίζει απροβληματιστα στα 30-40' κάνει κάποια κολλήματα-σπασιματα η εικόνα, αν πατήσω pause για λίγο επανέρχεται στα φυσιολογικά του, αλλιώς πρέπει να κλείσω ξανανοιξω την εφαρμογή κ μετά από 30-40' ροής πάλι τα ίδια.

Υγ. Νετφλιξ έχει την τελευταία επάνω

Υγ2. Η θερμοκρασία παίζει 45-50 με ανεμιστήρα

Υγ3. Όλα τα υπόλοιπα κοσμοτε,iptv,cinema δεν έχουν τέτοιο θέμα.

Ακριβώς φίλε μου και εμένα το ίδιο πρόβλημα μου παρουσιάζει το Netflix στο ίδιο κουτί με την rom που προανεφερες,όχι πάντα αλλά όταν ξεκινήσει το κάνει συνεχώς.

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Αντιμετωπίζω ένα θεματακι με το h96 max x3, με ρομ του ath156 και το νετφλιξ.

Εκεί που παίζει απροβληματιστα στα 30-40' κάνει κάποια κολλήματα-σπασιματα η εικόνα, αν πατήσω pause για λίγο επανέρχεται στα φυσιολογικά του, αλλιώς πρέπει να κλείσω ξανανοιξω την εφαρμογή κ μετά από 30-40' ροής πάλι τα ίδια.

Υγ. Νετφλιξ έχει την τελευταία επάνω

Υγ2. Η θερμοκρασία παίζει 45-50 με ανεμιστήρα

Υγ3. Όλα τα υπόλοιπα κοσμοτε,iptv,cinema δεν έχουν τέτοιο θέμα.

Να προσθέσω επίσης, συνδεδεμένο σε wifi 24αρα σε απόσταση 2 μέτρων χωρίς τοίχους.

Ακριβώς φίλε μου και εμένα το ίδιο πρόβλημα μου παρουσιάζει το Netflix στο ίδιο κουτί με την rom που προανεφερες,όχι πάντα αλλά όταν ξεκινήσει το κάνει συνεχώς.

Δεν ξέρω γιατί δεν χρησιμοποιώ netflix.

Αρχικά βέβαια έχω την απορία γιατί δεν χρησιμοποιείτε coreelec για να πάρετε και Full HD??;)

Μετά δοκιμάσατε να το τρέξετε από KODI με GKOBU που έχει έτοιmο το Netflix εκεί (μπορείτε να βάλετε και 2ο,3ο κλπ fork του KODI για αυτό το σκοπό)?

Εάν δεν θέλετε κάποια από τις παραπάνω λύσεις μήπως να δοκιμάζατε κάποια από τις προηγούμενες versions του Netflix?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Αα για πιο παλιά λες.Κοιτα,ειμαστε διαφορετικοί χαρακτηρες ολοι μας και σίγουρα θα γίνονται πάντα τέτοια.Ναι θυμάμαι με ενοχλούσε μια συγκεκριμένη σου συμπεριφορά,την οποία δε θεωρουσα οτι επρεπε καν να αναφέρεται εδώ,αλλα οκ!Το ξέχασα κιόλας απο τότε.Δε σε είπα κακό παιδί,ισα ισα βοηθάς στο μέγιστο βαθμό..Εμενα το λαθος μου ηταν το ότι δε διαβαζα κάποια posts επειδή μερικές φορές έκανα καιρό να μπω..Αλλα όλα καλα τ. πάντων!Στο θέμα τωρα,η φωτό δεν εμφανίζεται.Επισης το pc το γνωρίζει το box.Θελω να πω τη μέθοδο pin τη χρησιμοποιούμε μονο οταν δεν το αναγνωριζει η και γενικά; Θα βαλω κάτω κάποιες εικόνες με το UBT..3392c569f32cd9bbf59270810d395795.jpg59e44cfb9cf7ee1f0fb7896cbdbb3684.jpg9797588e0b40792727974721c63becf6.jpg309bf5cb752b1556630f0bb5d52614b4.jpg6457136925cb498eb0d295e83352b386.jpged9b4331231120483f24b94b467644d0.jpgff687124b314d7841dcd7f721188a66b.jpg

 

Απεγκατάσταση του ubt , καθαρισμό με ccleaner του registry , απενεργοποίηση ψηφιακής υπογραφής , εγκατάσταση του 2.2.6 ubt , γιατί αυτό προτείνεται από τον Vortex και ξαναδοκίμασε. Αφού το αναγνωρίζει το ubt δεν πιστεύω να σου προσφέρει κάτι το short pin.

Όλα αυτά γιατί το ubt βγάζει ασυναρτησίες , μια το ένα error μια το άλλο. Απλά προσπάθησε να αφήνεις το reset button στο 7%.

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Ισως ένα λάθος είναι που το reset το άφηνα με το που το αναγνώριζε το UBT.Εχω και το άλλο θέμα όμως απο τις 10 φορές τη μία μπαίνει στη recovery.Δε ξέρω μήπως φταίει τότε που είχα κάνει συγκοληση με kalai τον αισθητήρα όταν μου είχε ξεκολλήσει. .Υπάρχει περίπτωση να εχω διαφορετικό hardware και να μη δέχεται την 4.0.0? Ετσι είπε ενας..Επίσης με sd burner την 0.3.8.1 την δέχεται,αλλα την 4.0.0 δε την ξεκιναει καν απλα προσπαθεί να μπουταρει..

Επίσης να δοκιμασω με το μαμά λογισμικό η κατευθείαν vortex?

Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

Μαμά για αρχή , σε recovery εάν μπαίνει και έχεις κρατήσει backup θα μπορούσες να κάνεις restore , ή να σου ανεβάσει κάποιος ένα πλήρες backup , από τους κατόχους π.χ ath156 , όταν υπάρχει πρόβλημα σε κάποιο μέλος , καλό είναι να παραμερίζονται προσωπικές διαφορές του παρελθόντος. Και θα είναι και πλήρες backup από την πολυπόθητη 0.4.0 port Ugoos.
Link to comment
Share on other sites

Ναι,φυσικά το παιδί ο θεός να το έχει καλά με τόση βοήθεια εδώ μέσα!! Τωρα κάτι μου λένε για τα αρχεία licence τα οποία λένε είναι μέσα στη rom.7z το αποσυμπιεζω το 7z αλλα μέσα υπάρχει μόνο η rom!
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και μια αυτήν.

https://disk.yandex.ru/d/FIuhRJijVdHhBA

Και αυτήν

https://drive.google.com/drive/mobile/folders/1AKk-77okTtPF44wTn6NgShz8-UcN2f9X?usp=sharing

Η δεξιά είναι slimbox AOSP 10.7

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος τώρα. Εχω την εντυπωση οτι για κάποιο λόγο δε μπαίνει στη recovery..Ισως γιαυτό να γίνεται το μπέρδεμα.Στο ubt μου βγάζει το μύνημα connect success,αλλα παρατήρησα αυτό το βγάζει και απλά μόνο στη σύνδεση του usb!Θελω να πω ισως ξεκινάει το φλασαρισμα,αλλα αυτό δεν είναι καν σε recovery mode!Πως το συνδεετε εσείς σε recovery?Μηπως έχει κάποιο άλλο κολπο;!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...