Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν νομίζω ότι υπάρχει τέτοια ρύθμιση.

Αυτό γίνεται μόνο με την μαμισια cover .

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν νομίζω ότι υπάρχει τέτοια ρύθμιση.

Αυτό γίνεται μόνο με την μαμισια cover .

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Περίεργο... Πώς καταλαβαίνει να την κλείσει τότε; Υποθέτω από τον αισθητήρα εγγύτητας 'η/και φωτεινότητας;. Αυτό γιατί δε το κάνει με άλλες θήκες; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Στην 9.1 έχει ρύθμιση για το smart cover στο menu smart assistant (έξυπνη βοήθεια μάλλον στα ελληνικά) αλλά θυμάμαι σε πιο παλιά έκδοση emui είχε πιο πολλές επιλογές απο το σκέτο on/off που έχει τώρα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Στην 9.1 έχει ρύθμιση για το smart cover στο menu smart assistant (έξυπνη βοήθεια μάλλον στα ελληνικά) αλλά θυμάμαι σε πιο παλιά έκδοση emui είχε πιο πολλές επιλογές απο το σκέτο on/off που έχει τώρα.

 

Ναι και εγώ έτσι θυμάμαι. Θα δοικμάσω να απενεργοποιήσω το smart cover να δω αν θα κλείνει τώρα. Κανονικά θα έπρεπε οπως οταν μιλάς που ο αισθητήρας εγγύτητας σου κλείνει την οθόνη όταν το βάζεις στο αυτί. Το ίδιο θα έπρεπε να ειναι και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε αναβάθμιση των Huawei mobile services. Υποθέτω σχετίζεται με επερχόμενη αναβάθμιση λειτουργικού, έτσι;
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε αναβάθμιση των Huawei mobile services. Υποθέτω σχετίζεται με επερχόμενη αναβάθμιση λειτουργικού, έτσι;

 

Δε νομίζω... Έχω πάρει κι άλλες αναβαθμίσεις στα services, χωρίς αντίστοιχη του λειτουργικού!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το Android 10 θα αργησει λιγο να μας ερθει οποιος θελει απο τωρα να ενεργοποιησει το Dark Mode σε σχεδον ολες τις εφαρμογες της Google, κανει εγκατασταση την εφαρμογη απο το Play Store κι επιλεγει το Night Mode.

Ετσι θα εχει Dark mode σε Play Store, Google Photos, ... εκτος απο το Gmail το οπoιο περιμενουμε να ενεργοποιηθει ο διακοπτης στις ρυθμισεις του.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=systems.maju.darkmode

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το Android 10 θα αργησει λιγο να μας ερθει οποιος θελει απο τωρα να ενεργοποιησει το Dark Mode σε σχεδον ολες τις εφαρμογες της Google, κανει εγκατασταση την εφαρμογη απο το Play Store κι επιλεγει το Night Mode.

Ετσι θα εχει Dark mode σε Play Store, Google Photos, ... εκτος απο το Gmail το οπoιο περιμενουμε να ενεργοποιηθει ο διακοπτης στις ρυθμισεις του.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=systems.maju.darkmode

 

Ωραίος.. Chrome, Play, Home και Maps δεν παίζει!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος.. Chrome, Play, Home και Maps δεν παίζει!

 

Εγω μονο Google Photos, Play Store, Gmail που εχω δουλευει στα 2 (Photos, Store) απο τα 3.

 

Για τον Chrome μπορεις να το ενεργοποιησεις απο τα flags του Chrome.

https://www.xda-developers.com/google-chrome-android-dark-mode/

 

Για τα υπολοιπα δεν ξερω ισως πρεπει να περιμενεις το Android 10.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εγω μονο Google Photos, Play Store, Gmail που εχω δουλευει στα 2 (Photos, Store) απο τα 3.

 

Για τον Chrome μπορεις να το ενεργοποιησεις απο τα flags του Chrome.

https://www.xda-developers.com/google-chrome-android-dark-mode/

 

Για τα υπολοιπα δεν ξερω ισως πρεπει να περιμενεις το Android 10.

 

Thanks, bro! Δεν το ήξερα αυτό με τα flags

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και τέσσερις μέρες περίπου μου εμφανίζεται το σηματάκι to wi-fi calling δίχως να εχω ενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις εγώ κάτι. Αναγκάζομαι να μπαίνω ρυθμίσεις, να ενεργοποιώ το διακόπτη και να τον απενεργοποιώ ώστε να σβήσει το σήμα.

Γνωρίζει κάποιος το λόγο που γίνεται αυτό;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και τέσσερις μέρες περίπου μου εμφανίζεται το σηματάκι to wi-fi calling δίχως να εχω ενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις εγώ κάτι. Αναγκάζομαι να μπαίνω ρυθμίσεις, να ενεργοποιώ το διακόπτη και να τον απενεργοποιώ ώστε να σβήσει το σήμα.

Γνωρίζει κάποιος το λόγο που γίνεται αυτό;

Δεν μου το κάνει... Σε ποια εταιρία κινητής;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου το κάνει... Σε ποια εταιρία κινητής;

 

Έχω sim 1 Cosmote, sim 2 Vodafone. Στην Cosmote το κάνει.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Έχω sim 1 Cosmote, sim 2 Vodafone. Στην Cosmote το κάνει.

Εγώ wind K Voda.. Κανένα θέμα.. Μήπως, έχει σχέση με καμία custom αναβάθμιση της cosmote?

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση της cote έχω να πάρω πάνω από 2 μήνες. Τί να πω. Και βαριέμαι να μπω στην διαδικασία για factory reset.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με την μια κάρτα μέσα για λίγες μέρες.

Ειναι στην Vodafone όπου γίνονται αλλαγές στο δίκτυο της για ενεργοποίηση volte και WiFicall και μπορεί να σου κάνει αυτό το πρόβλημα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ καιρό είπα να δοκιμάσω μία θήκη wallet (είχα της "μαμά" τη smart cover). 'Εφαγα σκάλωμα τώρα. Οταν κλείνεις το καπάκι στη θήκη δε πρέπει να απενεργοποιείται και η οθόνη; Υπήρχε τέτοια ρύθμιση κάπου; Τώρα απλά περιμένει τον timer για να την σβήσει σαν να μην υπάρχει θήκη.

 

Όχι δεν νομίζω ότι υπάρχει τέτοια ρύθμιση.

Αυτό γίνεται μόνο με την μαμισια cover .

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Περίεργο... Πώς καταλαβαίνει να την κλείσει τότε; Υποθέτω από τον αισθητήρα εγγύτητας 'η/και φωτεινότητας;. Αυτό γιατί δε το κάνει με άλλες θήκες; :confused:

 

Στην 9.1 έχει ρύθμιση για το smart cover στο menu smart assistant (έξυπνη βοήθεια μάλλον στα ελληνικά) αλλά θυμάμαι σε πιο παλιά έκδοση emui είχε πιο πολλές επιλογές απο το σκέτο on/off που έχει τώρα.

 

Ναι και εγώ έτσι θυμάμαι. Θα δοικμάσω να απενεργοποιήσω το smart cover να δω αν θα κλείνει τώρα. Κανονικά θα έπρεπε οπως οταν μιλάς που ο αισθητήρας εγγύτητας σου κλείνει την οθόνη όταν το βάζεις στο αυτί. Το ίδιο θα έπρεπε να ειναι και εδώ.

 

Καλησπέρα παιδιά. Αν προσέξετε στην "μαμά" smart cover, στην μέσα μεριά, κάτω χαμηλά, έχει ένα τετράγωνο εξογκωματάκι. Αυτό είναι κάτι σαν "έξυπνο τσιπάκι εγγύτητας" που όταν πλησιάζει στην οθόνη το κινητό καταλαβαίνει την ύπαρξη smart window cover. Αν δεν έχει αυτό το τσιπάκι η θήκη, δεν ενεργοποιείται το αυτόματο άνοιγμα - κλείσιμο. Εγώ που έχω και την γνήσια αλλά και της nillkin, έχουν και οι δύο τέτοιο τσιπάκι και δουλεύει κανονικά η λειτουργία wake-sleep. Δεν ξέρω αν είναι τσιπάκι ή ειδικό μαγνητάκι για να μην παρεξηγούμαι, εγώ το λέω "τσιπάκι" :)

Edited by fasteagle
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αν προσέξετε στην "μαμά" smart cover, στην μέσα μεριά, κάτω χαμηλά, έχει ένα τετράγωνο εξογκωματάκι. Αυτό είναι κάτι σαν "έξυπνο τσιπάκι εγγύτητας" που όταν πλησιάζει στην οθόνη το κινητό καταλαβαίνει την ύπαρξη smart window cover. Αν δεν έχει αυτό το τσιπάκι η θήκη, δεν ενεργοποιείται το αυτόματο άνοιγμα - κλείσιμο. Εγώ που έχω και την γνήσια αλλά και της nillkin, έχουν και οι δύο τέτοιο τσιπάκι και δουλεύει κανονικά η λειτουργία wake-sleep. Δεν ξέρω αν είναι τσιπάκι ή ειδικό μαγνητάκι για να μην παρεξηγούμαι, εγώ το λέω "τσιπάκι" :)
\

 

Ω ρε φίλε τί είπες τώρα!!! 'Εχεις δίκιο κάτι έχει εκεί. Μαγνητάκι πρέπει να είναι. Δες εδώ

https://www.quora.com/How-does-a-flip-cover-sensor-work

Link to comment
Share on other sites

Εκατσα κι εφτιαξα ενα θεμα για οταν ερθει το EMUI10 το οποιο ειναι συμβατο και με το 9.1 (με καλυτερη υποστηριξη απο τα μαμα θεματα)

Στην ουσια εκανα τροποιηση του βασικου θεματος του Mate 30 PRO, οπου αλλαξα την wallpaper και την lockscreen να εχουν total black εικονα κι ενσωματωσα την Google Sans γραμματοσειρα.

Οδηγιες:

Μεταφερουμε το αρχειο με την ονομασια EMUI10.hwt στον φακελο Huawei\Themes\

Απενεργοποιουμε τα σκουρα χρωματα απο το μenu μπαταρια

Ανοιγουμε την εφαρμογη Θεματα και παμε στην καρτελα Εγω

Στα Θεματα μου θα βρειτε το Θεμα EMUI10

Παταμε στο θεμα κι επιλεγουμε Εφαρμογη

Υστερα παμε πισω στην καρτελα Εγω και παμε στο Στυλ κειμενου μου

Παταμε στο στυλ κειμενου με ονομα Google Sans κι υστερα Εφαρμογη

Υστερα στο menu μπαταρια ενεργοποιουμε τα σκουρα χρωματα

Κανουμε μια επανεκκινηση.

 

https://drive.google.com/file/d/1K7fIO0P_TLRrSqaFHPR2Vqy0Lsw8AVMS/view?usp=sharing

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εκατσα κι εφτιαξα ενα θεμα για οταν ερθει το EMUI10 το οποιο ειναι συμβατο και με το 9.1 (με καλυτερη υποστηριξη απο τα μαμα θεματα)

Στην ουσια εκανα τροποιηση του βασικου θεματος του Mate 30 PRO, οπου αλλαξα την wallpaper και την lockscreen να εχουν total black εικονα κι ενσωματωσα την Google Sans γραμματοσειρα.

Οδηγιες:

Μεταφερουμε το αρχειο με την ονομασια EMUI10.hwt στον φακελο Huawei\Themes\

Απενεργοποιουμε τα σκουρα χρωματα απο το μenu μπαταρια

Ανοιγουμε την εφαρμογη Θεματα και παμε στην καρτελα Εγω

Στα Θεματα μου θα βρειτε το Θεμα EMUI10

Παταμε στο θεμα κι επιλεγουμε Εφαρμογη

Υστερα παμε πισω στην καρτελα Εγω και παμε στο Στυλ κειμενου μου

Παταμε στο στυλ κειμενου με ονομα Google Sans κι υστερα Εφαρμογη

Υστερα στο menu μπαταρια ενεργοποιουμε τα σκουρα χρωματα

Κανουμε μια επανεκκινηση.

 

https://drive.google.com/file/d/1K7fIO0P_TLRrSqaFHPR2Vqy0Lsw8AVMS/view?usp=sharing

 

Μπράβο φιλαράκι!

Το εγκατεστησα μόλις, και δουλεύει μια χαρά!

Πολύ ωραία και η γραμματοσειρά, δεν την είχα δει ξανά!

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Εκατσα κι εφτιαξα ενα θεμα για οταν ερθει το EMUI10 το οποιο ειναι συμβατο και με το 9.1 (με καλυτερη υποστηριξη απο τα μαμα θεματα)

Στην ουσια εκανα τροποιηση του βασικου θεματος του Mate 30 PRO, οπου αλλαξα την wallpaper και την lockscreen να εχουν total black εικονα κι ενσωματωσα την Google Sans γραμματοσειρα.

Οδηγιες:

Μεταφερουμε το αρχειο με την ονομασια EMUI10.hwt στον φακελο Huawei\Themes\

Απενεργοποιουμε τα σκουρα χρωματα απο το μenu μπαταρια

Ανοιγουμε την εφαρμογη Θεματα και παμε στην καρτελα Εγω

Στα Θεματα μου θα βρειτε το Θεμα EMUI10

Παταμε στο θεμα κι επιλεγουμε Εφαρμογη

Υστερα παμε πισω στην καρτελα Εγω και παμε στο Στυλ κειμενου μου

Παταμε στο στυλ κειμενου με ονομα Google Sans κι υστερα Εφαρμογη

Υστερα στο menu μπαταρια ενεργοποιουμε τα σκουρα χρωματα

Κανουμε μια επανεκκινηση.

 

https://drive.google.com/file/d/1K7fIO0P_TLRrSqaFHPR2Vqy0Lsw8AVMS/view?usp=sharing

Σούπερ..Έγινε η δουλίτσα! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Όταν τραβάω βίντεο υπάρχει κάποιος τρόπος να αποφύγω το συνεχές auto focus που κανει η κάμερα; Ανάλογα με το που το στρέφω αυξομειώνει την φωτεινότητα και γενικά το αποτέλεσμα δεν είναι το ιδανικό.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τώρα τελευταία το WiFi έχει σκαμπανεβασματα. Μερικές φορές δεν φορτώνει ή αργεί. Μετά Ν τελευταία αναβάθμιση το παρατήρησα α
Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία το WiFi έχει σκαμπανεβασματα. Μερικές φορές δεν φορτώνει ή αργεί. Μετά Ν τελευταία αναβάθμιση το παρατήρησα α

 

Κι εμένα περνάει συχνά στα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας, ενώ δείχνει σήμα καμπάνα WiFi και δεν έχω ενεργοποιήσει το WI-FI+.. Έκανα μια επαναφορά στα δίκτυα, αλλά δεν έστρωσε

Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...